Humax H7 bude dle výrobce „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“

Humax H7 bude dle výrobce „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“
, , aktualita
Výrobce digitálních přijímačů Humax o sobě dal vědět novým TV boxem, o kterém rozhodně nešetří slovy chvály. Určen bude především pro operátory placené televize a zákazníkům přinese Android TV či podporu kodeku AV1.
K oblíbeným
reklama
Není ničím výjimečným, že výrobci své produkty rádi chválí. A často neváhají své novinky označovat různými superlativy. Britský výrobce digitální techniky Humax, který není na trhu žádným nováčkem, dokonce neváhal o svém novém modelu prohlásit, že se jedná o „nejpokročilejší Android TV set-top box na světě“. Řeč je o TV boxu Humax H7, který by měl být určen primárně pro operátory placené televize. Jak už bylo řečeno, dodáván bude s operačním systémem Android TV, takže uživatelé budou mít možnost stahovat další aplikace z Google Play Store. Android TV najdeme kromě jiného v Nvidia Shield TV, Xiaomi Mi Box S nebo televizorech od Sony a Philipsu, v set-top boxech pro IPTV se ovšem objevuje zřídka.
 
 
Humax H7 se pochlubí podporou nejrozšířenějšího formátu vysokého dynamického rozsahu HDR10 a především nového kodeku AV1, který se teprve začíná rozšiřovat, ale za pár let bude hrát velmi důležitou roli. V tuto chvíli mohou uživatelé Android TV vyzkoušet nový kodek v aplikaci YouTube. Hlavní výhodou AV1 je vyšší efektivita ve srovnání se současnými kodeky, takže menší nároky na rychlost připojení při zachování kvality videa. Pokud je řeč o připojení, nový set-top box se může pochlubit podporou standardu Wi-Fi 6 neboli 802.11ax, která podle výrobce zajistí stabilní zážitek při streamování 4K videa i cloudových her. Chybět by neměla ani možnost propojení s jinými chytrými produkty v domácnosti včetně reproduktorů s digitálními asistenty.
 
O hardwarové výbavě toho zatím mnoho nevíme, ale oficiální materiály zmiňují alespoň použití „nejnovějšího řešení od Broadcomu“. Z toho by se dalo vyvodit, že set-top box bude obsahovat procesor BCM7218X, který jako první podporuje AV1. Humax H7 se do konce letošního roku objeví v Evropě a Asii. Společnost chce operátorům poskytnou kompletní řešení služeb založené na platformě Android TV, které by zahrnovalo vlastní vysílací middleware HATS, hlasového asistenta HAVIS, řešení pro správu a analýzu HAMS nebo UI/UX pro vytvoření programu. Humax oznámil prvního zákazníka z řad poskytovatelů placené televize v USA, i když zatím bez konkrétního jména. Jihokorejský operátor T-Broad potom využije UHD set-top boxy s Android TV od Humaxu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik