Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi

, , aktualita
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Mediální pozornost obvykle získávají soundbary za vyšší jednotky tisíc, ale ještě častěji desítky tisíc korun. Není se čemu divit, jedná se o zajímavé kousky techniky, které často v malém balení nabídnou zvukový výkon srovnatelný se sestavou pro domácí kino. Kvůli ceně ovšem mnoho zákazníků sáhne po některém z low-endových soundbarů, který v horším případě vyjde na pár tisíc. Příkladem budiž nový GoGen TAS 930, který se brzy dostane na pulty českých obchodů. Jedná se o relativně kompaktní model, především zaujme nízkou tloušťkou umožňující snadné položení na televizní stolek. Nechybí ovšem ani možnost instalace na stěnu, jako to můžeme znát z dražších modelů.
 
 
GoGen TAS 930 slibuje 2.0kanálový zvuk a využívá čtyři reproduktory o průměru 50 mm s celkovým výkonem 40 W. To opravdu není mnoho, ale na druhou stranu půjde o znatelný upgrade proti většině reproduktorů integrovaných v cenově dostupnějších televizích. Právě na tyto zákazníky ostatně nový soundbar cílí. Nelze totiž očekávat, že si majitel televize např. za 7 000 Kč bude pořizovat soundbar ve stejné hodnotě. Žádný externí subwoofer sice k soundbaru nedostanete, ale díky výstupu můžete připojit jiný, který si pořídíte samostatně. Na přední straně se nachází praktický LCD displej, který zobrazuje nejdůležitější informace.
 
 
Nejčastější volbou pro připojení k televizi bude HDMI vstup s funkcemi ARC a CEC. Druhá z nich umožňuje společně ovládat soundbar a televizor pomocí jednoho dálkového ovladače. Ještě lépe ovšem poslouží také ovladač dodávaný přímo k soundbaru. Mezi další možnosti konektivity patří digitální optický vstup a pro přehrávání skladeb z jiných zařízení lze využít Bluetooth, USB port nebo 3,5mm audio jack. Poslouchat můžete také rádio díky vestavěnému FM tuneru. Zvuk lze vyladit pomocí přednastaveného ekvalizéru nebo manuální úpravy výšek a basů, ale žádné technologie pro prostorový zvuk nečekejte.
GoGen TAS 930 se bude na českém trhu prodávat za 2 190 Kč.

Zdroj: Gogen.cz