Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké filmy od Netflixu jsou nejpopulárnější? Podívejte se na žebříček

16.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Netflix udělal výjimku a zveřejnil nejúspěšnější filmy ze své vlastní produkce podle počtu diváků. Největší zájem mezi předplatiteli vyvolal akční snímek Vyproštění (Extraction), který během měsíce dosáhl skoro 100 milionů zhlédnutí.
Ačkoliv je Netflix vyhlášený hlavně svými seriály, stále větší úspěchy zažívají i filmy z originální produkce této streamovací platformy. Tentokrát Netflix učinil výjimku ze své zásady – nezveřejňovat počty zhlédnutí svých pořadů – a ukázal seznam deseti nejpopulárnějších filmů z originální produkce k dnešnímu dni. Aby nebyly znevýhodněny novější snímky, zaznamenal Netflix vždy počet diváků za první čtyři týdny od vydání. Dříve společnost uvedla, že do svých statistik zaznamenává pouze zhlédnutí alespoň 70 % délky pořadu.
 
 
Žebříček nejsledovanějších filmů ovládl nedávný akční thriller Vyproštění (Extraction), ve kterém si titulní roli zahrál Chris Hemsworth. Počítadlo zhlédnutí se v tomto případě zastavilo jen těsně pod hranicí 100 milionů. Úspěšné bylo také hororové drama V pasti (Bird Box) se Sandrou Bullock. V uplynulých měsících bylo potvrzeno, že oba výše uvedené snímky se v budoucnu dočkají pokračování.
 
 
 

10 nejsledovanějších filmů z originální produkce Netflixu


1. Vyproštění (Extraction) (2020): 99 milionů zhlédnutí
Ostřílený žoldák má zachránit syna drogového bosse uneseného do Bangladéše. Akce se ale změní v závod o přežití a on musí navíc nahlédnout do svého nitra.

2. V pasti (Bird Box) (2018): 89 milionů zhlédnutí
Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí.
 
3. Spravedlnost podle Spensera (Spenser Confidential) (2020): 85 milionů zhlédnutí
Bývalý polda a kriminálník Spenser se spolčí s ambiciózním rváčem Hawkem, aby odhalili zlověstné intriky, které obklopují smrt dvou bostonských policajtů.

4. 6 underground: Tajné operace (6 Underground) (2019): 83 milionů zhlédnutí
Miliardář předstírá vlastní smrt. Naverbuje mezinárodní tým agentů, který se vydá na odvážnou a krvelačnou misi s cílem odstranit brutálního diktátora.

5. Vražda na jachtě (Murder Mystery) (2019): 73 milionů zhlédnutí
Newyorský policista a jeho manželka kadeřnice se na dlouho očekávané cestě do Evropy neobratně snaží vyřešit nepochopitelnou vraždu na palubě miliardářské jachty.
 
6. Irčan (The Irishman) (2019): 64 milionů zhlédnutí
V tomhle kritiky uznávaném filmu Martina Scorseseho nájemný zabiják Frank Sheeran vzpomíná na tajemství, která střežil jako věrný člen zločineckého klanu Bufalinových.
 
7. Trojí hranice (Triple Frontier) (2019): 63 milionů zhlédnutí
Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny zkoušce.
 
8. Ta druhá (The Wrong Missy) (2020): 59 milionů zhlédnutí
Tim si myslí, že pozval na Havaj dívku svých snů. Ale to by nesměl místo ní omylem napsat ženské, se kterou zažil šílené rande naslepo.
 
9. Díra (The Platform) (2019): 56 milionů zhlédnutí
Vězení a rampa s jídlem, která sjíždí jedno patro po druhém. Ti nahoře se nají, co hrdlo ráčí, ti dole zůstanou hladoví a zoufalí. Vzpoura je na spadnutí.
 
10. Dokonalé rande (The Perfect Date) (2019): 48 milionů zhlédnutí
Aby si vydělal na univerzitu, vymyslí aplikaci, ve které nabízí své služby falešného partnera. Ale když se objeví opravdové pocity, trochu se to zkomplikuje.