HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG

HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG
, , aktualita
Technologie HbbTV se zabydluje v českých domácnostech, jak dokazuje nový průzkum. „Červené tlačítko“ využívají až dva miliony diváků, nejčastěji jsou to přitom lidé z Prahy a majitelé televizí LG.
K oblíbeným
reklama
Hybridní televizní vysílání je v současné době aktivní na 1 060 000 přijímačů v České republice a jelikož se na jeden přijímač v průměru dívá 2,06 diváků, využívá HbbTV okolo dvou milionů lidí. Rozšíření technologie je spojeno také s novým standardem digitálního vysílání DVB-T2, neboť diváci si rychlejším tempem pořizují nové televizory a set-top boxy. A aby zařízení získalo certifikát „DVB-T2 ověřeno“ od Českých Radiokomunikací (CRA), musí zároveň podporovat HbbTV.
 
Více než pětina (20,5 %) ze všech aktivních HbbTV zařízení je v Praze, vysoká penetrace byla zjištěna také na jižní Moravě (11,75 %) a ve středních Čechách (10,7 %). Nejčastěji jsou přitom využívány přijímače značek LG (27,4 %), Philips (20,9 %) nebo Samsung (13,5 %). Nejrozšířenější zůstává verze HbbTV 1.5 (79 %), ale pomalu se rozšiřují také nejnovější verze HbbTV 2.0 a 2.0.1 (2 %), což je opět dáno především nákupem nových přijímačů.
 

Princip fungování technologie HbbTV
 
Data byla získána ve společném měření CRA a televizních stanic FTV Prima, NOVA, Óčko TV, Seznam.tv a TV Šlágr. Pomocí „červeného tlačítka“, jak se HbbTV často říká podle barvy tlačítka na dálkovém ovladači, mohou diváci získat přístup k aplikacím, které poskytne televizní stanice, ale neobejdou se přitom bez internetového připojení. „Může se jednat o archiv televizních pořadů, odložené sledování, rozšiřující informace a zajímavosti k pořadům, reklamní a další obsah distribuovaný vedle bezplatného lineárního vysílání,“ uvádí Martin Gebauer, generální ředitel CRA.
 
Televizním stanicím přináší CRA novou verzi služby HbbTV Manager, která umožňuje kompletní řízení HbbTV prostoru včetně přidávání aplikací, nastavování vzhledu rozcestníku nebo možnosti přesné časové synchronizace zobrazování červeného tlačítka s TV vysíláním v řádu milisekund. V nové verzi čeká na zákazníky příjemnější uživatelské rozhraní i nové funkce, které zjednoduší a zrychlí práci s HbbTV. Službu od CRA využívají TV Prima, NOVA, Óčko TV, Seznam TV, Šlágr TV a Retro TV.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink: Eurosport a Discovery jsou pryč, AMC po celý červen zdarma Skylink: Eurosport a Discovery jsou pryč, AMC po celý červen zdarma
Zákazníci Skylinku si musí zvykat na velké programové změny, ke kterým došlo tento měsíc. Z nabídky totiž byly odstraněny kanály z rodiny Discovery včetně Eurosportu. Místo toho byly do balíčků přidány jiné programy. Navíc byl dočasně odemknut kanál AMC.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Telly chce přebrat zákazníky Skylinku, nabízí slevu 30 % na dva roky Telly chce přebrat zákazníky Skylinku, nabízí slevu 30 % na dva roky
Operátor Telly, donedávna Digi TV, spustil výraznou slevu pro všechny nové zákazníky své internetové i satelitní televize. A cílí s ní hlavně na klienty konkurenčního Skylinku. Noví majitelé Philips TV navíc mohou vyzkoušet Telly na 3 měsíce zdarma.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší OLED TV se chystá na trh. LG uvádí řadu CX Nejmenší OLED TV se chystá na trh. LG uvádí řadu CX
Na evropské trhy se dostávají 4K LCD TV z nové řady LG CX, která zahrnuje modely v několika úhlopříčkách s Dolby Vision IQ, HDMI 2.1 a dalšími funkcemi. Nejvíce pozornosti vzbuzuje první 48" OLED TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Bang & Olufsen představil svou první 8K OLED TV. Jen pro milionáře Bang & Olufsen představil svou první 8K OLED TV. Jen pro milionáře
Bang & Olufsen rozšířil svou nabídku televizorů o Beovision Harmony 88". Jedná se o první 8K OLED TV této značky, za kterou ovšem zájemci zaplatí více než za luxusní automobil. Základem se stal model LG ZX.
31.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1 Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1
Podle uniklých informací Denon chystá představení portfolia AV přijímačů pro rok 2020, které by mělo zahrnovat čtyři novinky. Vrcholem nabídky se stane model AVC-X6700H s 11.2kanálovým zvukem a HDMI 2.1.
31.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik