Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena

7.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung představil nové modely televizorů a také rok 2018 se ponese ve znamení QLED. K nejzajímavějším novinkám patří režim Ambient, který vytvoří dojem průhledné obrazovky nebo ukazuje užitečné informace i při vypnutém televizoru.
Samsung letos tajil detaily o svých nových televizorech déle, než jsme čekali, ale jednoho dne muselo dojít k oficiálnímu představení. Pro tuto příležitost společnost uspořádala akci First Look New York na americké burze, kde jsme se dozvěděli podrobnosti o nových televizorech. Celkem je podle tiskové zprávy připraveno „více než 11 nových modelů“, které Samsung rozdělil do kategorií QLED, Premium UHD, UHD a ultra velkoformátových televizorů. Než si však nastíníme jednotlivé kategorie a řady, podívejme se na nejzajímavější funkce a vylepšení, které si jihokorejský výrobce připravil pro rok 2018.
 
 
Režim Ambient využívá televizor i ve chvíli, kdy jej divák nesleduje.  Prostřednictvím mobilní aplikace rozpozná barvu a vzor zdi, na které je umístěn a přizpůsobí tomu obrazovku, takže tím vytvoří zdání „průhlednosti“. Nejedná se ovšem pouze o designovou libůstku, ale rovněž praktickou záležitost. V režimu Ambient také mohou být zobrazovány aktuální informace, jako jsou zprávy, předpověď počasí nebo dopravní situace, přičemž televizor díky zabudovaným senzorům pozná, zda je někdo místnosti a podle toho aktivuje zobrazení informací. Navíc jsme se dočkali přislíbení, že podpory se dočkáme také v České republice. Režim Ambient bude dostupný ve všech modelech řady Q.
 
 
S designem souvisí rovněž nový kabel One Invisible Connection v pětimetrové a patnáctipalcové variantě, který v jednom svazku zajišťuje přenos audiovizuálních dat i napájení. Kabel je vyroben z teflonu a pro vyšší bezpečnost je při jeho poškození automaticky přeruší přívod elektrického proudu. I Samsung se u svých nových modelů zaměřil na chytré funkce  Nové snadné přihlášení zrychluje proces prvního připojení k Wi-Fi a dobu potřebnou k počátečním instalacím a nastavením.
 
 
Přítomná je rovněž aplikace Bixby, díky které televizory rozumí mluvené řeči a rychle vyhledávají obsah, díky schopnosti strojového učení se navíc stále zdokonaluje. Nová aplikace SmartThings potom umožňuje synchronizovat smartphone Galaxy s televizorem a využívat tak snadnějšího nastavení i přístupu k různým funkcím včetně dálkového ovládání, programového průvodce nebo sdílení obsahu. Pro modely Q9F bude vyhrazena technologie Direct Full Array (DFA), která využívá přesně řízené LED k zajištění výborného kontrastu.
 
 
Nabídka QLED TV zahrnuje modely Q9F (65″, 75″, 88″), Q8F (55″, 65″, 75″), Q7C (zahnuté 55″, 65″), Q7F (55″, 65″, 75″) a Q6F (49″, 55″, 65″, 75″, 82″). Všechny podporují HDR10+, režim Ambient, jas až 2000 nit a jsou dodávány s univerzálním dálkovým ovladačem One Remote, od řady Q7 výše navíc mohou být kombinovány s kabelem One Invisible Connection.V případě kategorie Premium UHD se bavíme o modelech NU8500 a NU8000, které umí HDR10+ a nabízejí jas až 1000 nit nebo ovladač One Remote. V kategorii UHD jsou připraveny modely NU7100 (75/65/55/50/43/40″) a NU7300 (65/55″) s podporou 4K a HDR.
 
Nové QLED TV od Samsungu se začnou postupně prodávat od dubna, dostupnost dalších modelů zatím nebyla specifikována.
 
Zdroj: Tisková zpráva