HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG

HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG
, , aktualita
Technologie HbbTV se zabydluje v českých domácnostech, jak dokazuje nový průzkum. „Červené tlačítko“ využívají až dva miliony diváků, nejčastěji jsou to přitom lidé z Prahy a majitelé televizí LG.
K oblíbeným
reklama
Hybridní televizní vysílání je v současné době aktivní na 1 060 000 přijímačů v České republice a jelikož se na jeden přijímač v průměru dívá 2,06 diváků, využívá HbbTV okolo dvou milionů lidí. Rozšíření technologie je spojeno také s novým standardem digitálního vysílání DVB-T2, neboť diváci si rychlejším tempem pořizují nové televizory a set-top boxy. A aby zařízení získalo certifikát „DVB-T2 ověřeno“ od Českých Radiokomunikací (CRA), musí zároveň podporovat HbbTV.
 
Více než pětina (20,5 %) ze všech aktivních HbbTV zařízení je v Praze, vysoká penetrace byla zjištěna také na jižní Moravě (11,75 %) a ve středních Čechách (10,7 %). Nejčastěji jsou přitom využívány přijímače značek LG (27,4 %), Philips (20,9 %) nebo Samsung (13,5 %). Nejrozšířenější zůstává verze HbbTV 1.5 (79 %), ale pomalu se rozšiřují také nejnovější verze HbbTV 2.0 a 2.0.1 (2 %), což je opět dáno především nákupem nových přijímačů.
 

Princip fungování technologie HbbTV
 
Data byla získána ve společném měření CRA a televizních stanic FTV Prima, NOVA, Óčko TV, Seznam.tv a TV Šlágr. Pomocí „červeného tlačítka“, jak se HbbTV často říká podle barvy tlačítka na dálkovém ovladači, mohou diváci získat přístup k aplikacím, které poskytne televizní stanice, ale neobejdou se přitom bez internetového připojení. „Může se jednat o archiv televizních pořadů, odložené sledování, rozšiřující informace a zajímavosti k pořadům, reklamní a další obsah distribuovaný vedle bezplatného lineárního vysílání,“ uvádí Martin Gebauer, generální ředitel CRA.
 
Televizním stanicím přináší CRA novou verzi služby HbbTV Manager, která umožňuje kompletní řízení HbbTV prostoru včetně přidávání aplikací, nastavování vzhledu rozcestníku nebo možnosti přesné časové synchronizace zobrazování červeného tlačítka s TV vysíláním v řádu milisekund. V nové verzi čeká na zákazníky příjemnější uživatelské rozhraní i nové funkce, které zjednoduší a zrychlí práci s HbbTV. Službu od CRA využívají TV Prima, NOVA, Óčko TV, Seznam TV, Šlágr TV a Retro TV.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře