www.tvfreak.cz
>
>

GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi

GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
, , aktualita
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
K oblíbeným
reklama
Mediální pozornost obvykle získávají soundbary za vyšší jednotky tisíc, ale ještě častěji desítky tisíc korun. Není se čemu divit, jedná se o zajímavé kousky techniky, které často v malém balení nabídnou zvukový výkon srovnatelný se sestavou pro domácí kino. Kvůli ceně ovšem mnoho zákazníků sáhne po některém z low-endových soundbarů, který v horším případě vyjde na pár tisíc. Příkladem budiž nový GoGen TAS 930, který se brzy dostane na pulty českých obchodů. Jedná se o relativně kompaktní model, především zaujme nízkou tloušťkou umožňující snadné položení na televizní stolek. Nechybí ovšem ani možnost instalace na stěnu, jako to můžeme znát z dražších modelů.
 
 
GoGen TAS 930 slibuje 2.0kanálový zvuk a využívá čtyři reproduktory o průměru 50 mm s celkovým výkonem 40 W. To opravdu není mnoho, ale na druhou stranu půjde o znatelný upgrade proti většině reproduktorů integrovaných v cenově dostupnějších televizích. Právě na tyto zákazníky ostatně nový soundbar cílí. Nelze totiž očekávat, že si majitel televize např. za 7 000 Kč bude pořizovat soundbar ve stejné hodnotě. Žádný externí subwoofer sice k soundbaru nedostanete, ale díky výstupu můžete připojit jiný, který si pořídíte samostatně. Na přední straně se nachází praktický LCD displej, který zobrazuje nejdůležitější informace.
 
 
Nejčastější volbou pro připojení k televizi bude HDMI vstup s funkcemi ARC a CEC. Druhá z nich umožňuje společně ovládat soundbar a televizor pomocí jednoho dálkového ovladače. Ještě lépe ovšem poslouží také ovladač dodávaný přímo k soundbaru. Mezi další možnosti konektivity patří digitální optický vstup a pro přehrávání skladeb z jiných zařízení lze využít Bluetooth, USB port nebo 3,5mm audio jack. Poslouchat můžete také rádio díky vestavěnému FM tuneru. Zvuk lze vyladit pomocí přednastaveného ekvalizéru nebo manuální úpravy výšek a basů, ale žádné technologie pro prostorový zvuk nečekejte.
GoGen TAS 930 se bude na českém trhu prodávat za 2 190 Kč.

Zdroj: Gogen.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály
HBO GO v prosinci nadělí předplatitelům všech 26 bondovek, Jokera i Ježka Sonica. Nabídka nových seriálů je tentokrát slabší. K nejočekávanější novince patří seriálová adaptace filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik