Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense U7QF: nové ULED TV s bohatými funkcemi za rozumnou cenu

16.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Hisense uvedl na trh univerzální 4K televizory s technologií Quantum Dot, které mohou zákazníky zaujmout atraktivním poměrem cena/výbava nebo výrobou v ČR. Disponují podporou Dolby Vision a Dolby Atmos i funkcemi pro hráče.
Český trh je bohatší o nové televizory, které tentokrát přinesla značka Hisense ve své řadě ULED TV. Pod tímto názvem se neukrývá žádná nová technologie, ale panely LCD vylepšené o kvantové tečky – jinak řečeno Quantum Dot, které Samsung nabízí pod obchodním označením QLED TV. Hisense své nové modely U7QF profiluje jako univerzální televizory pro běžné diváky vyžadující solidní kvalitu obrazu za přijatelnou cenu, ale třeba také sportovní fanoušky nebo majitele herních konzolí. Vybírat mohou z úhlopříček 50 palců (126 cm), 55 palců (138 cm) a 65 palců (163 cm). Vždy se jedná o rozlišení 4K Ultra HD včetně podpory tzv. upscalingu. Pokud se tedy jedná o obsah v nižším rozlišení, televizor jej převede do kvality podobající se 4K.
 
 
Výrobce použil panel s obnovovací frekvencí 50/60 Hz a přímým podsvícením Direct LED s technologií FALD (Full Array Local Dimming), která využívá 90 nezávisle stmívatelných zón. Tím by měla být alespoň částečně eliminována jedna z hlavních nevýhod panelů LCD, a to nedostatečný kontrast a hloubka černé. Nesmí chybět ani HDR, které reprezentují všechny běžně používané formáty: HDR10, HDR10+, HLG a Dolby Vision. Přidává se také filmaři často kritizovaná technologie MEMC, která po aktivaci vyhlazuje obraz, což lze poznat hlavně v rychlejších scénách. O zvuk se stará dvojice 10W stereo reproduktorů a podpora prostorového formátu Dolby Atmos. Konektory HDMI jsou sice dostupné hned čtyři, ale všechny splňují pouze standard HDMI 2.0. Na druhou stranu ani známější konkurence v tomto ohledu není o moc dál než Hisense.
 
 
Výrobce ve svých ULED TV nepoužívá Android, ale vlastní platformu VIDAA U4.0. Přináší přístup nejen k celosvětově oblíbeným aplikacím jako YouTube, Netflix, Amazon Prime nebo Facebook Live, ale také českým službám včetně VOYO, Filmbox Live, Lepší.TV, SledováníTV a Stream.cz. Podle tiskové zprávy se dokonce jedná o první televizor s předinstalovanou aplikací UEFA.tv, kterou ocení fotbaloví fanoušci. Pro hráče je zase připraven herní režim, který po aktivaci sníží dobu odezvy na vstupu. Všechny tyto funkce výrobce zabalil do elegantního designu s tenkými rámečky a stojanem, který umožňuje skrýt kabely. Televizory Hisense U7QF, které jsou kompletovány v plzeňské továrně, se již dostaly do tuzemských obchodů. Ceny byly stanoveny následovně:
  • Hisense 50U7QF – 15 990 Kč
  • Hisense 55U7QF – 17 990 Kč
  • Hisense 65U7QF – 25 990 Kč
 
 
 
Zdroj: Tisková zpráva