www.tvfreak.cz
>
>

GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi

GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
, , aktualita
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
K oblíbeným
reklama
Mediální pozornost obvykle získávají soundbary za vyšší jednotky tisíc, ale ještě častěji desítky tisíc korun. Není se čemu divit, jedná se o zajímavé kousky techniky, které často v malém balení nabídnou zvukový výkon srovnatelný se sestavou pro domácí kino. Kvůli ceně ovšem mnoho zákazníků sáhne po některém z low-endových soundbarů, který v horším případě vyjde na pár tisíc. Příkladem budiž nový GoGen TAS 930, který se brzy dostane na pulty českých obchodů. Jedná se o relativně kompaktní model, především zaujme nízkou tloušťkou umožňující snadné položení na televizní stolek. Nechybí ovšem ani možnost instalace na stěnu, jako to můžeme znát z dražších modelů.
 
 
GoGen TAS 930 slibuje 2.0kanálový zvuk a využívá čtyři reproduktory o průměru 50 mm s celkovým výkonem 40 W. To opravdu není mnoho, ale na druhou stranu půjde o znatelný upgrade proti většině reproduktorů integrovaných v cenově dostupnějších televizích. Právě na tyto zákazníky ostatně nový soundbar cílí. Nelze totiž očekávat, že si majitel televize např. za 7 000 Kč bude pořizovat soundbar ve stejné hodnotě. Žádný externí subwoofer sice k soundbaru nedostanete, ale díky výstupu můžete připojit jiný, který si pořídíte samostatně. Na přední straně se nachází praktický LCD displej, který zobrazuje nejdůležitější informace.
 
 
Nejčastější volbou pro připojení k televizi bude HDMI vstup s funkcemi ARC a CEC. Druhá z nich umožňuje společně ovládat soundbar a televizor pomocí jednoho dálkového ovladače. Ještě lépe ovšem poslouží také ovladač dodávaný přímo k soundbaru. Mezi další možnosti konektivity patří digitální optický vstup a pro přehrávání skladeb z jiných zařízení lze využít Bluetooth, USB port nebo 3,5mm audio jack. Poslouchat můžete také rádio díky vestavěnému FM tuneru. Zvuk lze vyladit pomocí přednastaveného ekvalizéru nebo manuální úpravy výšek a basů, ale žádné technologie pro prostorový zvuk nečekejte.
GoGen TAS 930 se bude na českém trhu prodávat za 2 190 Kč.

Zdroj: Gogen.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala