Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od Ivo Mašek
To je samozřejmě špatná zpráva. Je to výsledek agresivní reklamní masáže výrobců LG, ale hlavně Samsung. Já pamatuji časy, kdy na našem trhu byly k mání TV Tesla a TV Rubín. Víc nic ­(pokud jste nešli do Tuzexu, kde byl stejně mizerný výběr a defacto jenom TV Grundig­). Nelíbilo se nám to, a nebude se to líbit ani vám. Nehledě na to, že pokud odpadne ­"hlídací pes­" konkurence ­- kvalita půjde do kopru
Odpovědět1  0
Bohužel, nestačí jenom pootočit anténou. Tedy právě ve většině případů
Odpovědět1  0
Asijské továrny, které si bez skrupulí mohou svým zaměstnancům platit minimum peněz a ještě je bezprecedentně sekýrovat ­(tento problém musel řešit i soud v ČR ohledně jedné asijské automobilové pobočky u nás na ostravsku­), si pak mohou dovolit prodávat za nízké ceny a jejich zboží i tak patří mezi šunt ­(viz každotýdenní upozorňování na mnoho čínských výrobků, které se nedoporučuje zakoupit a z nichž spousta se dokonce nesmí prodávat­).
Dalším problémem je nenažranost evropských podnikatelů, kteří v rámci získání ještě více miliard peněz přesouvají svojí výrobu do Asie. A zde zůstává stále větší počet lidí bez práce. Evropští podnikatelé ­(ne všichni­) si nevidí ani na špičku nosu a je přece jasné, že se jim tento počin vrátí i z úroky. Stalo se to, co se, díky jejich chování, stát muselo. Nejsou zde lidé, kteří by si mohli dovolit koupit si jejich výrobky. kruh se uzavřel.
Řešení by bylo: Vrátit výrobu zpět do Evropy, neškudlit na platech zaměstnanců. Tím se zajistí prodej zde vyrobených výrobků, peníze se tedy zpět vrátí do firem, ubude nezaměstnanost, zvýší se kvalita života a životní úroveň. Dále je potřeba vyžadovat i od asijských výrobců dodržování pracovních a lidských práv ­- v opačném případě jejich výrobky do Evropy nedovážet. A opět zavést celní ochranu před dumpingovými cenami.
Odpovědět0  0
Pěkně provedeno a vysvětleno. Palec nahoru
Odpovědět2  0
Dobrý den.
EVOLVE vyrábí rekordéry ­(set­-top­-boxy­) pro DVB­-T a DVB­-S. Neplánuje také vyrábět pro normu DVB­-C ? Konkurence pro zmetkovitý KAON by byla velmi potřebná a myslím si, že EVOLVE by nemohla prodělat.
děkuji
Odpovědět0  0
Jestli to bývalý ­"uhlobaron­" povede tak, jako spolu s dalšími třemi společníky vedl MUS a.s., tak to skončí dvěma způsoby: Buď to vytuneluje, nebo to zkrachuje neschopností. Neboť tam, kde majitel vidí jen a pouze prachy a k majetku nemá vlastní ­"rodný­" vztah ­(od uhlí k TV je velký posun, takže není nad čím špekulovat­), to zákonizě nemůže skončit dobře.
Jinak, ten pán nebyl uhlobaron, ale jeden ze čtyř akcionářů společnosti. Nebyl nikdy majitelem. Skutečným majitelem, tedy uhlobaronem je od 1.1. 2011 Pavel Tykač. Firma mu patří ze 100 procent.
Odpovědět1  0
že přestane existovat. byly tam zajímavé rozhovory s nevládními ekonomy ­(zajímavé názory­) a vůbec tam probíhaly zajímavé diskuze, rozhovory a také několik zajímavých dokumentů. Holt češi, no. Kdyby zavedli programy NOVA_2, NOVA_3, .... tak budou občánkové maximálně spokojeni. Někdy mi to připadá, že lidé v roce 1990 nebyli tak zblblí, jako jsou dnes.
Odpovědět0  1
Díky
Odpovědět0  0
Tam bude problém v kabeláži rozvodu. Rekonstrukce nevyhnutelná. Já používám UPC a jsem spokojen. To, co popisujte vy, vůbec u nás nepozoruji ­(chomutovsko­). Chytám po kabelu přes 100 kanálů, spoustu z nich v HD a jsem opravdu spokojen.
Máte skutečně kabelovku UPC? Proč se ptám ­- protože UPC nikdy nedodávala STB od Philipse. Dodává STB Handan a Kaon.
Jinak, nelze podle jedné lokality tak hrubě zkritizovat kabelový příjem všeobecně. Kabelovka skutečně má budoucnost. Jen tak pro zajímavost se podívejte, kolik kabelovek je v USA a Kanadě a kolik domácností kabelovku používá a kolik kanálů na kabelu chytají.
Odpovědět0  0
Jenže UPC to šíří i v Ústeckém kraji, kde bydlím já. Já bych skutečně radši uvítal, kdyby v našem kraji UPC šířila nějakou zdejší lokální TV. Protože je sice chválihodné, že budu informován o dění v dalekém Brně, ale současně nebudu vědět, co se děje v kraji našem. Je to takové postavené na hlavu.
Odpovědět0  0
Mám od nich koupenou plnou verzi 7, a jsem velmi spokojen. Ona vůbec sázka na Ashampoo studio je dobrým ritem.
Odpovědět0  0
Antenu potřebuješ vždy. K tunerům se většinou v balení dodává ­"prut­", a pokud máš v místě umístění tuneru dostatečně silný signál, tak ten ­"prut­" stačí. Pokud ne, tak koaxem ven na síto, např.
Odpovědět0  0
Tak jsem hledal a hledal .......... a našel. takže si odpovím sám :­-­)­)

Nejprve jsem nainstaloval kartu pod Windows 98 SE. Po startu OS je automaticky rozpoznáno nové zařízení PCI Network Controller a je zahájena instalace ovladače. Na CD­-ROM je nalezen ovladač pro B2C2 Broadband Receiver PCI Adapter. V dalším kroku instalace došlo k chybě a je nutno ručně určit cestu na CD. Po dokončení kopírování souborů je PC restartován. Po restartu je nutné opět vložit instalační CD do PC, dojde k automatickému startu instalátoru software ­(pokud není nainstalován ovladač pro kartu, je instalace automaticky přerušena­). Je možné vybrat jazyk pro instalaci ­(čeština chybí­). Instalace software probíhá přibližně 1 minutu a po celou dobu instalace je na obrazovce pouze prázdné modré okno, což považuji za velice nestandardní. Následuje restart PC a automatické spuštění instalace DVB Vieweru TE. Uživatel si může zvolit automatickou instalaci všech komponent ­(Full instalation­) nebo vlastní instalaci ­(Custom­). Zde je možno zvolit, zda instalovat dokumentaci a WinLIRC Remote ­(dálkové ovládání připojené na COM port­). Po dokončení instalace se vedle ukazatele času ve Windows objeví ikonka vysílače se zeleným nebo červeným pozadím indikujícím naladění karty na příjem.
Odpovědět0  0
Tento tuner bych si chtěl vyzkoušet. Je jediným pro DVB­-T, u kterého výrobce píše i podporu OS Win98SE. Měl bych dotaz. Má to někdo vyzkoušené přes tento OS? Mohlo by to skutečně fungovat?
Díky.
Odpovědět0  0
Já jsem zase byl přesvědčen, že patří němcům. V životě by mě nenapadlo, že je to US firma.
Odpovědět0  0
Však já také preferuji analog. Ale na veřejnost s tím nechodím, protože je tu dost lidí, co jsou "in" a já jsem pouhým "staromilcem".
Takže všem "digitálním" lidem přeji pěkné a ničím nerušené "digitální" pokoukáníčko. :))))
Odpovědět0  0
Ano, myslím digitální TV vysílání. A je to krásně popsané v tom článku. Jestli takovým způsobem je myšlen pokrok, tak potěž PánBůh.
A zlepšení se asi nedočkáme. To dříve přijde MPEG_4, v kterém už dnes několik francouzských a britských televizí vysílá. A v našich zeměpisných šířkách začne celý "bordel" nanovo.
Takový binec při zahájení analogu v ČSR nebyl. A kdo zažil analogové vysílání a porovná to s tím, co nám cpou dnes za moderní digi, tak musí zaplakat.
Je mi jasné, že pro ty, kteří měli špatný příjem analogu (duchy, rušení, nemožnost srovnání obrazu se zvukem) to bude na první pohled "vysvobození". Ale po čase budou remcat (a oprávněně) i tito uživatelé, nota bene placené služby.
Odpovědět0  0
Já už dlouho tvrdím, a ještě asi hodně dlouho budu: zlatý analog
Odpovědět0  0
Já bych zde přivítal názory majitelů, aby po pravdě napsali, zda jim na 100% funguje analog i digitál.
Odpovědět0  0
Když jsem ten článek připravoval, tak jsem původně měl napsáno "možná". Ale po zjištění informací od lidí, kteří to pokusně provozují (mě to čeká do 3 týdnů), to údajně možné není. Pravda je, že používají jiný model STB (také od firmy Handan). Já dostanu ten, který je na fotce u odkazu. Aktivační karta zatím ani nefunguje u tv tuneru v PC (možno zatím sledovat nekodované pořady).
Údajně by se vše mělo změnit na konci roku 2006, kdy by měla přijít dodávka STB s HDD. Ten bude údajně 160GB, maximálně, dle dokumentace, bude možné ho vyměnit za 200GB.
Odpovědět0  0
Doplňující info:
Od dubna přestane Karneval šířit HBO a HBO2 analogově. Proto všichni, kteří mají zaplacenou maximální službu (Komplet + HBO), dostanou možnost připojení na digital. STB z tohoto důvodu dostanou zdarma.
Pokud má zákazník placenou jinou službu, a chce sledovat pořady JOJ, HBO, HBO2, STV2, Cinemax, musí si STB zakoupit.
Toto info je stoprocentně platné pro Jirkov a Chomutov.
Odpovědět0  0
Heh, hned tři hry:
Codename Outbreak, Colin McRae Rally2005, Rally Championship Xtreme.
Odpovědět0  0
Neodpustím si OT "legrační" poznámku. Sigi, doporučuji ti nečíst příspěvky od Aleka, nebo Edy. To budeš do konce života jenom pořád vstávat ze židle a už si nikdy nesedneš. -:))
Odpovědět0  0
Ten formát se jmenuje DVR. Co to je zač, to nevím. Ale aby jsi to mohl sledovat i jinde, ne jenom v MCE, potřebuješ na to ty konverzní soubory, které to převedou.
Alespoň tak jsem to pochopil.
Odpovědět0  0
Aha, tak takhle to je. Díky za info.
Odpovědět0  0
Ta knihovna bude určitě k mání zde:
www.dll-files.com
Odpovědět0  0
Když jsem si to přečetl, tak jsem si okamžitě vzpoměl na historii jednoho evropského státu: Albánie.
Proč? Protože v této zemi v 50-tých a 60-tých letech, za vlády Envera Hodži, měli "podobný" zákon. Kdo byl přistižen, že má natočenou antenu na Itálii a chytá italskou televizi, byl popraven!!
Neptejte se mě, proč jsem si na to vzpoměl, prostě se mi to po přečtení vybavilo.
Žijeme v jiné době, takže se popravovat nebude, bude se pouze zavírat. Čeho se ještě v té slavné EU nedočkáme.
Odpovědět0  0
...prostředky pro kvalitní monitorování... hm, to se soudružka Levá rozpoměla na historickou úlohu KSČ. Oni se i jinde v poslední době velice často rozpomínají na svojí tradiční úlohu.
No, "láskou a pravdou" se asi nikam moc daleko nedostaneme.
Odpovědět0  0
Velcí výrobci tv karet a tunerů mají na světovém trhu jak silnou pozici, tak také dost vlivných lidí na místech, kde se ten "trh tvoří". Tito výrobci se také jenom nevěnují oněm tv tunerům. Jejich aktivity jsou i v jiných směrech dost značné.
Hollywood snad konečně narazí a vrátí se tam, kam patří.
Odpovědět0  0
U modelu NEOVO je český zvuk pouze D/K. Pro zvuk ostatních stanic se musí přenastavit jiný stát, který zná B/G.
Jak je to u tohoto modelu? Je zde nějaká klávesa, kterou se dá během "vteřinky" přeladit zvuk z D/K na B/G, a opačně?
I.M.
Odpovědět0  0
Už jsem to našel.
Žluté tl. = B/G, Modré tl. = D/K. (já čtu moc rychle)
Odpovědět0  0
To je jako u blbých na dvorečku. Tak zadavatelé reklamy mohli částečně financovat provoz TV. To je podle slovutných poslanců špatně - tak to bude financovat daňový poplatník. Já tomu nerozumím. Asi bych to potřeboval vysvětlit.
Odpovědět0  0
Na oficialních stránkách ji nenajdete, na mých stránkách ji najdete zcela určitě + český překlad. Nebo» zákon nezakazuje výrobu jedné kopie pro osobní potřebu (a proč bych se měl podřizovat zákonům vytvořeným "někde" daleko za oceánem).
Odpovědět0  0
Já jsem zastáncem toho , ľe "grafika" s "tv" se nemá slučovat. Jsou s tím pouze potíľe. Pro sledování tv se má pouľít samostatná televizní karta. Divím se, ľe se Leadtek pustil do takového dobrodruľství s tímto hybridem.
Odpovědět0  0
Výborně napsaná recenze.
Pouze bych měl jeden dodatek. Pokud nejdou navolit automaticky všechny stanice (zobrazí se jen některé), je potřeba zaškrtnout volbu: Adaptive Channel Scanning. Toto uvádím ze zkušeností s kartou TV2000XP-EXPERT.
Odpovědět0  0
Kulturní a vědomostní profil národa. Není to ale jenom český problém. Na trhu je vąe, kaľdý si koupí. Dříve sis to musel vyrobit. Klíče na ústech uľ mít také nemusíą. A co se týče tisku, tak okresní a krajská periodika drľí němci. Atd.
Odpovědět0  0
No, nevím. Koupila to společnost vlastnící MF_DNES. A o úrovni MF_DNES si tedy myslím své.
Odpovědět0  0
U modelů TV2000XP se pro přepínání zvukových norem používá klávesa "A" na klávesnici PC.
Odpovědět0  0
Chtěl bych doplnit: Pinnacle PCTV MediaCenter 300i.
Tato karta má v sobě jak moľnost příjmu DVB-T, tak i analogový televizní tuner.
Neątěstím této karty je dodávaný software. Samotná aplikace spotřebuje 100 MB operační paměti a po nainstalování programů, nutných pro sledování přes tuto aplikaci se dostaneme aľ k hranici 150 MB.
Technici, kteří tuto kartu zkouąeli, doporučují pouľít software ChrisTV
Odpovědět0  0
Ten kontainer od ATV2000 bude podporovat i TV2000XP-EXPERT, nebo pouze PVR2000 ?
Jinak koukám, ľe nastavování je stejné, jako u EXPERTa, pouze zde přibylo ruční ladění kanálů.
Recenze je dobře napsána - díky.
Odpovědět0  0
Co se týče toho AVerTV-Box-9, tak jeho software neumoľňuje individualní nastavení zvukové normy. A i přesto, ľe je osazen dekodérem TDA9874AH, neumí české stereo. Stereo jde pouze u zahraničních programů.
To tento tuner Neovo Box je zajímavějąí.
