Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense v Evropě představuje Mini-LED televizi U8NQ se 144Hz VRR

14.6.2024, Milan Šurkala, aktualita
Hisense v Evropě představuje Mini-LED televizi U8NQ se 144Hz VRR
Společnost Hisense uvádí do Evropy své nové televize s technologií Mini LED Pro. Ty jsou zajímavé vysokým jasem až 3000 nitů, hráče potěší přítomností technologie VRR a obnovovací frekvencí až 144 Hz.
V lednu představila společnost Hisense nové televize řady U8N, tím ale výrobce neskončil a nyní do Evropy přináší také řadu U8NQ. Tato ULED televize přináší technologii Mini LED Pro, která dokáže dosáhnout vysokého jasu až 3000 nitů. K dispozici bude v úhlopříčkách 65" a 75". Panel podporuje HDR technologie HDR10+, Dolby Vision IQ i HLG. Hi-View Engine Pro pak přináší možnost 4K upscalingu, tedy zvyšování rozlišení na 4K u obsahu, který ho má nižší. Nativní obnovovací frekvence činí 120 Hz, hráči se ale mohou těšit až na 144 Hz včetně synchronizačních technologií VRR, která se zapne aktivací režimu Game Mode Pro. Podporována je konkrétně technologie AMD FreeSync Premium Pro a televize by měla dosahovat odezvy 9,7 ms.
 
Zatímco U8N má systém Google OS, U8NQ je vybaven systémem Vidaa OS. Samozřejmostí jsou aplikace jako Netflix, YouTube a podpora digitálních asistentů Google Assistant nebo Amazon Alexa. Podporovány jsou i režimy IMAX Enhanced a Filmmaker Mode. Zajímavostí je dálkový ovladač se solárním panelem, který se stará o jeho dobíjení, navíc může být nacházen pomocí nástroje Find My Remote. To kdybyste ho náhodou někde zapomněli a zavřeli třeba do lednice. Najdeme tu 60W zvukový systém 2.1.2, porty HDMI 2.1, USB-C 3.0 a S/PDIF. Využít lze také bezdrátová rozhraní Wi-Fi 6 a Bluetooth. Cena 65" modelu byla stanovena na 1999 EUR (50 tisíc Kč), 75" varianta je pak za 2699 EUR (cca 67 tisíc Kč).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.