Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AirStar2 - problém s laděním

exTNT (1421)|30.11.2005 16:11
Floydie
Pěkný! Tím se leccos vysvětluje a jsou to matláci, že to někam jasně nenapíšou... :-I
pluto (18)|1.12.2005 09:14
Tu žlutou nálepku na kartě mám-citoval jsem z ní před pár dny. Technisat mi zaslal stejný email jako Floydie. A přesto voltmetrem naprázdno nenaměřím žádné napětí. Tak nevím co si o tom mám myslet. Existuje-li nějaká ochrana proti zkratu(dipól je zkrat) či nějaká chytrá automatika, která těch 5V do antény pošle a nebo je to rozbitý, či něco jinýho.
Floydie (13)|1.12.2005 11:56
[quote=pluto]Tu žlutou nálepku na kartě mám-citoval jsem z ní před pár dny. Technisat mi zaslal stejný email jako Floydie. A přesto voltmetrem naprázdno nenaměřím žádné napětí. Tak nevím co si o tom mám myslet. Existuje-li nějaká ochrana proti zkratu(dipól je zkrat) či nějaká chytrá automatika, která těch 5V do antény pošle a nebo je to rozbitý, či něco jinýho.[/quote]
tak to bych reklamoval, jasne pisou ze to tam je stabilne nebo neni, podle existence nalepky.
krahulik (109)|3.12.2005 19:03
jen dotaz:kde se da sehnat "oddělovač stejnosměrného proudu" nebo to co je doporucovano? :-)
pri zapojini as2 podle vyrobce se signalem ani tuk, po precteni diskuse na foru a soupnuti kablu do druhe zdirky signal nalezen.

do karty mi jde cca 2 m obyc. kabl. (samice samec) - tv prutovka (signal kolem 70 %)
upgrade: 2 m kabel, rozbocovac - pokojova antena se zesikem (pichla do el. zasuvky), natoceni a naplny kotel: mux "A" 97%,mux "B" 93%, mux "C" 100
%.
prosim o radu, viz vyse, lze nejak poskodit kartu, kdyz jedu do "jine" zdirky a pokoj. antenou se zes. ?



btw: thx 2 exTNT a kol. , karta ma vsechny fce , ktere od tv karty pozaduji
Reserved (79)|3.12.2005 19:08
dá se koupit v obchodech se satelitní a anténní technikou, možná že ho budou mít i v GM, nevím. Já ho kupoval za 180 Kč v satelitní technice na Koněvově ulici na Praze 3
krahulik (109)|5.12.2005 12:04
Reserved

diky, jestli jsem pochopil spravne, tak si mel rozbocovac anteny, jeden fous sel do tv a druhy do karty?
ja mam pichlou jen antenu, mam drat ktery ma konec samec - samice, takze jsem ten kabl jenom otocil a je zapojen v te druhe zdirce, druhy konec je pichlej pres redukci do pokojove anteny se zesilovacem)

2 all:

takze nevim zda ma smysl koupit ten "oddělovač stejnosměrného proudu", jak je to s tema 5V jsem nejak nepochopil :-(

jesli muzu tak bych rad nejaky presny nazev "oddělovač stejnosměrného proudu", v GM jsem docela ztracen, nevim jak to vypada, jaky jsou druhy atd
diky
krahulik (109)|5.12.2005 12:20
ps: zlutou nalepku na karte mam
Reserved (79)|5.12.2005 12:21
Pochopil si celkem spravne, mám anténu na střeše, následuje obyčejné Tcko (2 way spliter), na jednom konci tecka je píchlá TV (přímo), na druhém konci přes - nevím jak se to jmenuje přesně - přerušovač země (oddělovač stejnosměrné složky v anténě) do vstupu TV karty a z výstupu TV karty to vedu do videa (beží stejně jen když je zapojene PC).

Když popíšeš v obchodě se satelitní nebo antenní technikou nebo v GM svúj problém a řekněš, že potřebuješ galvanicky oddělit zem antény od země spotřebiče protože tam máš rozdíl potenciálů (zkus si schválně změřit voltmetrem - jestli ho máš - napětí mezi zemí anténího kabelu a kolíku v zásuvce - já tam měl cca 10V), tak budou vědět o čem je řeč. Co se samotného "oddělovače" týče, je to obyč koax s normálním konektorem BNC na každé straně (pro rýpaly: na boku kabelu není žádný konektor, takže jsou jen 2 :-) ), jen je jeden z nich trochu tlustý (tam bude asi vložený ten kondik). Stálo mě to asi 180 Kč, je to made in China a má to - jestli se pamatuji dobře - nápis Ground Braker (přerušovač země).
krahulik (109)|5.12.2005 21:23
Reserved


tak jeste upresneni: pomoci oddelovace se ti podarilo naladit muxy v te spravne zdirce? (tj pred tim to slo pouze kdyz to bylo pichle opacne nez uvadi vyrobce, ted uz to pomoci oddelovace jede v pohode jak je spravne?)

diky
Reserved (79)|6.12.2005 06:02
Ano, přesně tak
krahulik (109)|6.12.2005 21:28
tak po dokoupeni toho oddelovace, jsem naladil 3 muxy. Bohuzel prijem se zhorsil u vsech muxu o par procent :-( vsechny tri jsou nejhur nad 90% (docela skacou +- 5%) takze to ujde (ber je vetsiou nula)
Reserved (79)|6.12.2005 21:50
a mas to ted v tom antenim vstupu nebo výstupu?, zkus jiné natočení anteny a pokud máš nějaký rozbočovač, nebo něco podobného, tak se ho snaž obejít, nebo minimalizovat jejich počet (každá má nějaký útlum)
krahulik (109)|7.12.2005 00:09
Reserved


ted to mam jak je doporuceno, do karty ten oddelovac, na nem cca 2 m koaxial (veden po zemi a pak nahoru na stul k oknu na parapet kde je druhy konec pichlej do anteny (prutovka (ta se moc tocit neda, furt pada, signal ntu lepsi tu horsi atd) anebo -aktualne- pokojova antena se zesilovacem. ten zaply a jde to viz vyse, kdyz je to vyple (muzu hodit prutovku jeste i do pokojove anteny - tak to taky jde, ale hur). Paradoxne nejlepsi hodnoty byly pri pokojove antene ve druhe zdirce :-)

tzn: ted cca 15 cm oddelovac - cca 2m koax - cca 1 m pokojova antena

lokace: pha 11 - Chodov, VS koleje, koukam primo na cukrak, vzadu strahov-petrin, zizkof pres panelaky
Reserved (79)|7.12.2005 16:22
No ta délka kabelu je vic než dobrá, já to táhnu ze střechy bez předzesilovače a 2 multiplexy mám na 100% a třetí na +-87% (malá chybovost tam je, ale nevadi mi tolik). Jelikož nejsem anténář, tak ti asi víc nedokážu poradit....
Vilas (2)|8.12.2005 08:31
Zdravim, tak jsem po procteni mnoha diskuzi take zakoupil AirStar2. Po vsech peripetiich s prohozenymi antenimi zasuvkami, chybovymi hlaskami ohledne kodeku, upgrade ovladacu na 4.3.2 mam tento problem: Mam slaby signal - 64% a polozka BER se pohybuje od 1.500000E-002 az 3.500000E-002 takze mam vypadky. Doted jsem slysel jen rozhlas, nyni se zobrazila i ct2 takze vse je spravne jen se to vsechno seka zrejme kvuli slabemu signalu. Pritom na stolnim SETTOP Boxu vse jede ok - signal 98%. Dokaze nekdo pomoci? Mame jednu antetu a rozbocovac nebo jak se tomu rika. A zesilovac.
clee (6592)|8.12.2005 12:56
zkus to pichnout primo do anteny (bez rozbocovacu a zesilovace), airstar ma hodne slusnej (citlivej) tuner, kdyz to chytne stb tak airstar musi taky
exTNT (1421)|9.12.2005 00:13
[quote=Reserved]To víš, já jsem tak přízemní, že u mne snad ani jiný postup než přízemní nepřipadá v úvahu \/ :-E , musel jsem trochu experimentovat s nastavením toho WinLIRC (měl jsem původně nastaveno na RX Device a ne na DCD a trochu vyžší rychlost než teď - 115K), rovněž odraz od leštěné skříňky (dřevo) nebyl asi ideální a tak jsem musel koupit prodlužku na seriový port, ale teď už DO funguje.....nic kouzelného co?...Já jsem si to myslel....Teď už jen musím vykoumat český TXT nebo skryté titulky u GE verze (v Pro verzi mi funguje krásně) a pokročím do dalšího levelu :-!!! (to máš jako u DOOMa - vyvraždíš čerty v jednom pekle a pak zoufale hledáš vstup do dalšího levelu... :-E )[/quote]
Tak už to vim - stačí použít novou verzi DVBV GE (1.7.2) ve které už je v menu Settings přidaná volba Subtitles a pokud jsou titulky přítomny, objeví se tam i ze které je bude brát stránky. :BB: :-E
krahulik (109)|9.12.2005 01:04
exTNT


ve verzi TE 4.3.2.1208 (stazeno z netu) to tam taky je, bohuzel hazi to trapne znaky misto cestiny.pri tom v tehle verzi se upravil teletext do vzhledu jako u GE (pouze velak pismena bez diakritiky) jak si tu dal ukazku.
pak je docela nahlavu ze nelze skryt stavovy radek i panel nastroju, zmizela hodnota %, a co me nejvic stve, nelze okno zmensit do ctverecku "do rohu monitoru", lze menit jenom vertikalni velikost (na vysku), sirka je pevna, takze mi to tu zabira dost mista :-(

takze souboj teletext vs. velikost okna :-)
exTNT (1421)|9.12.2005 07:31
krahulik
Njn, to je halt daň za verzi "zadarmo". V GE verzi 1.7.2 jsou titulky přesně jako v teletextu (tedy velká písmena bez diakritiky), skrýt lze všechno, nastavovat velikost okna taky dle libosti...
mirror-barbie_princezna_1_169.jpg
krahulik (109)|9.12.2005 10:10
exTNT


:-)
to je stejne hrozne, daji novou vylepsenou verzi, a ona je skoro horsi nez ta puvodni :-( veci co chodi ve verzi na cd jsou std a oni to takhle zase zkrouhnou, grrr

asi budu casem posilat doporuceny dopis :-)
Reserved (79)|9.12.2005 17:02
Jo jo, je to parada, uz jsem si ji ted nainstaloval a titulky makaji presne tak jak jsem chtel. Díky za info :BB:
Vilas (2)|9.12.2005 23:06
tak uz mi to funguje jak ma. pomohlo toto: https://www.tvfreak.cz/oddelovac-prepeti-na-kabelovce/1529
a zapojeni do sparvne zasuvky jak uvadi vyrobce. jede to super.
vojtas (2)|24.3.2006 02:34
Tak ja mam nejaky zahadny problem... A-cko chytam na cca 90% a vsechno bezi chyby zadne... B-cko me signalove silene stagnuje od 60-90% ale i kdyz je kolem 70% tak me upne vypadne obraz a jen se seka zvuk... Nevite cim by to mohlo byt? mam poovovou antenu ze zesilovacem, kdyz ten zesik uplne vypnu tak nechytim vubec nic...
Nasty_tvf (568)|24.3.2006 09:49
No, právě nejspíš tou anténou. Zesílenej špatnej signál je pořád jen špatnej signál. Je mi jasné, že ne vždy a všude lze použít pořádnou venkovní anténu, ale vsadil bych se, že by ten problém vyřešila.
vojtas (2)|24.3.2006 14:14
Tak jsem to uz vyresil, antenu pootocil to pozice alfa-omega2 pravou ruku do levyho uhlu a levou do pravyho a drapat se nohou na zadech a uz to bezi...

tolt at zije obruzelezobetovona barabizna pred vyhledem z okna...