Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradite ma-li vubec vyznam kupovat TV kartu na nahr. filmu?

plokiju (1)|4.9.2004 10:53
Jsem si rikal, ze bych si koupil nejakou TV kartu a ze budu vesele nahravat z televize, tedy misto videa, ktere uz mam hooodne stare a jaksi uz nepremava. No a tak jsem sel pro radu za jednim fundovanym kamaradem, ktery mel stejnou myslenku pred asi 3 lety. Ale dost rychle me to vymluvil, tehdy pry nenahral poradne ani jeden film. Nastaveni pry nefungovalo jak ma, chvily nesel zvuk, nekdy sel stereo, jindy mono, kazdou chvily mu to spadlo z barvy do cernobila, obcas mu oibraz vypadl uplne, jednoduse to poradne nerozchodil. Kvalitou spojeni od anteny by to byt nemelo, protoze si koupil nejake ty Gold kabely za hafo penez a normalni televize chodi bez problemu. No fajn, tak kdyz me rekl, ze s tim mel tehdy takove problemy tak se me ani do toho nechce jit. Zmenila se nejak od te doby situace. Prip. jaka karta by byla vhodna, co stoji, jaky software? Ma cenu to vubec zkouset? Rikam rovnou, ze nejsem zrovna extra odbornik. Diky za odpovedi a rady.
BROWN (40)|4.9.2004 12:26
Ve své podstatě je to volovina. TV karty možná nechodí vždycky napoprve, ale nakonec se to většinou poddá. Mám ATI AIW a používám ho tak stejně místo videa a nemám problém. Nicméně záleží taky na kompu, místních podmínkách příjmu, operačním systému atd. Takže většinou o tom musíš aspoň něco vědět (u některých typů i dost hodně), na peníze musíš trochu přitlačit, obecně ty dražší bývají taky lepší. Takže tak průhledné to zase není. Diskuzí na toto téma tu bylo dost a dost, Podívej se do historie.
Miuvek (858)|13.9.2004 10:46
jj
teď jsem si na zkoušku půjčil WinFast Expert. Tv karty už sice neřeším, ale hodně se o ní mluví, tak jsem ji chtěl vyzkoušet.
Celkové dojmy dobré
+instalace lamoidní :-)
+soft lamoidní (přesto má vše potřebné) :-)
+obraz a zvuk dobrý, nahrávání v pohodě
+žádné rušení (toto je ale velmi individuální)
+bezproblémové ladění - mám jenom pozemní TV, nevím, jak se chová na kabelovce
měl jsem ji jen krátce, takže jsem zkoušel jen to základní

WinXP home, AthlonXP1700, VIA KT400, 512MB RAM, HDD SAMSUNG 120GB 7200rpm, SB Live (karta se usadila na jednom IRQ s Live a přesto bez problémů)

nebo zkus zvážit tu kartu Hauppauge - recenze tu na TVfreaku, taky dost chválená, nezkoušel jsem
Doom (2331)|13.9.2004 10:56
pokud pomineme řešení "AIW" od ATI (ne každý má rád ATI :-) ), je TV karta dobrý doplněk do mašiny... já mám zmíněného Experta a nemám s ním závažnější problémy. v podstatě bych souhlasil s názorem Miuveka, příjem mám z kabelovky Elektronika Olomouc a kromě výrazného rušení TV Prima (řešilo se to tady) obraz a zvuk jako víno.
Miuvek (858)|13.9.2004 11:20
já jsem měl loni Geniuse VW a tam jsem měl rušení na 48. kanálu. Pravděpodobně od HDD. Teď s winfastem žádné rušení. Mezitím jsem ale disk vyměnil. Předtím jsem měl IBM 30 GB. 7200rpm, teď mám Samsung 120 GB 7200rpm. Buď to bylo tím hadrem a nebo jsou winfasty odolnější proti rušení, a nebo obojí 9-)
Doom (2331)|13.9.2004 11:34
[quote=Miuvek]já jsem měl loni Geniuse VW a tam jsem měl rušení na 48. kanálu. Pravděpodobně od HDD. Teď s winfastem žádné rušení. Mezitím jsem ale disk vyměnil. Předtím jsem měl IBM 30 GB. 7200rpm, teď mám Samsung 120 GB 7200rpm. Buď to bylo tím hadrem a nebo jsou winfasty odolnější proti rušení, a nebo obojí 9-)[/quote]

asi obojí. já jsem na staré desce neměl rušení na Primě a na nové je tak pruh jak prase :-((
mirekv (7169)|13.9.2004 11:38
[quote=DoomHammer][quote=Miuvek]já jsem měl loni Geniuse VW a tam jsem měl rušení na 48. kanálu. Pravděpodobně od HDD. Teď s winfastem žádné rušení. Mezitím jsem ale disk vyměnil. Předtím jsem měl IBM 30 GB. 7200rpm, teď mám Samsung 120 GB 7200rpm. Buď to bylo tím hadrem a nebo jsou winfasty odolnější proti rušení, a nebo obojí 9-)[/quote]

asi obojí. já jsem na staré desce neměl rušení na Primě a na nové je tak pruh jak prase :-(([/quote]
Ukaž jaký, třeba něco vymyslíme. :BB:
Doom (2331)|13.9.2004 11:48
[quote=mirekv][quote=DoomHammer][quote=Miuvek]já jsem měl loni Geniuse VW a tam jsem měl rušení na 48. kanálu. Pravděpodobně od HDD. Teď s winfastem žádné rušení. Mezitím jsem ale disk vyměnil. Předtím jsem měl IBM 30 GB. 7200rpm, teď mám Samsung 120 GB 7200rpm. Buď to bylo tím hadrem a nebo jsou winfasty odolnější proti rušení, a nebo obojí 9-)[/quote]

asi obojí. já jsem na staré desce neměl rušení na Primě a na nové je tak pruh jak prase :-(([/quote]
Ukaž jaký, třeba něco vymyslíme. :BB:[/quote]

už jsem to sem věsil: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=886

mirekv (7169)|13.9.2004 12:11
DoomHammer: jj vzpomínám si, to je typická křížová modulace, zkus signál trochu zeslabit. Podíval bych se ti na to, občas do OL jezdím pro matroš, zrovna minulý týden jsem tam byl, jsem docela znechucen, aut ve městě přibývá geometrickou řadou, na křižovatce u autobusáku jsem stál snad čtvrt hodiny, nazpátek taky, navíc všude samí policajti, no hrůza.
Miuvek (858)|13.9.2004 12:18
hmm, zajímavé.... ten pruh se pohybuje?
vf rušení do tuneru, při připojení externího videosignálu (tuner "mimo hru") by tam být neměl, je to tak?

dodatek: na křížovou modulaci jsem docela zapomněl, občas do anténní technky fušuju jako amatér.... jinak nic moc :-I
Anonymous (825)|13.9.2004 12:27
plokiju: Pořizovat si TV kartu na nahrávání filmu je krutá volovina. Použití TV karty bych viděl v nahrávkách několika vteřin či max.několika minut, jen takové žblebty k zasmání či nahrání zpráv a poté rychlé vyhledávání.

DoomHammer: A už si to zkoušel odrušit ?
Miuvek (858)|13.9.2004 12:41
Názory na tv karty představují široké spektrum ohraničené dvěma extrémy. Jeden z nich je bezmezné nadšení z toho, že to "hraje" a druhý je předchozí Bullbackův :-E
nejlepší je, že každý je svým způsobem pravdivý :-I
Doom (2331)|13.9.2004 13:27
záleží na účelu, k jakému se karta pořizuje. já jsem si toho Experta pořídil jako náhradu za ruskou televizi Šilelis :-) která po bezmála 30letém provozu odešla (potvora byla starší než já) k sobě do pokoje...
na televizi koukám poměrně málo, ale občas kouknu a proto mi přišlo trochu drahé kupovat druhou bednu, zvlášť když mám PC, na kterém stejně koukám na filmy. Bullback je evidentně zatížený na dokonalost; mě osobně kvalita poskytovaná TV kartou bohatě dostačuje :-)

miuvek+mirekv: pruh se pohybuje pozvolna zleva doprava a zase naopak. když připojím něco přes video vstup, pruh se neobjevuje (nedávno jsem připojoval jenom tak ze srandy foťák jako web kameru :-) )

mirekv: v Ol. je poslední dobou strašná situace, furt něco rozkopávají. ráno, když jsme jeli do práce, jsme zjistili, že nám rozkopávají obchvat u nemocnice :-(
kdyby se ti chtělo kouknout na to, byl bych rád... ale není to zas až tak důležité, nechti tě obtěžovat
Miuvek (858)|13.9.2004 13:37
zkusil bych to, co radí mirekv a to zeslabit signál. Jeden ze signálů na vstupu tuneru je moc silný a vybuzuje vstupní obvody tuneru až do nelineární oblasti, stručně řečeno dochází ke zkreslení signálu. Prodává se něco, tuším pod názvem atenuátor, malá krabička, která se vloží do anténního přívodu a dá se na ní nastavit útlum. Stojí ale asi nějakou tu stovku...
mirekv (7169)|13.9.2004 13:46
[quote=Miuvek]zkusil bych to, co radí mirekv a to zeslabit signál. Jeden ze signálů na vstupu tuneru je moc silný a vybuzuje vstupní obvody tuneru až do nelineární oblasti, stručně řečeno dochází ke zkreslení signálu. Prodává se něco, tuším pod názvem atenuátor, malá krabička, která se vloží do anténního přívodu a dá se na ní nastavit útlum. Stojí ale asi nějakou tu stovku...[/quote]
jj je vidět, že jsi z té anténní techniky něco pochytil! :-)
Doom (2331)|13.9.2004 14:13
o tom útlumovém prvku jsem taky přemýšlel, ale v poslední době jsem telku nějak moc nepouštěl - nezvládala mi ji grafika; dneska si jdu pro GF 5200 z reklamace :-D tak rovnou kouknu po městě...
Miuvek (858)|13.9.2004 14:49
[quote=DoomHammer]o tom útlumovém prvku jsem taky přemýšlel, ale v poslední době jsem telku nějak moc nepouštěl - nezvládala mi ji grafika; dneska si jdu pro GF 5200 z reklamace :-D tak rovnou kouknu po městě...[/quote]

Zkusil bych firmu Kvapil na Rožňavské ulici, mají prodávat sortiment Teroz Loštice (anténní technika) a i za mých "mladších" let byli dobře zásobeni.
Ivo Mašek (10205)|13.9.2004 14:58
...a kdyby nic neměli, tak to všechno prožeň přes video - a bude po rušení.
mirekv (7169)|13.9.2004 15:01
[quote=Miuvek][quote=DoomHammer]o tom útlumovém prvku jsem taky přemýšlel, ale v poslední době jsem telku nějak moc nepouštěl - nezvládala mi ji grafika; dneska si jdu pro GF 5200 z reklamace :-D tak rovnou kouknu po městě...[/quote]

Zkusil bych firmu Kvapil na Rožňavské ulici, mají prodávat sortiment Teroz Loštice (anténní technika) a i za mých "mladších" let byli dobře zásobeni.[/quote]
Kvapil! já si zaboha nemohl vzpomenout, to ja na sídlišti u výpadovky na Brno, že? Nevím jak teď, ale býval dobrý. Anténní techniku nakupuju přímo v Lošticích.
Doom (2331)|13.9.2004 15:06
Kvapila znám :-) ještě na škole jsem tam byl pečenej vařenej. :-) . Nedávno jsem tam po x letech byl a kvalitativně trochu klesl (pořád ale lepší než EZK :-k , hrozná firma)

Ivo: ještě abych si pořizoval video :-) to se mi teda nechce... další škatule pod stůl :-( to raději ten attenuátor
Miuvek (858)|13.9.2004 15:12
[quote=mirekv][quote=Miuvek][quote=DoomHammer]o tom útlumovém prvku jsem taky přemýšlel, ale v poslední době jsem telku nějak moc nepouštěl - nezvládala mi ji grafika; dneska si jdu pro GF 5200 z reklamace :-D tak rovnou kouknu po městě...[/quote]

Zkusil bych firmu Kvapil na Rožňavské ulici, mají prodávat sortiment Teroz Loštice (anténní technika) a i za mých "mladších" let byli dobře zásobeni.[/quote]
Kvapil! já si zaboha nemohl vzpomenout, to ja na sídlišti u výpadovky na Brno, že? Nevím jak teď, ale býval dobrý. Anténní techniku nakupuju přímo v Lošticích.[/quote]

je to odbočka z městského okruhu směr na Slavonín (u sídliště Povel), projedeš kolem hasičů, odbočíš dolevy a poté napravo mezi paneláky
Miuvek (858)|13.9.2004 15:15
[quote=DoomHammer]Kvapila znám :-) ještě na škole jsem tam byl pečenej vařenej. :-) . Nedávno jsem tam po x letech byl a kvalitativně trochu klesl (pořád ale lepší než EZK :-k , hrozná firma)

Ivo: ještě abych si pořizoval video :-) to se mi teda nechce... další škatule pod stůl :-( to raději ten attenuátor[/quote]

Co ti provedli v EZK? Je ale fakt, že jsem tam už dlouho nebyl, takže nevím...
Doom (2331)|13.9.2004 15:19
byli a jsou tam protivní lidi :-((
Miuvek (858)|13.9.2004 15:23
[quote=Ivo Mašek]...a kdyby nic neměli, tak to všechno prožeň přes video - a bude po rušení.[/quote]

tak to se mi nezdá. Jak už bylo řečeno, problém je v příliš silném signálu,
takže, když to proženeš videem, tak to vlastně jenom projde durch a sloučí se to ze signálem z modulátoru videa. Ztráty ve slučovači jsou většinou vyrovnány zesilovačem v jednotce modulátoru, takže signál se nezeslabí.
Je tady ale ještě jedna možnost. Za předpokladu, že je tuner videa odolnější proti přebuzení než tuner tvkarty. Signál zpracovat tunerem videa, to ho poté znovu namoduluje na určitý kanál a ten přijímáš TV kartou. Programy by se musely přepínat na videu. Celé mi to přijde jako škrábat se pravou nohou za levým uchem.
Proto předpokládám, že jsi měl na mysli první variantu, ale ta by Doomhammerův problém neřešila.
mirekv (7169)|13.9.2004 15:25
DoomHammer: tobě se dnes nechce domů, nebo co? EZK, to je kde?
Miuvek (858)|13.9.2004 15:28
[quote=DoomHammer]byli a jsou tam protivní lidi :-(([/quote]
tak to nevím, já jsem tam minimálně dva roky nebyl, ale možné je všechno
tenkrát mi nepřišlo, že by na mě byli protivní... Bývala tam taková paní širší než delší a ta byla ochotná
Ivo Mašek (10205)|13.9.2004 19:13
Miuvek: Měl jsem na mysli tu první variantu. Videopřijímač většinou signály vyčistí od nežádoucích ruchů. V případě DoomHammera by to možná stálo za to, to vyzkoušet. Nevěděl jsem ale, že on nemá video. Tím to padá.
doxa (58)|13.9.2004 20:39
[quote=plokiju]... pry nenahral poradne ani jeden film. Nastaveni pry nefungovalo jak ma, chvily nesel zvuk, nekdy sel stereo, jindy mono, kazdou chvily mu to spadlo z barvy do cernobila, obcas mu obraz vypadl uplne, jednoduse to poradne nerozchodil. [/quote]
Bohuzel musim dat tvymu kamosovi za pravdu, mam winfast deluxe a sou s tim neuveritelny prudy, vcetne toho ze dokaze shodit celej system. Vcera jsem ale nainstaloval novy drivery a soft a vypada to, ze by to mohlo snad konecne fachcit (vycistil jsem pred tim registry). Ta karta stoji asi 1.800 soft je k tomu + jeste dalsi. Myslim, ze pokud to bude konecne fachcit, tak to bude urcite lepsi nez video, kupovat v dnesni dobe cokoliv na kazety je uplne scestny. Kdyz koupis dvd recorder tak to bude jeste drahy jako prase a navic budes treba chtit z filmu vystrihat reklamy a pak to budes muset stejne nacpat do pocitace...
doxa (58)|13.9.2004 20:43
[quote=Bullback]plokiju: Pořizovat si TV kartu na nahrávání filmu je krutá volovina. Použití TV karty bych viděl v nahrávkách několika vteřin či max.několika minut, jen takové žblebty k zasmání či nahrání zpráv a poté rychlé vyhledávání.

DoomHammer: A už si to zkoušel odrušit ?[/quote]

Tohle se snad ani neda komentovat :)) Nahravat pres tv kartu film, kterej si muzu pujcit v pucovne je samozrejme kokotina, stejne jako stahovani filmu z netu, akorat se s tim zatezuje sit, navic dvd na den stoji 30kc a pak se s tim uz da delat cokoliv. Jsou ale filmy, ktery na dvd proste nejsou a tak nechapu jakym jinym zpusobem by si je chtel nahrat???
mirekv (7169)|13.9.2004 21:00
doxa: nedej na kecy a nahrávej. S mou AIW7500 si z TV nahrávám běžně, a nerozeznáš to od "live".
slo (227)|13.9.2004 21:12
Co to rušení DoomHammere? Jak na to koukám, tak tohle moaré spíše přichází už po kabelu. Signál, který posílají do kabelovky se míchá se signálem, který se nakmitá na kabelu z nějakého okolního vysílače. Co to udělá, když koukáš na Primu, necháš zapojený koax do PC a odpojíš koax ze zásuvky, co ti namontovala kabelovka. Je to čisté nebo je tam ten parazit? Máš to taky na obyčejné televizi, nebo sousedi? Jinak, jestli jsi ještě nekoupil ten útlumový článek, tak stačí odpojit koax od konektoru, co strkáš do PC, oba konce (koax a konektor) zkratnout 220Ω a živé navzájem propojit 56Ω (země taky propojit). Určitě to znáš, klasický Π (pí) článek. Úroveň signálu ti spadne tak o polovinu (6 dB). A máš to zadarmo. :-)
mirekv (7169)|13.9.2004 21:17
[quote=slo]Co to rušení DoomHammere? Jak na to koukám, tak tohle moaré spíše přichází už po kabelu. Signál, který posílají do kabelovky se míchá se signálem, který se nakmitá na kabelu z nějakého okolního vysílače. Co to udělá, když koukáš na Primu, necháš zapojený koax do PC a odpojíš koax ze zásuvky, co ti namontovala kabelovka. Je to čisté nebo je tam ten parazit? Máš to taky na obyčejné televizi, nebo sousedi? Jinak, jestli jsi ještě nekoupil ten útlumový článek, tak stačí odpojit koax od konektoru, co strkáš do PC, oba konce (koax a konektor) zkratnout 220Ω a živé navzájem propojit 56Ω (země taky propojit). Určitě to znáš, klasický Π (pí) článek. Úroveň signálu ti spadne tak o polovinu (6 dB). A máš to zadarmo. :-)[/quote]
No jistě, dá se, nevím však, jak je na tom DH s bastlením.
doxa (58)|13.9.2004 21:20
[quote=mirekv]doxa: nedej na kecy a nahrávej. S mou AIW7500 si z TV nahrávám běžně, a nerozeznáš to od "live".[/quote]
Ja proti nahravkam z tv karty nic nemam, je je snad jasny, ze pokud chces nacpat film do napr. 700mb, tak to nebude nikdy vypadat tak jako kdyz to udelas dvojpruchodove z dvd...
mirekv (7169)|13.9.2004 21:36
[quote=doxa][quote=mirekv]doxa: nedej na kecy a nahrávej. S mou AIW7500 si z TV nahrávám běžně, a nerozeznáš to od "live".[/quote]
Ja proti nahravkam z tv karty nic nemam, je je snad jasny, ze pokud chces nacpat film do napr. 700mb, tak to nebude nikdy vypadat tak jako kdyz to udelas dvojpruchodove z dvd...[/quote]
Já to do pafomátů DivX/Xvid nedělám, tady fakt musím citovat Bullbacka, ale na DVD, což jde. DVD se dá, ale z TV, no to musíš prohnat filtrama a pak to stejně stojí za ho...
slo (227)|13.9.2004 22:03
[quote=mirekv][quote=doxa][quote=mirekv]doxa: nedej na kecy a nahrávej. S mou AIW7500 si z TV nahrávám běžně, a nerozeznáš to od "live".[/quote]
Ja proti nahravkam z tv karty nic nemam, je je snad jasny, ze pokud chces nacpat film do napr. 700mb, tak to nebude nikdy vypadat tak jako kdyz to udelas dvojpruchodove z dvd...[/quote]
Já to do pafomátů DivX/Xvid nedělám, tady fakt musím citovat Bullbacka, ale na DVD, což jde. DVD se dá, ale z TV, no to musíš prohnat filtrama a pak to stejně stojí za ho...[/quote] Paformátem bych to nenazýval, v době, kdy byly drahé disky DVD a taky pomalý internet :-) , se to vyplatilo. Když, ale chceš kvalitu, tak je pravda, že na 700MB ji nenajdeš. Já používám problematickou a zavrhovanou Prolink pixelview@P7000 s HW dekoderem a nahrávám přímo do mpeg2. Klasický film pak má okolo 3,5 GB, ten jen ostříhám od balastu, nijak nepřekodovávám a vypálím na DVD. Přehrávám v Oravě 503EX (divx, ale s bídnou podporou českých titulků) a kvalita je O.K. ( i ve srovnání s originál DVD nebo signálem z digi satu). Samozřejmě, že vše záleží na kvalitě signálu, který jde do TV karty z koaxu nebo kompozitu.
doxa (58)|13.9.2004 22:58
[quote=slo][quote=mirekv][quote=doxa][quote=mirekv]doxa: nedej na kecy a nahrávej. S mou AIW7500 si z TV nahrávám běžně, a nerozeznáš to od "live".[/quote]
Ja proti nahravkam z tv karty nic nemam, je je snad jasny, ze pokud chces nacpat film do napr. 700mb, tak to nebude nikdy vypadat tak jako kdyz to udelas dvojpruchodove z dvd...[/quote]
Já to do pafomátů DivX/Xvid nedělám, tady fakt musím citovat Bullbacka, ale na DVD, což jde. DVD se dá, ale z TV, no to musíš prohnat filtrama a pak to stejně stojí za ho...[/quote] Paformátem bych to nenazýval, v době, kdy byly drahé disky DVD a taky pomalý internet :-) , se to vyplatilo. Když, ale chceš kvalitu, tak je pravda, že na 700MB ji nenajdeš. Já používám problematickou a zavrhovanou Prolink pixelview@P7000 s HW dekoderem a nahrávám přímo do mpeg2. Klasický film pak má okolo 3,5 GB, ten jen ostříhám od balastu, nijak nepřekodovávám a vypálím na DVD. Přehrávám v Oravě 503EX (divx, ale s bídnou podporou českých titulků) a kvalita je O.K. ( i ve srovnání s originál DVD nebo signálem z digi satu). Samozřejmě, že vše záleží na kvalitě signálu, který jde do TV karty z koaxu nebo kompozitu.[/quote]V cem to prosim te strihas? Jsem neznalej techto zalezitosti, diky :)
Doom (2331)|14.9.2004 08:04
včera jsem konečně dostal po 14 dnech mou GeForce z reklamace, tak jsem se pustil do testování televize. a čekalo mě překvapení: to svislé rušení bylo na všech TV kanálech (na většině sice v hodně malé míře, ale bylo; nejhorší to bylo na zmiňované Primě).

s bastlením jsem na tom byl svého času dobře, ještě na škole (SPŠE :-) )mě to dost bavilo. ale posledních pár let jsem na to mírně kašlal, takže v současné době to dělám spíš teoreticky a vrcholem mého umu je naletování konektoru na koax nebo výroba audio kabelu :-) . O pí článku (teoreticky znám :-) ) bych uvažoval, ale byl bych vděčný, kdybyste mi nakreslili schemátko :-) , z textového popisu moje představivost nic moc nevykouzlí...

jinak, ten test s odpojením koaxu ze zásuvky udělám asi dneska odpoledne a dám vědít...
slo (227)|14.9.2004 08:44
[quote=doxa]V cem to prosim te strihas? Jsem neznalej techto zalezitosti, diky :)[/quote]http://www.womble.com/mvw-text.htm. Otevřeš si video, přetáhneš myší na časovou osu, nastavíš levý a pravý trim a export. Když chceš vystřihnout reklamy, nakopíruješ si to víckrát vedle sebe a opět nastavíš levý a pravý trim, pak "srazíš" vše k sobě a export. Možná se to dělá jinak, ale takhle mi to funguje. Jinak víc ve článcích Mike pro začátečníky na tomto boardu.
Miuvek (858)|14.9.2004 09:04
[quote=DoomHammer]včera jsem konečně dostal po 14 dnech mou GeForce z reklamace, tak jsem se pustil do testování televize. a čekalo mě překvapení: to svislé rušení bylo na všech TV kanálech (na většině sice v hodně malé míře, ale bylo; nejhorší to bylo na zmiňované Primě).

s bastlením jsem na tom byl svého času dobře, ještě na škole (SPŠE :-) )mě to dost bavilo. ale posledních pár let jsem na to mírně kašlal, takže v současné době to dělám spíš teoreticky a vrcholem mého umu je naletování konektoru na koax nebo výroba audio kabelu :-) . O pí článku (teoreticky znám :-) ) bych uvažoval, ale byl bych vděčný, kdybyste mi nakreslili schemátko :-) , z textového popisu moje představivost nic moc nevykouzlí...

jinak, ten test s odpojením koaxu ze zásuvky udělám asi dneska odpoledne a dám vědít...[/quote]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Hodnoty rezistorů jsem dal podle rady slo.
Výpočet takového článku je poměrně jednoduchý, ale v hlavě to nenosim. Musel bych pohledat..