www.tvfreak.cz
>
>
>

Hudba v Dolby Atmos? Pro televize LG vyšla aplikace Tidal

Hudba v Dolby Atmos? Pro televize LG vyšla aplikace Tidal
, , aktualita
Majitelé LG Smart TV z posledních let mají novou možnost, jak doma poslouchat hudbu ve vysoké kvalitě. TIdal totiž vydal svou aplikaci pro webOS, která podporuje kodek MQA, Sony 360 Reality Audio nebo Dolby Atmos.
K oblíbeným
reklama
Tidal je služba pro streamování hudby, které se ve srovnání s konkurencí jako Spotify zaměřuje na vysokou kvalitu zvuku. Není divu, že si i přes vyšší ceny předplatného získala oblibu hlavně mezi audiofily. Od roku 2018 je aplikace Tidal dostupná také na chytrých televizorech Samsung. Funguje také na Apple TV, Android TV nebo Amazon Fire TV. A nedávno se dočkali také majitelé televizí od LG. Aplikace Tidal totiž vyšla pro modely z let 2018 až 2021, které běží na operačním systému webOS 4.0 až 6.0. K dispozici je v digitálním obchodě LG Content Store.
 
 
Tidal slibuje hudební knihovnu obsahující více než 70 milionů skladeb a 250 tisíc videí včetně klipů či koncertů v až HD rozlišení. Předplatitelé samozřejmě získají přístup také ke svým playlistům. Specialitou je podpora kodeku MQA (Master Quality Authenticated), který zajistí bezztrátový a vysoce věrný zvuk. Kromě toho je k dispozici také poslech v kvalitě Hi-Res (24 bit / 192 KHz) a technologie pro pohlcující zvuk Dolby Atmos nebo Sony 360 Reality Audio. Mezi skladby dostupné v Dolby Atmos patří 7 Rings (Ariana Grande), After Hours (The Weeknd nebo Heartless (Kanye West). Skladby jsou roztříděny do více než 50 playlistů různých žánrů.
Všechny nadstandardní zvukové formáty si můžete vychutnat v předplatném Tidal HiFi, které stojí 20 dolarů měsíčně. Studenti zaplatí o polovinu méně, zatímco verze pro rodinu vyjde na 30 dolarů. Pokud si vystačíte s běžnou kvalitou (až 320 kbit/s), můžete zvolit základní tarif Tidal Premium. Pro jeho využívání si připravte 10 dolarů měsíčně. Pro studenty je opět poskytována 50% sleva a rodiny zaplatí 15 dolarů. Konkurenční Samsung Smart TV nenabízí podporu Dolby Atmos. Této možnosti ovšem mohou využívat majitelé televizí Philips či Sony (s Android TV), kteří si stáhnout novou verzi aplikace Tidal.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala