www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena
, , aktualita
Samsung představil nové modely televizorů a také rok 2018 se ponese ve znamení QLED. K nejzajímavějším novinkám patří režim Ambient, který vytvoří dojem průhledné obrazovky nebo ukazuje užitečné informace i při vypnutém televizoru.
reklama
Samsung letos tajil detaily o svých nových televizorech déle, než jsme čekali, ale jednoho dne muselo dojít k oficiálnímu představení. Pro tuto příležitost společnost uspořádala akci First Look New York na americké burze, kde jsme se dozvěděli podrobnosti o nových televizorech. Celkem je podle tiskové zprávy připraveno „více než 11 nových modelů“, které Samsung rozdělil do kategorií QLED, Premium UHD, UHD a ultra velkoformátových televizorů. Než si však nastíníme jednotlivé kategorie a řady, podívejme se na nejzajímavější funkce a vylepšení, které si jihokorejský výrobce připravil pro rok 2018.
 
 
Režim Ambient využívá televizor i ve chvíli, kdy jej divák nesleduje.  Prostřednictvím mobilní aplikace rozpozná barvu a vzor zdi, na které je umístěn a přizpůsobí tomu obrazovku, takže tím vytvoří zdání „průhlednosti“. Nejedná se ovšem pouze o designovou libůstku, ale rovněž praktickou záležitost. V režimu Ambient také mohou být zobrazovány aktuální informace, jako jsou zprávy, předpověď počasí nebo dopravní situace, přičemž televizor díky zabudovaným senzorům pozná, zda je někdo místnosti a podle toho aktivuje zobrazení informací. Navíc jsme se dočkali přislíbení, že podpory se dočkáme také v České republice. Režim Ambient bude dostupný ve všech modelech řady Q.
 
 
S designem souvisí rovněž nový kabel One Invisible Connection v pětimetrové a patnáctipalcové variantě, který v jednom svazku zajišťuje přenos audiovizuálních dat i napájení. Kabel je vyroben z teflonu a pro vyšší bezpečnost je při jeho poškození automaticky přeruší přívod elektrického proudu. I Samsung se u svých nových modelů zaměřil na chytré funkce  Nové snadné přihlášení zrychluje proces prvního připojení k Wi-Fi a dobu potřebnou k počátečním instalacím a nastavením.
 
 
Přítomná je rovněž aplikace Bixby, díky které televizory rozumí mluvené řeči a rychle vyhledávají obsah, díky schopnosti strojového učení se navíc stále zdokonaluje. Nová aplikace SmartThings potom umožňuje synchronizovat smartphone Galaxy s televizorem a využívat tak snadnějšího nastavení i přístupu k různým funkcím včetně dálkového ovládání, programového průvodce nebo sdílení obsahu. Pro modely Q9F bude vyhrazena technologie Direct Full Array (DFA), která využívá přesně řízené LED k zajištění výborného kontrastu.
 
 
Nabídka QLED TV zahrnuje modely Q9F (65″, 75″, 88″), Q8F (55″, 65″, 75″), Q7C (zahnuté 55″, 65″), Q7F (55″, 65″, 75″) a Q6F (49″, 55″, 65″, 75″, 82″). Všechny podporují HDR10+, režim Ambient, jas až 2000 nit a jsou dodávány s univerzálním dálkovým ovladačem One Remote, od řady Q7 výše navíc mohou být kombinovány s kabelem One Invisible Connection.V případě kategorie Premium UHD se bavíme o modelech NU8500 a NU8000, které umí HDR10+ a nabízejí jas až 1000 nit nebo ovladač One Remote. V kategorii UHD jsou připraveny modely NU7100 (75/65/55/50/43/40″) a NU7300 (65/55″) s podporou 4K a HDR.
 
Nové QLED TV od Samsungu se začnou postupně prodávat od dubna, dostupnost dalších modelů zatím nebyla specifikována.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal3 komentáře