Google se připojil k HbbTV Association

Google se připojil k HbbTV Association
, , aktualita
Google, který vyvíjí operační systém Android TV, je jedním ze sedmi nových členů asociace zabývající hybridním televizním vysíláním. Celkový počet členů se tím rozšířil na více než sedmdesát.
K oblíbeným
reklama
Hybridní televizní vysílání v současné době podporuje více než 44 milionů spotřebitelských zařízení (chytrých televizorů či set-top boxů) v 35 zemích. Jen v České republice podle posledních údajů využívá tzv. červené tlačítko na 2 miliony diváků. O vývoj i implementaci této technologie se stará HbbTV Association, která byla založena už v roce 2009 a v současné době čítá více než sedmdesát členů z řad televizních stanic, výrobců spotřební elektroniky nebo softwarových společností. Za poslední rok se do HbbTV Association připojilo sedm nových subjektů Mezi nimi nalezneme americký gigant Google, který vyvíjí vlastní platformu Android TV určenou pro chytré televizory a set-top boxy.
 
 
Android TV sice v globálním hledisku nehraje zase tak významnou roli, ale přesto tento operační systém nalezneme v produktech známých značek včetně Sony, Philips (TP Vision) nebo Xiaomi. Připojení do asociace umožní Googlu, aby se zapojil do vývoje hybridního televizního vysílání. Jak toho využije, ovšem ukáže až čas. Kromě Googlu se do HbbTV Association připojila také evropská satelitní platforma Sky, italská veřejnoprávní televize RAI, řecká veřejnoprávní televize ERT, italská vývojářská firma Kineton, čínský výrobce elektroniky Skyworth a sedmá nejmenovaná společnost.
 
HbbTV umožňuje divákům přístup k aplikacím poskytovaným pozemními televizními stanicemi, jako je archiv pořadů, odložené sledování, rozšiřující informace o vysílání nebo reklamní obsah. Podmínkou je ovšem internetové připojení. Mezi dalšími sedmi desítkami členů asociace nalezneme mimo jiné BBC, Dolby, Hisense, LG, Loewe, MediaTek, Samsung, Sharp, T-Mobile (Deutsche Telekom) nebo TP Vision.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery? HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery?
První prázdninový měsíc v HBO GO bude na novinky poměrně chudý. Místo seriálů tedy v červenci zaujmou spíše filmové premiéry včetně nového Terminátora, Ledového království 2 nebo sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem.
7.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik