Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s WinFast TV 2000 XP deluxe

Fantom_old (35)|10.1.2006 21:11
prosim...rad bych to rozjel...kdyby byl ekdo tak hodne a napsal mi to tu krokpo kroku...moc prosim..
Fantom_old (35)|10.1.2006 21:16
vse je mi tak nejak jasny az na to jak rozjet ten DOS...resp. jak se do nej dostat..
lajo1 (0)|10.1.2006 22:39
[quote=fantom]vse je mi tak nejak jasny az na to jak rozjet ten DOS...resp. jak se do nej dostat..[/quote]

Proste sa musis dostat do nativneho DOS-u (nie prikazovy riadok v XP). Pouzijes na to nejake bootovacie CD (napr. GHOST, PARTITION MAGIC...), aby si nemusel vytvarat nove. Urcite mozes pouzit aj CD od Win98, ale neviem ci tam nebude problem s NTFS (u Win98 len FAT32). Tak potom tie subory spustis z druheho CD alebo z diskety tak, ako to tu uz bolo spomenute (ak budu na diskete tak A:\> Dos4gw.exe Tv2kprom.exe). Zahlasi Ti nieco take ako "write to eprom...OK". A je vystarane. ID je zmenene. Nainstalujes aplikaciu Winfast PVR, nahodis ovladace...a cumis na bednu...o:))).

Drzim palce!
PS. Najjednoduchsie je samozrejme vytvorit si spustaciu disketu vo WIN.
Fantom_old (35)|11.1.2006 05:24
tak jeste jednou...nerozumim tomu jak to Bootovaci CD nacist...dejme tomu, ze mam Win 98 se na cd..ale ja valim na Win xp, takze staci vzit cd wni 98 a dat ho do cd-romky a otevrit ho v Xp nebo musim pri startu dat F11 a vybrat, ze to bude cist z cd-romky...nebo staci spousteci disketa od win 98 ? nebo si muzu vytvirit v XP-ckach spousteci disketu?
Fantom_old (35)|11.1.2006 05:34
cili neni to to jak tu nekdo psal vyse "Stav nouze v MS-dos" nevim jak ta nabidka zni presne....ale je to ono?? pri spusteni se tam napise C:/ a to by spouhlasilo s tim co je tu jako ten spousteci prikaz...
cendak (18)|11.1.2006 08:18
[quote=fantom]tak jeste jednou...nerozumim tomu jak to Bootovaci CD nacist...dejme tomu, ze mam Win 98 se na cd..ale ja valim na Win xp, takze staci vzit cd wni 98 a dat ho do cd-romky a otevrit ho v Xp nebo musim pri startu dat F11 a vybrat, ze to bude cist z cd-romky...nebo staci spousteci disketa od win 98 ? nebo si muzu vytvirit v XP-ckach spousteci disketu?[/quote]

Staci klidne spousteci disketa od Win98, pak si tam das druhou disketu s tim fixem a pustit jak bylo napsane hore:)

Pro ostatni co stale tapou v "DOSu": Vyroba spousteci diskety MS-DOS ve Windows XP: kliknete pravy klik na disketa (tento pocitac) - potom vyberte naformatovat - v moznosti formatovani dej: vytvorit spusteci disketu MS-DOS, potom na ni nakopiruj rozbaleny fix, rebootouj, v SETUPu pripadne nastav bootovani z diskety a muzes patchovat.
Fantom_old (35)|11.1.2006 18:42
KLOBOUK DOLU, PADAM NA PRDEL A LIBAM TI RUCE!!!zachranil jsi me!!!opravdu ti ze srdce dekuji, protoze netusis co jsem kvuli tomu zakusil!!!Opravdu DEKUJI!!!
Fantom_old (35)|11.1.2006 18:58
:-) kdyz uz jsem v tom, tak bych se jeste chtel zeptat co presne zname t "id hardweru"?
cendak (18)|11.1.2006 19:09
Ach jo :-I Moc se neradujte chlapci.
Asi po dvou dnech mi to nastavení 6606107D zase vypadlo, rekl jsem si ze je to mozna tim ze jsem mel pocitac cely den vypnuty, ale tim to neni, dnes jsem to overil. Ale pevne doufam ze to byla jen nahoda, ale pro jistotu jsem zahajil komunikaci s Leadtekem a prisla mi odpoved v postate s timto resenim, viz nize. Za povsimnuti stoji, ze mi doporucuje primo nejake verze driveru a PVR. Pokud se problem objevi znovu, napisu to cinanu, at se vyjadri cim to je a hlavne, jak to vyresit jednou pro vzdy.

[quote]
Dear Sir,

Please refer to below step to solve this case.
1. Please extract the zip file in C:\
2. Please use win98 boot disk to boot up in DOS mode.
3. Run C:\TV2KPROM.EXE
4. After fixed, please restart computer, when windows boot up, it will find new tv card.
Please use attach driver and below PVR to install it.
ftp://ftp.leadtek.com.tw/tv_tuner/WinFast_PVR/application/050601/

Hope this helps you. If any result please reply.

Best regards
Leadtek Service
Marketing Department, Leadtek Research Inc.

E-Mail: service @leadtek.com.tw
<http://www.leadtek.com.tw/ >
<ftp://ftp.leadtek.com.tw/ >

TEL: +886 (0)2 8226 5800
FAX: +886 (0)2 8226 5801
18F, 166, Chien Yi Road, Chung Ho City,
Taipei County, Taiwan (235), R. O. C.

Certified under ISO-9001. We make Dreams a Reality !!! B


-----Original Message-----
From: cendak
Sent: Wednesday, January 11, 2006 2:53 AM
To: Leadtek Service
Subject: customer inquiry

This is an inquiry from internet users

From: cendak
Subject: Problem with PCI card WinFast TV2000XP Deluxe
Inquiry: Hello Leadtek,
I have your TV tunner PCI card WinFast TV2000XP Deluxe. This card does not work from last weel. When I start program WinFastPVR, it shows "cannont find capture device FF06107D&REV_11". Drivers are OK. I have WindowsXP. I looked to some forum, and this problem have manny people. Please answer me with solution.[/quote]

Ve druhem mailu prilozil Brusefan jeste fix_TV2000.zip, ktery je naprosto shodny s tim na ktery jsem dal link a soubor s ovladaci ALL_DRV_878_279W_41013.zip (ktery se ke stahnuti na ftp://ftp.leadtek.com.tw/tv_tuner/TV2000XP/Driver/041013/)

Tak si to tam dnu dnes pro jistotu cele naistalovat, at mu muzu co nejdrive odpovedet jak to dopadlo.

PS: Mimochodem stoji za to prosmejdit to jejich FTP :-E
Fantom_old (35)|11.1.2006 19:14
achych ouvej :-/ snad se to chvili udrzi..to by byl docela oprus to po kazde delat pres ten bios..
Fantom_old (35)|11.1.2006 19:20
elriku a lajo vam to jede bez problemu porad???
Fantom_old (35)|11.1.2006 19:39
:-) no je to hodne divny, protoze ja mam novej poznatek...po divani se na TV mi nejde v pc zvuk...na tv sice jeden,ale kdyz pustim treba MP3 tak nic...a jede az pote co nainstaluju znovu oladace...:-(
Fantom_old (35)|11.1.2006 21:10
a zjistil jsem , ze mi zvuk ztlumuje radio, kdyz pustim radio, tak se ztlumi vsechny zvuky, ale radio a TV jedou...ikdyz to zase dam nahlas uz to nejede :-/ az po preinstalaci ovladacu...
Ivo Mašek (10205)|12.1.2006 14:07
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Fantom_old (35)|12.1.2006 19:18
NO TAk se docitam, ze to udelalo pomerne velkemu pocku uzivatelu na celem svete :-/ BTW jak pokracuje komunikace s Leadtekem?
rolex (2)|13.1.2006 17:23
Prosim vas poradte...udelal sem presne to co tady radite..vytvoril sem bootovaci disketu hodil na ni disk..ale zrada...nabootuju z diskety spustim tv2kprom.exe chvilku to hrabe a potom mi to napise "EEPROM not found" ,kdyz spustim dos4gw.exe tak to taky zahrabe a pak mi to napise nejakej fatal error bad syntax executable.xxx a konec...uz sem vazne zoufalej byl bych vdecnej za radu ...mate nekdo nejakej napad? diky
Ivo Mašek (10205)|13.1.2006 17:36
Zřejmě si budete muset znovu naprogramovat EPROM. (a to zřejmě bude platit pro všechny s tímto problémem) Jsem rád, že já nemusím :-)

https://www.tvfreak.cz/fulltext.jsp?query=EPROM

Originál pro čipy BT i Conexant je zde:
http://tw1965.myweb.hinet.net/DosFlash.htm
rolex (2)|13.1.2006 18:03
tak sem to zkusil a nic...pise mi to "device not found" :( uz vazne nevim co s tim...pomooooc
Fantom_old (35)|14.1.2006 08:53
:-((( no tak problem se opakuje a dost me to sere...ach jo :-/ co napsal ten Leadtek???
Fantom_old (35)|14.1.2006 09:40
tak ja uz vazne nevim no...jeste jsem prisel na to jak tento proces urychlit...kdyz vam to o5 udela tak neodinstalovavejte program pro tv/radio a jen to o5 prepiste a po restartu je vse zase ok..jenze toto delat kazdy 4 dny..to je dosti na nic no :-/ ach jo..kdyby mel nekdo nejaky trvalejsi reseni, tak sem s nim...
oVerKilleR (17)|15.1.2006 11:37
trvalejší řešení vydim tak akorát to vytrhnout z kompu a vyhodit z okna! tenhle náš problém je nějakej divnej, je to jak kdyby si nastavil výrobce, že se to samo zničí 24.12.2005! :((
Ivo Mašek (10205)|15.1.2006 12:09
Něco z inetu vám přepsalo ID. Na to pomůže pouze vymazání EPROM paměti a naprogramování EPROMKy programem, který je výše uveden. Něco podobného se stalo u jednoho uživatele v zahraničí a pro tyto problémy dal na své stránky nick tw1965 onen program.
Ti z vás, kteří v zaměstnání programují, to mají celkem snadné, protože musí mít tzv. mazátko a programovátko. Jedno zařízení smaže paměť a druhým zařízením paměť obnovíte přes komunikační kabel z PC do programovátka.
To buďte rádi, že to není RAM paměť - tam je to mnohem komplikovanější.
Toto zařízení by měly mít některé "velké" servisi na PC techniku.
V roce 2004 to zkoušeli a psali o tom na serveru tv-cards. Povedlo se to.
cendak (18)|27.1.2006 18:52
Ahoj všem nešťastníkům,
možná se mi podařilo vyřešit ten vracející se problém s Vendor ID. Jen musím počkat, zda se závada nevrátí, obvyklý interval je podle mého pozorování 4 dny.

Nejprve dokončení reportu z koresponce s Leadtekem z předchozího příspěvku:
[quote] Dear Sir,
The problem maybe cause short circuit of electric current, please check the tv card plug-in correct in PCI slot.
Or you can check the power supply is stable.
You can reflash the EPROM again to solve this case.

Hope this helps you.
Best regards
Leadtek Service

-----Original Message-----
From: Cendak

Dear Sir,
Thank your for your quick answer. I did all steps and repaired the problem.
But few days later the problem appeared Please write me what is the cause of this problem and advise me the action to solve my problem.
I read on web some forums, possibly it´s a bad EPROM and majority of customers says that your fix works only few days.
At work I have a technology for repairing SMD cards, please write me where is the problem.

Best Regards
Cendak[/quote]
Jak je vidět, poslední doporučení už tak konstruktivní nebylo :-(

Nejprve jsem si zjistil, že karta obsahuje čip [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] kde popisuje úpravu zapojení EEPROMKy, resp. zamčení pro zápis.


Je k tomu potřeba mikropájka a hlavně trpělivost, bohužel tam na mé kartě překážel kondenzátor, takže to bylo trošku obtížnější. Pin WC (Write lock) musí být připojen na 5V, ne na GND nebo volně v prostoru. V threadu tw1965 je vidět, že mu to doporučili v Leadtek Repair (RMA) Service department.

Pochopitelně prověřte správné Vendor ID než ji "zamknete". Po této úpravě už nebude možné přepsat tu EEPROMKU, ale moc se nepřikláním k teorii, že je to bylo "něco" z netu, patřím mezi ty opatrnější (paranoidnější) uživatele internetu, přikláním se spíš k vadě karty. Ale zase je podivné, že se vždy ztratí stejný 2. byte. Škoda, že to Leadtek neprozradí.

Tak hodně štěstí těm odvážnějším, dám po čase vědět, jestli to pomohlo.
oVerKilleR (17)|28.1.2006 09:41
No zajímavý návod :-) Určitě dej vědět esi to pomohlo, já sem teď visuálně zkontroloval ten IO a neni nějak extrémně malý, dalo by se to zvládnout i s transformátorovou páječkou, ale horší bude tu nožičku WP zvednout, ale snad to dopadne dobře...

A vendor ID tam dostanu přes ten DOS? To moc nechápu ...
cendak (18)|28.1.2006 11:10
[quote=oVerKilleR]No zajímavý návod :-) Určitě dej vědět esi to pomohlo, já sem teď visuálně zkontroloval ten IO a neni nějak extrémně malý, dalo by se to zvládnout i s transformátorovou páječkou, ale horší bude tu nožičku WP zvednout, ale snad to dopadne dobře...

A vendor ID tam dostanu přes ten DOS? To moc nechápu ...[/quote]

No nevim s trafo pájkou to půjde dost divoce, ta rozteč obvodů v SOIC pouzdru je přece jenom dost malá \/. Co se týče ohnutí nožičky, šlo to bez problémů, pomohl jsem si jehlou, nejhorší pro mne bylo vyndat a vrátit zpět ten elektrolytickej kondík co mi tam překážel.

Ale navrhuji počkat alespoň týden, jestli to zabralo.

Co se týče VENDOR ID, ano to je "to" co tam opravuješ tím dos fixem. Jinak obsah paměti je možné vypsat utilitkou BTDUMP.EXE, také v DOSU. Konkrétně je to posledních 8 znaků 107D 6606. Komplet utilitky pro Conexant BT868 chipset lze lze stáhnout ze stránek tw19565
http://tw1965.myweb.hinet.net/BTFLASH_BIN.ZIP

Prostě si zkontroluj jestli má karta 6606 než to "zamkneš" s pájkou v ruce :-)
Tusi (4)|28.1.2006 21:52
Zdravim a hlasim, ze jsem se take setkal s touto zavadou. Lamal jsem si s tim den a pul hlavu a pak jsem narazil na tuhle diskusi. Nemam tento problem u sebe na PC ale u kolegy (TV karta Leadtek Deluxe) a tak to zkusim podle toho vaseho postupu (zatim bez toho pajeni), jsem zvedavej jestli se jedna o tutez zavadu. Ale jenom pridam poznatek, ze ten kolega mel porad vypnute aktualizace na svych XP a proto se mi moc nezda ze by to melo souvislost s aktualizacemi win. U druheho PC s TV kartou Leadtek Expert to jede zatim v pohode, ale teto karty se to myslim netyka jak jsem snad cetl. No preju vam at alespon to posledni reseni pomuze :) Pokud by ta TV karta byla jeste v zaruce, tak si myslim ze by to bylo na reklamaci.
Fantom_old (35)|29.1.2006 10:57
Karty Expert se to tyka taky..konkretne umme ten problem je taky a mam Experta...to zamceni Epromky pres to pajeni a oddelavani mi prijde samo o sobe dosti drasticky...:-( nevim na to odvahu asi nemam...ci-li...to vzdy asi jen prepisu tim programem...kazdopadne sdelte jak to dopadlo..
Ow3n (3)|4.2.2006 21:21
oVerKilleR

Cuzs ! Prosimte mohl bys mi pisnout na ICQ 175520349, potreboval bych trochu pomoct s rozbehnoutim Tv karty WInFast 2000XP Deluxe. Diky MOOOC 8-) :-k
Ow3n (3)|4.2.2006 21:39
Ahoj ! Potreboval bych poradit s rozbehnutim Tv Karty WinFast TV 2000 XP Deluxe.

Mam stejny problem jako vy, karta se v systemu hlasi ale nebere ovladace.

Potreboval bych poradit s instalaci fix_TV2000, cez ten MS-DOS.
Moc nechypu jak vytvorit botovaci cd MS-DOSem.

Mam WinXP Home Edition. A bohuzel v PC jiz nemam FDD mechaniku.
Pouzivam system NTFS :(
Je mi jasne ze tudiz musim vytvorit botovaci s MS-DOSem a pak z nej pustit ty dva soubory "DOS4GW" & "TV2KPROM"
Potreboval bych navod jak se dotoho MS-Dosu dostat.

MOOOC Vas prosim ozvete se nekdo nejlepe na ICQ 175520349

Predem moockrat dekuji !!!!
cendak (18)|5.2.2006 18:40
Ahoj lidi,
takže úprava "s pájkou v ruce" zatím funguje a je to 9 dní, takže si myslím, že to bude zatím jediné řešení natrvalo, pokud nepřijdeme na něco lepšího.
:BB:

Jinak všichni z vás, co máte to štěstí a máte kartu ještě v záruce, na nic nečekejte a běžte kartu pochopitelně reklamovat.
cendak (18)|5.2.2006 19:16
RE: Ow3n - tvorba bootovacího CD-ROM

Pro všechny co nemají FDD a chteji si kartu opravit FIXEM z vyrobeneho bootovaciho CD-ROMu....

Postup tvorby FIX CD-ROM:
1) v programu Nero Burning ROM (nepouzivam rozhrani StartSmart - to uz jsou silene omalovanky) zvolite novou kompilaci a vyberete "CD-ROM bootovaci"
2) v zalozce bootovani nastavite:
"Umisteni boootovacího obrazu CD": - "obraz CD" (Nero sam prednastavi C:\Program Files\Ahead\Nero\DosBootimage.IMA, pokud ho tam nemate tak to uz si hold budete muset vytvori obraz treba u kamarada z FDD)
3) Ja osobne zakrtavam i volbu povolit emulaci diskety FDD, ale to uz je na kazdem jak si to udela a co preferuje
4) Kliknete na tlacitko "Nove" a vytvorte kompilaci. Do kompilace pridejte potrebe soubory pro FIX ( "DOS4GW.EXE" & "TV2KPROM.EXE" )
5) pak uz jen date vypalit (Me se nechtelo experimentovat, tak jsem dal pro jistotu volbu "Uzavrit CD")
6) Vypalite kliknutím na "Vypalit":-!!!

Postup Fixu:
(uz jsme to tu nekolikrat psali, ale napisi to snad uz naposled pro ty co to neumeji s toliko milovanym DOSem)
1) Volba zdroje bootovani - pokud vas BIOS nabizi napr. pres F9 vybrat pri startu pocitace Boot Device, je to snadne, stiknete F9 a vyberte ze seznamu CD-ROM. V opacnem pripade nastavte v setupu jako prvni bootovaci medium CD-ROM
2) Az vam system oznami ze na CD-ROMU nasel system, stisknete ENTER a nechte proces dojit az do konce.
(Pozn: Nero, alespon to moje, tam vypalil Caldera DR-DOS)
3) Sledujte vypis kam vam ovladac CD-ROM (MSCD001, ci tak nejak) zavedl CD-ROM, mam tim a mysli jmeno jednoty D: E: F: to zalezi na sestave, pokud to prehlednete nevadi budte zkouset (D: dir :)
4) Vyberte jednotku CD-ROM
[code]A:\>D:[/code]
(muzte se ujistit prikazem "dir" ze se jedna o vyrobeny CD-ROM)
5) spuste FIX
[code]D:\>DOS4GW.EXE TV2KPROM.EXE[/code]
6) Pokud vam to napsalo ze EPROM byla uspesne nastavena mate vyhrano a muzete restartovat ratac zpet do Woken

Sam jsem si dal tu praci, obetoval pul hodky, a cely proces zkusil. Kdo uz nezvladne ani tohle mel by se radeji obratit na nekoho kdo aspon tusi...

Tak hodne uspechu....
PS: Na internetu se da jiste najit mnoho jinych navodu jak vytvorit bootovaci CD-ROM
Proc_zrovna_ja (2)|9.2.2006 17:51
Po 2letech používání Dscaleru, jsem to dneska taky zprovoznil. Už jsem se smířil s tím, že to nikdy nepujde... ale STALO SE!! doufám, že mi to vydrží... mám jen malej problém s tím, že když stisku power na dálk.ovladači, tak se zobrazí výber TV, rádio, vypnout, odhlásit atd.. ale zrovna TV ani rádio nefungue (po zvolení se nic nestane, ale u ostatních jako vypnout normálně funguje). takže musím spouštět poklepáním myši na ikonu. Mám nejnovější ovladače i aplikaci staženou dnes na stránkách leadtek. Nemá s tím někdo zkušenost?
Tusi (4)|10.2.2006 01:08
Chlapi tak jeste nikdo neprisel na pricinu toho prepisovani EEPROMky? Celkem by me to zajimalo. Jak jsem uz psal, u kolegy se tohle stalo a aktualizace WinXP mel vypnuty, takze mi to moc neprijde, ze by to melo s temi aktualizacemi souvislost. Jinak samozrejme diky i za vyse popsany rady hlavne "cendakovi", kterej dodal i to snad definitivni reseni pajkou :)
jairro (1)|11.2.2006 18:53
tiež mám problém s TV 2000 XP EXPERT. Vôbec mi nenájde hardware. Od začiatku mi to fungovalo zle. Našlo mi kartu až po reštarte, teraz, po pripojení na internet cez sieťovku na káblovku mi ju nenájde vôbec. Neviem, či to s tým súvisí. V každom prípade to blblo, až to definitívne zblblo!!! Som maximálne vytočený.
Maaarty (2)|15.2.2006 17:27
Super diky za rady. Stejny problem.Vyresen flashnutim TV karty(viz vise). Bohuzel cca za 1-2dny opet nutne flashovat. Takze nutne odpajet jeden pin cipu.No uvidime.
Ale chci se zeptat: potom co jsem flashnul TV kartu stalo se vam nekomu ze se snizila kvalita obrazu? Me teda jo, nevim prave jestli je to flashovanim ale pripada mi ze jo. Ne ze by se zhorsil signal ale rozliseni obrazu mi pripada takove divne. Jsou tam velke pixely a celkove se obraz jevi jako rozmazany. Cim to muze byt? Dekuji za radu
vladoc (456)|16.2.2006 21:50
Proc_zrovna_ja
Tu sa rieši Tvoj problém s DO.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6528
U poslednej verzii to nefunguje. Funguje mi to tak, ako to popisuješ. Ja stále používam verziu WinFastPVR 3.0.10.20.
Ante (6)|18.2.2006 23:04
Mam WINFAST TV 2000 XP uz asi 3 roky. Slapala po celou dobu tak nejak O.K. Vystridala me 2 pocitace ( ted je maji deticky ;) no a slapala i na mem 3. - ten ktery ted pouzivam ( legal. W-XP-home, P 2,8 / 1G RAM... ). V lednu jsem reinstalil a objevil se problem - kartu jsem jiz nezprovoznil... Nejde mi vubec nainstl.aplikace Winfastu, ovladace si to vzalo ( ve Spravci uz zadny zluty vykricnik... ). Pri pokusu o instalaci Aplikace mi to nabizi Uninstal te aplikace, nekdy zase pise UDRZBA BYLA DOKONCENA - ale nic se nenainstaluje... :(
Nechci zadnou radu - cubrnim, jak si snazite tu pomoci. Klobouk dolu !!!
Jsem Lama, ktera to s Dosem nebude riskovat - proste na to nemam odvahu. Jen jsem Vam vsem chtel napsat, ze jsem jen dalsi "postizeny" v rade... :(
V pondeli, pokud bude cas, navstivim sveho dodavatele PC komponentu a zakoupim zrejme nejakou jinou karticku, ktera uz umi i DVB-T ( i kdyz v Hradci Kralove jeste toto vysilani neni... ).
Potom budou treba zase dalsi problemy... :)))

Preji hodne stesti a jeste jednou vyslovuji obdiv vsem, kteri si takto pomahaji...

Ahoj Ante,H.K.
cendak (18)|20.2.2006 20:30
Maaarty
Me se kvalita obrazu nezhorsila, krom toho si podle datasheetu k chipu BT858 myslim, ze do te 2k EPROMKY uklada jenom VENDOR ID. Kdyz si dam vypsat obsah EPROMKY prikazem BTDUMP.EXE vidim, ze krome tech 4 Bytu tam nic neni. Ostatne muzes si takto porovnat obsah pred a po flashi a uvidis sam, ze se meni pouze 2 Byty.
Maaarty (2)|21.2.2006 07:41
Takze kvalitu obrazu jsem vyresil tim, ze jsem dal totalni reinstlall ovladacu a aplikace pro TV.
Jinak mam takovy pocit ze ten prepis EPROMky zpusobuji nejnovejsi ovladace k TV karte nebo nejnovejsi program pro ovladani TV. Mam totiz uplne stejnou TV kartu v druhem pocitaci kde je nainstalovany stejny OS a stejny software akorat s rozdilem,ze jsou tam jeste stare ovladace k TV a stary programek. TV karta na druhem PC jede uplne v pohode.
Je zajimave ze se EPROMka prepisuje nahodne jednou za jeden den jednou za tri dny pritom na TV se divam kazdy den.
cendak (18)|21.2.2006 08:52
Maaarty
Teorii, ze prepis EPROM zpusobuje novejsi verze programu, bych docela veril. Ale overit ji nemohu, protoze svoji EPROMku jsem "zamknul" na vzdy. Mozna by stalo za to, aby nekdo komu se karta stale prepisuje odinstaloval nove ovladce a hlavne PVR a zkusil prejit na stare verze -> tim by se tvoje teorie potvrdila, nebo vyvratila:) To ze ti karta v druhem poci funguje jeste nemusi byt temi ovladaci, nebot jak jsem pochopil podle clanku vsech postizenych, prvni projeveni zavady se objevuje v intervalu 1,-5 - 3 roky zivota karty, takze treba tvoje karta jeste poradne "neuzrala" :)
Nechcete nekdo zkusit ten change ovladacu?
Ivo Mašek (10205)|21.2.2006 12:35
Není to "uzráním" karty. Z některých majitelů tunerů jsem nakonec vytáhl, že se to stalo po "nějakém" update, údajně od Microsoftu.
vladoc (456)|21.2.2006 13:05
Ja mám v dokumentácii TV karty toto: WinFast TV2000 XP Expert Hardware Guide, Version A, June 2003.
Kúpil som ju 1.12.2003.
Používam OS Win-XP-SP2+ 45 aktualizácií.
TV karta zatial funguje.
cendak (18)|21.2.2006 16:04
nějaký update???
Vzpomínám si, že tu psal jeden člověk, že na svých XP žádné updaty neprováděl a stejně mu začala karta zlobit.
Pomohlo by kdyby někdo z těch lidi napsal po jakém udpatu konkrétně. Svést to na něco neurčitého stejně problém neřeší. Pořád se mi nechce věřit, že je to v SW. To by se závada projevila u lidí, kteří mají kartu i krátce a provedly ten zmíněný update.
Tak mne napadlo, haló lidi, nepoužívá tu někdo LINUX a objevil se u něj tento problém :)
Škoda, že už jsem si jí přeletoval a nechce se mi v tom zase hrabat. Mohl jsem strávit týden na linuchu a hned by se vidělo, jestli je to "nějakým updatem" od windows.
Ivo Mašek (10205)|21.2.2006 16:52
On to byl zřejmě "fixní" update. Ne každý má své PC dobře zabezpečené. A dost mě udivilo, kolik lidí má nastaveno automatické stahování bez své kontroly.
Těžko se potom dopátrat, odkud se co stahovalo. V kartě ale chyba nebude.
AB (16)|23.2.2006 15:33
caute
mam WinFast2000XPDeluxe
no super, tak sa zda ze karta bude znovu fungovat :) uz som ju chcel obuchat o stenu :(( a to som ju este k tomu aj zaniesol do predajne s tym ze karta je urcite pokazena ale ved nech to este overia. myslim ze ten **** ju nemal ani len z krabice vytiahnutu, ale hlavna vec ze tvrdil ze je OK a tvaril sa ako boh.
tak ze: karta mi zacala blbnut niekedy pred silvestrom, totalne rusenie obrazu, hlavne pri hashovani DC++ a pri inej hdd aktivite. skusal som aj ine pci sloty, aj cisty instal winXPsp2 a nic. potom som rozobral PC totalne vycistil od prachu a karta bola ulne OK ako nova, ale o par dni mi win len tak znicoho nic vyhodil hlasku ze sa nasiel novy HW :OO (mozno to rusenie bolo fakt len koli tomu prachu) a ovladace ani za svet nainstalovat (skusal som vsetko)
takze hned sa pustim do vasich rad (vsetkym vdaka ale hlavne velke diky pre cendak-a :-) ), ale s tym spajkovanim este pockam, snad to pude bez toho. a v kazdom pripade chcem poznat pricinu tohto zlihania. updaty si robim sam, ale robil som hodne velke zmeny v services.msc, ale nemyslim ze to je tym.
karta bola kupovana 15.11.2002
terajsie najnovsie ovladace mi nainstalovat uz nesli, tak ze mi to asi zlihalo na tych predoslich. teraz nainstalujem origi z CD a pockam nejaky ten tyden, potom dam vedet. karta teraz nie je doma, takze sa pustim do toho az zajtra. zatial caute
AB (16)|23.2.2006 15:45
btw: myslim ze PC mam zabespecene dost -> v tej dobe som mal winXPsp2 firewall, ZA, NOD32+najnovsie update ale nie som si isty ci som uz aj vtedy mal Spyware Doctor v3.5.0.478 a Spy Sweeper v4.5.9.709. ted uz mam aj dalsi firewall-netlimiter. toto vse proto ze prave v dobe ked karta odisla sa mi zdalo ze neco deje s mojim PC, ale mozna len paranoja :-)
AB (16)|25.2.2006 04:40
no zatial to slape. vse som pouzil len z originalneho CD a bez winxp aktualizacii (len sp2) a + nejaky najdolezitejsi software, ale pred tym na winxp + aktualizacie mi to odislo uz po 9 hodinach (robil som viac restartov). ovladace karty sa tam supli same, tak som si nejak nevsimol (nezistoval som).
no ale este je skoro hovorit ci je to OK, ide to asi len 15-17hod (restartov uz ale bolo dost). ak to vydrzi, tak tam supnem najnovsie ovladace karty+najnovsi WinFast PVR a uvidime. dam vedet
AB (16)|26.2.2006 10:44
do certa, odislo to zase a to som este neinstaloval najnovsie ovladece+PVR (len z origi CD)
AB (16)|26.2.2006 10:50
sakra asi bude treba jedine spajkovat, ale to potom znamena ze chyba je len v karte hmmm.
tak ze nepomohla ani cista instalacia winXPsp2 (bez update, vypnute v services.msc, vlastne vypnute skoro vse) a ovladace+PVR z CD + nejaky najdolezitejsi software. damn :((
AB (16)|26.2.2006 10:52
neda sa to nejako inac zamknut???