www.tvfreak.cz
>
>
>

Huawei údajně chystá 8K TV s podporou 5G sítí

Huawei údajně chystá 8K TV s podporou 5G sítí
, , aktualita
Po čase se objevila další spekulace, která hovoří o vstupu Huawei na trh s televizory. Čínská společnost by měla připravovat model, který podporuje rozlišení 8K a také jako první na světě nabídne modem pro 5G sítě. K čemu by to bylo dobré?
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících internetem několikrát prolétla informace, že Huawei připravuje svůj vlastní televizor. A měl být představen letos v dubnu, tedy minulý měsíc. Nejčerstvější spekulace přinesla tento týden japonská média. Podle zpravodajského webu Nikkei ovšem Huawei nadále plánuje vstup na trh s televizory. A rozhodně nehodlá troškařit. Připravovaný model by měl nabídnout obrazovku s rozlišením 8K, které zatím konkurence pozvolna nasazuje, ale zatím bojují s několika překážkami. Širšímu rozšíření zabraňuje nejen naprostý nedostatek nativního obsahu v 8K, který televizory obvykle řeší pomocí upscalingu (tj. dopočítávání chybějících pixelů z nižších rozlišení), ale především vysoké pořizovací ceny. Stačí nahlédnout do amerického ceníku nových 8K TV od Sony.
 
 
V nasazení 8K rozlišení tedy Huawei nebude úplně první, ale aspoň jedno prvenství by si čínský výrobce rád odnesl. Připravovaná televize by totiž měla používat modem s podporou 5G sítí. Pro přístup k internetu by tedy nemusela využívat připojení v domácnosti, ale spoléhala by na připojení šířené mobilním operátorem – tedy alespoň v ideálním světě, kde neexistují datové limity. Televizor by zároveň mohl fungovat jako 5G hub, prostřednictvím kterého by se k internetu připojovala další zařízení v domácnosti včetně smartphonů, notebooků nebo chytrých spotřebičů. Huawei by v zařízení využil čipset od své vlastní firmy HiSilicon Technologies, která v současné době (kromě výroby známých procesorů Kirin pro smartphony) dodává hardware čínským výrobcům televizorů. V případě obrazovky by potom společnost měla sáhnout po LCD panelu od společnosti BOE nebo CSoT (TCL).
 
V tuto chvíli není jasné, kdy přesně bude první televizor od Huawei představen veřejnosti, ale podle zdroje by se tak mělo stát ještě v letošním roce. Připomeňme, že jedna ze starších spekulací hovořila o modelech s úhlopříčkami 55" a 65", které by disponovaly dvojicí kamer a umožňovaly by hluboké propojení s dalšími produkty chytré domácnosti.
 
Poznámka: Malý náhledový obrázek nahoře je pouze ilustrační.
 
Zdroj: Nikkei.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář