HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG

HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG
, , aktualita
Technologie HbbTV se zabydluje v českých domácnostech, jak dokazuje nový průzkum. „Červené tlačítko“ využívají až dva miliony diváků, nejčastěji jsou to přitom lidé z Prahy a majitelé televizí LG.
K oblíbeným
reklama
Hybridní televizní vysílání je v současné době aktivní na 1 060 000 přijímačů v České republice a jelikož se na jeden přijímač v průměru dívá 2,06 diváků, využívá HbbTV okolo dvou milionů lidí. Rozšíření technologie je spojeno také s novým standardem digitálního vysílání DVB-T2, neboť diváci si rychlejším tempem pořizují nové televizory a set-top boxy. A aby zařízení získalo certifikát „DVB-T2 ověřeno“ od Českých Radiokomunikací (CRA), musí zároveň podporovat HbbTV.
 
Více než pětina (20,5 %) ze všech aktivních HbbTV zařízení je v Praze, vysoká penetrace byla zjištěna také na jižní Moravě (11,75 %) a ve středních Čechách (10,7 %). Nejčastěji jsou přitom využívány přijímače značek LG (27,4 %), Philips (20,9 %) nebo Samsung (13,5 %). Nejrozšířenější zůstává verze HbbTV 1.5 (79 %), ale pomalu se rozšiřují také nejnovější verze HbbTV 2.0 a 2.0.1 (2 %), což je opět dáno především nákupem nových přijímačů.
 

Princip fungování technologie HbbTV
 
Data byla získána ve společném měření CRA a televizních stanic FTV Prima, NOVA, Óčko TV, Seznam.tv a TV Šlágr. Pomocí „červeného tlačítka“, jak se HbbTV často říká podle barvy tlačítka na dálkovém ovladači, mohou diváci získat přístup k aplikacím, které poskytne televizní stanice, ale neobejdou se přitom bez internetového připojení. „Může se jednat o archiv televizních pořadů, odložené sledování, rozšiřující informace a zajímavosti k pořadům, reklamní a další obsah distribuovaný vedle bezplatného lineárního vysílání,“ uvádí Martin Gebauer, generální ředitel CRA.
 
Televizním stanicím přináší CRA novou verzi služby HbbTV Manager, která umožňuje kompletní řízení HbbTV prostoru včetně přidávání aplikací, nastavování vzhledu rozcestníku nebo možnosti přesné časové synchronizace zobrazování červeného tlačítka s TV vysíláním v řádu milisekund. V nové verzi čeká na zákazníky příjemnější uživatelské rozhraní i nové funkce, které zjednoduší a zrychlí práci s HbbTV. Službu od CRA využívají TV Prima, NOVA, Óčko TV, Seznam TV, Šlágr TV a Retro TV.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik