Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjem DVB-S....poradíte?

OndraC (167)|4.7.2009 21:23
Zdravím všechny!
Potřeboval bych poradit...asi před rokem jsem koupil nový byt a doufal, že pro svou novou lcs tv zajistím přijatelně kvalitní zdroj, tzn. satelit (skylink). Bohužel se ukázalo, že vlastní satelit nedokážu nastavit (nasměrovat) tam, kam bych potřeboval.
S radostí jsem zjistil, že na domě máme asi pět satelitů, problém je vyřešen, říkal jsem si...bohužel velmi rychle přišlo zklamání...firma, která rozvody po domě udělala, degradovala difitál na analog a ten nám rozvedla do bytů...firma naštěstí končí, problém zůstává.
Nyní budeme muset vyřešit, jak vše zase předělat tak, abysme mohli využívat všech výhod DVB-S (rádi bychom samozřejmě skylink, který by snad měl být momentálně nejkvalitnější)Poradí někdo nějaké řešení??? Pevně věřím, že nějaké bude :-)
losos (2977)|4.7.2009 21:45
Je to jednoduché - zavolejte firmu, která to bez problému zvládne a ne nějaké žabaře...
Antonín (732)|4.7.2009 22:07
První věc je rozvod.
To asi není pro amatéry.
Satelitní anténa vlastně není anténa, ale první díl přijímače. Ve velkých domech se proto musí řešit multiswitchem a hvězdicovým rozvodem.

Druhá věc je přijímač.
To je už indivoduální otázka. Pro nesdílící lidi s kartou bych uvažoval o nějakém Vantage HD s kartou...ale to není celé můj šálek čaje, takež uznávám, že mohou být i jiná řešení, nějak= Topfieldy, apod. s CAM diablem apod...

Podstata celé věci je, že dobré HD programy nejsou bez karet k dispozici.
A to je třeba řešit jako zásadní otázku, které programy si budu platit?

HD je HD a pro kvalitní LCD je to jediná cesta.
OndraC (167)|4.7.2009 22:38
No je jasné, že to bude muset udělat odborná firma, my se do toho montovat rozhodně nechceme...nejsme ani nijak velký dům (2 vchody, 4 patra, celkem 36 bytů), tak to snad nějak půjde.....mě spíš zajímalo, pokud tomu někdo rozumí, jestli to vůbec jde nějak vhodně předělat, jestli má třeba někdo odhad, kolik taková věc může stát atd.
Pitomec (10211)|5.7.2009 14:30
To teda budou mít všichni hroznou radost, že si ke každé TV budou muset koupit jeden STB a ještě s přístupovou kartou (nemluvě o tom když bude chtít někdo nahrávat jiný program, než který právě sleduje). K tomu navíc samotný rozvod bude taky celkem slušná pálka, takže ti nepochybně všichni poděkují jak jim zhanils firmu, která provedla údajnou "degradaci" do analogu (když ve skutečnosti 99% všech STB nedělá prakticky nic jiného, než že převádí digitální signál na analogový - vyjímkou jsou STB s HDMI výstupem, ovšem tam je zase degradace v přepočtu rozlišení na výstupu, takže si člověk moc nepomůže. Jedině by se všechno vysílalo v HD, pak je to jiná).
losos (2977)|5.7.2009 17:27
Souhlasím, že je to problém na entou...
Z tohoto hlediska je nejjednodušší nainstalovat si vlastní parabolu, atd.
Pitomec (10211)|5.7.2009 21:53
Jediným uspokojivým řešením je hybridní rozvod analog+digitál, ale to zase vychází na hodně peněz. Anebo opravdu nechat stávající stav a kdo chce satelitní příjem, tak individuálně.
Antonín (732)|6.7.2009 08:42
Není to pravda.
Je to poměrně snadné rozvést satelitní příjem do všech bytů. Jediné, co je otazník je fakt, že musí být hvězdicový rozvod...

Pitomče, digitální příjem má ještě mnoho dalších předností, (pro normální lidi). Třeba výběr programů z celého světa, nebo EPG, nebo vícejazyčné verze...Také normální člověk nemá televizi připojenou analogově a když tak přes RGB/YUV/YbPr. Ale souhlasím, že pitomců, kteří mají moderní televizi připojenou přes UHF nebo přes kompoziní PAL video, jsem viděl dost.
Ivo Mašek (10205)|6.7.2009 10:09
Jak se to nejčastěji v praxi provádí:
Varianta pro 4 - 12 účastníků ze dvou družic:
U této varianty je nutností, aby přijímače obsahovaly možnost DiSEqC povely ovládat přídavná zařízení. Tuto možnost má většina analogových přijímačů vyrobených nejpozději před dvěma roky, digitální přijímače už tuto možnost mají skoro všechny. (Kromě Philipse od UPC Direct, který se v tomto případě nedá použít). Je nutné použít konvertor či konvertory se čtyřmi výstupy (pásmo 11GHz H + V a pásmo 12 GHz H + V). Multiswitch (7 - 18 tisíc Kč) musí mít 9 vstupů, 2x 4 vstupy pro dva konvertory a jeden vstup pro terestrialní TV. Výstupy z multipřepínače jsou pak vedeny samostatným vedením k jednotlivým přijímačům a účastníkům, každý z nich pak může volit a sledovat na svém přijímači celou nabídku.
Rozvody pro více účastníků:
Existuje i profesionální řešení výše uvedeného způsobu rozvodu k jednotlivým účastníkům či TV, počet účastníků může dosahovat až několika stovek a každý účastník může volit kompletní nabídku na svém přijímači. Zařízení je ale dost drahé (až statisíce Kč) a provedení technicky náročné. Navíc se v praxi vyskytuje často velký problém. Nedomluví se ani dva tři sousedé, natož desítky či stovky účastníků, protože většině nájemníků se případné investice (i když jednorázové) zdají vysoké.
Při počtu účastníků nad 40 je výhodnější použít pro každý přidaný program samostatný přijímač a použít pro společný rozvod pouze několik programů, které se dají zpracovat a zařadit do stávajícího TV rozvodu běžným způsobem, sloučením se stávajícími programy a patřičným zesílením. V praxi je to zatím nejčastější řešení.
... jestli je to snadné, tak to já neumím posoudit.
VlaDamorava (466)|6.7.2009 12:07
Pěkně a poměrně podrobně popsané. Takhle to vypadá hotové, včetně DVB-T.V dalších skříňkách jsou multi přepínače 17/12.
OndraC (167)|6.7.2009 12:15
to losos: tak teď nevím, mám zavolat firmu, která to bez problémů zvládne, jak jsi psal...nebo je to teda problém na ntou...??
Ivo Mašek (10205)|6.7.2009 12:29
Pokud si uděláš svůj samostatný příjem (svoji parabolu pro sebe), tak to hravě uděláš sám. Pokud rozvod pro celý dům, tak to přenech odborné firmě. Asi bude se potřeba dohodnout s ostatními (je blbost to zatáhnout ze svého) a podle počtu lidí, kteří do toho budou chtít jít, se dále rozhodnout.
Dle mého úsudku si myslím, že nejlepší variantou je si udělat svůj satelit pro sebe.

Já bydlím v domě, který má 5 vchodů, 7 pater. bytových jednotek hafo. A skoro všichni mají na balkonech satelit. Ač by bylo rozumnější, mít na střeše jeden satelit a rozvod do všech bytů. Ale s lidma se prostě nedohodneš.
Stejný problém byl u inetu, který je v každém vchodě (kde byl určitý počet lidí ten inet chtít mít) tažen samostaným kabelem z bytové jednotky na střechu, tam spojen s ostatními a zapojen na "satelit", který pak vzduchem převede signál do serverovny. Ne každý vchod toto má. Já mám štěstí, že v mém vchodě bydlí poměrně dost mladých rodin, tedy s moderním myšlením v nové technologie, takže ten inet máme
OndraC (167)|6.7.2009 12:54
to pitomec: rozhodně nemám v plánu někomu v domě něco nutit, psal jsem, že tomu vůbec nerozumím, že nevím, jaké jsou technické možnosti, ani kolik by něco takové stálo (ani řádově)......mám z tvého příspěvku usuzovat, že to co udělala ta firma je kvalitativně podobné, jako kdybych si koupil vlastní satelit (teď nemyslím programy vysílající HD a tomu odpovídfající technika)? Co jsem měl možnost dosud vidět, tak každý, kdo má doma vlastní satelit (skylink), má obraz kvalitou o několik tříd výš, než je můj aktuální. Opravdu jsem netušil, že to bude takový problém. Čistě teoreticky...kdyby v našem domě (36 bytů) chtěla satelit polovina z nich, má si každý umístit na barák svou vlastní "placku"? To je fakt děsná představa!! I proto jsem hledal něco jednoduššího, co by ale mohlo nabídnou stejnou kvalitu a stejné možnosti. Mohl bych si dát svůj satelit na střechu (z bytu totiž mohu satelit nasměrovat potřebným směrem), ale vidím problém v rozvodech...nejsem si vůbec jistý, jestli dokážu dostat od satelitu do mého bytu.
OndraC (167)|6.7.2009 12:58
to Ivo Mašek: no, u nás jsou také především mladé rodiny, tak uvidíme...jinak samozřejmě pokud nebude dohoda možná, pokusím se jít vlastní cestou....ale jak už jsem psal...na balkon s ním nemůžu, leda na střechu, ale tam budu muset nějak řešit rozvody (nevím, jestli firma z nějakého důvodu mlžila nebo je to pravda, ale trubky, kterými to oni tahali po domě jsou prý plné, tak fakt nevím, kudy bych je tahal já)....no nic, uvidím co ostatní, zavolám firmu a uvidíme...každopádně děkuju za rady!
Antonín (732)|6.7.2009 13:33
Rozdíl v ceně vlastní/společný není velký...protože úspora paraboly a LNB se nahradí zhruba tím, co se musí vložit do multiswitche, drátu je potřeba stejně i přijímač je stejný.
Akorát jde o to, proč mít na deset bytů deset parabol na balkónech, apod.
Nelze tak mít motor a v podstatě je to omezeno na čtyři družice. (Dostupná zařízení za rozumnou cenu).
Pokud ej v domě rozveden kabel hvězdicově, je úprava poměrně snadná, pokud je to jiná kabeláž, je to docela problém.

Pokud o tom nic nevíš, tak to nechej udělat někoho, kdo to umí (ať tak nebo tak). Za pár tisíc navíc to bude k něčemu a vyhneš se častým nesmyslů, co neznalí lidi dělají. Problém na tom je jediný: hodně firem a expertů plácá o věcech, které v podstatě neznají. Jak to poznáš? Nevím, snad jedině reference.
Jak ti někdo začne tlačit do hlavy blbiny o přijímači pro každý kanál a jeho analogovém rozvodu, tak se s nám ani dál nebav. To je řešení vhodné jenom a pouze pro situace, kdy na konci jsou televize CRT (což mohou být malé hotely, penzióny apod.). Pro normální televize je to úplná a nebetyčná hloupost, protože je to kvalitou v minulém století. Reálně analogovým Pal signálem přeneseš tak 300 vodorovných bodů (neboli 150 svislých linek).
Odkud jsi?
RADU (113)|6.7.2009 13:52
[QUOTE=OndraC;231913]to Ivo Mašek: no, u nás jsou také především mladé rodiny, tak uvidíme...jinak samozřejmě pokud nebude dohoda možná, pokusím se jít vlastní cestou....ale jak už jsem psal...na balkon s ním nemůžu, leda na střechu, ale tam budu muset nějak řešit rozvody (nevím, jestli firma z nějakého důvodu mlžila nebo je to pravda, ale trubky, kterými to oni tahali po domě jsou prý plné, tak fakt nevím, kudy bych je tahal já)....no nic, uvidím co ostatní, zavolám firmu a uvidíme...každopádně děkuju za rady![/QUOTE]

Po zkušenostech se společným internetem v panelovém domě bych společný sat nechtěl.Záleží taky jak to výchází cenově a jaké to má výhody...Se sat. na střeše panelového domu bývá problém pokud je tvůj.U nás máme byty v soukromém vlastnictví takže parabola na střechu nepřichází v úvahu,možnost poškození třechy..Pokud nemáš signál na balkoně tak to je smůla.
OndraC (167)|6.7.2009 17:48
to Antonín: Praha
Antonín (732)|6.7.2009 18:09
Tak to neznám nikoho, co bych za něj mohl garantovat, že ví, co mluví a hlavně dělá, ale zase je tam velký výběr možností.
(Ale jestli je to nějaký panelák, tak si stejně nejdříve musíš zjistit, jestli o společný satelitní příjem někdo stojí, jestli je to relativně nový dům a nový rozvod, tak by měla jít zjistit firma, co to dělala, takl by aspoň věděla, co tam má. Těch otazníků je docela dost, koneckonců i kabely jsou takové, které pro rozvod mezi 1-2GHz nejsou moc vhodné, protože mají velký útlum.)

Součet - jde to, ale má to tyto otazníky:
- jestli o to masy stojí
- jak je tam proveden současný rozvod, to je klíčová otázka, protože jestli tam už teď je hvězdice se slušnými kabely, je přidání satelitního příjmu celkem levná otázka (a můžou to udělat i jenom pro tebe v zásadě, nebo pro pár lidí, pravděpodobně poměrně jednoduše a levně).
losos (2977)|6.7.2009 21:13
[QUOTE=OndraC;231901]to losos: tak teď nevím, mám zavolat firmu, která to bez problémů zvládne, jak jsi psal...nebo je to teda problém na ntou...??[/QUOTE]
Tím problémem na entou jsem měl na mysli případné dohadování s ostatními spolubydlícími v domě, ne montáž, ta se určitě zvládnout dá.
Antonín to popsal velice dobře, nejdříve si zjisti, jak je to se stávající kabeláží, atd.

Ještě je tu jedna možnost - pokud má některý soused již parabolu na balkóně namontovanou, zkus se s ním domluvit, abys mohl signál odebírat z jeho paraboly - to by bylo skoro zadarmo - jen byste vyměnili LNB... a natáhli kousek kabelu od něj k tobě.
Parabola může být také někde na malém stožárku na zemi a pod. - ale na Václaváku by to asi nešlo...
OndraC (167)|6.7.2009 22:13
No jo, uvidíme. Ono je to všechno poměrně čerstvé. teprve se bude řešit, jestli tady zůstane firma, kterou pověřil developer, aby rozvody udělala, nebo jestli odejdou a my budeme hledat někoho jinýho. Pokud odejdou, tak co si s sebou vezmou a co tu nechají. Zároveň snad bude možnost zjistit, jakým způsobem rozvody udělali, jaké použili kabely (které tady někdo zmiňoval) atd. Zatím vlastně nemám žádné info.
Nikdo zatím svůj sat nemá, takže buď se to bude řešit společně nebo já vlastním satelitem na střeše (s potřebou chytře vyřešit vedení kabelů).
Uvidíme, ale už teď jsem na to zvědavý! :-)
Každopádně díky vám všem za tipy a rady!
Antonín (732)|7.7.2009 09:32
Jestli to není hotové, tlač tvrdě a nekompromisně na to, aby byl rozvod hvězdicový a aby byly do každého bytu aspoň dva kabely, a aby kabely byly určeny i pro satelitní a digitálně kabelový signál, to je zcela klíčová věc.
Pak už si si tím můžete dělat mnoho věcí, když to bude takto.
Hlavně ať ti tam nedají staré "analogové" typy kabelů a neudělají rozvod po větvích. To je k ničemu a budete to muset tak jako tak vyhodit.
Pitomec (10211)|7.7.2009 10:01
[QUOTE=Antonín;231868]Není to pravda.
Je to poměrně snadné rozvést satelitní příjem do všech bytů. Jediné, co je otazník je fakt, že musí být hvězdicový rozvod...

Pitomče, digitální příjem má ještě mnoho dalších předností, (pro normální lidi). Třeba výběr programů z celého světa, nebo EPG, nebo vícejazyčné verze...Také normální člověk nemá televizi připojenou analogově a když tak přes RGB/YUV/YbPr. Ale souhlasím, že pitomců, kteří mají moderní televizi připojenou přes UHF nebo přes kompoziní PAL video, jsem viděl dost.[/QUOTE]
Příjem programů z celého světa neuděláš u hromadného rozvodu do 36 bytů (kde navíc musíš počítat s tím že co byt, to min. 2x TV) - tam můžeš dát tak jednu Astru 23,5E se stupačkovým rozvodem v jednom pásmu a jedné polaritě a konec. Nebo samozřejmě udělat hvězdicový rozvod, ale chtěl bych vidět toho investora, který do toho půjde 9-)
Pokud jde o analogové připojení, tak RGB, YUV(YPrPb/YCrCb), S-Video a CVBS jsou nejčastějšími výstupy na set-top-boxech a jedná se o analog. Takže těch pitomců s tímto připojením je opravdu hodně a rozhodně víc, než těch, kteří to mají propojené přes HDMI a koukají na upscalovaný obraz, což je mimochodem taky nádhera :-D
Pitomec (10211)|7.7.2009 10:05
[QUOTE=OndraC;231911]to pitomec: rozhodně nemám v plánu někomu v domě něco nutit, psal jsem, že tomu vůbec nerozumím, že nevím, jaké jsou technické možnosti, ani kolik by něco takové stálo (ani řádově)......mám z tvého příspěvku usuzovat, že to co udělala ta firma je kvalitativně podobné, jako kdybych si koupil vlastní satelit (teď nemyslím programy vysílající HD a tomu odpovídfající technika)? Co jsem měl možnost dosud vidět, tak každý, kdo má doma vlastní satelit (skylink), má obraz kvalitou o několik tříd výš, než je můj aktuální. Opravdu jsem netušil, že to bude takový problém. Čistě teoreticky...kdyby v našem domě (36 bytů) chtěla satelit polovina z nich, má si každý umístit na barák svou vlastní "placku"? To je fakt děsná představa!! I proto jsem hledal něco jednoduššího, co by ale mohlo nabídnou stejnou kvalitu a stejné možnosti. Mohl bych si dát svůj satelit na střechu (z bytu totiž mohu satelit nasměrovat potřebným směrem), ale vidím problém v rozvodech...nejsem si vůbec jistý, jestli dokážu dostat od satelitu do mého bytu.[/QUOTE]
Pokud chceš satelitní příjem, tak si ho udělej sám pro sebe, nic dalšího neřeš a budeš mít klidný spaní. Rozvody STA se satelitem jsou problém jak technický, tak hlavně si lidima, kde se opravdu málokdo dohodne. Tady má spíš šanci kabelovka, která to všechno vybuduje na svoje náklady, sama se o to stará a připojí jenom toho, kdo projeví zájem.
Pitomec (10211)|7.7.2009 10:13
[QUOTE=Antonín;231917]Jak ti někdo začne tlačit do hlavy blbiny o přijímači pro každý kanál a jeho analogovém rozvodu, tak se s nám ani dál nebav. To je řešení vhodné jenom a pouze pro situace, kdy na konci jsou televize CRT (což mohou být malé hotely, penzióny apod.). Pro normální televize je to úplná a nebetyčná hloupost, protože je to kvalitou v minulém století. Reálně analogovým Pal signálem přeneseš tak 300 vodorovných bodů (neboli 150 svislých linek).
Odkud jsi?[/QUOTE]
Meleš naprostý kraviny, zjevně proto, že tomu absolutně nerozumíš. V panelácích a nedejbože v takových, kde je třeba 200 bytů, to jinak než převodem do analogu prostě udělat nejde, i kdyby ses stavěl na hlavu. A pokud jde o analogový PAL, tak sem nepleť jakési řádky, protože jak jsem už psal, tak drtivá většina všech STB má jenom analogový výstup, čili seš na tom naprosto stejně (resp. budeš mít doma další krabici u každé TV, která ti akorát žere elektriku).
Pitomec (10211)|7.7.2009 10:15
[QUOTE=Antonín;232064]Jestli to není hotové, tlač tvrdě a nekompromisně na to, aby byl rozvod hvězdicový a aby byly do každého bytu aspoň dva kabely, a aby kabely byly určeny i pro satelitní a digitálně kabelový signál, to je zcela klíčová věc.
Pak už si si tím můžete dělat mnoho věcí, když to bude takto.
Hlavně ať ti tam nedají staré "analogové" typy kabelů a neudělají rozvod po větvích. To je k ničemu a budete to muset tak jako tak vyhodit.[/QUOTE]
Nechceš jim to zafinancovat, ty "analogový type kabelu, kterého budou muset tak jako tak vyhodit"? 9-):D
Antonín (732)|7.7.2009 10:38
Analogový signál je k ničemu.
Řešení i pro dvě bytů existuje a neni nijak složité (za přepdokladu toho výše uvedeného rozvodu).
A nemyslím tím jenom satelitní příjem, ale třeba digitální kabelovky.

Máš neobyčejně výstižný nick. V době kdy se normální lidi poměrně běžně divají na HD v rozlišení 1080i, kupují si televize v rozlišeních 1920x1080 v každém papírnictví, jim dodávat analoový PAL signál s rozmítacím kmitočtem 15625Hz, tedy jeden řádek trvající 64 us (z toho obraz asi 40us, přičemž frekvence jasu je omezená (více než intelekt některých lidí) na 4 MHz, protože na 4,43MHz je barvonosný kmitočet.
Co ti z toho vychází? Mně to, že nezobrazí ani 200 svislých černobílých pruhů, ne tak kdyby ty pruhy měly být červenomodré.

Možná jsi taky nikdy neslyšel o EPG, o PVR, ovíce zvukových doprovodech, o DolbyDigital, o THX, o DTS, o AC2, a tak ti ten alalogový PAL připadně být jako prima věc. Nebo to těm lidem v paneláku na nic není?

Jestlio to ovšem myslíš tak, že do paneláku si nikdo nemá co kupovat jinou televizi než CRT, pak jsem to jenom nepostřehnul.
VlaDamorava (466)|7.7.2009 20:50
[QUOTE=Pitomec;232067]Příjem programů z celého světa neuděláš u hromadného rozvodu do 36 bytů (kde navíc musíš počítat s tím že co byt, to min. 2x TV) - tam můžeš dát tak jednu Astru 23,5E se stupačkovým rozvodem v jednom pásmu a jedné polaritě a konec. Nebo samozřejmě udělat hvězdicový rozvod, ale chtěl bych vidět toho investora, který do toho půjde 9-)[/QUOTE]

My do toho šli !! A další 3 paneláky na sídlišti.
Hvězdicový rozvod do 69 bytů, 12 programů v analogu (převedeno z DVB-S/T) a 4 satelitní pozice pro stávající nebo budoucí majitelé sat.přijímačů. Na balkonech žádná parabola (zateplení). V každém bytě účastnícka zasuvka s konektorem pro sat.přijímač/TV/R.
Cena na Moravě do 300 tisíc. V Praze by to bylo "asi" jiné.
Foto z realizace je na předchazející strance.
Pitomec (10211)|7.7.2009 20:53
[QUOTE=Antonín;232075]Analogový signál je k ničemu.
Řešení i pro dvě bytů existuje a neni nijak složité (za přepdokladu toho výše uvedeného rozvodu).
A nemyslím tím jenom satelitní příjem, ale třeba digitální kabelovky.

Máš neobyčejně výstižný nick. V době kdy se normální lidi poměrně běžně divají na HD v rozlišení 1080i, kupují si televize v rozlišeních 1920x1080 v každém papírnictví, jim dodávat analoový PAL signál s rozmítacím kmitočtem 15625Hz, tedy jeden řádek trvající 64 us (z toho obraz asi 40us, přičemž frekvence jasu je omezená (více než intelekt některých lidí) na 4 MHz, protože na 4,43MHz je barvonosný kmitočet.
Co ti z toho vychází? Mně to, že nezobrazí ani 200 svislých černobílých pruhů, ne tak kdyby ty pruhy měly být červenomodré.

Možná jsi taky nikdy neslyšel o EPG, o PVR, ovíce zvukových doprovodech, o DolbyDigital, o THX, o DTS, o AC2, a tak ti ten alalogový PAL připadně být jako prima věc. Nebo to těm lidem v paneláku na nic není?

Jestlio to ovšem myslíš tak, že do paneláku si nikdo nemá co kupovat jinou televizi než CRT, pak jsem to jenom nepostřehnul.[/QUOTE]
Ano - já mám takový nickname, ty seš tím pitomcem doopravdy, protože ti tvojí lidé, jenž běžně sledují HD 1080 (kde by ho reálně vzali, když tady vysílá pouze pár stanic a ještě se vesměs jedná o pouhý upscaling z SD, o nějakém DD, DTS apod. nemluvě, to tady nikdo u TV vysílání nezná ani z vyprávění) a kupují si HD zobrazovače 1920x1080, reálně existují pouze v tvoji fantazii. V běžném životě na to každý kašle, jediným rozhodujícím faktorem je cena a v momentě kdy se za HD stanice platí, tak zájem rapidně opadá. Dám ti jednu dobrou radu - vylez občas od PC, začni dělat nějakou práci, abys byl mezi lidmi a poznáš život. Takhle sis vytvořil jenom nějaký svůj vlastní HD svět a seš úplně mimo mísu 9-)
losos (2977)|7.7.2009 21:14
[QUOTE=VlaDamorava;232167]My do toho šli !! A další 3 paneláky na sídlišti.
Hvězdicový rozvod do 69 bytů, 12 programů v analogu (převedeno z DVB-S/T) a 4 satelitní pozice pro stávající nebo budoucí majitelé sat.přijímačů. Na balkonech žádná parabola (zateplení). V každém bytě účastnícka zasuvka s konektorem pro sat.přijímač/TV/R.
Cena na Moravě do 300 tisíc. V Praze by to bylo "asi" jiné.
Foto z realizace je na předchazející strance.[/QUOTE]
Co dodat ? Jen tleskám...
losos (2977)|7.7.2009 21:16
To pitomec :
nelze stále vidět jen to, že zatím je HD programů málo, ale je třeba se DÍVAT TAKÉ TROCHU DO BUDOUCNOSTI - satelitní rozvod se buduje na mnoho let, ne jenom na dnešek...
Pitomec (10211)|7.7.2009 21:18
Já taky tleskám, protože aby se 69 partají domluvilo a investovalo 300.000Kč do televizního příjmu, to se takřka nevidí (jedině by se jednalo o výstřední milionáře) :-)
losos (2977)|7.7.2009 21:21
[QUOTE=Pitomec;232175]Já taky tleskám, protože aby se 69 partají domluvilo a investovalo 300.000Kč do televizního příjmu, to se takřka nevidí (jedině by se jednalo o výstřední milionáře) :-)[/QUOTE]
Souhlasím, 3.500 Kč na každého se mi zdá také trochu hodně, ale ani soukromě to není zadarmo...
Kolik to již stálo mně, o tom raději pomlčím - ale funguje to, a o to přece jde. Kdo to nechce, ať čumí na SD na CRT. Je to jeho věc.
Pitomec (10211)|7.7.2009 21:23
[QUOTE=losos;232173]To pitomec :
nelze stále vidět jen to, že zatím je HD programů málo, ale je třeba se DÍVAT TAKÉ TROCHU DO BUDOUCNOSTI - satelitní rozvod se buduje na mnoho let, ne jenom na dnešek...[/QUOTE]
Já se ale nebavím o tom, jestli je satelitní rozvod přínosem nebo ne - to samozřejmě je. Problém je ale v tom, že se v domech nikdo nikde nedomluví a pokud i domluví, tak několikastotisícové investice padají vesměs na nutné opravy domů a ne do nějakého televizního příjmu. Tak to prostě v reálném světě je. A nedejbože aby byla v domě kabelovka, pak nějaká společná anténa ve výše uvedeném rozsahu nemá naprosto žádnou šanci na úspěch.
losos (2977)|7.7.2009 21:24
A to v Praze asi kabelovka je, nebo bude. (u nás nehrozí - a prý mají stejně hnusný obraz...).
Pitomec (10211)|7.7.2009 21:27
[QUOTE=losos;232176]Souhlasím, 3.500 Kč na každého se mi zdá také trochu hodně, ale ani soukromě to není zadarmo...
Kolik to již stálo mně, o tom raději pomlčím - ale funguje to, a o to přece jde. Kdo to nechce, ať čumí na SD na CRT. Je to jeho věc.[/QUOTE]
To je cena za pořízení, k tomu si zaplatit svůj set-top-box, přístupovou kartu, dále platit předplatné za programy... No a samozřejmě celé zařízení pro těch 69 partají taky nebude úplně bezchyby, servis a opravy tam časem budou přibývat jak houby po dešti. Jinak by mě hrozně zajímalo jak to řeší v momentě, kdy chce někdo mít doma víc než jeden satelitní receiver a sledovat programy nezávisle na sobě :-)
Pitomec (10211)|7.7.2009 21:30
[QUOTE=losos;232179]A to v Praze asi kabelovka je, nebo bude. (u nás nehrozí - a prý mají stejně hnusný obraz...).[/QUOTE]
Já kabelovku mám a jsem zcela spokojen - jak programová nabídka, tak kvalita, tak cena je v pohodě. Navíc si můžu ten analogový signál rozbočit na více TV a koneckonců i DVB-C by nebylo problémem na více TV, pokud bych si koupil vlastní STB a dal 200Kč vratnou zálohu za kartu.
Pitomec (10211)|7.7.2009 21:32
losos: Na SD programy čučí i každý majitel Plazmy nebo LCD TV, protože nevím kde by k těm HD programům přišel...
losos (2977)|7.7.2009 21:40
[QUOTE=Pitomec;232183]losos: Na SD programy čučí i každý majitel Plazmy nebo LCD TV, protože nevím kde by k těm HD programům přišel...[/QUOTE]
Je pravda, že ZATÍM musíme na některé programy čumět v SD provedení, ale máme aspoň širokoúhlý obraz (teď např. pohřeb M.Jacksona - mají na ČT24 docela dobrý obraz na TV s úhlopříčkou 120 cm), ale je přece k mání již dnes na satelitech dost programů HD i v češtině a za chvíli přibudou další. Těšíme se na to. Už aby to bylo... Kdežto o nové SD programy nestojíme...
Pitomec (10211)|7.7.2009 21:45
[QUOTE=losos;232186]Je pravda, že ZATÍM musíme na některé programy čumět v SD provedení, ale máme aspoň širokoúhlý obraz (teď např. pohřeb M.Jacksona - mají na ČT24 docela dobrý obraz na TV s úhlopříčkou 120 cm), ale je přece k mání již dnes na satelitech dost programů HD i v češtině a za chvíli přibudou další. Těšíme se na to. Už aby to bylo... Kdežto o nové SD programy nestojíme...[/QUOTE]
16/9 existuje i v SD (a dokonce i v analogu :-) ), takže to s HD nijak nesouvisí. A jestli o SD programy nestojíš, tak to si holt budeš muset začít vysílat sám, protože jaksi provozovatelé TV stanic zase nestojí o vysílání v X násobcích ceny za HD, když reálný zájem ze strany diváka je nula a každý chce HD programy jenom do okamžiku, než by za ně měl začít platit. Tak to prostě je, nemusí se to někomu líbit, může se vztekat, ale to je tak max. co s tím udělá a nějaká změna v dohledné době stejně nehrozí.
VlaDamorava (466)|7.7.2009 21:57
[QUOTE=Pitomec;232178]Já se ale nebavím o tom, jestli je satelitní rozvod přínosem nebo ne - to samozřejmě je. Problém je ale v tom, že se v domech nikdo nikde nedomluví a pokud i domluví, tak několikastotisícové investice padají vesměs na nutné opravy domů a ne do nějakého televizního příjmu. Tak to prostě v reálném světě je. A nedejbože aby byla v domě kabelovka, pak nějaká společná anténa ve výše uvedeném rozsahu nemá naprosto žádnou šanci na úspěch.[/QUOTE]

