Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Synchronizace zvuku a obrazu u Ulead DVD Movie Factory

agib (5)|30.5.2006 09:05
Mám vytvořené MPG soubory ( video klipy ) a chtěl bych si je autorizovat a vytvořit menu, abych si mohl výsledné DVD vložit do DVD přehrávače a tam si vybrat klip, podle menu, na který se chci dívat. Tohle není problém, několik DVD jsem takhle vytvořil, ale teď jsem si všiml tohoto: na autorizaci používám Ulead DVD Movie Factory 2.0, vložím si do nového projektu MPG soubory ( které jsou v pořádku, bez chyby, zvuk a obraz synchronizován ), v Uleadu si vytvořím menu a nechám jej, aby vytvořil buď ISO soubor nebo složky VIDEO_TS. Po vytvoření těchto souborů si vše ještě překontroluji, jestli není nějaká chyba, než to vypálím. Po kontrole jsem si všiml, že jak ISO, tak VIDEO_TS má rozsynchronizovaný zvuku vůči obrazu o 0,5 - 1s !!! Neporadíte někdo, co se s tím dá dělat ? A proč se to po autorizaci stane, když vkládané MPG soubory jsou v pořádku ? Díky za rady.
Whitejoker (616)|30.5.2006 10:21
Já pro domácí video používám přesně ten samý soft a ještě se mi nic takového nestalo.
Nemáš třeba zdrojové video v normě NTSC a výstupní soubory PAL (nebo naopak)?
Podívej se na informace o souborech (ikonka "I") a pak jak máš nastavený program - preferences (F6)
agib (5)|30.5.2006 10:50
podívám se do nastavení, ale mám to určitě na PAL. MPEG soubory jsem vytvořil v Pinnacle a ty potom dal autorizovat do UDMF.
agib (5)|30.5.2006 10:56
Teď jsem zkusil UDMF 4 a 5 a tam už to jede v pohodě. Nevíš, kde se dá stáhnout k UDMF další šablony pro MENU ?
Whitejoker (616)|30.5.2006 10:59
Možná konflikt nějakých kodeků (nemáš nainstalované nějaké kodek packy?), nebo samotný Pinnacle - zahodit a rozšlapat.
Zkus do UDMF natáhnout přímo zdrojové AVI (UDMF má svůj interní mpeg enkodér) a porovnej výsledek s tím, co jsi dělal přes Pinnacle (mpg)-->UDMF
agib (5)|30.5.2006 11:05
fakt nevím, co to může být, ve verzi 4 a 5 to nedělá a nedělá to ani v TMPG Enc. DVD Author ( nebo jak se to jmenuje ) - dělá to jen ta verze 2.0 UDMF