Google se připojil k HbbTV Association

Google se připojil k HbbTV Association
, , aktualita
Google, který vyvíjí operační systém Android TV, je jedním ze sedmi nových členů asociace zabývající hybridním televizním vysíláním. Celkový počet členů se tím rozšířil na více než sedmdesát.
K oblíbeným
reklama
Hybridní televizní vysílání v současné době podporuje více než 44 milionů spotřebitelských zařízení (chytrých televizorů či set-top boxů) v 35 zemích. Jen v České republice podle posledních údajů využívá tzv. červené tlačítko na 2 miliony diváků. O vývoj i implementaci této technologie se stará HbbTV Association, která byla založena už v roce 2009 a v současné době čítá více než sedmdesát členů z řad televizních stanic, výrobců spotřební elektroniky nebo softwarových společností. Za poslední rok se do HbbTV Association připojilo sedm nových subjektů Mezi nimi nalezneme americký gigant Google, který vyvíjí vlastní platformu Android TV určenou pro chytré televizory a set-top boxy.
 
 
Android TV sice v globálním hledisku nehraje zase tak významnou roli, ale přesto tento operační systém nalezneme v produktech známých značek včetně Sony, Philips (TP Vision) nebo Xiaomi. Připojení do asociace umožní Googlu, aby se zapojil do vývoje hybridního televizního vysílání. Jak toho využije, ovšem ukáže až čas. Kromě Googlu se do HbbTV Association připojila také evropská satelitní platforma Sky, italská veřejnoprávní televize RAI, řecká veřejnoprávní televize ERT, italská vývojářská firma Kineton, čínský výrobce elektroniky Skyworth a sedmá nejmenovaná společnost.
 
HbbTV umožňuje divákům přístup k aplikacím poskytovaným pozemními televizními stanicemi, jako je archiv pořadů, odložené sledování, rozšiřující informace o vysílání nebo reklamní obsah. Podmínkou je ovšem internetové připojení. Mezi dalšími sedmi desítkami členů asociace nalezneme mimo jiné BBC, Dolby, Hisense, LG, Loewe, MediaTek, Samsung, Sharp, T-Mobile (Deutsche Telekom) nebo TP Vision.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala