Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 89

Téma: Rozbocovace

Nováček Avatar uživatele Falcon
    Registrace
    Apr 2005

Zdravim , mam otazecku a moc tomu nerozumim . Mam po byte rozvedeny TV signal z kabelove televize , ale je nejaky zrnity . Je to zousobeny dvema rozbocovacema , ktere jsou do serie ... Mam otazecku . Domnivam se tedy , ze musim signal zesilit .Ale mam varianty
    a) pokud ho zesilim nejakym nejakym rozbocovacem se ziskem 10 db na zacatku u zasuvky nedojde k nejakemu zkresleni ?
    b) jeden z rozbocovacu nahradit aktivni rozbocovacem , ale nemam k rozbocovaci pristup s elektrikou ... Existuje akt.rozbocovas napajeny pres koax ?

dik
    Marek
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Na kabelovku nepoužívej žádný aktivní rozbočovače a podobný hrůzy, ale normální zesilovač, třeba TERRA-HA023

Registrace
    Apr 2005

Takze myslis pouzit neco jako linkovy zesilovac ? Vis pripada mi blby zesilovat signal a potgom ho na rozbocovaci zase ponizovat ...

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Falcon
    Takze myslis pouzit neco jako linkovy zesilovac ? Vis pripada mi blby zesilovat signal a potgom ho na rozbocovaci zase ponizovat ...
    Tak signál rozhodně neponižuj - to není důstojný...

Teď vážně - napřed zesílit, potom rozbočit (nikdy ne naopak). A pokud je ten rozvod nějak extrémně dlouhý (a mohlo by dojít k tomu, že úroveň signálu u první TV za zesilovačem bude výrazně vyšší, než na konci), tak použít odbočovače (např. tak, že k první TV odbočovač -24dB, k druhé -18dB a ke třetí -12dB - samozřejmě výstup u posledního odbočovače zakončit odporem 75 Ohm).

Registrace
    Apr 2005

uff takze pokud je vic za sebou tak odbocovace kazdej jinej odpor , rspektive na zacatku vic ke konci min . OK . Jinak proc nepouzit aktivni rozbocovac ?\na inetu jsem jeste nasel toto :
    http://www.avelektronik.cz/katalog_d...07a55844de6d58

Registrace
    Apr 2005

jinak je situace takova , ze mam jednu zasuvku kde je to rozdvojene na dva koax... a jeden posleze po 3m na tri televize . A tady uz je to spatny ...

Registrace
    Mar 2004

uff takze pokud je vic za sebou tak odbocovace kazdej jinej odpor , rspektive na zacatku vic ke konci min . OK . Jinak proc nepouzit aktivni rozbocovac ?\na inetu jsem jeste nasel toto :
    http://www.avelektronik.cz/katalog_d...07a55844de6d58
    Problém u zesílení kabelovky je jednak v tom, že použitý zesilovač musí zesílit všechny programy stejně (a nikoliv jako ty levný šroty, jenž z toho udělají noty na buben, tj. jeden program silný moc, druhý v útlumu atd.) a druhak u levnejch krámů není žádná použitelná vybuditelnost (=max. výstupní úroveň), takže defacto nic nezesiluješ. Tady jenom podotýkám, že údaj o max. výstupní úrovni je na zesilovačích většinou udáván pro zatížení 1 zesilovaným kanálem - u těch levných to platí prakticky ve 100% případů, dražší zesilovače mají ještě vypsán údaj o zatížení 36 kanály. Takže pokud má levnej krám údaj např. 94dB a ty máš kabelovku s 36 programy, tak zesilovač můžeš nastavit na max. 70dB - a to je na prd. Ta TERRA má údaj 114dB, čili realita je kolem 90dB na výstupu. A TV přijímač by měl dostat min. 60dB a max. 80dB, což po odečtení útlumu v odbočovačích a kabelech, vychází tak akorát.

Registrace
    Apr 2005

Sorry , ja jsem dost laik , takze dalsi otazecka . U toho zesilovace je napsano Zesílení: 2x 18dB. co to znamena ? Domnival jsem se , ze pokud je napsano zisk 18 db tak se to tyka eleho pasma ... A jeste jaky je vlastne rozdil mezi zesilovacem a aktivnim rozbocovacem ?

Registrace
    Apr 2005

a co beres jako levny ?

Registrace
    Apr 2005

a rozdil mezi odbocovacem a rozbocovacem ?

Registrace
    Mar 2004

Sorry , ja jsem dost laik , takze dalsi otazecka . U toho zesilovace je napsano Zesílení: 2x 18dB. co to znamena ? Domnival jsem se , ze pokud je napsano zisk 18 db tak se to tyka eleho pasma ... A jeste jaky je vlastne rozdil mezi zesilovacem a aktivnim rozbocovacem ?
    Už jsem ti psal - levnej zesilovač na kabelovku NE. TAKŽE ANI NEŘEŠ, CO TAM PRODEJCE PÍŠE ZA BLBOSTI Stejně jako výraz "aktivní rozbočovač" je hovadina

Registrace
    Mar 2004

a co beres jako levny ?
    Všechno pod tisícovku. Jestli nechceš mít doma sbírku harampádí, ale potřebuješ opravdu zesílit signál, tak vem tu TERRU (nebo třeba ekvivalent od SPAUNa - ten bude ovšem ještě dražší).

Registrace
    Mar 2004

a rozdil mezi odbocovacem a rozbocovacem ?
    Velmi laicky (a pro tvoje použití) je rozdíl v tom, že v případě odbočovače vyloučíš možnost vzájemného rušení televizory navzájem. Navíc docílíš zhruba stejné úrovně signálu u všech připojených zařízení.

Registrace
    Apr 2005

Dik zkouknu to a uvidim .....Kazdopadne to neni zas takova sranda jak jsem si myslel

Je tu občas Avatar uživatele LuSil
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Teď vážně - napřed zesílit, potom rozbočit (nikdy ne naopak). A pokud je ten rozvod nějak extrémně dlouhý (a mohlo by dojít k tomu, že úroveň signálu u první TV za zesilovačem bude výrazně vyšší, než na konci), tak použít odbočovače (např. tak, že k první TV odbočovač -24dB, k druhé -18dB a ke třetí -12dB - samozřejmě výstup u posledního odbočovače zakončit odporem 75 Ohm).

Momentálně také řeším problém s rozvodem kabelové TV po bytě a jelikož jsem z tvích příspěvků pochopil, že tomu dost rozumíš, chtěl bych tě požádat o pár rad a názorů

1)
    Objevil jsem tyto zesilovače "ALCAD AL-221" http://www.antech.cz/cz/pdf/kat-cz-ca_ai.pdf a "IKUSI ATP-322, nebo ATP-302" http://www.antech.cz/cz/pdf/kat-cz-cbs_atp.pdf. Doporučil by si mi nějaký, nebo je opravdu lepší ten zesilovač "TERRA", který tady dopručuješ?

2)
    Co u těchto zesilovačů znamená pojem "fixní náklon"?

3)
    Zakončení odporem 75 Ohm je nutné použít pouze u odbočovačů, nebo i v případě použití rozbočovačů?

4)
    Jakým způsobem by jsi vyřešil připojení FM Tuneru? Sloučit TV a R výstupy a pak oba najednou zesílit zesilovačem a rozvést po bytě pomocí odbočovačú přes jeden kabel televizi i rádio, nebo sloučení není třeba a na výstupu TV fungují rozhlasové i televizní kanály? Nebo vézt zvlásť kabel z výstupu R přímo do FM tuneru?

5)
    S jakými útlumi by jsi mi doporučil odbočovače, když první odbočovač hned za zesilovačem bude mít tři odbočení. Na jednom odbočení bude přibližně 4m kabelu a další odbočovač se třemi odbočeními, kde bych chtěl připojit TV, DVD Recorder, a v případě, že by to bylo možné tak ještě FM Tuner. Na druhém odbočení bude 10m kabelu a připojená TV. Na třetím odbočení bude 6m kabelu a odbočovač se dvěmi odbočeními, na nich max. 2m kabelu a připojená TV karta v PC a TV.

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nevyhovujici fce SCART rozbocovace BANDRIDGE
    Od Vslayer v sekci Bastlení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 18-04-2006, 16:00