Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Google Chromecast již brzy na světových trzích

11.3.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Google se pochlubila, že se jí povedlo prodat již několik milionů zařízení Chromecast, a i díky tomu se příblížilo jeho vypuštění na světové trhy. Zda mezi na patří i ten náš, to se teprve uvidí.
Google Chromecast je zařízení, které slouží ke streamování multimédií přes rozhraní HDMI na příslušný televizor či monitor, a to třeba z chytrého telefonu, PC či tabletu s operačním systémem Android, iOS, Windows nebo Chrome OS. Jde tedy o univerzálního pomocníka, který nám pomůže spojit zobrazovací zařízení se zdrojem dat. Prohlížeč Google Chrome je také pro tyto účely vybaven tlačítkem "cast", díky němuž můžete poslat jeho obraz do Chromecast.

Na americkém trhu Chromecast debutoval již v červnu minulého roku, a to s cenou 35 USD. Jako ovladač pak poslouží samotný telefon, tablet nebo PC s prohlížečem Chrome.

Sundar Pichai z firmy Google prozradil, že Chromecast se prodává velmi dobře a následně prozradil, že se chystá vypuštění na dalších trzích, ale bohužel nebylo specifikováno, jaké trhy či regiony to budou. Nejspíše to bude ale Evropa, přinejmenším její nejvyspělejší země. Zájemci také již měsíc mohou využívat Google Cast Software Development Kit (SDK), který je určen pro vývojáře příslušných aplikací, takže lze očekávat, že se funkčnost Chromecast začne rozšiřovat a vylepšovat.

Zdroj: Hexus.net