www.tvfreak.cz
>
>
>

HBO natočí seriál podle hry The Last of Us, přizvalo si autora Černobylu

HBO natočí seriál podle hry The Last of Us, přizvalo si autora Černobylu
, , aktualita
Vznikne televizní seriál na motivy oblíbené postapokalyptické hry The Last of Us, kterou si na konzolích PlayStation zahrály miliony hráčů. HBO si opět přizvalo tvůrce seriálu Černobyl Craiga Mazina, ale také autory samotné hry.
K oblíbeným
reklama
Čas od času se producenti snaží převést slavné videohry na plátna kin nebo televizní obrazovky. Výsledný film nebo seriál jen velmi zřídka dosahuje kvalit předlohy, ale v případě série inspirované konzolovou hrou The Last of Us jsou šance na úspěch poměrně vysoké.
 
 

Od autora Černobylu i tvůrců původní hry

 
Půjde o druhý projekt od HBO, na kterém se bude podílet scénárista a režisér Craig Mazin. Tím prvním byla minisérie Černobyl, která byla výborně přijata diváky i odborníky. HBO si navíc přizve ke spolupráci autory původní hry. Na seriálu se bude podílet kreativní ředitel Neil Druckmann, který by měl Mazinovi pomáhat s tvorbou scénáře a výkonnou produkcí. Dále bude na tvorbě spolupracovat Evan Wells, prezident vývojářského studia Naughty Dog, které spolu se Sony vytvořilo původní videohru. Dalším jménem věštícím vysokou kvalitu výsledného seriálu je producentka Carolyn Strauss, která se v HBO podílela na jiných úspěšných seriálech včetně Hry o trůny (Game of Thrones).
 
 
Koprodukci bude zajišťovat studio Sony Pictures Television společně s PlayStation Productions, pro kterou půjde o první seriál, na kterém se bude podílet. Videohra The Last of Us od Sony a Naughty Dog byla vydána v roce 2013 pro PlayStation 3 a později také pro PlayStation 4. Prodala se ve více než 17 milionech kopií, čímž se stala jednou z nejprodávanějších konzolových her. Úspěch titulu potvrzuje i více než 200 ocenění. Letos na jaře by mělo vyjít dlouho očekávané pokračování s názvem The Last of Us Part II. Hra je označována jako postapokalyptický survival horror a soustředí se na příběh pašeráka Joela a teenagerky Ellie, která by mohla být klíčem k léčbě smrtící pandemie. Připravovaný seriál se bude soustředit na příběh z prvního dílu hry, ale v budoucnu vzhledem k pokračování hry nelze vyloučit ani druhou sérii.
Prozatím není jasné, kdy by měl mít seriál The Last of Us premiéru. Snad fanoušci nebudou muset čekat tak dlouho jako v případě filmové adaptace Uncharted, jiné konzolové hry od studia Naughty Dog. Připravovaný snímek byl totiž už několikrát odložen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik