Humax H7 bude dle výrobce „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“

Humax H7 bude dle výrobce „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“
, , aktualita
Výrobce digitálních přijímačů Humax o sobě dal vědět novým TV boxem, o kterém rozhodně nešetří slovy chvály. Určen bude především pro operátory placené televize a zákazníkům přinese Android TV či podporu kodeku AV1.
K oblíbeným
reklama
Není ničím výjimečným, že výrobci své produkty rádi chválí. A často neváhají své novinky označovat různými superlativy. Britský výrobce digitální techniky Humax, který není na trhu žádným nováčkem, dokonce neváhal o svém novém modelu prohlásit, že se jedná o „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“. Řeč je o TV boxu Humax H7, který by měl být určen primárně pro operátory placené televize. Jak už bylo řečeno, dodáván bude s operačním systémem Android TV, takže uživatelé budou mít možnost stahovat další aplikace z Google Play Store. Android TV najdeme kromě jiného v Nvidia Shield TV, Xiaomi Mi Box S nebo televizorech od Sony a Philipsu, v set-top boxech pro IPTV se ovšem objevuje zřídka.
 
 
Humax H7 se pochlubí podporou nejrozšířenějšího formátu vysokého dynamického rozsahu HDR10 a především nového kodeku AV1, který se teprve začíná rozšiřovat, ale za pár let bude hrát velmi důležitou roli. V tuto chvíli mohou uživatelé Android TV vyzkoušet nový kodek v aplikaci YouTube. Hlavní výhodou AV1 je vyšší efektivita ve srovnání se současnými kodeky, takže menší nároky na rychlost připojení při zachování kvality videa. Pokud je řeč o připojení, nový set-top box se může pochlubit podporou standardu Wi-Fi 6 neboli 802.11ax, která podle výrobce zajistí stabilní zážitek při streamování 4K videa i cloudových her. Chybět by neměla ani možnost propojení s jinými chytrými produkty v domácnosti včetně reproduktorů s digitálními asistenty.
 
O hardwarové výbavě toho zatím mnoho nevíme, ale oficiální materiály zmiňují alespoň použití „nejnovějšího řešení od Broadcomu“. Z toho by se dalo vyvodit, že set-top box bude obsahovat procesor BCM7218X, který jako první podporuje AV1. Humax H7 se do konce letošního roku objeví v Evropě a Asii. Společnost chce operátorům poskytnou kompletní řešení služeb založené na platformě Android TV, které by zahrnovalo vlastní vysílací middleware HATS, hlasového asistenta HAVIS, řešení pro správu a analýzu HAMS nebo UI/UX pro vytvoření programu. Humax oznámil prvního zákazníka z řad poskytovatelů placené televize v USA, i když zatím bez konkrétního jména. Jihokorejský operátor T-Broad potom využije UHD set-top boxy s Android TV od Humaxu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik