Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 62

Téma: Editace souborů MPEG2 - začátečník

Nováček Avatar uživatele bond007
    Registrace
    Sep 2005

Ahojte. Předem se omlouvám za možná amatérský dotaz, ale jsem začátečník. Dotaz tedy zní, jaký mám použít program na výslednou editaci nahrávky (vystřižení reklam, nastavení správného začátku a konce) a jaký program pro authoring DVD a nakonec jaký vypalovací program. V mém případě asi bude platit, že čím jednodušší, tím lepší. A ještě jeden dotaz. Je možné pomocí nějakého programu výslednému video souboru v MPEG 2 snížit kvalitu (=zmenšit ho)? Díky všem za radu. Radek
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

bond007
    viz sekce Návody apod.

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

bond007
    Zkus taky napsat, z jakého zdroje ten MPEG2 pochází (analogová x digitální TV karta), v jakém je formátu (mpg, ts apod.) a proč chceš ten výslednej soubor zmenšovat.
    Principielně: většina authoringových softů je ráda, když jim dáš video a audio odděleně, takže bys měl nahrávku nejprve demuxovat. Aplikace, která Ti provede demux (oddělení videa a audia při zachování, resp. opravě synchronicity) a zároveň Ti umožní vystříhat nepotřebné, je ProjectX (viz Návody, jak už psal "mirekv"). Během demuxu Ti taky PX vytvoří log, ve kterém je mj. napsáno, jaký má video (i audio) datový tok. DVD by mělo mít datový tok videa kolem 8000 kbps, protože nevím, co je zdrojem té Tvé nahrávky, tak nedovedu říct, jestli to bude potřeba zmenšovat, ale dost bych se divil. Každopádně: demuxované soubory můžeš použít jako základ pro tvorbu DVD prakticky v čemkoli, pro začátečníka je (dle mého názoru) dobrý DVD Lab Pro. Výsledek se dá zmenšit třeba ve Shrinku.
    Pokud ovšem potřebuješ nutně menší výsledný soubor, doporučil bych spíš pouvažovat o převodu do XviDu, tam dosáhneš (subjektivně) stejné obrazové kvality při výrazně nižším datovém toku - ovšem je to ztrátová komprese, takže ačkoli to okem nepoznáš, technicky vzato bude ta kvalita horší.

Registrace
    Sep 2005

Používám analogovou TV kartu a zdrojem je tv signál vedený přes klasický koaxiál. Chtěl bych zálohovat filmy a tv seriály na dvd v mpeg2. jestli jsem to dobře pochopil, tak nejprve nahraji přes tv kartu daný pořad v co možná nejlepší kvalitě, provedu demux, přápadně sestříhám reklamy, vytvořím pomocí auth. programu dvd a to pak ve shrinku můžu zmenšit. No, práce jak na kostele. Nebylo by lepší smenšení souboru provést tím, že na začátku budu zkrátka zachytávat menším datovým tokem? Odpadlo by pak závěrečné snižování kavlity ve Shrinku.

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

bond007: zachytávat v co nejlepší kvalitě a pokud možno v jiném formátu než MPEG2 (MJPEG, HuffYUV). Pak převést na MPEG2, zvuk na AC3, nechat vysoký bitrate(ideálně 8.000kbps) a převádět už na konečnou velikost - nejčastěji 4,35GB.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

bond007
    No to jdeš na to pěkně blbě.

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

ViKinG
    Amen!

Registrace
    Sep 2005

No já sem na nic ještě nešel, přečti si pořádně mojí odpověď, proto sem se ptal. Ale že by to bylo user friendly se zrovna říct nedá. To neexistuje nějaký jednoduchý nástroj? Asi zůstanu u nahrávání na VHS.

Registrace
    Sep 2005

P.S. Chci si jen nahrát z TV seriály a filmy a bohatě mi stačí "tv" kvalita aniž by se ze mě musel stát odborník na zachytávání videa, jeho zpracování atd. Díky všem za pomoc.

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

bond007
    Pokud chceš pracovat s TV kartou a vytvářet koukatelný video, musí se z Tebe stát odborník, jinak nemáš šanci. Neni to ale zase až tak složitý, spíš je to plno práce se sestříhánim reklam a tak.

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

- Mpeg-2 pro vlastní použití???

- XviD!!!

- Ale na to musíš mít rychlý železo! (P4 2,4 a výš pro rozlišení 720x576 a dat tok stačí od 2000, od 2500 kbps což je 2 až 3h na DVD-R medium )) Střih pak v přímé kopii a to 1h záznamu jak když jen kopčíš z HDD na HDD Jak s editací fotek bez nějakej převodů a renderování do aleluja...
    - Na DVDvideo formát (MPERG-2) se vykálet!
    (XviD nad 4000kbps je lepší dokonce než MPEG-2 8000kbps!)

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

@ODSakeda: Už je to tu zas?! Jdi už s tou reklamou na DivX/Xvid do háje (nebo do POKECu) a nech tazatele, ať si to ozkusí sám bez tvých trapných demagogických projevů, jak je ostatně ve vaší P.T. "pastraně" zvykem.

Já osobně XviD opustil před rokem a půl a vůbec mi nechybí.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od ODSakEda
    - Mpeg-2 pro vlastní použití???

- XviD!!!

- Ale na to musíš mít rychlý železo! (P4 2,4 a výš pro rozlišení 720x576 a dat tok stačí od 2000, od 2500 kbps což je 2 až 3h na DVD-R medium )) Střih pak v přímé kopii a to 1h záznamu jak když jen kopčíš z HDD na HDD Jak s editací fotek bez nějakej převodů a renderování do aleluja...
    - Na DVDvideo formát (MPERG-2) se vykálet!
    (XviD nad 4000kbps je lepší dokonce než MPEG-2 8000kbps!)
    Grabuji do mpeg_2, mám CPU 1,4GHz (nemusím mít nutně přes 2GHz). Bitrate kolem 8500Kbps. Nestěžuji si.
    bond007:
    mrkni se do sekce "zachytávání". Problémy se zachytáváním přes tv karty se řeší většinou tam.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Devaster
    Registrace
    Aug 2004

Citace Původně odesláno od StD

NERO DIGITAL !

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Devaster
    Citace Původně odesláno od StD
    NERO DIGITAL !
    x264

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Editace souboru mpeg ve Vegasu
    Od radek.cr v sekci Editace videa
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-06-2011, 07:01
  2. Začátečník s projektory
    Od swamp.land v sekci Projektory
    Reakcí: 7