Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Investiční fond žaluje Netflix kvůli neočekávanému propadu sledujících

30.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
Investiční fond žaluje Netflix kvůli neočekávanému propadu sledujících
Streamovací služba Netflix bude čelit nejen samotnému propadu počty svých uživatelů, ale také tomu, že se tento fakt nelíbí jejím investorům. Texaský investiční fond kvůli neočekávanému propadu tuto službu žaluje.
Žaloby nejsou ničím výjimečným a zatímco Nikon nyní bude řešit kompresi RAW videa ve svém fotoaparátu Z9, Netflix bude řešit propad počtu svých uživatelů. A to nejen sama o sobě, aby dále rostla, ale i u soudu. Texaský investiční fond totiž žaluje službu kvůli tomu, že investory nesprávně informovala o své schopnosti dále růst.
 
Netflix logo
 
Netflix totiž po 10 letech poprvé snížil počet svých uživatelů, a to 200 tisíc, což měl být dle žaloby neočekávaný propad na základě předchozích prohlášení firmy o odhadech růstu. To bylo dáno i konfliktem na Ukrajině, který znamenal úbytek 700 tisíc, ale i bez toho by šlo jen o 500tisícový nárůst, a to je málo. Cena akcií tehdy spadla z 349 na 226 USD (-35 %) a od té doby klesla ještě o něco více (nyní na 195 USD).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.