Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Něco podobného jak MovieFactory???

Rennno (134)|4.4.2006 11:01
Ahoj, můžete mi někdo poradit? Existuje nějaký stejně jednoduchý prográmek na authoring jako je Ulead MovieFactory, který má v sobě zároveň i dost přednastavených možností vzhledů, tlačítek, pozadí apod.??? Něco jsem dělal v tom MovieFactory a ne vždy je to bez problémů, někdy třeba blbne v druhé polovině videa zvuk, nebo se místo základního menu objeví na obrazovce jen černočerná tma a menu se pak objeví až třeba po pátém pokusu vložení do přehrávače. Přitom na PC je vždy všechno v naprostém pořádku. Tak nevím. Video převádím do "masteringových formátů" (.m2v atd...) v Canopus ProCoder 2.0, načtu je do MovieFactory, udělám nabídku a tak podobně a vše si pak sám MovieFactory už zpracuje sám až do finální podoby. Ale takhle podobně to dělá asi většina lidí, že. Poradíte někdo, prosím? Vím, že existují plnohodnotné profi programy na authoring, ale nejsem tak zkušený, abych je tak nějak za krátkou dobu pochopil, zatím.....
Díky všem, R.
stayman (12393)|4.4.2006 11:15
Ked nevies robit v MF, tak nic ine si nezasluzis a je to zbytocne!!!
Rennno (134)|4.4.2006 11:21
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ked nevies robit v MF, tak nic ine si nezasluzis a je to zbytocne!!![/quote]

Díky StayMane, jako vždy jsi mi naprosto skvěle poradil. Někdy se vůbec divím, že tě baví zbytečně plýtvat svým drahoceným časem a odpovídat na takovéhle blbosti od nezkušených. Nevím jak ty, ale každý nějak začínal, nemyslíš????? Ale ty ses už asi jako profík narodil, viď............... Ale i tak díky, odpověděl jsi neuvěřitelně rychle, moc moc moc jsi mi pomohl, díky.............
Pitomec (10211)|4.4.2006 11:22
[quote=Rennno]Ahoj, můžete mi někdo poradit? Existuje nějaký stejně jednoduchý prográmek na authoring jako je Ulead MovieFactory, který má v sobě zároveň i dost přednastavených možností vzhledů, tlačítek, pozadí apod.??? Něco jsem dělal v tom MovieFactory a ne vždy je to bez problémů, někdy třeba blbne v druhé polovině videa zvuk, nebo se místo základního menu objeví na obrazovce jen černočerná tma a menu se pak objeví až třeba po pátém pokusu vložení do přehrávače. Přitom na PC je vždy všechno v naprostém pořádku. Tak nevím. Video převádím do "masteringových formátů" (.m2v atd...) v Canopus ProCoder 2.0, načtu je do MovieFactory, udělám nabídku a tak podobně a vše si pak sám MovieFactory už zpracuje sám až do finální podoby. Ale takhle podobně to dělá asi většina lidí, že. Poradíte někdo, prosím? Vím, že existují plnohodnotné profi programy na authoring, ale nejsem tak zkušený, abych je tak nějak za krátkou dobu pochopil, zatím.....
Díky všem, R.[/quote]
Do UMF necpi m2v, ale mpg - pak nebude blbnout nic.
Rennno (134)|4.4.2006 11:27
[quote=Pitomec][quote=Rennno]Ahoj, můžete mi někdo poradit? Existuje nějaký stejně jednoduchý prográmek na authoring jako je Ulead MovieFactory, který má v sobě zároveň i dost přednastavených možností vzhledů, tlačítek, pozadí apod.??? Něco jsem dělal v tom MovieFactory a ne vždy je to bez problémů, někdy třeba blbne v druhé polovině videa zvuk, nebo se místo základního menu objeví na obrazovce jen černočerná tma a menu se pak objeví až třeba po pátém pokusu vložení do přehrávače. Přitom na PC je vždy všechno v naprostém pořádku. Tak nevím. Video převádím do "masteringových formátů" (.m2v atd...) v Canopus ProCoder 2.0, načtu je do MovieFactory, udělám nabídku a tak podobně a vše si pak sám MovieFactory už zpracuje sám až do finální podoby. Ale takhle podobně to dělá asi většina lidí, že. Poradíte někdo, prosím? Vím, že existují plnohodnotné profi programy na authoring, ale nejsem tak zkušený, abych je tak nějak za krátkou dobu pochopil, zatím.....
Díky všem, R.[/quote]
Do UMF necpi m2v, ale mpg - pak nebude blbnout nic.[/quote]

Takže je lepší převést do .mpg (mpg-2)? A je lepší převést to tím ProCoderem a nebo to nechat převést rovnou UMF? Používám do něj videa z DV kamery (tedy Avi DV)... Díky
Pitomec (10211)|4.4.2006 11:30
Pokud ten ProCoder nastavíš dle obrázku (datový tok se může pochopitelně lišit podle potřeby), tak s tím UMF nebude mít problém žádný.

Rennno (134)|4.4.2006 11:39
[quote=Pitomec]Pokud ten ProCoder nastavíš dle obrázku (datový tok se může pochopitelně lišit podle potřeby), tak s tím UMF nebude mít problém žádný.

[/quote]

Děkuji ti moc, teď už snad chybovat nebudu. Jenom, nevíš čím by mohla být ta prvotní tma místo menu, které v PC funguje bez problémů a po několikanásobném vložení do DVD přehrávače nakonec taky? Možná se to ale týká toho přehrávače (je to SENCOR SDV 7102)......... To menu nemělo ani pohyblivé pozadí, ani pohyblivé okýnka s nabídkou videí, vše statické, jen v pozadí hudbu. Dík
Pitomec (10211)|4.4.2006 11:53
To fakt netuším - já tam žádnou tmu nemám a šlape to OK.
Rennno (134)|4.4.2006 12:10
[quote=Pitomec]To fakt netuším - já tam žádnou tmu nemám a šlape to OK.[/quote]

Hm, díky, ono to může být více věcmi, od DVD až po nosič a tak. Ještě to vychytám. Každopádně moc díky za rady. R.
stayman (12393)|4.4.2006 12:22
Tak vidis, uz vies aj ty v UleadMovieFactory :-D
Rennno (134)|4.4.2006 13:30
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tak vidis, uz vies aj ty v UleadMovieFactory :-D[/quote]

Já to ale uměl už prve, akorát se jednalo o menší vychytávky. Možná jsi přehlédl, že jsem prve napsal: "...ne vždy je to bez problémů, někdy třeba blbne......", takže ne vždy se to nepovedlo. Samozřejmě že je UMF pohodová jednoduchá aplikačka, jenom mi bylo divné, že ač jsem to dělal vždy stejně, někdy to prostě vyšlo a občas s chybami. Zajímaly mě tedy hlavně zkušenosti jiných uživatelů a případné jiné postupy a taky jsem byl zvědavý, jestli třeba neexistuje jiný podobně jednoduchý prográmek, abych mohl vyzkoušet i něco jiného. Vzhledem k tvorbě jednoduchých domácích DVDček je takovýhle prográmek ideální. Ale je fakt, že Pitomec mi toho osvětlil daleko víc než ty. Jestlipak vůbec ty v tom UMF umíš........... To byl samozřejmě fór, neboj, nepochybuji o tvé profesionální zdatnosti... Jenom ta tvoje odpověď byla pro mě poněkud... řekněme zbytečná.......
stayman (12393)|4.4.2006 13:42
Ty by si snad nevedel jazdit na Trabante, ked jazdis doteraz na BMW ? Ina je, ci by si to urobil... :-E
agib (5)|30.5.2006 07:57
Mám vytvořené MPG soubory ( video klipy ) a chtěl bych si je autorizovat a vytvořit menu, abych si mohl výsledné DVD vložit do DVD přehrávače a tam si vybrat klip, podle menu, na který se chci dívat. Tohle není problém, několik DVD jsem takhle vytvořil, ale teď jsem si všiml tohoto: na autorizaci používám Ulead DVD Movie Factory 2.0, vložím si do nového projektu MPG soubory ( které jsou v pořádku, bez chyby, zvuk a obraz synchronizován ), v Uleadu si vytvořím menu a nechám jej, aby vytvořil buď ISO soubor nebo složky VIDEO_TS. Po vytvoření těchto souborů si vše ještě překontroluji, jestli není nějaká chyba, než to vypálím. Po kontrole jsem si všiml, že jak ISO, tak VIDEO_TS má rozsynchronizovaný zvuku vůči obrazu o 0,5 - 1s !!! Neporadíte někdo, co se s tím dá dělat ? A proč se to po autorizaci stane, když vkládané MPG soubory jsou v pořádku ? Díky za rady.
Whitejoker (616)|30.5.2006 10:34
agib
viz moje odpověď v sousedním vláknu
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8738
Rennno
[quote]
taky jsem byl zvědavý, jestli třeba neexistuje jiný podobně jednoduchý prográmek, abych mohl vyzkoušet i něco jiného[/quote]
Můžeš zkusit třeba TMPGenc DVD Author.

UMF umí udělat VOB-y přímo z AVIček (jak píšeš), takže se to dá udělat i bez mezikroku do mpg (Procoder nebo jakýkoliv jiný enkodér).
Nevím sice, jaký má interní enkodér (snad Ligos), ale včera jsem si udělal pár zkušebních videí a nevypadalo to zle. Jen u toho nejde nastavit datový tok, jeden nebo dva průchody, atd - takže ten proces nemáš pod kontrolou, ale pro jednoduchý authoring pro začátečníka je to dostatečné.
jojto (865)|30.5.2006 17:13
agib
To vyzera na nejaky bug. Aktualizuj, uz je ver. 5.
EDIT: Nezabudni to napisat vsade... :-k