www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena
, , aktualita
Samsung představil nové modely televizorů a také rok 2018 se ponese ve znamení QLED. K nejzajímavějším novinkám patří režim Ambient, který vytvoří dojem průhledné obrazovky nebo ukazuje užitečné informace i při vypnutém televizoru.
reklama
Samsung letos tajil detaily o svých nových televizorech déle, než jsme čekali, ale jednoho dne muselo dojít k oficiálnímu představení. Pro tuto příležitost společnost uspořádala akci First Look New York na americké burze, kde jsme se dozvěděli podrobnosti o nových televizorech. Celkem je podle tiskové zprávy připraveno „více než 11 nových modelů“, které Samsung rozdělil do kategorií QLED, Premium UHD, UHD a ultra velkoformátových televizorů. Než si však nastíníme jednotlivé kategorie a řady, podívejme se na nejzajímavější funkce a vylepšení, které si jihokorejský výrobce připravil pro rok 2018.
 
 
Režim Ambient využívá televizor i ve chvíli, kdy jej divák nesleduje.  Prostřednictvím mobilní aplikace rozpozná barvu a vzor zdi, na které je umístěn a přizpůsobí tomu obrazovku, takže tím vytvoří zdání „průhlednosti“. Nejedná se ovšem pouze o designovou libůstku, ale rovněž praktickou záležitost. V režimu Ambient také mohou být zobrazovány aktuální informace, jako jsou zprávy, předpověď počasí nebo dopravní situace, přičemž televizor díky zabudovaným senzorům pozná, zda je někdo místnosti a podle toho aktivuje zobrazení informací. Navíc jsme se dočkali přislíbení, že podpory se dočkáme také v České republice. Režim Ambient bude dostupný ve všech modelech řady Q.
 
 
S designem souvisí rovněž nový kabel One Invisible Connection v pětimetrové a patnáctipalcové variantě, který v jednom svazku zajišťuje přenos audiovizuálních dat i napájení. Kabel je vyroben z teflonu a pro vyšší bezpečnost je při jeho poškození automaticky přeruší přívod elektrického proudu. I Samsung se u svých nových modelů zaměřil na chytré funkce  Nové snadné přihlášení zrychluje proces prvního připojení k Wi-Fi a dobu potřebnou k počátečním instalacím a nastavením.
 
 
Přítomná je rovněž aplikace Bixby, díky které televizory rozumí mluvené řeči a rychle vyhledávají obsah, díky schopnosti strojového učení se navíc stále zdokonaluje. Nová aplikace SmartThings potom umožňuje synchronizovat smartphone Galaxy s televizorem a využívat tak snadnějšího nastavení i přístupu k různým funkcím včetně dálkového ovládání, programového průvodce nebo sdílení obsahu. Pro modely Q9F bude vyhrazena technologie Direct Full Array (DFA), která využívá přesně řízené LED k zajištění výborného kontrastu.
 
 
Nabídka QLED TV zahrnuje modely Q9F (65″, 75″, 88″), Q8F (55″, 65″, 75″), Q7C (zahnuté 55″, 65″), Q7F (55″, 65″, 75″) a Q6F (49″, 55″, 65″, 75″, 82″). Všechny podporují HDR10+, režim Ambient, jas až 2000 nit a jsou dodávány s univerzálním dálkovým ovladačem One Remote, od řady Q7 výše navíc mohou být kombinovány s kabelem One Invisible Connection.V případě kategorie Premium UHD se bavíme o modelech NU8500 a NU8000, které umí HDR10+ a nabízejí jas až 1000 nit nebo ovladač One Remote. V kategorii UHD jsou připraveny modely NU7100 (75/65/55/50/43/40″) a NU7300 (65/55″) s podporou 4K a HDR.
 
Nové QLED TV od Samsungu se začnou postupně prodávat od dubna, dostupnost dalších modelů zatím nebyla specifikována.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik