www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena

Kompletní nabídka Samsung TV pro rok 2018 byla představena
, , aktualita
Samsung představil nové modely televizorů a také rok 2018 se ponese ve znamení QLED. K nejzajímavějším novinkám patří režim Ambient, který vytvoří dojem průhledné obrazovky nebo ukazuje užitečné informace i při vypnutém televizoru.
reklama
Samsung letos tajil detaily o svých nových televizorech déle, než jsme čekali, ale jednoho dne muselo dojít k oficiálnímu představení. Pro tuto příležitost společnost uspořádala akci First Look New York na americké burze, kde jsme se dozvěděli podrobnosti o nových televizorech. Celkem je podle tiskové zprávy připraveno „více než 11 nových modelů“, které Samsung rozdělil do kategorií QLED, Premium UHD, UHD a ultra velkoformátových televizorů. Než si však nastíníme jednotlivé kategorie a řady, podívejme se na nejzajímavější funkce a vylepšení, které si jihokorejský výrobce připravil pro rok 2018.
 
 
Režim Ambient využívá televizor i ve chvíli, kdy jej divák nesleduje.  Prostřednictvím mobilní aplikace rozpozná barvu a vzor zdi, na které je umístěn a přizpůsobí tomu obrazovku, takže tím vytvoří zdání „průhlednosti“. Nejedná se ovšem pouze o designovou libůstku, ale rovněž praktickou záležitost. V režimu Ambient také mohou být zobrazovány aktuální informace, jako jsou zprávy, předpověď počasí nebo dopravní situace, přičemž televizor díky zabudovaným senzorům pozná, zda je někdo místnosti a podle toho aktivuje zobrazení informací. Navíc jsme se dočkali přislíbení, že podpory se dočkáme také v České republice. Režim Ambient bude dostupný ve všech modelech řady Q.
 
 
S designem souvisí rovněž nový kabel One Invisible Connection v pětimetrové a patnáctipalcové variantě, který v jednom svazku zajišťuje přenos audiovizuálních dat i napájení. Kabel je vyroben z teflonu a pro vyšší bezpečnost je při jeho poškození automaticky přeruší přívod elektrického proudu. I Samsung se u svých nových modelů zaměřil na chytré funkce  Nové snadné přihlášení zrychluje proces prvního připojení k Wi-Fi a dobu potřebnou k počátečním instalacím a nastavením.
 
 
Přítomná je rovněž aplikace Bixby, díky které televizory rozumí mluvené řeči a rychle vyhledávají obsah, díky schopnosti strojového učení se navíc stále zdokonaluje. Nová aplikace SmartThings potom umožňuje synchronizovat smartphone Galaxy s televizorem a využívat tak snadnějšího nastavení i přístupu k různým funkcím včetně dálkového ovládání, programového průvodce nebo sdílení obsahu. Pro modely Q9F bude vyhrazena technologie Direct Full Array (DFA), která využívá přesně řízené LED k zajištění výborného kontrastu.
 
 
Nabídka QLED TV zahrnuje modely Q9F (65″, 75″, 88″), Q8F (55″, 65″, 75″), Q7C (zahnuté 55″, 65″), Q7F (55″, 65″, 75″) a Q6F (49″, 55″, 65″, 75″, 82″). Všechny podporují HDR10+, režim Ambient, jas až 2000 nit a jsou dodávány s univerzálním dálkovým ovladačem One Remote, od řady Q7 výše navíc mohou být kombinovány s kabelem One Invisible Connection.V případě kategorie Premium UHD se bavíme o modelech NU8500 a NU8000, které umí HDR10+ a nabízejí jas až 1000 nit nebo ovladač One Remote. V kategorii UHD jsou připraveny modely NU7100 (75/65/55/50/43/40″) a NU7300 (65/55″) s podporou 4K a HDR.
 
Nové QLED TV od Samsungu se začnou postupně prodávat od dubna, dostupnost dalších modelů zatím nebyla specifikována.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář