Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CRT Philips 29PT9521 a 32PW9551

stani (1647)|1.5.2006 12:36
[quote=Petr123]Takže moje GF 6200 ma výstup také YPbPr takže dyž na něj napojim TV s 6m dlouhý kablem tak obraz bude o hodně lepší než S-Video ? [/quote]

Samosebou, že bude lepší - Progressive Scan je to nejlepší možné analogové připojení. Ale 6m YPbPr (kvalitní) kabel - tak to počítej spíše nějaký tisíc Kč...
Určitě ten kabel nekupuj v supermarketu ale nejdříve se dojdi poradit do nějakého specializovaného HI-fi kamenného obchodu.
Příklady kvalitních kabelů:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Petr123 (48)|2.5.2006 11:42
Takže za:
1) X-tisíc za za kábl určite nedám, proboha co to jsou za káble že stojí tolik ? Vždyť musí existovat nějaké označení jaký kábl použít dyť to jde vyrobit jenom vědět nějaké parametry káblu. I kdybych použil nějaké líp stíněné káble bude ten obraz vždy lepší než S-video ? Nebo to nepoznám ?

2) Ještě mně zajímá jestli ta 9551 má stejný počet možného přepínání formátu obrazu jako 9520 ? A jak je tedy ze sledování TV z antény která TV je na to vhodnější (na které bude lepší obraz) ?

3) A ještě jedna věc, zase jsem někde vyčet že na sledování TV ze 2 metrů je ta TV asi velká ale jinde zas píšou že u širokoůhlé to nevadí tak jak to tedy je ? (dnes totiž TV už jsou o nečem jiném a asi už neplatí 3násobek úhlopříčky). Byl jsem omrknout velikost obrazu v obchodě a odstup jsem si změřil a nezdál se mi moc velký, jenže víte jak to chodí doma to vypadá zas jinak? Máte někdo zkušenosti ze sledováním ze 2 metrů ? Dík za odpovědi.
DDT (74)|2.5.2006 22:18
Taky uvazuji o 9521, pro sledovani pouze TV, zadna DVD nebo PC (je to pro mati). Neni mi ale moc dobre jasna funkce Pixel Plus. Bylo mi receno, ze aby to spravne fungovalo, tak musi byt kvalitni zdroj signalu (DVD nebo digi satelit). Jinak to je pry spis ke skode, protoze se tam akorat zvyrazni ty chyby signalu. Muzete mi to nekdo potvrdit nebo vyvratit?

A dale si myslim, ze je dost spatne, ze tam neni Natural Motion. U 100Hz bych rekl, ze to je dost podstatna funkce. Nebo to dokaze nejak nahradit (eliminovat) ten Pixel Plus?

Diky za info.
wizzard (447)|2.5.2006 22:24
[quote=Petr123]Takže za:

2) Ještě mně zajímá jestli ta 9551 má stejný počet možného přepínání formátu obrazu jako 9520 ? A jak je tedy ze sledování TV z antény která TV je na to vhodnější (na které bude lepší obraz) ?

.[/quote]

Si stiahni manual k tej TV na stranke Philips (PDF) a trochu postuduj....
uvidime, kto sa tu prvy prihlasi, ze ju ma uz doma (tipujem asi Stani..)
D-a-v-i-d (28)|3.5.2006 15:19
uz aby ji mel, chci vedet co na ni rika, a na fotky
businessman (82)|3.5.2006 15:36
JAk jsem již psal, viděl jsem ten PP2 v Datartu na analogu a i na něm byl ten obraz mnohem lepší než na jakékoliv jiné tv. Takže ze zhoršení bych vůbec neměl strach, nehledě na to, že lze tato funkce vypnout.
stani (1647)|3.5.2006 16:21
hmmm nevypadá to moc, dobře... :-I
Na televizi čekám už tři týdny a pořád nic... :-G

tady je odpověď z 28.4. :

[quote] Dobry den,

televizor 29PT9521 neni ještě bohužel v soucastne chvili skladem.
Skladove hospodarstvi je nam zasilano 2x tydne v elektronicke podobe a
neobdrzeli jsme zadne blizsi informace kdy bude uveden na český trh.

Prejeme prijemny den a jsme s pozdravem

Philips Česká republika s. r. o.
Infolinka [email]infolinka@philips.com[/email]
Šafránkova 1
Praha 5 - Nové Butovice
CZ 155 00
Czech Republic
Tel.: +420 2 33 099 240
Fax: +420 2 33 099 320
[/quote]

AKTUALIZACE ! tak prý v ÚT(9.5.) bude TV u mě! :-!!!

no snad to tak opravdu (konečně) bude a netahají mě opět za nos.
Budu jí mít opravdu mezi prvními.... :-)-
-------------------

jinak (včerejší) odpověď na dostupnost z Hifishop.cz:
[quote]Dobry den,

model je, bohuzel, vyprodany primo u dovozce - byl by, bohuzel, minimalne na mesic cekani.

S přáním pěkného a úspěšného dne[/quote]
DDT (74)|3.5.2006 16:57
[quote=businessman]JAk jsem již psal, viděl jsem ten PP2 v Datartu na analogu a i na něm byl ten obraz mnohem lepší než na jakékoliv jiné tv. Takže ze zhoršení bych vůbec neměl strach, nehledě na to, že lze tato funkce vypnout.[/quote]

Ja sem mel ale na mysli PP ne PP2. Mozna je ta PP2 vymakanejsi, nevim. Vubec ani nevim jakej je v nich rozdil. De o to, ze kdybych to mel mit vypnuty, tak si muzu zrovna koupit za levnejsi peniz treba 8641.
wizzard (447)|3.5.2006 19:52
neni ještě bohužel v soucastne chvili skladem.... :-R
Tak toto je genialna fraza hodna na zaramovanie. Ked uz tak mohli napisat v současné době alebo ako je to spravne Cesky
P.S.
Stani, som Ti uz pisal, ze sa aspon o to dlhsie budes moct tesit... :-!!!

Ja zase stale vaznejsie uvazujem o tej 9551, hlavne teraz, ked som zistil, ze PC mozem pripojit aj cez YUV, len ten 10m Component kablik bude asi trochu drahy, nedavno som si kupil 10m S-Video-Scart na grabovanie z TV za 800Sk. 9-)
stani (1647)|5.5.2006 09:45
[quote=stani] AKTUALIZACE ! tak prý v ÚT(9.5.) bude TV u mě! :-!!!

no snad to tak opravdu (konečně) bude a netahají mě opět za nos.
Budu jí mít opravdu mezi prvními.... :-)-
[/quote]

Takže dnes si jdu koupit ten YPbPr kabel! :-!!! :BB:
peca (260)|5.5.2006 09:58
[quote=stani][quote=stani] AKTUALIZACE ! tak prý v ÚT(9.5.) bude TV u mě! :-!!!

no snad to tak opravdu (konečně) bude a netahají mě opět za nos.
Budu jí mít opravdu mezi prvními.... :-)-
[/quote]

Takže dnes si jdu koupit ten YPbPr kabel! :-!!! :BB:[/quote]

gratuluji 8-)

mam dotaz, funguje progresivni zobrazeni i pres scart nebo jen pres YPbPr?
ja mam propojeny dvd prehravac s tv scartem a kdyz zvolim na dvd progresivni zobrazeni, logicky se zobrazí na tv dva obrazy vedle sebe (moje tv neumi progesivni zobrazení). Z toho usuzuji, že tv, ketrá umí zobrazit progresivní obraz, by to mohla umět i přes scart. Uf doufam ze to chapete :BB: . A jeli to tak, tak vysledek by měl byt lepsi pres scart nez pres YPbPr..
stani (1647)|5.5.2006 10:45
[quote=peca]
mam dotaz, funguje progresivni zobrazeni i pres scart nebo jen pres YPbPr?
ja mam propojeny dvd prehravac s tv scartem a kdyz zvolim na dvd progresivni zobrazeni, logicky se zobrazí na tv dva obrazy vedle sebe (moje tv neumi progesivni zobrazení). Z toho usuzuji, že tv, ketrá umí zobrazit progresivní obraz, by to mohla umět i přes scart. Uf doufam ze to chapete :BB: . A jeli to tak, tak vysledek by měl byt lepsi pres scart nez pres YPbPr..[/quote]

Progressive scan samozřejmě pouze přes YPbPr......
stani (1647)|6.5.2006 11:00
[quote=DDT]Ja sem mel ale na mysli PP ne PP2. Mozna je ta PP2 vymakanejsi, nevim. Vubec ani nevim jakej je v nich rozdil. De o to, ze kdybych to mel mit vypnuty, tak si muzu zrovna koupit za levnejsi peniz treba 8641.[/quote]

PP2 je samozřejmě lepší, než-li PP. Ale u nejkvalitnějšího propojení, analogového- Progressive Scan nebo digitálního - HDMI je funkce PP stejně nefunkční.
Televize s PP2 ale NEmá žádné Progressive Scan ani HDMI a neumí zobrazit ani 720p ani 1080i - což je ten velký rozdíl. Je samozřejmě velká škoda, že ty nové typy nemají také PP2 - které se dá využít právě pro sledování TV programů přes koaxiál nebo Scart. To je opravdu škoda. Ale musíme se s tím smířit a každý si musí sám vyřešit dilema která TV mu lepší vyhovuje....Jinak na německém diskusním foru píšou o Digital Natural Motion, že nikoho tato funkce moc nepřesvědčila.
D-a-v-i-d (28)|6.5.2006 11:51
Neznate nejake stranky, kde jsou fotografie 9551.Vsechyn co jsou tady na foru uz jsem videl, ale na zadne neni TV vysilani(16:9).Nemate nekdo fotografie,obrazky, alespon odkza. :-I diky :-I
Pongi (7)|7.5.2006 23:14
Dnes som si pozeral 9551 v NAY v Bratislave. Na pohlad je v pohode (niekto tam pisal, ze je otrasny...). Sice mam radsej ciernu farbu, ale aspon ten cierny ram okolo obrazu splni svoju funkciu.
Mali ho zapnuty na bezny analog a este k tomu cez niekolko rozbocovacov (nechapem, ako niekto kupi TV, ked ju vidi v takomto obchode pustenu so signalom horsim, ako mozes chytit na vidlicku zasity niekde v horach - v Datarte asi najhorsi signal, co som videl).
Obraz bol pohodovy, ale tazko je nieco skusat, ked predavac aj ked snazivy, nevie vela toho a na vsetko co ma pocit, ze ma zaujima, rozprava same chvaly. Ani len originalne dialkove nevytiahol. A pustenie DVD na tu bednu? To by vraj dlho trvalo, kym by to zapojil.
Stani, drzim palce a daj co najskor vediet, ze aky mas dojem. Zdielam Tvoj nazor, ze 4:3 je praktickejsi v nasich zemepisnych sirkach. Aj ked PC obraz mam radsej na wide. Ale na to mam iny zobrazovac. :-)

Chcel som vidiet rozdiel medzi 9551 a 9521, ale 9521 je len na objednavku. Meral som uhlopriecku na 9551 a ma 65cm pri zobrazeni 4:3. 3cm menej ako najblizsi Philips s nativnou 4:3 obrazovkou.

Uz si nepamatam meno, ale vyssie niekto narazal na pouzivanie skratiek. Treba byt dosledny, ale skor by som chcel vediet, preco Grundig a ktory model mozem porovnavat s 9551/9521.

Je medzi diskutujucimi nejaky vasnivy pouzivatel funkcie PIP? Laka ma to a 9551/9521 ju nemaju. Je to prinosne, alebo po mesiaci by som na PIP pomaly zabudol?

Dakujem.

Prajem vsetkym pohodove prezitie statneho sviatku.

http://www.nay.sk/gooddetail.do?pid=91920
Milosbb (889)|8.5.2006 09:38
Pongi
Je medzi diskutujucimi nejaky vasnivy pouzivatel funkcie PIP? Laka ma to a 9551/9521 ju nemaju. Je to prinosne, alebo po mesiaci by som na PIP pomaly zabudol?

Ako kto, ja PIP používam často na mojom OVP za 10 000 Sk :-D, naopak HDMI, komponentný vstup, PP2 a podobné nevyužiteľné kraviny ma nezaujímajú. Na HD-video je ešte času dosť a potom si kúpim LCD s plným HD rozlíšením.

----------------
stani (1647)|8.5.2006 12:46
Tak to třeba já "nevyužiteľné kraviny" - HDMI a Progressive Scan docela využiji a na druhé straně PIP s lehkým srdcem oželím. Už jsem měl tři TV s PIP a nevyužíval jsem to nikdy - jedině tak na ukázku známým...
businessman (82)|8.5.2006 13:52
Nevíte, kdy bude 9521 ke koupi? Už čekám tak měsíc. Stani, kdy ji budeš mít a odkud? Díky
bopa (14)|9.5.2006 15:31
To STANI
"Takže "věčné" dilema o Pixel Plus a Pixel Plus 2 při nejkvalitnějším připojení - Progressive Scan a HDMI odpadá a je "vyřešeno" :-D "

Jsem asi trubka (zcela jistě), ale mne to prostě nějak nesecvaklo. Mám dilema, zdali 9520 a nebo 9551? Projel celou diskusi a věru - jasno nemám...

Díky
stani (1647)|9.5.2006 18:41
[quote=bopa]Jsem asi trubka (zcela jistě), ale mne to prostě nějak nesecvaklo. Mám dilema, zdali 9520 a nebo 9551? Projel celou diskusi a věru - jasno nemám...[/quote]

Je to tady zcela jasně a opakované popsáno, jinak na toto dilema je založena jiná diskuze:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/8107-vybiram-tv-pixel-plus-2-ci-radsi-pixel-a-hdmi
businessman (82)|9.5.2006 18:56
Hele kdy bude ta TV a odkud ji bereš?!?
Díky
drhans (30)|9.5.2006 19:46
[quote=businessman]Hele kdy bude ta TV a odkud ji bereš?!?
Díky[/quote]

Na prvni otazku jsem se taky dnes snazil ziskat odpoved. Volal jsem asi do 5 obchodu ohledne 32PW9551, ale samozrejme ji nikde nemaj a do centralniho skladu Philips ma (udajne) dorazit nejdriv na konci kvetna, ale jedna pani (uz nevim z kteryho obchodu) uvedla dokonce presny datum 14.6. :-(((

Vypada to, ze situace je podobna i s hlavnim konkurentem - Samsung WS32Z409P.

Takze pro ty, kdo nejakou tu "HD Prepared" CRT nemaj rezervovanou od dubna to vypada, ze driv nez za mesic ji doma mit nebudou. Rad bych se mylil...
stani (1647)|9.5.2006 19:55
[quote=businessman]Hele kdy bude ta TV a odkud ji bereš?!?
Díky[/quote]
už se na to ptáš asi popadesáté! :-G
Navíc jsem ti to přeci soukromě psal! \/
businessman (82)|9.5.2006 20:18
Jo, ale kdy ji budeš mít, to nikdo neví 9-) . Docela by mě to zajímalo.-...
Jinak teda sorry, máš pravdu, psal jsi mi, ale po tom čekání mě napadlo, že změníš dodavatele, abys to měl co nejdřív. Tak se spíš ptám, jestli je něco novýho a kdy bude.
stani (1647)|9.5.2006 22:46
[quote=businessman]Jo, ale kdy ji budeš mít, to nikdo neví 9-) . Docela by mě to zajímalo.-...
Jinak teda sorry, máš pravdu, psal jsi mi, ale po tom čekání mě napadlo, že změníš dodavatele, abys to měl co nejdřív. Tak se spíš ptám, jestli je něco novýho a kdy bude.[/quote]

Měl jsem ji mít dnes a (opět) nedorazila!... :-( :-I
Zítra budu žádat vysvětlení. Bylo mi oficiálně řečeno - v úterý u vás.....
Jinak ji beru rovnou od oficiálního distributora(mezi ně patří i třeba Datart). Ti kdo si objednali v "koncovém" obchodě(viz např. vyjádření Hifishopu), tak ti mají samozřejmě smůlu. Těchto TV je velmi málo a a zřejmě dál než k distributorům nedorazily...

Situace 29PT9521 je asi ještě horší než-li u 32PW9551 - když je už oficiálně prodávají na Slovensku(jak tu někdo psal).
Philips má zřejmě velké problémy s výrobou - vždyť jsem tu asi před 3 týdny psal, že jsem v jednom obchodě viděl na paletách 329520 - zpožděná dodávka z prosince! ......

:-?
maiki (154)|10.5.2006 15:27
tak proc si proste nezajedete na Slovensko?

tam to uz maji v obchodech

vymenis na slovenske korunky a mas to doma! :BB:

http://www.nay.sk/gooddetail.do?pid=91920
stani (1647)|11.5.2006 09:42
tak jsem se na tu mojí objednanou 29PT9521 včera i dneska opakovaně u mého dodavatele ptal - jak je to možné, že ji slíbili v úterý a stejně nepřišla a právě mi před chvílí (bez dalšího vysvětlení :-G ) napsali, že ji dnes odesílají a zítra bude u mě....
Tak jsem moc zvědavý... :-?
No snad už si ji po takové době snad zasloužím, ne?.... :-I
bopa (14)|11.5.2006 14:28
Tak jsem si celé fŕum prolezl asi 3x, ale stále jsem se nepřiklonil k žádnému řešení. Pro starší 9520 hovoří Pixel plus 2 a Digital Natural Motion a pro novější 9551 zase "nějaké" HDMi - lepší zobrazení při velmi kvalitním přenosu signálu (DVD, PC atd). Jenže jaký to bude mít výsledný efekt pro normální TV vysílání a zdali poznám tento "výrazný" rozdíl i při koukání na DVD (nemám HDMi výstup - pokud se tedy vyjadřuji polopatisticky správně :-D ) Jestli je 9551 opravdu nová řada, kde vxnechali ty dvě nej finesy jenom proto, aby byla TV lacinější....
Sakra, je to na mašli..... Řekněte mi někdo, co si mám sakra koupit? (ať potom v nejhorším případě nenadávám sobě :-)- )
9520 jsou ještě v některých shopech k dostání (chce to ale velmi rychle objednat) a 9551 ještě nejsou (ačkoli jsem se včera dozvěděl, že první kusy se již v ČR prodaly)
Milosbb (889)|11.5.2006 18:23
bopa


Sakra, je to na mašli..... Řekněte mi někdo, co si mám sakra koupit?

Nekupuj nič a počkaj dva roky, kým sa situácia okolo DVD,HD-DVD,Blu-Ray,HD-videa ujasní a potom kúpiš TV pripravený na plné HD rozlíšenie(nie HD-ready) za polovicu ceny týchto dnešných pokusných TV,LCD-TV.

Ak nemáš žiadny TV a potrebuješ niečo na sledovanie TV, vyrieš to ako ja, kúp lacný TV do 10 000 a o dva roky budeš mať za ďaľších 10 000 už skutočne HD kompatibilný TV prijímač.


-----------------
businessman (82)|11.5.2006 18:37
Tak tomu bych nevěřil. U nás HD nebude ještě hodně dlouho! Kup si něco, co Ti teďka postačí a uspokojí. Takže třeba Philips 9521...
IvanS (96)|11.5.2006 20:25
Tak mi dnes privezli 9551. Zatim jsem jen stacil naladit programy a pozprehazovat predvolby, ale... sakra... stejne se mi zda, ze na normalni klasicke TV programy byla lepsi 10 let stara Sony Trinitron 50Hz (co mi pred 14 dny odesla). Nejde o barvy, jas a pod., ale o to digitalni prepracovani 50Hz signalu do 100Hz, ktere je tam proste porad VIDET, obraz je slozen z miniaturnich kosticek, a to jako docela dost a vsude. I kdyz tam zapnu ty ruzne digitalni vychytavky (PixelPlus a pod.), tak je to furt stejne v bledemodrem.

No ale to je opravdu na prvni pohled. Jeste budu testovat DVD playery a ruzne pripojeni (YUV, RGB, a pod.).
businessman (82)|11.5.2006 20:31
[quote=IvanS]... sakra... stejne se mi zda, ze na normalni klasicke TV programy byla lepsi 10 let stara Sony Trinitron 50Hz (co mi pred 14 dny odesla). Nejde o barvy, jas a pod., ale o to digitalni prepracovani 50Hz signalu do 100Hz, ktere je tam proste porad VIDET[/quote]
Tak tuhle Sony mám taky! Obraz je vynikající..Ale odešla mi dálka.Tak jsem ji odvezl na chalupu a kupuju si domu 9521, takže stejná technika. Vážně pozoruješ zhoršení oproti "zlaté" SONY?
stani (1647)|11.5.2006 21:22
na německém foru jsem také četl, že nastavení je poněkud složité - je tam spousta možností(a laborování).... Doporučuji zapnout funkci Zdvojení řádků a vše ostatní vypnout(zkusit vypnout i těch 100Hz)...

Zatímco při připojení DVD nebo PC - je to právě jasné - Progressive Scan, RGB Scart anebo HDMI - a tady většina těch různých obrazových nastavení je defaultně vypnutá, bude samozřejmě nevětší problém právě při nastavení u klasického analogového TV vysílání....

tato TV je ale připravena už dopředu - na HDMI a to je její největší plus....
ten kdo samozřejmě počítá pouze s analogovým TV přijmem(a ničím jiným) přes koaxiál, ten si asi měl koupit starší typy Philipse nebo Panasonica(klidně i těch 50Hz)...
A tahle TV má ještě jednu velkou přednost - ty obrazové funkce tam nejsou "natvrdo" ale jdou zapnout ale i vypnout(údajně dokonce vč. 100Hz)

Mě má ta TV (snad) přijít zítra a pro mě to asi žádné překvapení nebude - už mám s novějším TV v digitálu skušenosti(když jsem také po mé 50Hz Sonce viděl poprvé digitál - měl jsem z toho hrůzu, ale pořád lepší než současné LCD TV), je třeba opravdu kvalitní signál a pohrát si s nastavením -a pak je opravdu vidět pěkný obraz.....
IvanS (96)|11.5.2006 22:35
No pro normalni analogovy TV prijem by fakt bylo nejlepsi VYPNOUT vsechny digitalni blbosti a prepnout na 50Hz. Prosel jsem kompletni menu, ale to vypnuti 100Hz tam neni, tedy urcite ne pod nazvem VYPNOUT 100Hz. Pokud na to nekdo prijde, budu jen rad. Ale pokud ja vim, tak 100Hz televize na 50Hz prepnout nejde - kdysi u prvnich 100Hz modelu pred lety to pry slo, ale dnes uz ne.

Businessman: Jo, proste analog 50i je nejlepe zobrazit opet na analog 50i. Jakmile se do toho zacne rypat s digitalnimi "zkraslovaci", je proste videt, ze "neco nahraje", obraz je takovy jakoby z milimetrovych kosticek, vse vypada jako MPEG s malym datovym tokem (tak nejak bych to slovy vyjadril). Ale prehravani DVD je naopak super, navic poctive sirokouhle, ta stara Sonka na to byla prece jen mala (4:3, 25").

Jsou tam (9551) 3 digitalni "zlepsovace" - Pixel plus, Digital Scan, a Zdvojeni radku. Pri pousteni kvalitniho DVD pres RGB SCART (zatim nemam komponentni kabel) je jednoznacne nejlepsi a subjektivne nejostrejsi obraz s Pixel Plus. Proti tomu ty dve dalsi moznosti vypadaji jako rozmazane.

V menu ale nejdou tyto 3 moznosti zapnout/vypnout jednotlive, proste se zapinaji bud jedna, nebo druha, nebo treti. Ani tam neni moznost to uplne vypnout (tj. aby nebezela ZADNA z tech 3 funkci).

A pokud je pro DVD lepsi Pixel plus, a pro TV Zdvojeni radku, bylo by fajn kdyby to slo natvrdo nejak priradit - neumim si predstavit, ze bych furt lezl do menu a tam to musel pokazde prepinat. Ale tohle jsem jeste nezkousel, treba to jde.
stani (1647)|11.5.2006 22:39
No, pořádně to otestuj a napiš sem své postřehy... já jestli ji tedy zítra opravdu dostanu(9521) tak sem napíši postřehy až o víkendu...
businessman (82)|11.5.2006 22:40
Stani promiň, vím, žes mi to již psal soukromě. Můžeš mi dát znovu vědět, jak a kde ji rychle koupit? V datartu ticho po pěšině a hlavně tam stojí přes 16tis.!
Díky moc
stani (1647)|11.5.2006 22:50
[quote=businessman]Stani promiň, vím, žes mi to již psal soukromě. Můžeš mi dát znovu vědět, jak a kde ji rychle koupit? V datartu ticho po pěšině a hlavně tam stojí přes 16tis.!
Díky moc[/quote]

To tedy nevím... sám víš jaké s tím mám problémy a vlastně ji ještě nemám... ale mohu to tady klidně napsat, dalším z distributorů Philips je fi. FAST - kde ji mám jako firma (už měsíc!) objednanou... Pokud ji zítra dostanu, pochybuji, že budou mít ještě nějaké volné - to by snad byl zázrak, když v maloobchodě není ani kus... Ale mluvil jsem asi před 14-dny s Datartem a ti brali závazné objednávky(dopředu) - proč jsi to neudělal? Třeba by jsi ji teď také měl....
businessman (82)|11.5.2006 22:58
[quote="stani"][quote=businessman]Ale mluvil jsem asi před 14-dny s Datartem a ti brali závazné objednávky(dopředu) - proč jsi to neudělal? Třeba by jsi ji teď také měl....[/quote]

Jo, to sem taky udělal. Má být příští týden. Ale za jakou cenu?!?
Chtějí za ní celých 18 tisíc! ZAkolik ji máš prosím tě ty? Třeba na Hifishopu je za 14 700. Přijde mi to docela podraz s tou cenou. TAk uvažuju, že se na ně prostě vykašlu...
stani (1647)|11.5.2006 23:03
[quote=businessman]
Jo, to sem taky udělal. Má být příští týden. Ale za jakou cenu?!?
Chtějí za ní celých 18 tisíc! ZAkolik ji máš prosím tě ty? Třeba na Hifishopu je za 14 700. Přijde mi to docela podraz s tou cenou. TAk uvažuju, že se na ně prostě vykašlu...[/quote]

jo jo :-D na Hifishopu si můžou dát cenu jakou chtějí - třeba 8000Kč - když ale žádnou nemají, a sami říkají, že u nich je to min. na měsíc čekání! Jen počkej až je budou mít - to cenu změní...
Ale zkus to ještě tady:
http://www.videoexpert.cz/klasicke-televizory-4-3/philips-29pt9521

Já teď momentálně nevím kolik bude stát ta moje, nemám to v hlavě....
stani (1647)|11.5.2006 23:28
[quote=IvanS] ale... sakra... stejne se mi zda, ze na normalni klasicke TV programy byla lepsi 10 let stara Sony Trinitron 50Hz ........ obraz je slozen z miniaturnich kosticek, a to jako docela dost a vsude. I kdyz tam zapnu ty ruzne digitalni vychytavky (PixelPlus a pod.), tak je to furt stejne v bledemodrem.[/quote]

Ale "businessman" prý teď viděl někde v supermarketu běžet klasické TV vysílání na 9520 a psal že obraz byl "jako víno" - nesrovnatelný s konkurencí... Já si myslím, že dost záleží na kvalitním signálu... Máš kabelovku?....
businessman (82)|11.5.2006 23:36
[quote=stani][quote=IvanS] ale... sakra... stejne se mi zda, ze na normalni klasicke TV programy byla lepsi 10 let stara Sony Trinitron 50Hz ........ obraz je slozen z miniaturnich kosticek, a to jako docela dost a vsude. I kdyz tam zapnu ty ruzne digitalni vychytavky (PixelPlus a pod.), tak je to furt stejne v bledemodrem.[/quote]

Ale "businessman" prý teď viděl někde v supermarketu běžet klasické TV vysílání na 9520 a psal že obraz byl "jako víno" - nesrovnatelný s konkurencí... Já si myslím, že dost záleží na kvalitním signálu... Máš kabelovku?....[/quote]

Stoprocentě. Potvrzuju a jděte se kouknout na 9020 s PP2 do Datartu na Zličíně. Obraz ve srovnání s ost. na ANALOG vypadá mnohem lépe! Opravdu se mi líbil. I když ta naše Sonka, to bylo taky kafe... Holt jsme trochu zhejčkaný kvalitníma komponentama....
Petr123 (48)|11.5.2006 23:46
Ale "businessman" prý teď viděl někde v supermarketu běžet klasické TV vysílání na 9520 a psal že obraz byl "jako víno" - nesrovnatelný s konkurencí... Já si myslím, že dost záleží na kvalitním signálu... Máš kabelovku?....[/quote]
No já jsem tu 9520 viděl taky v Elektrowordu a v porvnání s ostatníma byl ten obraz opravdu OK, navíc když ten signál nebyl nic moc a ta bedna vypadala taky docela dobře. Jinak jsem viděl taky hrát 8651 a taky ten obraz nebyl nejhorší ikdyž proti 9520 byl slabší. Tak teď nevím jestli má vůbec cenu brát tu 9551 když mám STA a nejít radši do té 9520. :-(( Nebo zlepší se mi pak obraz když použiju Set-topbox a 9551 ? Jinak na mé staré 50 Hz TV se zdá příjem TV kvalitní, ale co udělá 9551 to asi nikdo neví :-?
IvanS (96)|12.5.2006 02:31
No, takze lidi - trochu poopravim to me zklamani z 9551. NENI to tak strasne jak to ze zacatku vypadalo. Jo, mam kabelovku. Ani tak neslo o zapnuti/vypnuti tech digitalnich hovadin, ale spise o srovnani jasu, kontrastu, zaostreni, a pod. Da se rict, ze ted se mi ten obraz zacina HODNE libit.

Par dalsich informaci:

- 9551 mam z inetoveho obchodu na dobirku za 14.100 Kc bez DPH (jsem platce DPH, takze DPH nepocitam). Sice rikali ze to bude az v cervnu, ale najednou zavolali ze uz ji maji a ze to posilaji - prijemne prekvapko...
- Digitalni funkce se NEDAJI UPLNE VYPNOUT, vzdy tam je bud PixelPlus, Digital Scan, nebo Zdvojeni radku.
- Vsechny TV kanaly maji shodne nastaveni jasu/kontrastu/atd.
- Externi vstupy mohou mit jine vlastni nastaveni jasu/kontrastu/atd.
- Ale VSECHNY vstupy i TV maji SPOLECNE nastaveni digitalnich hovadin a zaostreni. Takze pokud chci mit na externim DVD Pixel Plus, mam ho automaticky i na vsech TV programech. Jedina moznost je vzdy se zanorit do menu a rucne to prepinat.
- Ale nakonec jsem trochu snizil zaostreni a zustal natvrdo u PixelPlus pro vsechny vstupy i TV - a je to ok. A u kvalitniho DVD je to EXTREMNE dobry obraz!!!
- Zatim mam DVD propojene pres RGB-SCART, zitra zkusim propojit komponent a prograsiv - tak uvidime jestli to jeste neco prinese.
- Jinak rozhodne jsem uz videl mnohem PROPRACOVANEJSI menu na TV. Tohle v 9551 je primitivni a za 5 minut i bez manualu vis vsechno (akorat pak vhodne nastavit funkce)
- Primo strasne a nevhodne orezane v menu mi pripada rucni ladeni TV programu. Vubec se tam neda primo zadavat kanal a pod. Je to proste jako pro blbecky.
- A rucni serazeni predvoleb (po automatickem ladeni) je odporna prace tak na hodinu - ale to se dela chvala bohu jen jednou, ze...
- Jo a hodne me potesilo tzv. MICHACI TLACITKO na dalkaci, proste prehazovani poslednich dvou zvolenych stanic. To mi u stare Sonky chybelo... :-)
maiki (154)|12.5.2006 15:15
Ivane S,

nezkousel jsi do toho pustit 60 Hz?

je pro me dost dulezite jestli tahle obrazovka umi bezproblemove zobrazit 60 Hz signal, protoze uvazuji ze by byla idealni pro Xbox 360, kde v dnesni dobe vetsina her pojede optimalne jen v 60 Hz

ale bojim se ze by to mohlo trpet typickymi neduky low-res CRT televizi, jako roztahly obraz na vysku, poblikavani v rohu (nas 55 cm Samsung) a podobne
IvanS (96)|12.5.2006 16:21
Takze info o 9551 pro vsechny - pri prehravani NTSC-60Hz DVD je obraz na TV uplne normalni, neni videt ani radkovani, nikde se nic "netrepe". Ale jedna zaludnost tu je - z menu zmizne polozka "Digitalni moznosti", ve ktere prave byly ty funkce PixelPlus, DigitalScan a zdvojene radkovani, a misto toho tam naskoci pouze polozka Barevny odstin (hue). Zkratka - pri zobrazeni NTSC-60Hz signalu tato TV neumi pouzit ty digitalni fajnovosti. Teda ne ze by to nejak vadilo, obraz je normalni, a navic tech 60Hz zdroju (krome asi dvou originalnich DVD) zas tolik nemam... Takze XBox na tom klidne hrat muzes, Maiki...
Petr123 (48)|12.5.2006 16:51
Ivane S. :-)

Vidím že jsi vzal 82 úhlpříčku, prosímtě jak se dá na to koukat ze vzdálenosti 1,8 - 2,2 m ? Nebo mám vzít radši tu menší 9521 ? Jak se dá na to dívat ? Abych neviděl třeba každý řádek, nebo jestli netahá oči atpod. Prosímtě když tak mi to otestuj změř si tu vzdálenost. Otestuj i dívání na TV a DVD. Díky moc, to víš doma to vypadá jinak než v obchodě. Děkuji za odpověď. :-)
IvanS (96)|12.5.2006 17:40
Ja se na to divam presne ze vzdalenosti 2,2m (jaxi to vedel? :- ) Jednotlive radky ROZHODNE nejsou videt, a rozhodne z toho nic netaha za oci. Ne vazne, je to v pohode. Mozna se to ZDA ze to je velke, ale ve skutecnosti to je ok.

Co se tyce TV a DVD, tak samozrejme nejlepsi obraz je z kvalitniho DVD, kdyz to roztahnu na 16:9 (a kvuli tomu jsem si koupil prave sirokouhlou TV), tak to je fakt jak kino. U TV prijmu zalezi na kvalite signalu, ja mam kabelovku, takze to jde (i kdyz jako DVD to teda neni). Vcera (kdyz jsem ji zapnul poprve v zivote) jsem mel trochu problem, ze TV obraz byl takovy preostreny a hrubozrnny, ale pak jsem vlezl do nastaveni, vse srovnal, a je to pohoda.

Jedinou vyhradu bych mel k tomu, ze kdyz se zapnou ty ruzne ZOOM rezimy, tak uz je videt to digitalni zpracovani obrazu, uz to neni tak ciste a ostre. Samozrejme - obraz se zvetsi, takze vlastne roztahne, a to uz je poznat. Takze TV signal 4:3 je nejlepe sledovat v rezimu 4:3, a DVD 16:9 v rezimu 16:9, tedy vzdy tak jak je original, a to je vzdy spickovy obraz.

Jinak kupovat dnes TV ve formatu 4:3 je podle mne uz blbost. Spousta filmu i v TV ma nahore/dole pruhy, takze neni problem si to dat na 16:9, a prakticky kazde DVD (o ktere mi hlavne slo) ma taky obraz 16:9. Takze by mne v zivote nenapadlo si koupit TV 4:3. Ale to je samozrejme vec nazoru. Pokud nekdo cumi vyhradne na CT1/CT2, tak mu bude 4:3 stacit jeste dlouha leta...
D-a-v-i-d (28)|12.5.2006 18:22
To IvanS: Mohl by si mi na fotkach ukazat jaky je rozdil, kdyz mas normalne 100HZ a vyply ty digitalni funkce a potom to vyfotit co v nejlepsim obraze s tema funkcema????Udelal by si to,prosim:-)?? kdyztak moje icq: 333827896
stani (1647)|12.5.2006 18:34
Takze ta 29PT9521 dorazila a mám ji v práci. Zítra dopoledne si pro ni jedu(jsem momentálně pryč) a budu ji zapojovat a zkoušet.....
D-a-v-i-d (28)|12.5.2006 18:40
Tak sem dej i fotky!!!!!!!! a prosim prosim, dej sem fotky jak vypada ten rozdil, kdyz mas zaply PPlus nebo zdvojeni radku a BEZ.DIKYYYYYY