Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi

21.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Mediální pozornost obvykle získávají soundbary za vyšší jednotky tisíc, ale ještě častěji desítky tisíc korun. Není se čemu divit, jedná se o zajímavé kousky techniky, které často v malém balení nabídnou zvukový výkon srovnatelný se sestavou pro domácí kino. Kvůli ceně ovšem mnoho zákazníků sáhne po některém z low-endových soundbarů, který v horším případě vyjde na pár tisíc. Příkladem budiž nový GoGen TAS 930, který se brzy dostane na pulty českých obchodů. Jedná se o relativně kompaktní model, především zaujme nízkou tloušťkou umožňující snadné položení na televizní stolek. Nechybí ovšem ani možnost instalace na stěnu, jako to můžeme znát z dražších modelů.
 
 
GoGen TAS 930 slibuje 2.0kanálový zvuk a využívá čtyři reproduktory o průměru 50 mm s celkovým výkonem 40 W. To opravdu není mnoho, ale na druhou stranu půjde o znatelný upgrade proti většině reproduktorů integrovaných v cenově dostupnějších televizích. Právě na tyto zákazníky ostatně nový soundbar cílí. Nelze totiž očekávat, že si majitel televize např. za 7 000 Kč bude pořizovat soundbar ve stejné hodnotě. Žádný externí subwoofer sice k soundbaru nedostanete, ale díky výstupu můžete připojit jiný, který si pořídíte samostatně. Na přední straně se nachází praktický LCD displej, který zobrazuje nejdůležitější informace.
 
 
Nejčastější volbou pro připojení k televizi bude HDMI vstup s funkcemi ARC a CEC. Druhá z nich umožňuje společně ovládat soundbar a televizor pomocí jednoho dálkového ovladače. Ještě lépe ovšem poslouží také ovladač dodávaný přímo k soundbaru. Mezi další možnosti konektivity patří digitální optický vstup a pro přehrávání skladeb z jiných zařízení lze využít Bluetooth, USB port nebo 3,5mm audio jack. Poslouchat můžete také rádio díky vestavěnému FM tuneru. Zvuk lze vyladit pomocí přednastaveného ekvalizéru nebo manuální úpravy výšek a basů, ale žádné technologie pro prostorový zvuk nečekejte.
GoGen TAS 930 se bude na českém trhu prodávat za 2 190 Kč.

Zdroj: Gogen.cz