www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena
, , aktualita
Samsung představil nové modely televizorů a také rok 2018 se ponese ve znamení QLED. K nejzajímavějším novinkám patří režim Ambient, který vytvoří dojem průhledné obrazovky nebo ukazuje užitečné informace i při vypnutém televizoru.
reklama
Samsung letos tajil detaily o svých nových televizorech déle, než jsme čekali, ale jednoho dne muselo dojít k oficiálnímu představení. Pro tuto příležitost společnost uspořádala akci First Look New York na americké burze, kde jsme se dozvěděli podrobnosti o nových televizorech. Celkem je podle tiskové zprávy připraveno „více než 11 nových modelů“, které Samsung rozdělil do kategorií QLED, Premium UHD, UHD a ultra velkoformátových televizorů. Než si však nastíníme jednotlivé kategorie a řady, podívejme se na nejzajímavější funkce a vylepšení, které si jihokorejský výrobce připravil pro rok 2018.
 
 
Režim Ambient využívá televizor i ve chvíli, kdy jej divák nesleduje.  Prostřednictvím mobilní aplikace rozpozná barvu a vzor zdi, na které je umístěn a přizpůsobí tomu obrazovku, takže tím vytvoří zdání „průhlednosti“. Nejedná se ovšem pouze o designovou libůstku, ale rovněž praktickou záležitost. V režimu Ambient také mohou být zobrazovány aktuální informace, jako jsou zprávy, předpověď počasí nebo dopravní situace, přičemž televizor díky zabudovaným senzorům pozná, zda je někdo místnosti a podle toho aktivuje zobrazení informací. Navíc jsme se dočkali přislíbení, že podpory se dočkáme také v České republice. Režim Ambient bude dostupný ve všech modelech řady Q.
 
 
S designem souvisí rovněž nový kabel One Invisible Connection v pětimetrové a patnáctipalcové variantě, který v jednom svazku zajišťuje přenos audiovizuálních dat i napájení. Kabel je vyroben z teflonu a pro vyšší bezpečnost je při jeho poškození automaticky přeruší přívod elektrického proudu. I Samsung se u svých nových modelů zaměřil na chytré funkce  Nové snadné přihlášení zrychluje proces prvního připojení k Wi-Fi a dobu potřebnou k počátečním instalacím a nastavením.
 
 
Přítomná je rovněž aplikace Bixby, díky které televizory rozumí mluvené řeči a rychle vyhledávají obsah, díky schopnosti strojového učení se navíc stále zdokonaluje. Nová aplikace SmartThings potom umožňuje synchronizovat smartphone Galaxy s televizorem a využívat tak snadnějšího nastavení i přístupu k různým funkcím včetně dálkového ovládání, programového průvodce nebo sdílení obsahu. Pro modely Q9F bude vyhrazena technologie Direct Full Array (DFA), která využívá přesně řízené LED k zajištění výborného kontrastu.
 
 
Nabídka QLED TV zahrnuje modely Q9F (65″, 75″, 88″), Q8F (55″, 65″, 75″), Q7C (zahnuté 55″, 65″), Q7F (55″, 65″, 75″) a Q6F (49″, 55″, 65″, 75″, 82″). Všechny podporují HDR10+, režim Ambient, jas až 2000 nit a jsou dodávány s univerzálním dálkovým ovladačem One Remote, od řady Q7 výše navíc mohou být kombinovány s kabelem One Invisible Connection.V případě kategorie Premium UHD se bavíme o modelech NU8500 a NU8000, které umí HDR10+ a nabízejí jas až 1000 nit nebo ovladač One Remote. V kategorii UHD jsou připraveny modely NU7100 (75/65/55/50/43/40″) a NU7300 (65/55″) s podporou 4K a HDR.
 
Nové QLED TV od Samsungu se začnou postupně prodávat od dubna, dostupnost dalších modelů zatím nebyla specifikována.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik