Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Google se připojil k HbbTV Association

10.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Google, který vyvíjí operační systém Android TV, je jedním ze sedmi nových členů asociace zabývající hybridním televizním vysíláním. Celkový počet členů se tím rozšířil na více než sedmdesát.
Hybridní televizní vysílání v současné době podporuje více než 44 milionů spotřebitelských zařízení (chytrých televizorů či set-top boxů) v 35 zemích. Jen v České republice podle posledních údajů využívá tzv. červené tlačítko na 2 miliony diváků. O vývoj i implementaci této technologie se stará HbbTV Association, která byla založena už v roce 2009 a v současné době čítá více než sedmdesát členů z řad televizních stanic, výrobců spotřební elektroniky nebo softwarových společností. Za poslední rok se do HbbTV Association připojilo sedm nových subjektů Mezi nimi nalezneme americký gigant Google, který vyvíjí vlastní platformu Android TV určenou pro chytré televizory a set-top boxy.
 
 
Android TV sice v globálním hledisku nehraje zase tak významnou roli, ale přesto tento operační systém nalezneme v produktech známých značek včetně Sony, Philips (TP Vision) nebo Xiaomi. Připojení do asociace umožní Googlu, aby se zapojil do vývoje hybridního televizního vysílání. Jak toho využije, ovšem ukáže až čas. Kromě Googlu se do HbbTV Association připojila také evropská satelitní platforma Sky, italská veřejnoprávní televize RAI, řecká veřejnoprávní televize ERT, italská vývojářská firma Kineton, čínský výrobce elektroniky Skyworth a sedmá nejmenovaná společnost.
 
HbbTV umožňuje divákům přístup k aplikacím poskytovaným pozemními televizními stanicemi, jako je archiv pořadů, odložené sledování, rozšiřující informace o vysílání nebo reklamní obsah. Podmínkou je ovšem internetové připojení. Mezi dalšími sedmi desítkami členů asociace nalezneme mimo jiné BBC, Dolby, Hisense, LG, Loewe, MediaTek, Samsung, Sharp, T-Mobile (Deutsche Telekom) nebo TP Vision.