Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense ukázalo televize 8K Sonic Screen Laser TV, srolovatenou Rollable a další

15.1.2024, Milan Šurkala, aktualita
Hisense ukázalo televize 8K Sonic Screen Laser TV, srolovatenou Rollable a další
Značka Hisense představuje velké množství novinek. Vedle televizí, které brzy zamíří na trh, jsou to i různé koncepty ukazující nové technologie. Je zde např. 8K Sonic Screen Laser TV, srolovatelná Rollable Laser TV a další.
Veletrh CES 2024 přinesl mnoho zajímavých technologií a dost se zde činila i společnost Hisense. Ta představila hned několik takových novinek v podobě laserových TV. Ty jsou v podstatě speciální projekční plochou a příslušným projektorem k ní. Jako první tu máme 8K Sonic Screen Laser TV, což je obrovská projekční plocha, která se sama stará o zvuk. Ten tak vychází přímo z obrazu a v ploše 3,4 m2 je 100 tisíc takových zvukových jednotek, které se o to postarají.
 
Hisense Rollable Laser TV
 
Další zajímavostí je Rollable Laser TV. Tato televize zasune projekční plochu dolů, když se nepoužívá. Pokud se uživatel chce dívat, plocha vyjede a projektor se pak postará o obraz v rozlišení 4K. Ultra Slim 4K Laser TV je pak nejmenší 4K laserovou TV s hmotností 7,5 kg a tloušťkou 1,57 cm. Ultra Black Screen Laser TV přináší přináší speciální micro-nano vrstvu, která zvyšuje efektivitu nasvícení o 50 %, což zvyšuje jas i kontrast. No a máme tu i Dynamic Light Steering Laser TV, která je další televizí, přičemž v tomto případě je využita technologie Barco Bright pro jasný obraz i ve světlých prostorách.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.