Google se připojil k HbbTV Association

Google se připojil k HbbTV Association
, , aktualita
Google, který vyvíjí operační systém Android TV, je jedním ze sedmi nových členů asociace zabývající hybridním televizním vysíláním. Celkový počet členů se tím rozšířil na více než sedmdesát.
K oblíbeným
reklama
Hybridní televizní vysílání v současné době podporuje více než 44 milionů spotřebitelských zařízení (chytrých televizorů či set-top boxů) v 35 zemích. Jen v České republice podle posledních údajů využívá tzv. červené tlačítko na 2 miliony diváků. O vývoj i implementaci této technologie se stará HbbTV Association, která byla založena už v roce 2009 a v současné době čítá více než sedmdesát členů z řad televizních stanic, výrobců spotřební elektroniky nebo softwarových společností. Za poslední rok se do HbbTV Association připojilo sedm nových subjektů Mezi nimi nalezneme americký gigant Google, který vyvíjí vlastní platformu Android TV určenou pro chytré televizory a set-top boxy.
 
 
Android TV sice v globálním hledisku nehraje zase tak významnou roli, ale přesto tento operační systém nalezneme v produktech známých značek včetně Sony, Philips (TP Vision) nebo Xiaomi. Připojení do asociace umožní Googlu, aby se zapojil do vývoje hybridního televizního vysílání. Jak toho využije, ovšem ukáže až čas. Kromě Googlu se do HbbTV Association připojila také evropská satelitní platforma Sky, italská veřejnoprávní televize RAI, řecká veřejnoprávní televize ERT, italská vývojářská firma Kineton, čínský výrobce elektroniky Skyworth a sedmá nejmenovaná společnost.
 
HbbTV umožňuje divákům přístup k aplikacím poskytovaným pozemními televizními stanicemi, jako je archiv pořadů, odložené sledování, rozšiřující informace o vysílání nebo reklamní obsah. Podmínkou je ovšem internetové připojení. Mezi dalšími sedmi desítkami členů asociace nalezneme mimo jiné BBC, Dolby, Hisense, LG, Loewe, MediaTek, Samsung, Sharp, T-Mobile (Deutsche Telekom) nebo TP Vision.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik