Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

D.O.G - DVBViewer Owners Group

clee (6592)|22.8.2006 13:42
tak ze bych taky konecne GE vyzkousel? :-)
Nasty_tvf (568)|22.8.2006 13:50
To já zas PRO verzi asi ani už zkoušet nebudu, musí se to instalovat a vůbec :-E
MaG (28)|22.8.2006 21:00
Mám GE od včerejška a už mi přirostl k srdci. Zpočátku mně překvapilo, že není potřeba instalovat, ale to mám samozřejmě nejraději. Jen sem překopíroval seznam kanálů z TE.

Prý je PRO náročnější. No - pokud je tak náročná jako TE, pak souhlasím, s TE se mi sekal obraz při surfování na webu, teď mohu i nahrávat celý multiplex bez problémů a přitom se i dívat a surfovat. Nebo se nahrává na mém účtu a manželka je mezitím na svém účtu .. pohoda.
clee (6592)|22.8.2006 21:32
tak sem ho teda zkusil, znatelne rychlejsi nez pro verze, prehlednejsi nastaveni a epg se lip refreshuje pri prechodech mezi muxy, zatim si ho necham 8-)
Nasty_tvf (568)|22.8.2006 21:48
clee
sem to řikal už dávno :-E
Madagio (72)|23.8.2006 17:34
[quote=clee]epg se lip refreshuje pri prechodech mezi muxy[/quote]
prosím JAK?
clee (6592)|23.8.2006 17:53
automaticky kupodivu, kdyz sem prepnul v pro z ct1 treba na primu tak tam v osd visely vetsinou uplne nesmyslny porady, jeden radek z ct1 druhej treba z ocka, v ge je tohle nejak lip osetreny
Madagio (72)|23.8.2006 18:30
hm, tak nic. já když kliknu na primu, tak vidím všechny pořady z čt1 a když kliknu zpět, tak vidím pořady čt1 a primy dohromady.
Eso Rimmer (101)|20.10.2006 11:19
tak jsem koupil placenou verzi a narazil jsem na 2 problémy:

1) (GE i PRO) naladěné stanice jsou číslované od nuly, takže první stanice je na dálkovém ovladači na 0 místo na 1. Jde to nějak změnit, kromě přemapování tlačítek?

2) (GE) - dálkový ovladač fungujuje v obou verzích programu, ale v GE nefunguje přemapování tlačítek. Když na danou položku poklepám, nevyskočí okénko pro naučení tlačítka. Ani tlačítko "naučit" tam není (v PRO verzi je).
titi (9)|7.11.2006 18:53
DVB Viewer GE 2.1.3.0 vyvěšěno dnes. Lze použít češtinu pro v 2.0.2
MrPep (26)|18.11.2006 00:07
[quote=Eso Rimmer]1) (GE i PRO) naladěné stanice jsou číslované od nuly, takže první stanice je na dálkovém ovladači na 0 místo na 1. Jde to nějak změnit, kromě přemapování tlačítek?[/quote]Tak to by me take zajimalo, ja jsem to "vyresil" tak, ze jsem si na nulu dal CT24.

2) To opravdu nejde v DVBVieweru Pro (v zde tak vychvalovanem programu az do geniality) nastavit cas pro Timeshift? Treba aby udrzoval v pameti pouze poslednich 5 minut? (Umel to napr. jinak nic moc program dodavany k Compro U3).

3) Ten bordel v EPG zapricineny stejnym cislovanim kanalu v multiplexech je opravdu dosti velkou degradaci celkoveho dojmu. To by snad slo udelat, aby se to pri kazdem reloadu nacetlo aktualni, ne? Moc nechapu k cemu je v editoru kanalu polozka Skupina, doufal jsem, ze kdyz kanaly multiplexu A dam do skupiny A a kanaly multiplexu B do B, tak to ten problem vyresi, ale nikoliv.

Je zajimave, ze to ocividne moc lidem nevadi, mne to tedy vadi velmi. Bez propracovaneho a SPOLEHLIVEHO EPG je cely program dosti k nicemu. Kdyz uz tedy sleduji TV a poridim si k tomu "komfortni" program, tak od toho ocekavam maximalni uzivatelskou pohodu, ci-li uchopim dalkovy ovladac, podivam se pomoci OSD co kde davaji a pripadne prepnu, nebo zapnu, ci naprogramuju nahravani.

Napadlo me tedy ozelit EPG z jednoho multiplexu, nastavil jsem tedy vsem jeho kanalum "Nezahrnout do EPG", vysledek zadny, EPG se zobrazovalo dale (s chybami pochopitelne) a to i po vymazani souboru epg.dat. "Vyresil" jsem to tak, ze jsem temto kanalum nastavil nesmyslne Service PID (treba na hodnotu 99). Pak se EGP temto kanalum opravdu nenacte a do druheho multiplexu se tedy nic nemicha. Reseni je to ovsem uspokojive jen velmi lehce. To, ze se mi do EPG nekdy dostane zmet uplne nesmyslnych znaku radsi rozebirat nebudu...

4) Ted mozna budu vypadat hloupe (mozna uz vypadam), ale muze mi nekdo rici, co znamena ukazatel s hodnotou -1 na prilozenem screen-shotu (tato hodnota byla u vsech poradu a u vsech kanalu)? Dostanu se tam volbou Esc -> Nyní -> (zde vybrat nejaky porad) -> Enter. Mel by se tam zobrazit pocet ubehlych minut jako je tomu kdyz kilknete na spodni cast obrazovky a dale kliknete na nazev poradu.

5) Zvolim: Esc -> htpcHome -> ... a zde jsou veci jako Filmy, Hudba, Obrazky, pocasi. Ne, ze bych to povazoval za dulezite, ale kdyz uz to tam je, tak by to mohlo i fungovat. Snazil jsem se to nastavit jak to jen slo (i v Moznostech) a zadny obrazek, ani hudbu, ani pocasi jsem z toho nedostal, akorat RSS funguje, to je docela pekna vec.

6) Na to, jak tu DVBViewer lidi vychvaluji me velmi zklamal. Vetsina lidi take rika, ze cena 15€ je vice nez dobra. Ja si myslim, ze to je cena tak akorat odpovidaji celkovemu propracovani programu a tudiz ty nedostatky clovek nejak zkousne. Na druhou stranu je zakladni myslenka dobra, tak se snad vse casem doladi.

7) Nevysledoval jsem presnou souvislost, ale kdyz prepnu na stanici Ocko, nebo TOP TV, tak cely krasny DVBViewer spadne, nechapu. Mozna to je nastavenim dekoderu.
libora (24)|5.12.2006 12:11
Od minulého týdne jsem také majitelem DVBVieweru a chci se optat na jednu věc, která mne trápí. Normálně jsem používal program ArcSoft TotalMedia, kterému běžel na pozadí jakýsi "správce", který zapínal nahrávání - při nahrávání se samozřejmě spustil celý ATM, ale jinak mohl být ATM vypnut.
To jsem zatím u DVBVieweru nenašel - zatím zkouším verzi Pro. Nastavil jsem si alespoň aby při minimalizaci se zakázalo AV, takže alespoň nehraje celou dobu, ale stejně zůstane "viset" spuštěné ffdshow takže pokud si pustím nějaké jiné video tak dochází ke zdvojení ffdshow a tím k určitým problémů - zatím řeším tak, že spouštím videa přes Nero, které ffdshow nepoužívá. Stejně by to ale mělo jít nějak jinak, jen jsem zatím nepřišel na to jak.

