Humax H7 bude dle výrobce „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“

Humax H7 bude dle výrobce „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“
, , aktualita
Výrobce digitálních přijímačů Humax o sobě dal vědět novým TV boxem, o kterém rozhodně nešetří slovy chvály. Určen bude především pro operátory placené televize a zákazníkům přinese Android TV či podporu kodeku AV1.
K oblíbeným
reklama
Není ničím výjimečným, že výrobci své produkty rádi chválí. A často neváhají své novinky označovat různými superlativy. Britský výrobce digitální techniky Humax, který není na trhu žádným nováčkem, dokonce neváhal o svém novém modelu prohlásit, že se jedná o „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“. Řeč je o TV boxu Humax H7, který by měl být určen primárně pro operátory placené televize. Jak už bylo řečeno, dodáván bude s operačním systémem Android TV, takže uživatelé budou mít možnost stahovat další aplikace z Google Play Store. Android TV najdeme kromě jiného v Nvidia Shield TV, Xiaomi Mi Box S nebo televizorech od Sony a Philipsu, v set-top boxech pro IPTV se ovšem objevuje zřídka.
 
 
Humax H7 se pochlubí podporou nejrozšířenějšího formátu vysokého dynamického rozsahu HDR10 a především nového kodeku AV1, který se teprve začíná rozšiřovat, ale za pár let bude hrát velmi důležitou roli. V tuto chvíli mohou uživatelé Android TV vyzkoušet nový kodek v aplikaci YouTube. Hlavní výhodou AV1 je vyšší efektivita ve srovnání se současnými kodeky, takže menší nároky na rychlost připojení při zachování kvality videa. Pokud je řeč o připojení, nový set-top box se může pochlubit podporou standardu Wi-Fi 6 neboli 802.11ax, která podle výrobce zajistí stabilní zážitek při streamování 4K videa i cloudových her. Chybět by neměla ani možnost propojení s jinými chytrými produkty v domácnosti včetně reproduktorů s digitálními asistenty.
 
O hardwarové výbavě toho zatím mnoho nevíme, ale oficiální materiály zmiňují alespoň použití „nejnovějšího řešení od Broadcomu“. Z toho by se dalo vyvodit, že set-top box bude obsahovat procesor BCM7218X, který jako první podporuje AV1. Humax H7 se do konce letošního roku objeví v Evropě a Asii. Společnost chce operátorům poskytnou kompletní řešení služeb založené na platformě Android TV, které by zahrnovalo vlastní vysílací middleware HATS, hlasového asistenta HAVIS, řešení pro správu a analýzu HAMS nebo UI/UX pro vytvoření programu. Humax oznámil prvního zákazníka z řad poskytovatelů placené televize v USA, i když zatím bez konkrétního jména. Jihokorejský operátor T-Broad potom využije UHD set-top boxy s Android TV od Humaxu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek
Platforma webOS přestane být exkluzivitou pro televizory LG. Jihokorejci začali s jejím licencováním dalším výrobcům. V budoucnu by se tak ze systému mohla stát konkurence pro Android TV od Googlu. 
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony
Sony vyvrátilo spekulace, že by zrušilo očekávanou aktualizaci televizí XH90. Jejich uživatelé stále čekají na podporu dvou zásadních funkcí z HDMI 2.1, a také opravu rozmazaného obrazu ve 4K120.
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik