www.tvfreak.cz
>
>
>

Hudba v Dolby Atmos? Pro televize LG vyšla aplikace Tidal

Hudba v Dolby Atmos? Pro televize LG vyšla aplikace Tidal
, , aktualita
Majitelé LG Smart TV z posledních let mají novou možnost, jak doma poslouchat hudbu ve vysoké kvalitě. TIdal totiž vydal svou aplikaci pro webOS, která podporuje kodek MQA, Sony 360 Reality Audio nebo Dolby Atmos.
K oblíbeným
reklama
Tidal je služba pro streamování hudby, které se ve srovnání s konkurencí jako Spotify zaměřuje na vysokou kvalitu zvuku. Není divu, že si i přes vyšší ceny předplatného získala oblibu hlavně mezi audiofily. Od roku 2018 je aplikace Tidal dostupná také na chytrých televizorech Samsung. Funguje také na Apple TV, Android TV nebo Amazon Fire TV. A nedávno se dočkali také majitelé televizí od LG. Aplikace Tidal totiž vyšla pro modely z let 2018 až 2021, které běží na operačním systému webOS 4.0 až 6.0. K dispozici je v digitálním obchodě LG Content Store.
 
 
Tidal slibuje hudební knihovnu obsahující více než 70 milionů skladeb a 250 tisíc videí včetně klipů či koncertů v až HD rozlišení. Předplatitelé samozřejmě získají přístup také ke svým playlistům. Specialitou je podpora kodeku MQA (Master Quality Authenticated), který zajistí bezztrátový a vysoce věrný zvuk. Kromě toho je k dispozici také poslech v kvalitě Hi-Res (24 bit / 192 KHz) a technologie pro pohlcující zvuk Dolby Atmos nebo Sony 360 Reality Audio. Mezi skladby dostupné v Dolby Atmos patří 7 Rings (Ariana Grande), After Hours (The Weeknd nebo Heartless (Kanye West). Skladby jsou roztříděny do více než 50 playlistů různých žánrů.
Všechny nadstandardní zvukové formáty si můžete vychutnat v předplatném Tidal HiFi, které stojí 20 dolarů měsíčně. Studenti zaplatí o polovinu méně, zatímco verze pro rodinu vyjde na 30 dolarů. Pokud si vystačíte s běžnou kvalitou (až 320 kbit/s), můžete zvolit základní tarif Tidal Premium. Pro jeho využívání si připravte 10 dolarů měsíčně. Pro studenty je opět poskytována 50% sleva a rodiny zaplatí 15 dolarů. Konkurenční Samsung Smart TV nenabízí podporu Dolby Atmos. Této možnosti ovšem mohou využívat majitelé televizí Philips či Sony (s Android TV), kteří si stáhnout novou verzi aplikace Tidal.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik