www.tvfreak.cz
>
>

GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi

GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
, , aktualita
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
K oblíbeným
reklama
Mediální pozornost obvykle získávají soundbary za vyšší jednotky tisíc, ale ještě častěji desítky tisíc korun. Není se čemu divit, jedná se o zajímavé kousky techniky, které často v malém balení nabídnou zvukový výkon srovnatelný se sestavou pro domácí kino. Kvůli ceně ovšem mnoho zákazníků sáhne po některém z low-endových soundbarů, který v horším případě vyjde na pár tisíc. Příkladem budiž nový GoGen TAS 930, který se brzy dostane na pulty českých obchodů. Jedná se o relativně kompaktní model, především zaujme nízkou tloušťkou umožňující snadné položení na televizní stolek. Nechybí ovšem ani možnost instalace na stěnu, jako to můžeme znát z dražších modelů.
 
 
GoGen TAS 930 slibuje 2.0kanálový zvuk a využívá čtyři reproduktory o průměru 50 mm s celkovým výkonem 40 W. To opravdu není mnoho, ale na druhou stranu půjde o znatelný upgrade proti většině reproduktorů integrovaných v cenově dostupnějších televizích. Právě na tyto zákazníky ostatně nový soundbar cílí. Nelze totiž očekávat, že si majitel televize např. za 7 000 Kč bude pořizovat soundbar ve stejné hodnotě. Žádný externí subwoofer sice k soundbaru nedostanete, ale díky výstupu můžete připojit jiný, který si pořídíte samostatně. Na přední straně se nachází praktický LCD displej, který zobrazuje nejdůležitější informace.
 
 
Nejčastější volbou pro připojení k televizi bude HDMI vstup s funkcemi ARC a CEC. Druhá z nich umožňuje společně ovládat soundbar a televizor pomocí jednoho dálkového ovladače. Ještě lépe ovšem poslouží také ovladač dodávaný přímo k soundbaru. Mezi další možnosti konektivity patří digitální optický vstup a pro přehrávání skladeb z jiných zařízení lze využít Bluetooth, USB port nebo 3,5mm audio jack. Poslouchat můžete také rádio díky vestavěnému FM tuneru. Zvuk lze vyladit pomocí přednastaveného ekvalizéru nebo manuální úpravy výšek a basů, ale žádné technologie pro prostorový zvuk nečekejte.
GoGen TAS 930 se bude na českém trhu prodávat za 2 190 Kč.

Zdroj: Gogen.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik