Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DigiTV

Pitomec (10211)|5.10.2006 07:24
Obrazová kvalita je zhruba stejná u obou platforem - jak se říká: "z ho*na do kobylince".
blueant (820)|5.10.2006 07:55
[quote=Pitomec][quote=blueant][quote=Pitomec]Já už to mám od dob vzniku :-D[/quote]

v rumunsku ?[/quote]
To si myslíš, že Intelsat měl pokrytí jenom v Rumunsku? :-D[/quote]

Ja som myslel ze pises o vzniku - nie o pokryti ;)
cormack (30)|5.10.2006 08:06
[quote=Pitomec]Obrazová kvalita je zhruba stejná u obou platforem - jak se říká: "z ho*na do kobylince".[/quote]

Asi neumím googlit, ale nikde jsem nenašel tu "novou" cenu UPC. Můžete mi dát něgdo odkaz?
lachyn (150)|5.10.2006 09:22
Odkaz Ti dat nemuzu ale dneska jsem na UPC volal, trochu je postrasil odchodem ke konkurenci a posledni jejich nabidka byla 979,- Kc za balik Rodina + Plus + HBO + Cinemax misto puvodnich 1220,-Kc.

Taky jeste rikali at pockam s odchodem do ledna, pry se chysta velka cenova ofenziva. Dale me pani presvedcovala o jejich kvalite a jistote sluzeb, DIGI TV pry urcite zkrachuje a co bych pak pry delal? :-E
CyberTec (290)|5.10.2006 13:08
nebude nakonec lepsi ta O2 tv ktera uz jede v MPEG-4
cormack (30)|5.10.2006 14:14
"V první řadě je potřeba vědět, že DigiTV nevysílá ani jeden program s teletextem a výstupy z jejich set-top-boxu jsou zprzněny Macrovision ochranou. Když k tomu člověk vezme v potaz, že UPC Direct je za 390,-Kč/měsíc (teď aktuální cena) a vysílá z Astry, tak myslím není co řešit..." - wrote PITOMEC

Tak teda nevím, kde Pitomec našel onu cifru.
Teď jsem volal na klientské centrum UPC a tam mi řekla paní líbezným hlasem, že při uzavření nové smlouvy platí klient za základní nabídku 689,-Kč. Dobrý co?
Pitomec (10211)|6.10.2006 07:05
Už teď jsem měl u nich cenu 440,-Kč za základ - zřejmě jde o to, jak moc s nima člověk "handluje"...
videoman (178)|6.10.2006 07:57
UPC se směle ohledně handlu o ceny může srovnávat s tržíčkem s vietnamci. Nejvíc mne ale jednou ta paní co mi volal pobavila tím, že mi daj ještě jednu kartu za kterou budu platit prý jen 550-, že je prý to dobrý třeba na chatu :-D 9-)
Ale jinak žiju už přes rok bez UPC a ani mi nechybí....sat s motorem
to bohatě vynahradí, vždy jede něco volně.
hard_core_tvf (5)|7.10.2006 05:51
[quote="radon"][color=darkred]pokud by se v budoucnu něco změnilo s možností přijímat Digi-TV přes PC kartu, dejte sem pls někdo vědět. Nejde mně o příjem zdarma, ty tři stovky jsou pro mne už akceptovatelné, ale zvykl jsem si na příjem přes HTPC a nerad bych se toho pohodlí vzdával :-)[/[/color]quote]
[color=darkblue]Na parabole.cz psali i na digitv.unas.cz psali lidi že po propojení s jakoukoliv VIVO kartou či digitalizační kartou co má IN vstup tak na pc nahrává v pohodě...akorát budeš asi potřebovat kabel - cinch/cinch, případně S-VIDEO/S-VIDEO nebo kombinaci a samo že na zvuk bud 2x cinch nebo 2xcinch/3,5mm jack.....[/color]
hard_core_tvf (5)|7.10.2006 05:56
[quote=Pitomec][color=darkred]
V první řadě je potřeba vědět, že DigiTV nevysílá ani jeden program s teletextem a výstupy z jejich set-top-boxu jsou zprzněny Macrovision ochranou. Když k tomu člověk vezme v potaz, že UPC Direct je za 390,-Kč/měsíc (teď aktuální cena) a vysílá z Astry, tak myslím není co řešit...[/color][/quote]

[color=darkblue]Dovolím si nesouhlasit......v Madarsku ani na Slovensku jejich přístroje nemají blokování výstupů Macrovisionem!!!!Chtělo by to přečíst si pár diskuzí a for o této problematice...ale je fakt že v CR tam dle tiskové zprávy DigiTV výrobce přístrojů "omylem" přidal ochranu Macrovision, která by se měla odstranit přehráním fw....jenom citace tiskového prohlášení DiTV[/color]
Pitomec (10211)|7.10.2006 06:55
[quote=hard_core][quote=Pitomec][color=darkred]
V první řadě je potřeba vědět, že DigiTV nevysílá ani jeden program s teletextem a výstupy z jejich set-top-boxu jsou zprzněny Macrovision ochranou. Když k tomu člověk vezme v potaz, že UPC Direct je za 390,-Kč/měsíc (teď aktuální cena) a vysílá z Astry, tak myslím není co řešit...[/color][/quote]

[color=darkblue]Dovolím si nesouhlasit......v Madarsku ani na Slovensku jejich přístroje nemají blokování výstupů Macrovisionem!!!!Chtělo by to přečíst si pár diskuzí a for o této problematice...ale je fakt že v CR tam dle tiskové zprávy DigiTV výrobce přístrojů "omylem" přidal ochranu Macrovision, která by se měla odstranit přehráním fw....jenom citace tiskového prohlášení DiTV[/color][/quote]
Sorry, ale mě nezajímá trh kdesi v Maďarsku nebo na Slovensku, protože zařízení pro příjem dostanu v ČR a ochranu Macrovision má!!! Takže se sice můžeš utěšovat nějakou netovou diskuzí a tiskovým prohlášením společnosti, na faktu že si nic nenahraješ, to ale změní jenom pramálo :-k
videoman (178)|7.10.2006 14:19
v čr dodávané příjmače Humax mají Macrovision. Dá se to ale lehce obejít. Co je to ale za bordel,když si klient nemůže nahrát zaplacené pořady. :-k


hm, kde berete tu cenu 390- za UPC,??????
na webu maj stále cenu 689 za rodinu 9-)
vlasto1 (1)|7.10.2006 19:24
No ja mam za zaklad+plus+hbo 599,- Sk/mes na rok.
Atkins (447)|7.10.2006 20:19
[quote]Na parabole.cz psali i na digitv.unas.cz psali lidi že po propojení s jakoukoliv VIVO kartou či digitalizační kartou co má IN vstup tak na pc nahrává v pohodě...akorát budeš asi potřebovat kabel - cinch/cinch, případně S-VIDEO/S-VIDEO nebo kombinaci a samo že na zvuk bud 2x cinch nebo 2xcinch/3,5mm jack..... [/quote]
ViVo kartou - pekna prasarna - digitalni kosticky si prevedes do analogu a pak zase prevedes do "kosticek". Kuuurva to chci mit :-) :-) :-) :-) :-k
Foolproof (2713)|7.10.2006 20:44
http://www.satcodx9.com/3590/tsbitrate.cgi?35900004000000009390-v

To je datový tok transport streamu, ne videa na HBO2, jako příklad.

Není to jedno jestli to má Macrovision nebo cokoliv :-D
Ale vlezou se i 3 filmy na 1 DVDR :-D
Modena (1706)|7.10.2006 20:57
[quote=Foolproof]http://www.satcodx9.com/3590/tsbitrate.cgi?35900004000000009390-v

To je datový tok transport streamu, ne videa na HBO2, jako příklad.

Není to jedno jestli to má Macrovision nebo cokoliv :-D
Ale vlezou se i 3 filmy na 1 DVDR :-D[/quote]
Tak to je huuustýýýýýýýýýýý ! To chci taky ! ! ! :-D 9-) 9-) 9-)
CyberTec (290)|7.10.2006 21:49
[quote=Foolproof]http://www.satcodx9.com/3590/tsbitrate.cgi?35900004000000009390-v

To je datový tok transport streamu, ne videa na HBO2, jako příklad.

Není to jedno jestli to má Macrovision nebo cokoliv :-D
Ale vlezou se i 3 filmy na 1 DVDR :-D[/quote]

jake to ma rozliseni ? tipuju maximalne pul pal 352x576 :-D
Foolproof (2713)|7.10.2006 22:25
Nemám kartu, takže nevím, ale bude to typicky netypické 528x576 nebo 544x576, aby ten převod na DVD nebyl až tak nudný.
radon (142)|15.10.2006 18:02
[To hard_core: Na parabole.cz psali že po propojení s VIVO kartou co má IN vstup tak na pc nahrává Digi TV v pohodě...]
Dík, ale rozdíl mezi jednorázovým nastavením nahrávání takových Simpsonů u HTPC (tři kliknutí DO nastaví trvalé nahrávání celého seriálu) a mezi každodenním skenováním TV magazínu a nastavování pokaždé různých začátků nahrávání zadáváním hodin a minut, nastavení ext. vstupu, času probuzení settop boxu ... to už pro mne fakt není :-)
Takže dotaz stále platí.
Jinak se ale začínám obávat toho slabého datového toku a koukám na diGITALlink, který má 10 CZ/SK TV programů za jednorázových 1.000,-Kč. Nevíte jak je na tom s datovým tokem?
Foolproof (2713)|15.10.2006 18:17
radon (142)|16.10.2006 13:00
myslel jsem DIGI TV & diGITALlink.
Foolproof (2713)|16.10.2006 13:07
A to HBO2 co je tam si myslíš, že není z DIGITV ? Na Intelsatu ?

Si to najdi sám, jsou tam skoro všechny kanály.
blueant (820)|16.10.2006 13:15
[quote=radon]myslel jsem DIGI TV & diGITALlink.[/quote]

Hehe k tomu digitalink si dospel ako ?

1. idu tam len ceske programy CT1,CT2,PRIMA a myslim ze uz sa da predplatit aj GALAXIA
(ziadne slovenske - ziadna NOVA a pod.)

2. za 1000KC mas kartu ale nasledne si musi dokupit aj dobijaci kupon .....
sakor (17)|24.10.2006 21:09
Ako mi DigiTV pripoji ich prijimac k TV ked mam vstuop HDMI. Cez tento vstup ci cez scart? Cez Scart je to predsa analog ci nie?
Pitomec (10211)|24.10.2006 22:03
Nepochybně máš v TV kromě HDMI vstupu i vstupy další (scart, cinch), ne?
sakor (17)|24.10.2006 22:14
Jasne mam, ale cez HDMI by to bolo kvalitnejsie ako cez scart ci nie?
Pitomec (10211)|24.10.2006 22:19
Vzhledem k tomu datovýmu toku jenž z DigiTV leze, to stačí propojit i CVBS (cinch), a to ještě proto, že tam není modulátor (jinak by na ten rumunskej humus stačil i ten).
Dreamer (459)|24.10.2006 22:48
[quote=Pitomec]a to ještě proto, že tam není modulátor[/quote]
To vazne?? Takze sa nebude dat pozerat ani to iste na inych TV? To som nevedel, aj ked zatial o tom nijak vazne neuzvazujem. Islo by to asi len cez video ktore by muselo byt stale zapnute. :(
Pitomec (10211)|25.10.2006 06:36
Ani to by nešlo, protože na výstupu je Macrovision ochrana, takže přes video je ten obraz nesledovatelnej (osobně vyzkoušeno na několika modelech u zákazníků) :-I
peco (772)|25.10.2006 07:06
[quote=Pitomec]Ani to by nešlo, protože na výstupu je Macrovision ochrana, takže přes video je ten obraz nesledovatelnej (osobně vyzkoušeno na několika modelech u zákazníků) :-I[/quote]
To v CR predavaju (poziciavaju) aky prijimac, ze nema ani modulator a je tam macrovision ? 9-)
Pitomec (10211)|25.10.2006 07:14
Humax s označením Digi+ II
blueant (820)|25.10.2006 07:46
[quote=Pitomec]Ani to by nešlo, protože na výstupu je Macrovision ochrana, takže přes video je ten obraz nesledovatelnej (osobně vyzkoušeno na několika modelech u zákazníků) :-I[/quote]

DREAMER je zo slovenska - a tu MACROVISION nepouzivaju ;)
peco (772)|25.10.2006 07:58
[quote=Pitomec]Humax s označením Digi+ II[/quote]

Ked sa spocitaju tie nevyhody tak to potom nema vyznam.

Ja mam Hyunday s modulatorom bez macrovision a zatial neplatim, no ak budu mat tie vypadky a problemy aj po zaplateni prvej faktury tak asi odstupim od zmluvy. Najvciac ma vie dozrat, ked sa konecne dostanem k TV a chcem si pozriet nejaky dokument, popripade zachytit a ono to nejde a dovolat sa na servis je takmer nemozne. 9-) Nehovoriac o "kvalite" na filmboxe, ale aj inde, kde je rozlisenie nizsie ako na VHS :-k
Atkins (447)|25.10.2006 13:35
Jo,jo - stracky africky, a bude hur :-(((
Pitomec (10211)|25.10.2006 18:44
peco: Zrovna Filmbox má mizerný datový tok už na primáru, takže (za toto jediné) bych DigiTV nevinil...
sakor (17)|25.10.2006 20:17
Hm, tak podla toho co tu pisete do Digi TV sa radsej nepustat?
clee (6592)|25.10.2006 20:20
no vono je asi jedno jestli si objednas upcdirect nebo digitv, v obou pripadech zaplaces...
sakor (17)|25.10.2006 20:28
[quote=clee]no vono je asi jedno jestli si objednas upcdirect nebo digitv, v obou pripadech zaplaces...[/quote]

akurat, ze u digi je to dost lacnejsie
jopein (450)|26.10.2006 00:22
[quote=videoman]v čr dodávané příjmače Humax mají Macrovision. Dá se to ale lehce obejít. Co je to ale za bordel,když si klient nemůže nahrát zaplacené pořady. :-k[/quote]
poraď jak ? :-I
Dreamer (459)|26.10.2006 01:07
Myslim ze to nahravanie v CR je omyl a mali to uz odstranit, tak skuste pockat...
peco (772)|26.10.2006 07:11
[quote=Dreamer]Myslim ze to nahravanie v CR je omyl a mali to uz odstranit, tak skuste pockat...[/quote]
Kamosa som odradzal od digiTV a on si to objednal. Dali mu Humax D+II a macrovision mu sarapati tiez. Takze uz aj na SK dodavaju tieto prijimace. Doteraz mal velmi zly analog a preto sa pustil tymto smerom.
Poradte, kde zozeniem nejaky lacny filter na macrovision. Dik.
sw. Lubomír (25)|26.10.2006 07:14
Asi tady vyvolám nevoli některých, ale mám digi TV. Instalaci jsem si dělal sám, a snažil jsem se dosáhnout max hodnot signál - 84, kvalita - 86 a kostičky vidím jen na sportovních kanálech zvláště na galaxii sport. Jinak nikde. Nečučím na to pořád. Včera jsem to montoval u kámoše a on si dal držák tak, že má zastíněnu 1/3 antény stříškou a má signál max- 66, a kvalitu - 55. Kostičky jsou téměř vždy a všude.
Zkuste si tedy pohrát s nastavením paraboly.
Fakt za 260korun je to velice slušný, a to jsem docela náročný.
peco (772)|26.10.2006 12:13
sw. Lubomír
Ja ale nehovorim o kvalite signalu, ktoru mi ukaze nejaky prijimac, tu mam 90% bez akehokolvek BER a aj napriek tomu mam obcas vypadky pixelov v obraze. To ale nic nemeni na kvalite videa. Nie su totiz kocicky ako kocicky. Ja hovorim o kocickach, ktore budes vidiet napriklad na obrazku s malym rozlisenim 128x96 ak si ho zvacsis na rozlisenie 1024x768.
Jednoducho vysielaju video s malym rozlisenim a nizkym bitrate. Si skus ten prijimac pripojit k TV s uhloprieckou 82cm a budes vediet o com je tu rec. \/
sw. Lubomír (25)|26.10.2006 12:26
[quote=peco]sw. Lubomír
Ja ale nehovorim o kvalite signalu, ktoru mi ukaze nejaky prijimac, tu mam 90% bez akehokolvek BER a aj napriek tomu mam obcas vypadky pixelov v obraze. To ale nic nemeni na kvalite videa. Nie su totiz kocicky ako kocicky. Ja hovorim o kocickach, ktore budes vidiet napriklad na obrazku s malym rozlisenim 128x96 ak si ho zvacsis na rozlisenie 1024x768.
Jednoducho vysielaju video s malym rozlisenim a nizkym bitrate. Si skus ten prijimac pripojit k TV s uhloprieckou 82cm a budes vediet o com je tu rec. \/[/quote]

Hmm, ale já přesně o tom hovořím, kámoš i já máme 82 cm televizory (stejné typy) crt. Vím o co jde.

Jiný soused si koupil dvb-t přijímač digipal 2 a hrozně mu to kostičkovalo, vzal ho ke mě na mou anténu , bydlí 20 metrů vedle a co myslíš, kostičkovalo to?
Ne, mám 20 let starý vlastoručně dělaný zesilovač a obyč. anténu 20 let staré síto. Jsem z oboru, a mám vše perfektně uděláno - svody, rozbočovače, konektory atd. a o předzesilovači ani nemluvě . Je nastaven na spekt. analyzéru.
Jde opravdu o kvalitu a preciznost. Nedovedu si ale představit kdyby ten montér digi tv to dělal celý den jako já a snad 10x to znova a znova nastavoval - poměr signál/kvalita. Asi by jich 5-7 denně nenamontoval :-D .
sw. Lubomír (25)|26.10.2006 12:36
Ještě si zkus přečíst tento článek: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a jrho diskuzi. Ne se vším souhlasím ale něco na tom je.

Mám až na rušení Primy výborný analogový příjem, přesto musím říci že obraz z dvb-t přijímače Mascom 1300t je lepší. Dělal jsem s kámošema, vesměs také z oboru testy s přepínáním analog/digital a vesměs označili všichni jako lepší právě digital. Zkoušeno na muxu "A" Čra a kanálech čt1,2.
Je tady řeč o digi tv.
Srovnání - nejhorší je u mě právě digi tv, ale projevuje se to mázlým obrazem, ne kostičkováním. To se objevuje hlavně na sportovních kanálech(Galaxie sport)
A není to opravdu horší o mnoho a kdo nemá přímé srovnání tak se toho ani nevšimne.
Pitomec (10211)|26.10.2006 14:45
Když máš nízký datový tok, tak jsou kostičky způsobeny samotným vysíláním (kde ti pak ani ten nejlepší signál z antény není nic platný a kostiček se prostě nezbavíš).

Jinak za 260 korun je to dobrá věc pro socky, ale vzhledem k těm nevýhodám (debilní SAT pozice, Macrovision, absence SK programů pro občany ČR, karta svázaná s receiverem) je lepší volit UPC Direct s vlastním receiverem.
sw. Lubomír (25)|26.10.2006 15:48
[quote=Pitomec]Když máš nízký datový tok, tak jsou kostičky způsobeny samotným vysíláním (kde ti pak ani ten nejlepší signál z antény není nic platný a kostiček se prostě nezbavíš).

Jinak za 260 korun je to dobrá věc pro socky, ale vzhledem k těm nevýhodám (debilní SAT pozice, Macrovision, absence SK programů pro občany ČR, karta svázaná s receiverem) je lepší volit UPC Direct s vlastním receiverem.[/quote]
Asi to nemá cenu, dle tvého nicku - :-) (to je sranda )
ale
přečti si můj první příspěvek zde ve vlákně - na co reaguju, odpovídám.
UPC DIRECT STOJÍ ZA JEŠTĚ VĚTŠÍ HOVNO.
Nevidím v něm rozdíl - nízké datové toky, blbější reciever.
Mohl bys mi prosím říct o platformě co není pro sočky, kde je datový tok vyšší a je tam 25 programů v češtině nebo slovenštině?
Pitomec (10211)|26.10.2006 16:52
UPC Direct vysílá z Astry - to je první (a velký) plus. Můžeš použít vlastní receiver (pravda pro socky to nebude zajímavá věc :-) ) a chytneš i SK programy. I když se spokojíš s receiverem dodávaným, tak alespoň lze nahrávat, protože žádná Macrovision ochrana na výstupu není. Kvalita obrazu je samozřejmě u obou platforem stejně mizerná, tady rozdíl není.
jopein (450)|26.10.2006 18:10
Tak jsem si to digitévé namontoval , za ty prachy superbomba , v pátek byl u nás svátek , ty vogo tolik programů aji hallmark pro moju , super a to jsem slysel , že na Slovensku to neplatí skoro rok a porad jim to jede , se*u na kostičky , mám škodovku 120L a ta taky není 100% ale za ty prachy !!!
:-E :BB: :-E
peco (772)|27.10.2006 07:01
[quote=jopein]Tak jsem si to digitévé namontoval , za ty prachy superbomba , v pátek byl u nás svátek , ty vogo tolik programů aji hallmark pro moju , super a to jsem slysel , že na Slovensku to neplatí skoro rok a porad jim to jede , se*u na kostičky , mám škodovku 120L a ta taky není 100% ale za ty prachy !!!
:-E :BB: :-E[/quote] :-!!! :-!!! :-!!!