Odpovědět0  0
Z ruąením tv karty (Leadtek TV2000XP-Expert) jsem měl také problém. Po spuątění programu se přes obraz objevilo velké mnoľství zelených pruhů, které nekmitaly, prostě tam jenom byly.
V případě zapnutí funkce Time Shifting (signál se pouątěl přes dočasnou sloľku v HDD), byl obraz čistý. Jednalo se tedy o frekvenční ruąení / harmonická sloľka. Tedy doąlo k výměně zdroje PC, který jsem nahradil zdrojem s funkcí PFC.
No, a bylo vyřeąeno k mé spokojenosti. Preventivně jsem jeątě vyměnil IDE kabely za stíněné.
Odpovědět0  0
Receneze je opravdu "fundovaná". Pouze mě překvapila chvála aplikace InterVideo. Překvapila mě v dobrém. Někde na serveru jsem totiľ četl jinou recenzi, také na výrobek Plextor, kde k mému údivu velmi kritizovali právě ten software od InterVideo. Jednalo se tam, tuąím, pouze o tv kartu.
Odpovědět0  0
Propojovací kabely se tedy musí dodatečně dokoupit ?
Odpovědět0  0
Hezky a smysluplně řečené. Fakt. K článku se připojuji, hlavně k tomu poslednímu odstavci. (počítač ale asi stejně nevypnu).
Tímto chci i já celému týmu TVFREAK popřát ą»astný Nový rok.
Ivo Maąek - Churchill
Odpovědět0  0
Dle mého názoru je od výrobce chybou, ľe pouľil nejniľąí moľný model grafiky: FX_5200. Měl být pouľit alespoň FX_5700, nebo jeho ochuzená verze LE.
Odpovědět0  0
Odkaz na tuto výbornou věc by měl být stále na začátku úvodní stránky. Nikam to "nezaąantročit".
Tento návod bude stále čtený a nejvíce vyhledávaný.
Odpovědět0  0
Já ho nepouľívám. Jedu na originální od Leadtek a jsem max. spokojen.
Ale o ten ATV2000 si mi píąou lidi na email a chtějí rady, co s tím.
No, a ten návod já nemám na svých stránkách - nemám autorizaci, a tento program nepouľívám, takľe neumím poradit ani v tomto ohledu. A já je nemohl ani nikam odkázat.
A protoľe vím, ľe ho pouľívá velká řada uľivatelů, proto jsem za to, aby byl stále na očích.
Odpovědět0  0
On snad ani není určen pro čip Conexant. Ale nejsem si jistý. Na karty, které mají ąpatný software, je ATV vynikající. To se musí nechat.

"aby vyčistil ąumy, ktoré by v káblovke nemali by», ale sú." Zkus pouľít Toner, nebo Spaun. Filtr, který se zapojí mezi kartu a koax. Já mám Toner - ľádné ąumy nemám. Jsem u kabelovky Karneval.
Odpovědět0  0
Kdyby NOVA skončila, nic by se nestalo. Schopní moderátoři a zaměstnanci vąeobecně, z ní jiľ stejně odeąli a zůstal tam pouze ten "póvl", co nemá ąanci se nikde jinde uchytit. Viz: Gondíkové, Novotný a podobní srandisti, kteří opakují stále totéľ - je to uľ únavné.
Odpovědět0  0
Ivo Mašek (53) | 10.10.20040:00|Parlamentní TV
Bullback, neporovnávej presidenty, ale naąí sněmovnu s americkým kongresem. A já tě ujią»uji, ľe naąi dementní poslanci nesahají ani po kotníky americkým kongresmenům.
Odpovědět0  0
O co těm poslancům vlastně jde. To chtějí zvýąit úmrtnost v tomto státě, co se týče infarktů ?
To si fakt o nás myslí, ľe na to budem koukat ?
Nezvýąi kvůli tomu opět poplatky za sledování tv ?
Odpovědět0  0
Něco takového tu chybělo. Mezera byla vyplněna. Díky.
Odpovědět0  0