U nás kabelovka UPC byla. A skončila! Za 8 programů v analogu chtěli 209,- Kč/měs. Tak počítej:
kdyby jen 55 partají ze 69 platilo 209x12x55= 137.940 Kč/ročně.
Za 2 roky je to doma! A důchodci v baráku ocenili rozšíření nabídky na 12 programů v analogu. V kabelu je samozřejmě i signal DVB-T.
Pitomec (10211)|7.7.2009 22:02
[QUOTE=VlaDamorava;232191]U nás kabelovka UPC byla. A skončila! Za 8 programů v analogu chtěli 209,- Kč/měs. Tak počítej:
kdyby jen 55 partají ze 69 platilo 209x12x55= 137.940 Kč/ročně.
Za 2 roky je to doma![/QUOTE]
To jsou nesmyslné počty, protože UPC Digital Standard (cca 60 programů) lze mít za 300Kč/měsíčně, je v tom i celá nabídka analogu a v porovnání se Skylinkem nebo CS Linkem (s jejich placenými balíky) je to i výhodnější. Když si samozřejmě někdo platí u UPC jenom tu nejnižší nabídku v analogu a začne to porovnávat s čímkoliv jiným, tak nemá UPC šanci, ale ve vší slušnosti - tuto nabídku si pořídí jenom totální magor.
VlaDamorava (466)|7.7.2009 22:05
Asi jsem nebyl sám "magor", protože většina přijímala Klasik od UPC.
OndraC (167)|7.7.2009 22:07
[QUOTE=VlaDamorava;232167]My do toho šli !! A další 3 paneláky na sídlišti.
Hvězdicový rozvod do 69 bytů, 12 programů v analogu (převedeno z DVB-S/T) a 4 satelitní pozice pro stávající nebo budoucí majitelé sat.přijímačů. Na balkonech žádná parabola (zateplení). V každém bytě účastnícka zasuvka s konektorem pro sat.přijímač/TV/R.
Cena na Moravě do 300 tisíc. V Praze by to bylo "asi" jiné.
Foto z realizace je na předchazející strance.[/QUOTE]

Předem sorry za blbej dotaz, ale co přesně znamená 4 satelitní pozice? A dále, je teoreticky možné tuhle vaší investici přepočítat v poměru k počtu bytů, tj 36 bytů = cca 150tis. nebo je to blbost?
Pitomec (10211)|7.7.2009 22:07
[QUOTE=VlaDamorava;232196]Asi jsem nebyl sám "magor", protože většina přijímala Klasik od UPC.[/QUOTE]
Klasik ovšem není 8 programů v analogu, Klasik má těch programů 40 (analog). A když si pořídíš Digital Standard, tak kromě těch cca 60 programů v DVB-C dostaneš právě i ten Klasik a cena je 300Kč/měsíčně.
VlaDamorava (466)|7.7.2009 22:09
Možná u vás, tady nás "krmili" jen 8 programy za uvedenou cenu. A to jsme je odebírali od r.1995.
OndraC (167)|7.7.2009 22:12
[QUOTE=Pitomec;232180]To je cena za pořízení, k tomu si zaplatit svůj set-top-box, přístupovou kartu, dále platit předplatné za programy... No a samozřejmě celé zařízení pro těch 69 partají taky nebude úplně bezchyby, servis a opravy tam časem budou přibývat jak houby po dešti. Jinak by mě hrozně zajímalo jak to řeší v momentě, kdy chce někdo mít doma víc než jeden satelitní receiver a sledovat programy nezávisle na sobě :-)[/QUOTE]

Tohle by mě taky zajímalo...jaké jsou pak možnosti do budoucna? A vůbec...můžete mi, prosím, stručně vysvětlit, co přesně tato varianta, kterou jste na domě použili, nabízí? Pokud u vás lidé budou mít o sat zájem, mohou mít jen jeden reciever (keden tuner)? A co kdyby chtěli víc? Vůbec si totiž nedovedu představit možnosti, případně problémy z toho plynoucí. Díky za vysvětlení!
VlaDamorava (466)|7.7.2009 22:13
[QUOTE=OndraC;232198]Předem sorry za blbej dotaz, ale co přesně znamená 4 satelitní pozice? A dále, je teoreticky možné tuhle vaší investici přepočítat v poměru k počtu bytů, tj 36 bytů = cca 150tis. nebo je to blbost?[/QUOTE]
Astra1, Astra3, Hotbird, Thor. Všichni abonenti od UPC direct, Skylink, CSlink, DigiTV případně 1 případ Polsat, absolutně bez problému.

Není to možné podělit, ušetříš na multi přepínačích a svodech. Většina nákladů zůstává.
OndraC (167)|7.7.2009 22:16
Hmm, první část mě potěšila, ta druhá vůbec....pokud tyhle náklady rozpočítám na cca 35 bytů, tak se obávám, že mě všichni pošlou někam :-/
Pitomec (10211)|7.7.2009 22:18
[QUOTE=VlaDamorava;232201]Možná u vás, tady nás "krmili" jen 8 programy za uvedenou cenu. A to jsme je odebírali od r.1995.[/QUOTE]
http://www.upc.cz/televize/kabelova_televize
VlaDamorava (466)|7.7.2009 22:19
Obavám se, že JO!
Existuje levnější varianta:
Nainstalovat pouze příjímací antény DVB-S a DVB-T a rozvody do jednotlivých bytů. Bez sat. a STB přístrojů.