EDIT: Tak jsem koukal, že je postup pro nahrávání popsaný v jiném příspěvku, tak ho zítra prubnu a uvidím :-)-
Norman (17)|8.10.2007 21:55
Zdravim diskutujici.
Pouzivam DVBViewer GE od verze 1.9.4 a ted aktualne 2.4.2 a stale se potykam s jednim kosmetickym problemem.
Pokud spustim prehravani souboru (MPEG2) v rezimu pres celou obrazovku z OSD menu polozkou File playback, tak mi pri spusteni druheho a dalsiho souboru zustane "viset" kurzor mysi a nezmizi, i kdyz mam v options nastavene, aby mizel po jedne sekunde.
Resim to tak, ze DVBViewer minimalizuji a hned maximalizuji. Potom kurzor zmizi, ale je to otravne.
Vam ostatnim to nedela? Na DVBViewer foru jsem o tom nic nenasel.
Predem diky za vsechny postrehy.
Cajda12 (1)|28.2.2008 18:10
Chtěl bych se zeptat, mám problém při sledování digitální tv v DVBVieweru 3.9.1 po nějaké době od spuštění vypadne obraz a zůstane jen černá obrazovka, po znovunaladění programu je vše zas nějakou dobu v pohodě a pak se DVBV vypne úplně, ten samý problém je i při nahrávání, ale tm je tento proces daleko rychlejší. neví nekdo v čem je chyba.

Konfigurace mého PC: Procesor AMD Athlon 64 3200+, deska MSI RS482, grafika integrovaná, paměti 2048(2x 1024), tuner Leadtek DTV 2000H
kuko61 (257)|17.3.2008 14:56
[QUOTE=Cajda12;167563]Chtěl bych se zeptat, mám problém při sledování digitální tv v DVBVieweru 3.9.1 po nějaké době od spuštění vypadne obraz a zůstane jen černá obrazovka, po znovunaladění programu je vše zas nějakou dobu v pohodě a pak se DVBV vypne úplně, ten samý problém je i při nahrávání, ale tm je tento proces daleko rychlejší. neví nekdo v čem je chyba.

Konfigurace mého PC: Procesor AMD Athlon 64 3200+, deska MSI RS482, grafika integrovaná, paměti 2048(2x 1024), tuner Leadtek DTV 2000H[/QUOTE]

Mas legalnu verziu? Toto mi robilo robilo tiez, ale odkedy som DVBviewer kupil, tak mi nespadol ani raz. Pokial mas DVBviewer kupeny, tak potom neviem...
Retiree (659)|1.6.2008 15:26
Houstone, máme problém...
Havárie serverovny v Houstonu
Kdo z majitelů licence programu DVBViewer se dnes (1.6.2008) snaží stáhnout ze serveru novou verzi programu, má smůlu. Serverovnu v Houstonu, kde je umístěn i server, na kterém běží i DVBViewer.com, postihl dnes ráno rozsáhlý elektrický zkrat a požár elektrorozvodny. Žádné uživatelské servery naštěstí nebyly poškozeny Opětné uvedení do provozu se očekává dnes odpoledne (místního času)
Zdroj: http://www.dvbviewer.info/forum/index.php?showtopic=27050
Retiree (659)|2.6.2008 07:30
Problémy přetrváívají, aneb Murphyho zákony v praxi...
http://www.dvbviewer.info/forum/index.php?showtopic=27050
http://tech.slashdot.org/article.pl?no_d2=...8/06/01/1715247

Tuším v pátek nebo v sobotu uvolnil Christian Hackbart novou verzi programu DVBViewer. Zájem o download nové verze byl tak velký, že došlo k zahlcení a následnému zablokování serveru (počet downloadů byl, pokud si vzpomínám, asi 270 tisíc).
Po opětovném zpřístupnění serveru došlo v neděli ráno k výše zmíněné havárii v Houstonu...

