Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense 100LX: první laserová televize s rozlišením 8K

11.4.2023, Milan Šurkala, aktualita
Hisense 100LX: první laserová televize s rozlišením 8K
Společnost Hisense představila v Číně světovou novinku, první laserovou televizi s rozlišením 8K. Jmenuje se Hisense 100LX a nabídne tak obrovské rozlišení 33 milionů pixelů. Podporuje také 10bitové zpracování barev.
První laserovou TV s rozlišením 8K (7680×4320 pixelů) se stává Hisense 100LX, která byla představena v Číně. Laserová TV je vlastně speciálním plátnem o úhlopříčce 100" (254cm) a ultra-short-throw laserovým projektorem. Novinka podporuje 10bitové zpracovávání barev (1,07 mld. odstínů), pokrývá 110 % barevného prostoru BT.2020.
 
Hisense Laser TV
120" laserová TV Hisense (ilustrační foto)
 
Pokud jde o zvuk, jsou zde 4 reproduktory a podporovány jsou technologie Dolby Atmos i DTS Virtual:X. Systém televize obsahuje 4 GB RAM, 128GB úložiště, podporu pro Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1. Laserová technologie LPU by navíc měla přinést nižší spotřebu než u klasických 8K televizí, které mohou mít v EU problém kvůli své vysoké spotřebě. Zatím neznáme cenu ani celosvětovou dostupnost (každopádně laserové TV Hisense se u nás prodávají, takže je možné, že se objeví časem i zde).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.