Výrobce:

Hauppauge

Články o výrobci Hauppauge | Zobrazit jen články a recenze
Hauppauge představil USB tuner s teleskopickou anténou

Hauppauge představil USB tuner s teleskopickou anténou

TV přijímače pro USB rozhraní, označované často za "klíčenky", jsou dnes již naprosto běžnou záležitostí, problém ale bývá s anténou, kterou je nutné připojit kabelem. Hauppauge to vyřešil jednoduše - vybavil ji integrovanou teleskopickou anténou.
13.1.2011, aktualita, Radek Jahoda2 komentáře
MaxLinear a Hauppauge spolupracují na TV mini kartě

MaxLinear a Hauppauge spolupracují na TV mini kartě

Výrobce integrovaných obvodů MaxLinear oznámil spolupráci se společností Hauppauge na malém televizním tuneru pro ultra mobilní notebooky (UMPC) a netbooky ve formátu PCI Express minicard.
27.7.2009, aktualita, Radek Jahoda
Hauppauge upgradoval svůj HD PVR rekordér

Hauppauge upgradoval svůj HD PVR rekordér

Již před rokem představil Hauppauge rekordér/konvertor pro nahrávání HD obsahu přes komponentní vstupy do H.264 formátu, více informací najdete ve starším článku. Box umožňuje převádět video ze set-top-boxů na Blu-ray nebo HTPC
14.1.2009, aktualita, Radek Jahoda
Hauppauge přichází s hybridním USB přijímačem s MPEG-2 enkodérem

Hauppauge přichází s hybridním USB přijímačem s MPEG-2 enkodérem

Firma Hauppauge je známým propagátorem TV přijímačů s hardwarovým MPEG enkodérem a ani teď, v době příchodu digitálního vysílání, se jich nechce vzdát. Na trh posílá další takový produkt s názvem WinTV HVR-1900, tentokrát pro USB 2.0 rozhraní.
20.10.2008, aktualita, Radek Jahoda3 komentáře
Hauppauge představil příruční MyTV

Hauppauge představil příruční MyTV

Pokud zvažujete koupi nějakého přenosného přehrávače, možná byste měli tento svůj názor přehodnotit. Hauppauge totiž představil nový přenosný přístroj MyTV, který obsahuje LCD displej s úhlopříčkou 3,6 palce (9cm) a je zároveň MP3 přehrávač, prophlížeč obrázků, video přehrávač i DVB-T přijímač.
14.6.2008, aktualita, Radek Jahoda
Hauppauge představil HD-PVR

Hauppauge představil HD-PVR

O HD zachytávacím zařízení od Hauppauge jsme si již řekli v lednu, když pronikly informace na veletrhu CES na veřejnost. V té době toho ale nebylo moc známo. Hauppauge již ale uvolnil více informací včetně obrázku.
15.4.2008, aktualita, Radek Jahoda
Hauppauge oznámil HD zachytávací zařízení

Hauppauge oznámil HD zachytávací zařízení

Několik profesionálních střižen, které dokáží nabírat HD video, již existuje, nejde ale o žádnou spotřebku. To se má změnit. Hauppauge ukázal na CESu svůj HD PVR - zařízení, které se připojuje přes USB, má analogové komponentní vstupy YPbPr a video ukládá ve formátu H.264 s kompresí v reálném čase.
14.1.2008, aktualita, Radek Jahoda
Hauppauge přidává MPEG kompresi na USB

Hauppauge přidává MPEG kompresi na USB

Hauppauge představil novou TV kartu WinTV-HVR-1950, která se připojuje na USB 2.0 rozhraní. Zvládá příjem analogové, tak digitální TV a obsahuje i hardwarový MPEG-2 encoder. nejde o klasickou klíčenku, ale o box, který se připojuje k počítači kabelem.
8.1.2008, aktualita, Radek Jahoda1 komentář
Hauppauge má novou verzi software pro TV karty

Hauppauge má novou verzi software pro TV karty

Firma Hauppauge donedávna neměla oficiálně software pro Windows Vista, to se nyní mění se šestou verzí WinTV, která přináší i jednu podstatnou novinku - vzhled (který jsme zde často kritizovali pro jeho zastaralost) je možné měnit pomocí...
12.6.2007, aktualita, Radek Jahoda
Test DVB-T PCI: Hauppauge WinTV Nova-T a WinTV Nova-T-500

Test DVB-T PCI: Hauppauge WinTV Nova-T a WinTV Nova-T-500

Firma Hauppauge je již také na poli TV karet nějaký ten pátek, možná i proto se nám dostaly do testu karty dvě. Obě mají stejný software, liší se pouze hardwarem. Jako první se podíváme na nejnižší a nejstarší model WinTV Nova-T a poté na model se dvěma tunery - WinTV Nova-T-500.
19.4.2007, recenze, Radek Jahoda4 komentáře

Novinky u Hauppauge

Na veletrhu IFA2006 přišel Hauppauge se zajímavými novinkami. Po předchozí kartě HVR-3000 pro příjem DVB-S, DVB-T, analogové TV i FM rádia přidal ještě příjem DVB-S2 a vytvořil tak kartu pro příjem snad všech video standardů, co létají éterem....
7.9.2006, aktualita, Radek Jahoda
Hauppauge WinTV HVR1300: všestranný hybrid

Hauppauge WinTV HVR1300: všestranný hybrid

Kvůli přicházející digitalizaci už nemá smysl kupovat analogovou TV kartu. Analogové vysílání ale ještě pár let poběží, a tak se zdá být hybridní analogová/digitální karta ideální. Na trhu je pouze jediná s HW MPEG enkodérem - HVR1300 od firmy Hauppauge.
20.8.2006, recenze, Radek Jahoda66 komentářů

Hauppauge WinTV PVR350

Před nedávnem jsem testoval kartu Hauppauge WinTV PVR250 a hned na to jsem měl možnost dostat do ruky jejího většího bratříčka - WinTV PVR350. Ta k TV tuneru a hardwarowému enkodéru disponuje navíc FM přijímačem, hardwarovým MPEG dekodérem a TV výstupem.
21.7.2004, recenze, Radek Jahoda8 komentářů

Hauppauge WinTV PVR 250

Potřebujete kartu s hardwarovým MPEG enkodérem? Pak byste možná neměli zapomenout na kartu PVR250 od Hauppauge.
2.7.2004, recenze, Radek Jahoda17 komentářů

Hauppauge WinTV Nova-T

Protože spuštění digitálního terestriálního vysílání je již za dveřmi, začneme se také zabývat možností jejího příjmu na PC. Stejně jako existují analogové TV karty, objevují se i karty pro příjem DVB-T. Jedním z nástupců je WinTV Nova-T od firmy Hauppauge, která se zabývá TV kartami již pěknou řádku let a vždy patřila k tomu lepšímu, co bylo možné pořídit. Pojďme se podívat, co vše nám tato karta nabízí.
2.3.2004, recenze, Radek Jahoda14 komentářů