www.tvfreak.cz
>
>
>

Huawei údajně chystá 8K TV s podporou 5G sítí

Huawei údajně chystá 8K TV s podporou 5G sítí
, , aktualita
Po čase se objevila další spekulace, která hovoří o vstupu Huawei na trh s televizory. Čínská společnost by měla připravovat model, který podporuje rozlišení 8K a také jako první na světě nabídne modem pro 5G sítě. K čemu by to bylo dobré?
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících internetem několikrát prolétla informace, že Huawei připravuje svůj vlastní televizor. A měl být představen letos v dubnu, tedy minulý měsíc. Nejčerstvější spekulace přinesla tento týden japonská média. Podle zpravodajského webu Nikkei ovšem Huawei nadále plánuje vstup na trh s televizory. A rozhodně nehodlá troškařit. Připravovaný model by měl nabídnout obrazovku s rozlišením 8K, které zatím konkurence pozvolna nasazuje, ale zatím bojují s několika překážkami. Širšímu rozšíření zabraňuje nejen naprostý nedostatek nativního obsahu v 8K, který televizory obvykle řeší pomocí upscalingu (tj. dopočítávání chybějících pixelů z nižších rozlišení), ale především vysoké pořizovací ceny. Stačí nahlédnout do amerického ceníku nových 8K TV od Sony.
 
 
V nasazení 8K rozlišení tedy Huawei nebude úplně první, ale aspoň jedno prvenství by si čínský výrobce rád odnesl. Připravovaná televize by totiž měla používat modem s podporou 5G sítí. Pro přístup k internetu by tedy nemusela využívat připojení v domácnosti, ale spoléhala by na připojení šířené mobilním operátorem – tedy alespoň v ideálním světě, kde neexistují datové limity. Televizor by zároveň mohl fungovat jako 5G hub, prostřednictvím kterého by se k internetu připojovala další zařízení v domácnosti včetně smartphonů, notebooků nebo chytrých spotřebičů. Huawei by v zařízení využil čipset od své vlastní firmy HiSilicon Technologies, která v současné době (kromě výroby známých procesorů Kirin pro smartphony) dodává hardware čínským výrobcům televizorů. V případě obrazovky by potom společnost měla sáhnout po LCD panelu od společnosti BOE nebo CSoT (TCL).
 
V tuto chvíli není jasné, kdy přesně bude první televizor od Huawei představen veřejnosti, ale podle zdroje by se tak mělo stát ještě v letošním roce. Připomeňme, že jedna ze starších spekulací hovořila o modelech s úhlopříčkami 55" a 65", které by disponovaly dvojicí kamer a umožňovaly by hluboké propojení s dalšími produkty chytré domácnosti.
 
Poznámka: Malý náhledový obrázek nahoře je pouze ilustrační.
 
Zdroj: Nikkei.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Star Wars: The Rise of Skywalker má poslední trailer Star Wars: The Rise of Skywalker má poslední trailer
Sága Hvězdných válek se už chýlí ke konci a do kin za necelé dva měsíce vtrhne poslední díl nazvaný Star Wars: The Rise of Skywalker. Tvůrci nyní pouští na svět poslední trailer k filmu a vy se na něj nyní můžete podívat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář