www.tvfreak.cz
>
>
>

Huawei údajně chystá 8K TV s podporou 5G sítí

Huawei údajně chystá 8K TV s podporou 5G sítí
, , aktualita
Po čase se objevila další spekulace, která hovoří o vstupu Huawei na trh s televizory. Čínská společnost by měla připravovat model, který podporuje rozlišení 8K a také jako první na světě nabídne modem pro 5G sítě. K čemu by to bylo dobré?
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících internetem několikrát prolétla informace, že Huawei připravuje svůj vlastní televizor. A měl být představen letos v dubnu, tedy minulý měsíc. Nejčerstvější spekulace přinesla tento týden japonská média. Podle zpravodajského webu Nikkei ovšem Huawei nadále plánuje vstup na trh s televizory. A rozhodně nehodlá troškařit. Připravovaný model by měl nabídnout obrazovku s rozlišením 8K, které zatím konkurence pozvolna nasazuje, ale zatím bojují s několika překážkami. Širšímu rozšíření zabraňuje nejen naprostý nedostatek nativního obsahu v 8K, který televizory obvykle řeší pomocí upscalingu (tj. dopočítávání chybějících pixelů z nižších rozlišení), ale především vysoké pořizovací ceny. Stačí nahlédnout do amerického ceníku nových 8K TV od Sony.
 
 
V nasazení 8K rozlišení tedy Huawei nebude úplně první, ale aspoň jedno prvenství by si čínský výrobce rád odnesl. Připravovaná televize by totiž měla používat modem s podporou 5G sítí. Pro přístup k internetu by tedy nemusela využívat připojení v domácnosti, ale spoléhala by na připojení šířené mobilním operátorem – tedy alespoň v ideálním světě, kde neexistují datové limity. Televizor by zároveň mohl fungovat jako 5G hub, prostřednictvím kterého by se k internetu připojovala další zařízení v domácnosti včetně smartphonů, notebooků nebo chytrých spotřebičů. Huawei by v zařízení využil čipset od své vlastní firmy HiSilicon Technologies, která v současné době (kromě výroby známých procesorů Kirin pro smartphony) dodává hardware čínským výrobcům televizorů. V případě obrazovky by potom společnost měla sáhnout po LCD panelu od společnosti BOE nebo CSoT (TCL).
 
V tuto chvíli není jasné, kdy přesně bude první televizor od Huawei představen veřejnosti, ale podle zdroje by se tak mělo stát ještě v letošním roce. Připomeňme, že jedna ze starších spekulací hovořila o modelech s úhlopříčkami 55" a 65", které by disponovaly dvojicí kamer a umožňovaly by hluboké propojení s dalšími produkty chytré domácnosti.
 
Poznámka: Malý náhledový obrázek nahoře je pouze ilustrační.
 
Zdroj: Nikkei.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře