www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích

Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
, , aktualita
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
reklama
Televizory Samsung pro rok 2018 jsme si již představili, ale teď si ještě jednou připomeňme nejdůležitější novinky na pěti oficiálních videích.
 
 
Zájem zákazníků o větší úhlopříčky televizorů roste, každý rok by se mělo prodat o 30 až 40 % více televizorů s úhlopříčkou nad 75 palců. Na tento trend Samsung zareagoval větším počtem modelů QLED TV se 75" obrazovkou. Alespoň jeden takový televizor teď nalezneme v každé řadě. Jihokorejský výrobce také připomíná svou 8K QLED TV, která by se měla začít prodávat ve druhé polovině roku.
 
 
Pokud se bavíme o obrazové kvalitě, nejvíce se Samsung zaměřil na hlubší kontrast. A je to celkem logické, jedná se totiž o patrně největší slabinu LCD (takže i QLED) panelů ve srovnání s OLED. Letošní modely jsou proto vylepšeny o technologii Direct Full Array, která k podsvícení využívá mřížku za panelem. V jednu chvíli je tedy možné posílit podsvícení v jedné části obrazovky a naopak oslabit v jiné, čímž vznikne viditelně lepší kontrast. Nová antireflexní úprava Ultra Black Elite zamezuje odrazům, které diváka vyrušují od sledovaného obsahu.
 
 
QLED TV jsou založeny na platformě SmartThings, která televizor jedním kliknutím propojí se smartphony a dalšími chytrými produkty v domácnosti prostřednictvím cloudového řešení SmartThings Cloud. Umělá inteligence Bixby umožňuje vyhledávání obsahu a ovládání televizoru i jiných spotřebičů.
 
 
Ambient Mode je spořič displeje, který lze využívat ve chvíli, kdy na televizoru není přehráván žádný obsah. Může mít buď ryze designový ráz, kdy obrazovka ukazuje některý z vybraných motivů či vzor zdi, nebo může ukazovat aktuální informace včetně času, předpovědi počasí apod. Samsung uvádí, že Ambient Mode lze používat 24 hodin denně bez toho, aby n obrazovce vznikla vypálená místa (jako to známe z OLED panelů).
 

One Invisible Connection představuje diskrétní propojení obrazovky připevněné na stěně s krabičkou, kde jsou ukryty veškeré komponenty. Uživatel ji klidně může umístit do rohu místnosti, neboť kabel je velmi tenký a takřka neviditelný. One Invisible Connection přenáší audiovizuální data i elektrický proud pro napájení obrazovky v jednom kabelu, který může být prodloužen až na 15 metrů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře