Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense uvádí nové 4K televize, mohou mít jas až 3000 nitů

23.1.2024, Milan Šurkala, aktualita
Hisense uvádí nové 4K televize, mohou mít jas až 3000 nitů
Společnost Hisense před pár týdny představila spoustu nových televizí a jejich konceptů, současně se ale vrací i trochu na zem a představuje televize U6N, U76N, U7N a U8N pro běžné smrtelníky.
Hisense v minulých týdnech ukázal např. 110" televizi s extrémním jasem 10 tisíc nitů, také to byly různé sonické a rolovatelné televize, nesmíme ale zapomenout ani na televize pro běžné uživatele. Základem je Hisense U6N, která přijde ve verzích s 55", 65" a 75" úhlopříčkou. Jde o 4K LCD s podsvícením QLED-Mini-LED. Televize je vybavena operačním systém Google TV, do Evropy ale přijdou se systémem Vidaa.
 
Zajímavostí je obří 100" televize U76N, která je větší, ale současně jednodušší alternativou k U7N. Tato televize má max. jas 800 nitů a 256 zón pro podsvícení, což není příliš vysoké číslo, a výrobce ji tak neoznačuje jako Mini-LED. Máme tu displej QLED-Quantum Dot a zvládá 144Hz obnovovací frekvenci. Výše zamíří model U7N, který už disponuje podsvícením Mini-LED s max. 500 zónami. Max. jas se vyšplhal na 1500 nitů a do prodeje půjde jako 55", 65", 75" a 85" varianta. Nakonec tu máme ještě U8N. Vrcholný model má stejné úhlopříčky jako U7N, jeho jas ale může dosahovat až 3000 nitů a také zjemňuje podsvícení. To může mít až 2000 zón.
 
Nové televize nabízí funkce Game Bar, které obsahují např. ALLM, G-Sync Compatible, AMD FreeSync Premium Pro, Game Mode Pro, Dolby Gaming a další. Nechybí ani Wi-Fi 6E.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama