www.tvfreak.cz
>
>
>

Huawei údajně chystá 8K TV s podporou 5G sítí

Huawei údajně chystá 8K TV s podporou 5G sítí
, , aktualita
Po čase se objevila další spekulace, která hovoří o vstupu Huawei na trh s televizory. Čínská společnost by měla připravovat model, který podporuje rozlišení 8K a také jako první na světě nabídne modem pro 5G sítě. K čemu by to bylo dobré?
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících internetem několikrát prolétla informace, že Huawei připravuje svůj vlastní televizor. A měl být představen letos v dubnu, tedy minulý měsíc. Nejčerstvější spekulace přinesla tento týden japonská média. Podle zpravodajského webu Nikkei ovšem Huawei nadále plánuje vstup na trh s televizory. A rozhodně nehodlá troškařit. Připravovaný model by měl nabídnout obrazovku s rozlišením 8K, které zatím konkurence pozvolna nasazuje, ale zatím bojují s několika překážkami. Širšímu rozšíření zabraňuje nejen naprostý nedostatek nativního obsahu v 8K, který televizory obvykle řeší pomocí upscalingu (tj. dopočítávání chybějících pixelů z nižších rozlišení), ale především vysoké pořizovací ceny. Stačí nahlédnout do amerického ceníku nových 8K TV od Sony.
 
 
V nasazení 8K rozlišení tedy Huawei nebude úplně první, ale aspoň jedno prvenství by si čínský výrobce rád odnesl. Připravovaná televize by totiž měla používat modem s podporou 5G sítí. Pro přístup k internetu by tedy nemusela využívat připojení v domácnosti, ale spoléhala by na připojení šířené mobilním operátorem – tedy alespoň v ideálním světě, kde neexistují datové limity. Televizor by zároveň mohl fungovat jako 5G hub, prostřednictvím kterého by se k internetu připojovala další zařízení v domácnosti včetně smartphonů, notebooků nebo chytrých spotřebičů. Huawei by v zařízení využil čipset od své vlastní firmy HiSilicon Technologies, která v současné době (kromě výroby známých procesorů Kirin pro smartphony) dodává hardware čínským výrobcům televizorů. V případě obrazovky by potom společnost měla sáhnout po LCD panelu od společnosti BOE nebo CSoT (TCL).
 
V tuto chvíli není jasné, kdy přesně bude první televizor od Huawei představen veřejnosti, ale podle zdroje by se tak mělo stát ještě v letošním roce. Připomeňme, že jedna ze starších spekulací hovořila o modelech s úhlopříčkami 55" a 65", které by disponovaly dvojicí kamer a umožňovaly by hluboké propojení s dalšími produkty chytré domácnosti.
 
Poznámka: Malý náhledový obrázek nahoře je pouze ilustrační.
 
Zdroj: Nikkei.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik