Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CRT Philips 29PT9521 a 32PW9551

stani (1647)|12.5.2006 21:21
[quote=IvanS] Spousta filmu i v TV ma nahore/dole pruhy, takze neni problem si to dat na 16:9,[/quote]
Jo jo - to je právě to - že "spousta filmů v TV má nahoře/dole pruhy" - ale to ještě neznamená že to je vysílání 16:9. Právě že ještě spoustu široúhlých filmů vysílají ve formátu 4:3, což pak u 16:9 TV znamená - pokud má správně nastaven formát TV vysílání 4:3, jen další ořezání obrazu - takže zbyde jen obdélník ve středu obrazovky.

Máme také kabelovku s cca 32 programama a z nich vysílají pravidelně 16:9 asi jen 3, 4 a to ještě jen večerní filmy...

Netroufal bych si říkat, že koupit takový nebo onaký formát je blbost(tak by jsem to mohl klidně napsat i já), protože to každý musí vědět sám - ve kterém formátu tu TV převážně sleduje a v nejbližší budoucnosti sledovat bude.
Nejlépe je si to sám vyjádřit v procentech.

U mě je to např. cca 80% v 4:3, takže volba už byla předem jasná. Na druhé straně chápu, že někdo si bude pouštět pouze 16:9 DVD a sledovat takové satelitní programy které vysílají také jen 16:9(zná vůbec někdo takový?), no tam je volba také jasná ... a nemusím říkat ani o jedné, že je to blbost.....
businessman (82)|13.5.2006 11:43
TAk mám od včerejška 9521 od FASTU. :-D :-D :-D
Co Stani, máš ji už taky?
Dojmy podobné jako má "kolega" z 9551. ZAtím chytám jen mizerný rozšuměný analog na zlomenou prutovku :-k Ale náprava bude co nevidět. Ten analog vypadá nejlíp na zdvojené řádkování. S pixelem je tam mnohem víc šumu. Trochu mě zaráží, že zřejmě můžete mít zapnuté digitální fce buď a nebo. Pixel/100hz/dvoj. řádkování. Jestli někdo víte, jak to lze zapnout najednou neboúplně vypnout, napište mi!
Jinak nechápu, proč je na dálce tlačítko na Pixel, které spustí jen DEMO režim s rozřízlou obrazovkou a pro opravdové zapnutí/vypnutí se musí do menu. Nebo se pletu?!?
Jinak ve skutečnosti vypadá mnohem líp než na všech těch fotkách, a vřím, že se settop boxem a DVD to bue perfektní obraz. S playstationem 1 to vypadá jak na staré Sonce. Holt tahle krabička nemůže poskytnout kvalitnější obrázek přes kompozitní...
Nemáte někdo návod, jak tu dálku naprogramovat, by s ní šla ovládat Hifi věž aj.? Je tam to přepínání na jiná zařízení, ale jak to zařídit, to fakt netušim.
Celkem zatim spokojenost :-)
stani (1647)|13.5.2006 12:51
Právě si s ní (9521) hraji :-E
Jak to, že ti(businessman) ji FAST prodal? Vždyť on koncákům neprodává....?

No, obraz je dobrý, akorát mě překvapuje trochu větší laborování s nastavením obrazu(oproti CRT 100Hz Grundig - co jsem měl naposledy), mě se naopak jeví asi nejlepší právě Pixel Plus(při analog. signálu z kabelovky).

DVD jsem zkoušel připojit přes Scart 1 na RGB a S-video(VHS)a pak přes komponentní na YPbPr.
Tak tady bylo toho laborování ještě více. Defaultní nastavení je absolutně nepoužitelné! A také se mě zdá že u teplot barev není příliš velký rozdíl mezi studenou a normální(naopak v teplé velký rozdíl je).

Takže kvalita obrazu z DVD je u mě(trochu překvapivě) takováto: 1. Progressive Scan(YPbPr), 2. S-video(VHS) přes Scart a 3. RGB přes Scart....

Tedy to RGB přes Scart(1) je trochu divné, ale nemůžu si pomoci... (že by jsem měl vadný výstup z DVD?...)
businessman (82)|13.5.2006 13:09
S tou teplotou barev máš naprostou pravdu.
Jinak jsem byl u FAstu reklamovat rozbité hodinky Casio a při té příležitosti jsem poptal naši Tv a oni mi ji rovnou prodali (za 15 300). ZA kolik jimáš ty?
Jinak ten scart mne tedy překvapuje, ale třeba nemáš na DVD podporu RGB přes Scart a vzniká tím jen větší zkreslení.
U mne Tv zatím zrní skrz tu anténu, proto Pixel zrnění jen znásobí. Na zlepšení musí být obraz "čistý". Oproti tomu dvojité řádkování obraz zlepšuje a šum nenásobí...
stani (1647)|13.5.2006 13:17
samořejmě, že vím že v menu DVD přehrávače je třeba nastavit RGB(na Scart), předtím to vždy - fungovalo. Že by vadný kabel?.... Možné je všechno. Jinak pro ostatní informace o RGB přes Scart, nejenomže to musí podporovat TV ale musí se to i nastavit v menu přehrávače ale hl. také Ten RGB Scart kabel musí být opravdu RGB!

Jo a úhlopříčka (viditelná) není 68cm ale přesně 67,5 :-(( Zase nás okradli! :(( :-E (když je udávaná 72, viditelná by měla být 69). Já nemůžu napsat za kolik ji mám("obchodní podmínky"), ale není až tak o moc levnější než pro tebe...

Další (nepříjemná) věc u této TV: obrazové režimy(16:9, 4:3) si nepřepíná automaticky sama, ale musí se to udělat vždy ručně.... :-(

Také nejde vyp/zap OSD - je zapnuté pořád....

další mínus je kontrolka stand-by - zářivě žhne modrým světlem(ale o tom už jsem četl na německém foru), ve tmě to je asi velmi nepříjemné, asi také použiji černou izolačku... :-D
IvanS (96)|13.5.2006 15:36
David: jak uz jsem psal o 9551, a potvrdil to Businessman i o 9521, digitalni funkce NEJDE ZCELA VYPNOUT. Bud je tam PixelPlus, nebo Digital scan, nebo Zdvojene radkovani. Vzdy jedno z toho, nejde to uplne vypnout, ani nejde zvolit dve nebo vsechny tri funkce najednou. Znovu opakuji - bud jedno, nebo druhe, nebo treti, zadna jina moznost tam NENI.

Dale - ten PixelPlus je OPRAVDU poznat. Pokud dam nekterou z tech dvou druhych digitalnich funkci (a je jedno kterou, protoze mezi nimi zatim nevidim zadny podstatny rozdil), obraz je oproti PPlus jako rozmazany a ztrati detaily. Zkratka, rekl bych, ze PPlus opravdu funguje tak, jak Philips popisuje.

Stani: trochu jsme si nerozumeli - samozrejme ze 16:9 filmy jsou vysilane v rezimu 4:3 s cernymi pruhy. Ale prave proto je na 9551 funkce ZOOM, kdy si ten obraz roztahnu, a mam ho pres celou vyplnenou obrazovku BEZ PRUHU (ktere jsou orizle mimo obraz) a ve spravnem pomeru stran bez zkresleni. Ale to jde samozrejme udelat pouze tehdy, pokud je obrazovka 16:9, a ja ji MAM, a prave presne proto jsem si ji koupil. Ty mas jen 4:3, a tech pruhu se nezbavis i kdyby ses rozkrajel. Nebo teda zbavis, mozna tam mas taky funkci ZOOM, ale uz budes mit zkresleny nebo orezany obraz na bocich - proste at tak nebo onak, obrazovku 4:3 jsem ze zasady NECHTEL, protoze DVD jsou 16:9 prakticky vsechny, a polovina filmu vysilanych v TV ma pruhy (tj. pres ZOOM je dostanu zcela pryc a mam obraz pres celou 80cm/16:9 obrazovku). A jestli pri televiznich novinach (ktere jedou v poctivem 4:3 bez pruhu) je obraz takovy nebo makovy, je mi uz fakt celkem jedno... Ale jak uz jsem rikal - je to MUJ nazor, a nijak ti neberu tve nadseni z televize 4:3.

Jo, modra kontrolka je KRASNA, mozna trochu prilis silna, ale to uz je to posledni co by me mohlo rozhodit... :-)

Businessman: To zvysene zrneni pri analogove TV kabelovce a PixelPlus - to bylo presne to, co me na zacatku rozhodilo a byl jsem z toho zklamany. Ale pak jsem v nastaveni snizil ostrost obrazu na stupen "2" (myslim ze tam bylo defaultne nastaveno "4"), a ted muzu s klidem rict, ze zapnu PixelPlus, a at jedu pres RGB/DVD, nebo analog kabelovku, nemusim na to sahat a obraz je jak vino. Proste zbytecne neprehanet se zaostrenim obrazu, ten PixelPlus tomu obrazu pomuze daleko vice nez zaostreni.
stani (1647)|13.5.2006 16:28
jo jo, akorát že ZOOM není žádný formát obrazu ale pouze deformace(podobná té jako když se lidi dívají na 4:3 vysílání roztažené na 16:9 TV)....
IvanS (96)|13.5.2006 17:16
Stani, mozna jsem te ted nepochopil, ale pravdepodobne si to myslis spatne. Pokud prijimam signal 4:3, ktery ma nahore/dole cerne pruhy (protoze zdroj obrazu je 16:9), a roztahnu to pomoci ZOOMu na celou 16:9 obrazovku, obraz bude PRESNE tak jak ma byt, ve spravnem pomeru stran, od kraje do kraje, a pruhy budou oriznute mimo obraz. Tedy obraz neni NIJAK DEFORMOVANY, je pouze rovnomerne ROZTAZENY ve spravnem pomeru do vysky i do sirky, a co ma byt kruznice, je porad spravna kruznice (zadne vajicka). Tohle "spravne" zoomnuti jde samozrejme udelat pouze u obrazovky 16:9, ne u obrazovky 4:3. A neni to totez, jako kdyz se vysilani 4:3 roztahne pouze do sirky na 16:9, a vsichni herci jsou najednou tlusti a maji o 20kg vice... (pokud jsi myslel tohle).

No, takze manzelka si sleduje sve telenovely v normalnim pomeru 4:3 (bez zkresleni, tj. nevyuziva celou sirku oobrazovky 16:9, a ma vlevo/vpravo cerne svisle pruhy), a ja si to pri sledovani DVD prepinam na plnohodnotne 16:9 (zadny zoom, zadne zkresleni), pripadne pri TV filmu s pruhy si to zoomnu pres celou obrazovku (pouze symetricke zvetseni obrazu, tedy opet zadne zkresleni). Jo jo, vzdycky jsem si chtel (az budu velky :- ) koupit TV 16:9, a ted se mi splnil sen...
maiki (154)|13.5.2006 17:42
businessman napsal: "S playstationem 1 to vypadá jak na staré Sonce"

- Playstation 1 vetsinu casu produkuje obraz 320x240 bodu, chtelo by to pustit Xbox 360, ktery ma nekolik rezimu vystupu, nejidealnejsi tusim 720p, verim ze by byl videt propastny rozdil, hergot, chtelo by to videt na vlastni oci...


stani napsal: "Takže kvalita obrazu z DVD je u mě(trochu překvapivě) takováto: 1. Progressive Scan(YPbPr), 2. S-video(VHS) přes Scart a 3. RGB přes Scart...."

- to je pro me prekvapeni, ja bych cekal ze RGB jasne zvitezi, to me navadi zapremyslet o tom, jeslti nebude lepsi propojit Xbox 360 pres komponentni nez pres RGB


businessman napsal: "Tedy obraz neni NIJAK DEFORMOVANY, je pouze rovnomerne ROZTAZENY ve spravnem pomeru do vysky i do sirky..."

- podle me pokud obraz nejede v puvodnim rozliseni tak je vzdy deformovany, cili zoom taky je deformace
stani (1647)|13.5.2006 18:02
[quote=maiki]
stani napsal: "Takže kvalita obrazu z DVD je u mě(trochu překvapivě) takováto: 1. Progressive Scan(YPbPr), 2. S-video(VHS) přes Scart a 3. RGB přes Scart...."[/quote]

jo ale psal jsem jestli třeba nemusí být např. vada ve výstupu u DVD nebo na kabelu... právě že se mi to nějak nezdá....(zkusím nejprve v týdnu vyměnit kabel).

Jinak další věc: poslední tlačítko na DO vpravo dole - tam jsou obrazové režimy. Teda nevím jestli jsou u Philipsu tak blbý, nebo v těch montážních závodech tam hodí něco podle nějaké ujeté tabulky a ani nekoukají na výsledek - ani jeden(defaultní) není použitelný!

Jinak zobrazení černé - absolutní špička, nádhera!
IvanS (96)|13.5.2006 18:45
maiki: s tim ZOOMem na obrazovce 16:9 mas castecne pravdu, obraz sice neni deformovany co se tyce pomeru stran, ale pokud je zoomnuty, cili zvetseny, tak samozrejme (a logicky) trochu ztrati na ostrosti. Ale na beznem vysilani 4:3 pres kabelovku mi to lehke rozostreni nevadi (opravdu hodne zalezi i na tom, co to je za film - jinak vypada stary americky western, jinak vypada francouzska komedie, jinak anglicka detektivka, atd. - mluvim o kvalite a ostrosti obrazu samotneho filmu), a poctive kvalitni DVD neni treba zoomovat vubec, protoze je to original 16:9...
maiki (154)|13.5.2006 19:34
jeste mam trochu obavu z toho, ze televize je "Zpracování obrazu : 100 Hz Digital Scan"

znamena to tedy, ze kdyz pustim 720p, 50 Hz signal tak mi to televizor bude nejak prepocitavat na 100 Hz? a co kdyz to bude nekvalitne prepocitavat - napriklad nebude stihat a pri rychle animaci bude dochazet k ruznym neduhum apod.?

a co 720p 60 Hz?

chtelo by to na vlastni oci vyzkouset, ale ja osobne mam radeji cistokrevne signaly (1080i, 50Hz, 60Hz, 480p 60Hz, 720p, 50, 60 Hz, 576p, 50 Hz) nez nejake 100 Hz
stani (1647)|13.5.2006 19:55
[quote=maiki]jeste mam trochu obavu z toho, ze televize je "Zpracování obrazu : 100 Hz Digital Scan"[/quote]
No ono záleží kudy ten signál pustíš - pokud to dáš přes YUV nebo HDMI tak tam ty digitální funkce - "Dig. Možnosti"(Pixel Plus, Digital Scan a Dvojité Řádk.) jsou stejně nefunkční....

Jinak při zapojení DVD na Progressive Scan se při přepnutí na tento vstup vedle "EX4 YPBPR" objeví "576p", a u tohoto zapojení je možné zap/vyp těchto funkcí: DNR, Dyn. Kontrast a Activecontrol...

Jo a jinak je u této TV důležité nejenom Pixel Plus ale i Active Control. A pro ty kdo se chystají jednu s těchto TV koupit: připravte se na to, že ladění programů a laborování s nastavením obrazu vám zabere min. půl dne....

A v produktovém letáku(který spolu se stránkami obou televizí záhadně ze stránek Philipsu zmizely :-? ) se píše:

PODPOROVANÁ ROZLIŠENÍ
Rozlišení / Obnovovací frekvence
1080i / 50Hz, 60Hz
480p / 60Hz
720p / 50Hz, 60Hz
576p / 50Hz
maiki (154)|13.5.2006 20:18
"No ono záleží kudy ten signál pustíš - pokud to dáš přes YUV nebo HDMI tak tam ty digitální funkce - "Dig. Možnosti"(Pixel Plus, Digital Scan a Dvojité Řádk.) jsou stejně nefunkční...."

- ja bych nejradeji RGB SCART (true RGB)
businessman (82)|13.5.2006 20:26
[quote=maiki]businessman napsal: "Tedy obraz neni NIJAK DEFORMOVANY, je pouze rovnomerne ROZTAZENY ve spravnem pomeru do vysky i do sirky..."

- podle me pokud obraz nejede v puvodnim rozliseni tak je vzdy deformovany, cili zoom taky je deformace[/quote]

Prosimtě, já jsem nikdy nic takového nenapsal, to napsal někdo jiný! \/ \/ \/
Já tvrdím, že pokud je obraz vysílaný ve 4:3 pouštěný na tv 16:9, byť by byl originálně 16:9, je podle mne takové roztažení deformací! :-!!! To máš jako u fotky, kterou zkomprimuješ na nižší rozlišení a pak její rozlišení uměle zvýšíš! Je to tudíž negativní deformace, narozdíl od toho zmenšení.
stani (1647)|13.5.2006 21:57
Takže moje (zatím) nejlepší nastavení:

TV programy(kabelovka) přes koaxiál
OBRAZ: Jas-50, Barva-41, Kontrast-75, Ostrost-3, Teplota Barev-Normální; DIG. MOŽNOSTI: Pixel Plus-zapnuto;ZVL. FUNKCE: DNR-Střed, Dyn. Kontrast-Střed, Activecontrol-Zap.

Progressive Scan(YPbPr)

OBRAZ: Jas-54, Barva-40, Kontrast-86, Ostrost-5, Teplota Barev-Normální; ZVL. FUNKCE: DNR-Min, Dyn. Kontrast-Střed, Activecontrol-Zap.
maiki (154)|14.5.2006 09:34
jak je na tom obrazovka (zejmena ona sirokouhla 9551) s geometrii?

precejenom uzkoprofilove CRT... (viz jiste Samsungy napr.)
D-a-v-i-d (28)|14.5.2006 11:07
muzete udelat nekdo nejake fotky???
stani (1647)|14.5.2006 11:21
[quote=D-a-v-i-d]muzete udelat nekdo nejake fotky???[/quote]

na fotkách stejně nic nepoznáš - to se musí vidět v reálu a v detailu. TV mohu doporučit(i když není dokonalá). Asi momentálně (ve své třídě) nejlepší CRT. Geometrie obrazu skvělá, zobrazení černé exelentní. Jen mě teď opravdu mrzí ten PP 2....
quaero (141)|14.5.2006 11:24
[quote=IvanS]
No, takze manzelka si sleduje sve telenovely v normalnim pomeru 4:3 (bez zkresleni, tj. nevyuziva celou sirku oobrazovky 16:9, a ma vlevo/vpravo cerne svisle pruhy), a ja si to pri sledovani DVD prepinam na plnohodnotne 16:9 (zadny zoom, zadne zkresleni).[/quote]

Ahoj, prosím tě, měl bych jednu otázku: Jak vypadají ty pruhy po stranách při formátu 4:3? Jsou rovné, nebo vlnité? Co jsem koukal na jiné 16:9 od Philipsu, tak se vždy vlnily a to by mi dost vadilo. Díky
stani (1647)|14.5.2006 12:29
Na DO je tlačítko "i+". Když ho zmáčknu, ve spodním řádku se objeví "Aut. Vyp. Vyp." Nevíte někdo co to znamená?....
businessman (82)|14.5.2006 12:47
Zřejmě automatické vypínání vypnuto :-)- :-D , ne fakt netušim, taky sem to nezjistil...
businessman (82)|14.5.2006 12:48
Zkus si přehodit jazyk na aj a nj a vyzkoušej, jaký zkratky to vyplivne...PAk na to přeijdeš. :-R
stani (1647)|14.5.2006 12:53
[quote=businessman]Zkus si přehodit jazyk na aj a nj a vyzkoušej, jaký zkratky to vyplivne...PAk na to přeijdeš. :-R[/quote]

Jo jo :-E Je to opravdu Automatické vypnutí vypnuto..... :-D
stani (1647)|14.5.2006 13:56
Originál produktový leták(PDF) a pár fotek zde:

http://9521.unas.cz
stani (1647)|14.5.2006 15:05
Mám servisní kod(pozor - pro neznalé velmi nebezpečné!!!):

- zmáčknout tl "i+"
- zadat 0, 6, 2, 5, 9, 6
- znovu zmáčknout tl "i+"

používat pouze na vlastní riziko!
wizzard (447)|14.5.2006 15:23
Stani,
k tomuto service mode najdes na nete aj instrukcie, da sa tam zmenit default nastavenia a pod....
businessman (82)|14.5.2006 15:24
Prosim vás, nevíte někdo, jak se programuje ta dálka na ty jiný přepínatelný zařízení? Jde to naprogramovat i na hifi? V návodusem o tom nenašel ani zmínku... :-? :-? :-?
Díky
businessman (82)|14.5.2006 15:27
Stani, jestli si v tom servisáku vyrobíš nějaký vlastní default nastavení, mohl bys mi potom napsat jejich definice? Já bohužel nemám moc čas s tim laborovat. Taky nejsem žádnej odborník. Ale jestli něco užitečnýho vykoumáš, napiš pls. Díky
stani (1647)|14.5.2006 15:33
[quote=businessman]Stani, jestli si v tom servisáku vyrobíš nějaký vlastní default nastavení, mohl bys mi potom napsat jejich definice? Já bohužel nemám moc čas s tim laborovat. Taky nejsem žádnej odborník. Ale jestli něco užitečnýho vykoumáš, napiš pls. Díky[/quote]
Já v to servisním menu určitě nic nastavovat nebudu! \/ :-E

[quote=wizzard]Stani, k tomuto service mode najdes na nete aj instrukcie, da sa tam zmenit default nastavenia a pod....[/quote]
Máš prosím nějaké linky kde ty instrukce jsou?....
businessman (82)|14.5.2006 15:56
Podívejte, chtěl bych tu dálku nějak nastavit i na ovládání Digipalu 2 (set-top box). Ať pořád nepřehazuju dálky. Vážně nikdo nevíte jak? Stani? Nebo nemáte zklušenost z jinech dálek, jak se to asi dělá?
stani (1647)|14.5.2006 16:16
[quote=businessman]Podívejte, chtěl bych tu dálku nějak nastavit i na ovládání Digipalu 2 (set-top box). Ať pořád nepřehazuju dálky. Vážně nikdo nevíte jak? Stani? Nebo nemáte zklušenost z jinech dálek, jak se to asi dělá?[/quote]

Ten dálkový ovladač ti bude (myslím) fungovat zase jen na produkty Philips a ne na nějakej Digipal! K tomu aby jsi mohl ovládat různě přístroje různých značek potřebuješ speciální univerzální ovladač - např. od MAK2002 a cenově výše.
wizzard (447)|14.5.2006 18:00
Stani (a dalsi cerstvi majitelia PhilipsTV),
link mate tu, je to v AJ a pre starsie modely Philips TV, takze to nemusi na 100% sediet, ale predpokladam, ze Vam to trochu pomoze... :BB:

[code]http://home.tiscali.nl/m.majoor/tv__matchline_service_mode.htm[/code]

P.S.
Hlavne si zapamatujte alebo zapiste povodne nastavenia, ak sa vam nieco nepodari, viete sa vratit na Factory setting mode...(toto ma udajne kazdy jeden kus TV nastavene z vyroby individualne).

Edit: Este sa mi mari, ze na kvalitu obrazu by mohla mat vplyv aj orientacia voci zemskemu magnetickemu polu, u starsich CRT monitorov to riesila funkcia De-Gauss...
stani (1647)|14.5.2006 22:42
[quote=wizzard]
Edit: Este sa mi mari, ze na kvalitu obrazu by mohla mat vplyv aj orientacia voci zemskemu magnetickemu polu, u starsich CRT monitorov to riesila funkcia De-Gauss...[/quote]

Nejedná se o "vliv na kvalitu obrazu" ale o zmagnetizování obrazovky = barevný flek(obyčejně v rohu obrazovky). Proti tomu pomáhala vždy indukční smyčka anebo obyčejná pájka - zakroužit před tím flekem a on zmizel.... O té funkci De-Gauss ale slyším opravdu poprvé...
DDT (74)|15.5.2006 18:09
Tak se zda, ze k nam uz televize dorazily. Prave mi psali, ze si ju muzu vyzvednout :-) . Ani to tak dlouho netrvalo, 10 dni.
Dawe (19)|15.5.2006 18:40
[quote=DDT]Tak se zda, ze k nam uz televize dorazily. Prave mi psali, ze si ju muzu vyzvednout :-) . Ani to tak dlouho netrvalo, 10 dni.[/quote]

Se nekdo má...já si ji objednal o víkendu u tivis.cz a akorád mi dneska volali, že potvrzují objednávku a říkali, že by meli začít chodit do CR od poloviny května...doufam že mi ji brzo doručí :-)
IvanS (96)|15.5.2006 21:21
Stani: Ta funkce Degauss v podstate funguje presne tak jak popisujes (s tou pajkou :- ), jen trochu mene amatersky, a primo jako soucast elektroniky CRT TV nebo CRT VGA monitoru. Casto se Degauss automaticky spusti pri zapnuti televize - myslim zapnuti opravdu sitovym tlacitkem, ne jen ze stavu stand-by pomoci dalkace. A je to i slyset, takovy dlouhy PINNNGGG...
stani (1647)|15.5.2006 21:26
[quote=IvanS]Stani: Ta funkce Degauss v podstate funguje presne tak jak popisujes (s tou pajkou :- ), jen trochu mene amatersky, a primo jako soucast elektroniky CRT TV nebo CRT VGA monitoru. Casto se Degauss automaticky spusti pri zapnuti televize - myslim zapnuti opravdu sitovym tlacitkem, ne jen ze stavu stand-by pomoci dalkace. A je to i slyset, takovy dlouhy PINNNGGG...[/quote]

Jo a ještě jsem si vzpoměl, že mě TV opravář říkal, že už dokonce viděl u různých TV (a teď nevím jestli nějakých levných čínských "kostek"), že prý tam byly(vevnitř) v šasi přilepeny magnety - aby eliminovaly to zmagnetizování obrazovky(u některých obrazovek se to vcelku dost často stává), takže asi takový "Degauss" po čínsku, nee? :-E
stani (1647)|16.5.2006 23:45
Takže(můj názor) plusy a mínusy(9521):
--------------------------------

mínusy:

- nemá Pixel Plus 2!
- OSD nejde vypnout
- příliš žhnoucí kontrolka stand-by
- všechna defaultní nastavení z výroby jsou nepoužitelná
- viditelná obrazovka je(ve skutečnosti) menší, než-li výrobce uvádí
- obrazové režimy(16:9, 4:3) se nepřepínají automaticky sami
- velká a těžká(oproti jiným 29')

plusy:

+ kvalitní obraz - ve své třídě asi nejlepší CRT
+ geometrie obrazu výborná
+ excelentní zobrazení černé
+ HDMI
+ Progressive Scan(vstup)
+ podporovaná rozlišení jsou jak mají být

---------------------
když na něco důležitého ještě přijdu, tak to sem dopíši
IvanS (96)|17.5.2006 00:44
Stani, ja nevim jestli si treba nedelas srandu a ve skutecnosti to vis - ale VSECHNY CRT TV maji VZDY viditelnou uhlopricku mensi nez je uvedeno v popisu, je to dano technologii. Presny uvadeny rozmer maji pouze ploche panely LCD/plazma. Ale jinak s temi plusy/minusy souhlasim (mam 9551/16:9), a pripada mi, ze ty minusy jsou dost nepodstatne. Kontrolka mi nevadi, defaultni nastaveni jdou zmenit, a ze je to velke a tezke - no... prece vime do ceho jsme sli a proc, ne? Proste neni to tenke, lehke, a hnusne LCD, ze... :-)
peca (260)|17.5.2006 06:37
stani:
co znamená, že nejde vypnout OSD? Jak se to projevuje?
Vojt (2)|17.5.2006 07:16
Ahoj, uvazuju o koupi nove tv a narazil jsem na tuto diskuzi.
Rozhodl jsem se pro nejakou z techto dvou tv Philips, ale nevim jaky typ, presneji jestli ma nejaky vetsi vyznam PP2 oproti PP1 u novejsiho typu? Jestli to na kvalite obrazu nejak poznam... :-)
stani (1647)|17.5.2006 08:35
k IvanS: ach jo.. zkus si třeba přečíst starší příspěvky.... :-I přeci tam jasně píšu, že ačkoliv je v popisu udávaná úhlopříčka 29'/72cm a viditelná 68cm, ve skutečnosti je viditelná 67,5.... Jinak to je můj názor na tuto TV, jaké tam vidím plusy a mínusy, každý může přeci napsat svůj názor...Pozn.: nyní jsem tam tedy do těch mínusů přidal k té viditelné úhlopříčce "(ve skutečnosti)" - aby to bylo všem jasné....

k peca: OSD - to že např. když přidáš zvuk tak se ti na obrazovce objeví tabulka se stupnicí hlasitosti, nebo když přepneš na jiný program tak se ukážou různé informace, třeba název stanice, jestli je to ve stereu, atp. No a to jde u některých TV vypnout - aby se to nezobrazovalo...
peca (260)|17.5.2006 08:49
k peca: OSD - to že např. když přidáš zvuk tak se ti na obrazovce objeví tabulka se stupnicí hlasitosti, nebo když přepneš na jiný program tak se ukážou různé informace, třeba název stanice, jestli je to ve stereu, atp. No a to jde u některých TV vypnout - aby se to nezobrazovalo...[/quote]

to vim, co je OSD, ale nevěděl sem, že u některych tv jde vypnout...
bopa (14)|17.5.2006 11:42
[quote=stani]Takže(můj názor) plusy a mínusy(9521):
--------------------------------

mínusy:

- nemá Pixel Plus 2!
- OSD nejde vypnout
- příliš žhnoucí kontrolka stand-by
- všechna defaultní nastavení z výroby jsou nepoužitelná
- viditelná obrazovka je(ve skutečnosti) meší, než-li výrobce uvádí
- obrazové režimy(16:9, 4:3) se nepřepínají automaticky sami
- velká a těžká(oproti jiným 29')

plusy:

+ kvalitní obraz - ve své třídě asi nejlepší CRT
+ geometrie obrazu výborná
+ excelentní zobrazení černé
+ HDMI
+ Progressive Scan(vstup)
+ podporovaná rozlišení jsou jak mají být

---------------------
když na něco důležitého ještě přijdu, tak to sem dopíši[/quote]

Dokáže někdo shodnotit, jestli nová řada (9551) je obrazově lepší než starší (9520)??? Z názorů, že novější znamená lepší, jsem už dávno vyrostl.... Jsme totiž n avelkých vážkách, zdali shánět starší a nebo jestli koupit novou... U nOvé řady mi chybí pár věciček ale na druhou stranu ... HDMi atd atd.....
Mnohokráte děkuji.....
voyageofthedamned_sm_203.jpg
stani (1647)|18.5.2006 13:50
K (nejenom) businessman:

jestli k této TV sháníš adekvátní DVD přehrávač nebo rekordér tak tady je k tomu moje nové tema:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/8184-dvd-prehravac-s-hdmi-dts-dekoder-zoran-chip-divx-mp3
D-a-v-i-d (28)|18.5.2006 17:43
Tak mam par otazek, pro ty co maji ty TV doma (9521 a 9551).

- mate nekdo XBOX 360?? jak na tom vypdaji hry?
- mate nekdo srovnani jak vypada obraz na LCD TV zhruba kolem 25k a jedne z techto TV?? co je lepsi?
- mate nekdo neco pripojene pres HDMI??? je to dobre?
- a nakonec, co by jste si vzali vy Philips 32PW9551 nebo toto http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/58172//samsung-le26r51b/ chtel bych to hlavne k Xboxu 360....

Moc vam dekuji za odpovedi.
stani (1647)|18.5.2006 18:35
[quote=D-a-v-i-d]
- mate nekdo srovnani jak vypada obraz na LCD TV zhruba kolem 25k a jedne z techto TV?? co je lepsi?
[/quote]

Mám srovnání s plasma LG a LCD Amoi (viz zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/7730-amoi-lcd-tv-lc-37-af1e-vase-nazory ).

Jednoznačně(bohužel) zatím pouze CRT. také by jsem doma chtěl mít nějakou metrovou LCD která ale bude mít obraz jako CRT. Proto jsem si koupil tohoto CRT Philipse - na dva roky(dobrá investice) - pak budou už (snad) ty LCD k tomu, za přijatelný peníz a vysílání už převážně také(mj. 16:9).
stani (1647)|18.5.2006 19:18
Jo a ještě jsem přišel na jednu věc:

při přepnutí na nějaký program se nahoře vlevo objeví č. kanálu spolu s názvem stanice, vpravo nahoře pak zvukový režim a dole uprostřed by se mělo objevit(vedle názvu stanice?) i aktuálně vysílaný pořad. Z cca. 32 programů v kabelovce se to ale načte pouze(!) u jednoho - ZDF.

Předtím jsem měl Grundiga a tam stačilo zmáčknout jedno tlačítko a v malém okénku se objevilo co se právě vysílá - chvilku to ale trvalo - načítalo se to z TXT, zřejmě ze stránky "Právě vysílame" - ale fungovalo to u většiny programů v té kabelovce, vč. českých.


Že by ten Philips používal jiný systém(než-li načtení z TXT)? Jinak by se to přeci objevilo apoň u trochu více stanic, než-li jen u jedné...

Aktualizace: tak to načítá také z TXT. Ten proužek uprostřed dole se objeví pouze u stanic které mají TXT. Ale proč se ten aktuální pořad zobrazuje pouze u jednoho programu? U ostatních se tam objeví pouze název stanice...
Vojt (2)|18.5.2006 19:22
stani: kde si prosim koupil toho philipse? uz jsem se rozhodl pro novejsi typ s hdmi, tak bych rad vedel kde je maji. :-D Zatim se mi dostala odpoved inetoveho shopu, ze budou az v pulce cervna :-(