Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD recorder s digitálním tunerem

ODSakEda (2278)|2.2.2006 15:23
ViKinG v režumu 4:3 u obrazovky 16:9 se okrádal o velokost obrazu (sám píšeš, že byl dokola orámován černou) a noikoliv, že by chaběla část obrazu! Jo na českí jazík já su debýl, promyn! jsem spíše technický typ, vím bohužel...)
ViKinG (793)|2.2.2006 21:53
Češtinářský koutek už jsem zavřel, když jsem narazil na moutyho a nebudu ho otevírat ani kvůli tobě.
Jo máš pravdu blbě napsaný, nic nechybělo, jen to bylo úplně zbytečně malý. to si mohl nechat 70kuCRTčko.
ODSakEda (2278)|2.2.2006 23:45
ViKinG ani ne, na 37" (cca 96cm) LCD je obraz 4:3 77cm a na telce 4:3 "70cm" (72 jmenovitě tuším) úhlopříčky, což je celá skleněná banka i pod plastikem... má čistý viditelný obraz (bez černého okraje!) jen cca 66 až 67cm!... 10 cmje už sakra znát! Natož u té 107cm LCD TV, co měl ten doktůrek!
vanmir (3)|27.2.2006 12:21
Přetištěno z teletextu CT1:
24.2.

PRO DVD REKORDÉRY S DVB-T DO NĚMECKA?

Jediný DVD rekordér s DVB-T tunerem pro
nahrávání digitálního televizního vysí-
lání je na trhu v ČR Philips DVDR 9000H
s harddiskem 400 GB za 25 000 Kč. Mimo-
řádný je i tím, že při nahrávání signá-
lu s prostorovým zvukem 5.1 nemění zvuk
na stereo, což stolní DVD rekordéry
bohužel běžně dělají.

Dva levnější modely se dají koupit
u německých internetových prodejců:

Panasonic DIGA DMR-EH54DEGS s 80GB
diskem za 450 eur (asi 13 000 Kč) a
LG DR 7900 D bez harddisku za 240 eur
(zhruba 7000 Kč).
pepekarita (149)|28.2.2006 15:38
Já si osobně nedovedu představit že se budu dívat na filmy pouštěné z PC.Stále se bavíte jenom o obrazu. A co zvuk?Není nad receiver a slušné bedny.Většina bedýnek k PC(99%) je na nic a nikdo zvás si dobrou zvukovku nekoupí(10000kč a více).Vždycky bude lepší zvuk dvd play,receiver,klasické repro.
Mikinka (3)|4.5.2009 08:45
Kašlu na nějaké ztráty, kdybych vůbec mohla nahrávat. Poraďte, jsem technický antitalent (tedy internet jsem si nainstalovala, tv-set top box a DVD taky), ale není mi už 20,tak prosím poraďte. Propojila jsem, pravda už před 2 lety, starší tv SONY se set top box a HDD DVD, paráda, ovšem pouze analogově. Nyní nám vypnuli Žižkov definitivně, takže na nahrávání můžu zapomenout. DVD nebylo zas tak levné,abych jej používala pouze jako přehrávač. Mám to propojeno scarty. Bylo fajn si něco nahrát a na jiný program se dívat, pak to shlédnout a smazat nebo hodit na placku. Tak to zjisti v práci, co ten přístroj umí a napiš. Ale napište kdokoli. Prý moje HDD DVD nemá digitální tuner, proto mi nyní nejde nahrávat a digitálně nikdy nešlo. To mě ani ve snu nenapadlo, za ty prachy,že to nyní nepůjde vůbec,leč to potřebuju vyřešit. Digitální tuner je ale set top box, nemám to tedy nějak propojit ještě s jedním stb? A jak? Už jsem z toho fakt úplně mimo. Napište, potřebuju to nějak vyřešit, aby to fungovalo, pokud to tedy vůbec jde. Dík.
losos (2977)|5.5.2009 13:57
Pro Mikinka :
Potřebuješ druhý set-top-box (DVB-T), který připojíš JEN k rekordéru...(třeba SCARTEM).
Televizní anténu (jednu) propojíš přes oba set-top-boxy, musí mít tedy aspoň jeden z nich nejen anténní vstup, ale i výstup (IN i OUT).
Stačí ?
PoloTom23 (90)|5.5.2009 15:03
Jsou dle mého dvě možnosti:
1) přesně jak píše losos
2) vyměnit rekordér za jiný s DVB-T tunerem.
Možnost 2) zřejmě nepřipadá v úvahu jak píšeš takže jediná finančně rozumná varianta je dokoupit STB a propojit s rekordérem.Akorát s dálkovými ovladači to bude asi trochu "kočičanec" ale i na to se dá zvyknout.
Ladys (1829)|18.5.2009 11:18
tedka jsem si koupil Samsung DVD recorder SH893.Ma sice DVB-T, ale bohuzel jsem pres nej vubec nechytnul signal.Vse mam propojene pres HDMI, zkousel jsem i scart, ale nic.TV mam taky s DVB-T a tam vse funguje, takze v antene to nebude.Obavam se, ze je neco s tunerem v dvd recorderu, takze ho budu dneska vracet.Jinak nevite cim by to mohlo jinym byt?
PoloTom23 (90)|18.5.2009 11:29
[QUOTE=Ladys;226805]tedka jsem si koupil Samsung DVD recorder SH893.Ma sice DVB-T, ale bohuzel jsem pres nej vubec nechytnul signal.Vse mam propojene pres HDMI, zkousel jsem i scart, ale nic.TV mam taky s DVB-T a tam vse funguje, takze v antene to nebude.Obavam se, ze je neco s tunerem v dvd recorderu, takze ho budu dneska vracet.Jinak nevite cim by to mohlo jinym byt?[/QUOTE]

Zeptám se asi úplně blbě. Máš anténu strčenou v DVD rekordéru??
Ladys (1829)|18.5.2009 11:51
samozrejme ze mam antenu do recorderu a pak do TV.Tento signal to v pohode propusti, ale kdyz chci vyhledat programy v recorderu, tak to nic nenajde a je tam nulovej signal.
PoloTom23 (90)|18.5.2009 14:20
Aha no tak pak si myslím že je to jasné. Servis, eventuelně vrátit.
Ladys (1829)|18.5.2009 14:49
uz jsem to vratil, ve stredu mi maji dovalit novej, tak doufam ze to nebude stejnej problem.
Mikinka (3)|22.5.2009 06:46
[QUOTE=losos;225612]Pro Mikinka :
Potřebuješ druhý set-top-box (DVB-T), který připojíš JEN k rekordéru...(třeba SCARTEM).
Televizní anténu (jednu) propojíš přes oba set-top-boxy, musí mít tedy aspoň jeden z nich nejen anténní vstup, ale i výstup (IN i OUT).
Stačí ?[/QUOTE]
Díky moc za odpověď, jsem přesvědčena, že to tak půjde, v tuto chvíli je DVD v reklamaci, neboť mě samozřejmě tlačil čas, uvidíme, jak se vyjádří páni odborníci, bylo to to poslední, co se mi chtělo dělat, dát to k reklamaci,ale jak píšu,těsně před koncem záruky. Určitě hned napíšu, jak to dopadlo, aby i ostatní s tímto problémem věděli, zda to funguje.
Mikinka (3)|22.5.2009 06:50
[QUOTE=PoloTom23;225617]Jsou dle mého dvě možnosti:
1) přesně jak píše losos
2) vyměnit rekordér za jiný s DVB-T tunerem.
Možnost 2) zřejmě nepřipadá v úvahu jak píšeš takže jediná finančně rozumná varianta je dokoupit STB a propojit s rekordérem.Akorát s dálkovými ovladači to bude asi trochu "kočičanec" ale i na to se dá zvyknout.[/QUOTE]
Tobě též díky, platí to, co jsem psala lososovi, souhlasím, že určitě to bude s ovládači dost jak píšeš "kočičanec", ale to už je i nyní.
PoloTom23 (90)|22.5.2009 08:04
Vůbec nemáš zač, když můžem, pomůžem.....