New>
Dnes asi v 21 hodin (SLČ) byly zprovozněny poslední servery, mezi nimi i dvbviewer.com
MarlboroCZ (14)|17.6.2008 08:59
Zdravim pritomne, uz delsi dobu se zabyvam problemem, k cemu je Server4P. Zkousel jsem, ze mi TV bezi, i kdyz je tento program vypnuty, proto nechapu jeji funkci. Diky za odpovedi na stupidni otazku, ale zajima me to.
Dalsim problem mam v tom, jak mam nahravat 2 muxy se 2 kartami AS2. V tom Server4P jsem mel na vyber z obou karet, ale v DVBV jsem mel v moznostech jen jednu kartu. Dostal jsem se do slepe ulicky :)
Retiree (659)|17.6.2008 09:40
K čemu je ServeP nevím, použil jsem ho jednou před asi čtyřmi lety.
Existuje více verzí DVBViewer, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15295, licensovaná verze DVBViewer Pro podporuje až 3 různé karty (sám používám dvě), naladěné kanály lze pak přiřadit té které kartě. Předpokládám, že "demo" verze DVBViewer Technisat Edition tuto možnost neposkytuje
MarlboroCZ (14)|17.6.2008 09:47
Mam licensovanou verzi Pro. Byl bych moc troufaly, kdybych te pozadal o screeny z nastaveni? Jsem v tomhle asi vazne lama :) Diky.
Retiree (659)|17.6.2008 13:51
Já se orientuju v DVB-C, nicméně to zkusím.
1. Předpokládám, že ve Správci zařízení jsou zobrazeny obě karty a obě funkční
2. DVB Viewer > Settings > Option (DVB Viewer > Nastavení > Možnosti), záložka Hardware, okno Device: zde by se měly ukázat vedle Unicast a Multicast i obě karty (Tuner Type: vybráno Terrestrial). Pokud zde karta chybí, zkusit Scan Devices. Zvýraznit 1. kartu a vpravo přiřadit skupině A, zvýraznit 2. kartu a v pravo jí přiřadit kanály skupiny B
3. Ladění v DVBV se verze od verze poněkud liší, u poslední verze následovně. Naladěné a vybrané skupiny kanálů je nyní třeba zařadit podle multiplexů do skupin A nebo B (samozřejmě kanály z jednoho muxu ve stejné skupině): DVB Viewer > Channel > Channel editor: Zde pro každý vybraný kanál jednotlivě přiřadit do skupiny A, B, C (Rozbalovací menu ve druhém řádku vpravo) a provést update
Jednodušeji lze kanály po celých skupinách kopírovat z programu TransEdit¨
Shrnuto, každá karta bude ladit jiné skupiny multiplexů a tedy i současně nahrávat. V Nastavení je možno dokonce u jedné karty nastavit vyšší prioritu...
MarlboroCZ (14)|17.6.2008 14:35
Diky, tohle mi bude stacit. V tom Hardware mam prave pouze 1 kartu a Scan nepomohl. Po dovolene zkusim reinstall DVBV. S temi skupinami to chapu, mam to ted nastavene podle muxu a ve spravci nahravani mi zvyraznuje casove prekryti multiplexu, kdyz jsem to mel vsechno ve skupine A, tak zadne zvyraznene varovani nebylo a bohuzel nasledujici program se nenahral. Zatim dik za info.
bobrb (26)|1.11.2008 13:21
Mam legalni DVBV Pro 3.9.4.0 a po case prehravani se mi vypne obraz a jde jen zvuk. Stejne tak pokud prepnu na jiny program tak ten uz ma cerny obraz a jede jen zvuk:-( Tusite co s tim:
DVBV GE jede zatim v pohode...
panasonic650 (1124)|3.11.2010 11:31
Kedze toto vlakno je asi "mrtve" a ja sa snazim coraz viac vrtat v DVB Viewer PRO a neviem po nemecky (iba eng) tak sa chcem spytat ci nie je niekde inde stranka ktora sa tomuto programu viacej venuje. Vcera som rozbehavala najpr cisty netstream a potom aj moznost pouzit DVB Viewer ako client z moznostou pozerania ineho kanalu z toho isteho trasnporderu a dalo mi to dost zabrat. Navody a instrukcie su casto k starym verziam. Vdaka.
vivid.sk (11472)|3.11.2010 13:50
ano, mas originalne forum DVBV a v nom "english section"
http://www.dvbviewer.tv/forum/forum/34-english/

A to co popisujes zrealizovat ide relativne jednoducho. Sice mam namiesto CI slotu USB Phoenix citacku (cim sa mnohe veci mozu menit), ale funguje to bezproblemovo.
durib (18)|21.2.2012 18:59
Tento SW mne zaujal. Mám 3 DVB-T USB tunery. Bude mi po zakoupení fungovat přibližně tohle?:
1. Tunery budou na serveru, takže tam dám Recording service
2. Webové rozhraní je mi jasné. Dle screenshotů z programu je však možnost se připojit k serveru pomocí klasického DVB Viewer. Tzn. přes ten program lze takto dělat co? Plánovat nahrávání, zachytávání streamu ze serveru?
3. Pokud to streamuje do sítě celý mux, lze prohlížet samostatně programy v tom muxu? Tzn. mám 3 tunery pro 3 muxy, v každém jsou nějaké programy. Např. CT1, CT2, CT24 a CT4. To streamuju do sítě a chci se podívat třeba na CT24, jde to? Ve screenech jsem tam moc možností totiž nenašel. Díky.
vivid.sk (11472)|21.2.2012 20:15
2) ano, z klientskych stanic vies plnohnodnotne pozerat rovnako ako zo "servera" (PC, kde su fyzicky nainstalovane DVB-S karty), vratane nahravania aj timeshiftu.
3) nestreamuje sa cely mux. DVBService posiela to, co pozaduje DVBViewer. Ano, funguje to, co pozadujes, dokonca s jednou kartou vies pozerat na X klientskoch vsetky programy z 1 kompletneho muxu. Ja som rozbehal pozeranie TV uz ja na mobile (android). Vies teda pozerat cokolvek kludne aj na WC :)
durib (18)|25.2.2012 22:09
Tak už zakoupeno.
Má grafická karta nějaký vliv na to, jestli na tuneru něco naladím? Na stolním PC připojím tuner do USB a naladím stanice bez problému a za chvilku. Na notebooku s lehce vadnou grafikou to hledá půl hodiny a nic z toho.
Windows 7 x86
vivid.sk (11472)|26.2.2012 00:20
podla mna to nema vplyv. Problem bude niekde inde.
durib (18)|29.2.2012 18:39
Počítače jsou děsné. Doteď jsem si ještě myslel, že elektronika je bez "duše". :)
Hrabal jsem se v tom hrozně moc (v podstatě od mého dotazu). Dopoledne jsem nadával, ža by to nemohli pustit ani po 25. hodině. Vypnu komp, odpoledne ho zapnu a NALADÍM ! stanici. Předtím několik restartů, resetů a ani ťuk! To je děs. Snad se to zase neposere.
A k mé otázce: jak musím ošéfovat widows 7 firewall, abych jej nemusel vypínat a jelo mi webové rozhraní a recording service po LAN? Nějaký port accept jsem tam nenašel :( díky.
A poslední otázka: jak mám tady udělit reputační body?
durib (18)|31.3.2012 10:00
Provozuje někdo tento SW s DVB-S kartou a dekódovací kartou? Zaujala mne nabídka DigiTV, ale na otázku, jestli to můžu provozovat na PC mi neodpověděli. Díky.
vivid.sk (11472)|31.3.2012 12:07
Iste. Asi vacsina uzivatelov, kedze EMU (z cias digiTV) je uz mrtve.
durib (18)|1.4.2012 20:40
A můžeš mi napsat, co za hardware k tomu do PC potřebuju? Nejlépe něco na USB. Příjímač je pro mne jasný, ale kam a jak nacpat tu jejich kartu? díky
EDIT: a nebo nechápu sarkazmus. Jak to tedy je? Můžu nějakou satelitní placenou TV službu sledovat v DVB Viewer a streamovat do LAN?