Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Editace souborů MPEG2 - začátečník

Fantas! (3016)|5.9.2005 07:48
vlada
:BB:

Alf
Bohuzel to vede ke zhorseni vzdy...
ODSakEda (2278)|5.9.2005 11:03
- Přikláním se k Vladovi!
- A to spíše k tomu, TV pořady nahrávat do AVI a nechávat je v AVI na HDD s možnoští stříhání v přímé kopii beze změny kvality, jak jsem již psal v souvislosti s realtime komproimací např. do XviD (kdy navíc nezabírá video moc místa na HDD a nad 2500kb/s nejde záznam z TV rozeznat od live TV vysílání a koneckonců to hrají dnes i mnohé DiviX-ové stolní krámy!) , tedy s varováním: máteli rychlé železo (procák). Ale i pořehrávání-defakto rozbalování z pokročilejší komprimace více zatěžuje CPU!

- Popřípadě, máteli tu prapodivnou potřebu..., to kdykoliv můžete po sesříhání převést na cokoliv, třeba i na divný formát, jakým kvůli ochranám a tedy komplikacím s authoringem a kodekem a střihem a bordelem souborů-videofragmentů a pod, na DVDmediu a čímž trpí snadnost ovládání pro vlastní použití, DVD-video kompatibilní DVD disc je!... (o porušení patentů (kodek, authoring, formát na mediu, střihový sofrt, při veřejné distribuci (a to je i kámošům!) i když vlastního videa (z vlastní kamery) v této formě ani nemluvě!!!)
(zkušení pomlčí! Toi to maj v malíku, ale co chudák náhodnej amatér, co si chce dát kousek vlastní nahrávky do DVDvideo komatibilní podoby a nende mu to! jen si vzpomente na své začátky!)
clee (6592)|5.9.2005 11:26
co to meles? hodim video na disk v dv, sestriham, za dve hodiny to mam v mpeg2, za dalsich 5-15 minut ve vobech a za 7 minut na dvd, kterou vrazim do prehravace a cumim, vyhoda je v tom ze to bude hrat na KAZDYM dvd playeru a KAZDYM pc s DVD mechanikou a libovolnym DVD prehravacem, kdezto tobe se to na minimalne 90% dostupny populace sesype na nekompatibilite \/
stayman (12393)|5.9.2005 11:34
[quote=clee]co to meles? hodim video na disk v dv, sestriham, za dve hodiny to mam v mpeg2, za dalsich 5-15 minut ve vobech a za 7 minut na dvd, kterou vrazim do prehravace a cumim, vyhoda je v tom ze to bude hrat na KAZDYM dvd playeru a KAZDYM pc s DVD mechanikou a libovolnym DVD prehravacem, kdezto tobe se to na minimalne 90% dostupny populace sesype na nekompatibilite /[/quote]

Presne o tom som hovoril tu
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=

len vlada,PetrJ a iní to nevedeli pochopit / :-E :-E :-E
ViKinG (793)|5.9.2005 11:36
původní dotaz je jak zpracovat záznam z analogový TV karty (a pravděpodobně neumožňuje ukládat v ničem jinym než MPEG2)
1. uložit ve vysokym bitrate 8.000kbps
2. sestříhat v Womble Wizard
3. autorizovat a je-li větší než 4,35GB "sešlápnout" shrinkem
nejvíc bude záležet na kvalitě příjmu analog signálu a kvalitě TV karty (převodníku MPEG2)
Pokud oba tyto parametry nejsou výborný nebude stát výsledek za moc a nemá cenu se s tím moc babrat.
clee (6592)|5.9.2005 11:38
jo, to je ale taky jediny v cem si mel pravdu, vyjimecne...
stayman (12393)|5.9.2005 11:39
[quote=ViKinG]původní dotaz je jak zpracovat záznam z analogový TV karty (a pravděpodobně neumožňuje ukládat v ničem jinym než MPEG2)
1. uložit ve vysokym bitrate 8.000kbps
2. sestříhat v Womble Wizard
3. autorizovat a je-li větší než 4,35GB "sešlápnout" shrinkem
nejvíc bude záležet na kvalitě příjmu analog signálu a kvalitě TV karty (převodníku MPEG2)
Pokud oba tyto parametry nejsou výborný nebude stát výsledek za moc a nemá cenu se s tím moc babrat.[/quote]

[quote=StayMan by €RikŁ€]Womble+DVDA+DVDShrink+DVDDecrypter[/quote]
clee (6592)|5.9.2005 11:42
a?
bond007 (24)|5.9.2005 14:21
TO: VIKING
Díky náčelníku, že si se mě zastal. Co se týče té karty, tak mám Winfast 2000 XP Expert a signál je dost služný. Kde můžu sehnat ten Womble Wizard?
Jinak co jsem zkoušel na jednom pokusném dvd tak valita byla fakt dobrá (nepoznal jsem rozdíl mezi tv a tou nahrávkou), nepoužil jsem však ten editační program k vystřižení reklam, takže nevím, jestli ten neprovede nějakou ztártu kvality.
ODSakEda (2278)|5.9.2005 16:50
bond007 -mám taky Experta a ten mi umožnuje, i když to odře CPU, nahrávat s oučasně komprimovat do AVI a to třeba i do Xvid adost kvalitně, at toho není hafo GB!
- Píšeme snat o TV vysílání a ukládání z TV PCI karty do něčeho co není příliš velký, jde jednoduše bezeztráty sestříhat (vystříhat reklamy a konce) a pak třeba kdykoliv převést i na nic moc a blbě editovatelný MPEG-2 v DVDvideo kompatibilní podobě ne?!
clee -tak jaképak DV???!... Nic pak hodinya desítky GBajtů... nepřevádím! Nemáte nic lepšího na práci než hnusný TV vysílání převádět do DVDvideo?!... Na "kvalitu" vysílání a převodník jako je TV karta je DV zbytečnej pořepich co zahltí brzo i 200GB HDD a stejně nepoznáš dokonce ani rozdíl mezi AVI v DV a XviD ode mě ze stejného TV pořadu a karty!!! nejslabší článek je totiž převodník TV karty!
clee (6592)|5.9.2005 17:14
[quote=ODSakEda]
clee -tak jaképak DV???!... Nic pak hodinya desítky GBajtů... nepřevádím! Nemáte nic lepšího na práci než hnusný TV vysílání převádět do DVDvideo?!... Na "kvalitu" vysílání a převodník jako je TV karta je DV zbytečnej pořepich co zahltí brzo i 200GB HDD a stejně nepoznáš dokonce ani rozdíl mezi AVI v DV a XviD ode mě ze stejného TV pořadu a karty!!! nejslabší článek je totiž převodník TV karty![/quote]

tv programy pres DVB-T bejby, ja uz tu jedu digitalne, vis? :-R
Alf (888)|5.9.2005 19:06
[quote=ViKinG]původní dotaz je jak zpracovat záznam z analogový TV karty (a pravděpodobně neumožňuje ukládat v ničem jinym než MPEG2)
1. uložit ve vysokym bitrate 8.000kbps
2. sestříhat v Womble Wizard
3. autorizovat a je-li větší než 4,35GB "sešlápnout" shrinkem
nejvíc bude záležet na kvalitě příjmu analog signálu a kvalitě TV karty (převodníku MPEG2)
Pokud oba tyto parametry nejsou výborný nebude stát výsledek za moc a nemá cenu se s tím moc babrat.[/quote]
:BB: