Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aku TV vybrat 55'' do 1000 EUR podla kvality obrazu + inspiracia sposobom vyberu pre novacikov

RagnarLodbrok (7)|31.8.2015 21:00
Podstatne parametre
- Zakladna poziadavka je najlepsi obraz v danej kategorii, tj. minimalne Full HD, dobre farby, dobra cierna, dobra rychlost obnovy, ziadne vady obrazu ako nerovnomerne podsvietenie.
- Co najvacsia uhlopriecka, minimalne aspon 55''
- Cenovy strop - 1000 eur

Nepodstatne parametre - mozno uzitocne pre novacikov akym som bol ja pred nejakou dobou
- UHD/4K - v tejto cene je neralne najst TV s tak vysokym rozlisenim a zaroven krasou obrazu porovnatelnou s obycajnym FullHD. Nasiel som 4K co bola skvela na fotky, no obnovu mala prisernu, obraz sa rozmazaval a rozpadaval pri co i len stredne rychlo meniacej sa scene.
- IPS vs iny typ panelu - zevraj subjektivne, ja som nazivo nebol schopny urcit preferenciu
- SW - Kazda jedna z fcii typu SMART TV mi nepripada praktickejsia ako na TV napojit PC
- Pripojenie - Display Port by bol fajn, nema ho takmer nik, inak su vsetci rovnaky
- Tunery - okrem standardneho DVB-T(kt. maju vsetky) su ostatne potrebne len pre specificke vyuzitie, kt. je uz len individualna volba, kt. je tak ci tak rozsiritelna lacnym externym zariadenim v minimalne rovnakej kvalite.
- Prehravac - je pre mna uzitocny, h264 sa aj tak este tak rychlo nepominie, zatial som videl 265 asi 2x :D. Cize stale jedno, nahraditelne lacnymi externymi zariadeniami
- Vyzor - podstatna je predsa dusa... (dievcata neteste sa, pri vas to neplati)
- Spotreba - su len A+ a A++, orientacna mozna uspora <35e/rocne(-30W 4 hodiny denne pri 0.8e za kWh). Samozrejme je prijemny bonus ak clovek usetri, no ako rocny naklad je to zanedbatelne.
- Nahravanie na USB - nepodstatne, moj provider ma archiv

Co som zatial vybral(zoradene podla mojho odhadu splnenia kriterii) + vase navrhy
- Samsung UE55H6470 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - recenzia - http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue40h6400-201405023756.htm
- Sony Bravia KDL-55W815B [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - recenzia - nenajdena
- Samsung UE60H6200 - http://www.digitalversus.com/tv-television/samsung-ue60h6200-p21676/test.html
- Panasonic TX-55CS630E [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - recenzia nenajdena
[S] - Panasonic TX-55AS740E [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - recenzia https://www.avforums.com/review/panasonic-as740-tx-47as740b-full-hd-led-lcd-tv-review.10713 [/S]

Povodne vitazila Sony Bravia KDL-55W805B vdaka skvelemu hodnoteniu a super cene. Cele to skapalo na tom, ze je to minulorcny model a uz sa to nepredava, al. su to vystavne kusy

Ako som to vybral
- vybral som si Alzu(v kt. mam darcekovy kupon 50e, nieje to vsak podmienkou), v nej som si zlimitoval hladanie podla ceny a uhlopriecky a podla vyrobcu: Samsung, Sony, Panasonic, Sharp(iba tie mi vyplyvali ako relevantne z prieskumu) a potom vylucovacou metodou pomocou hladani recenzii z netu zuzenie na par modelov

V ake odpovede dufam
- vasu preferenciu pri danych kriteriach, kt. by ste vybrali, preco, pripadne skludom navrhnite uplne novy model
- relevantne recenzie/testy k danym telkam, napr konkretne ku H6470 som nic nenasiel
- vyhrady k mojmu rozhodovaniu

--- DISCLAIMER
Mrzi ma ze zakladam neoblubeny typ threadu - vyberte za mna. Zistujem vsak, ze schopnost vybrat si pri elektronike zacina byt bud hodna mesacneho studia na plny uvazok, alebo loterie s vlastnymi peniazmi. Nejde tu o problem s nerozhodnostou typu co si vyberiem z jedalneho listka, ale neschopnosti z dovodu nedostatku informacii == neznalosti technologii a zamerne matucich udavanych parametrov vyrobcov a neunifikovaneho testovania, nenasiel som web kde by testovali viac ako 2 modely co som zvazoval. Po predoslej casti este pridam, ze som stravil citanim uz na len na tomto fore dost vela hodin. Bol som sa aj popozerat po obchodoch, no to bolo este horsie ako internet, kedze TV maju blbo nastavene, rozdielny/nekvalitny signal, atp..
vivid.sk (11472)|31.8.2015 21:16
Vyber je dobry, akurat by som vyhodil z vyberu minulorocny IPS Panasonic (TX-55AS740E), tieto TV naozaj neboli nikde chvalene, ci uz za uniformitu, ani za kvalitu obrazu.
Pri ziadnych z ostatnych uvedenych nedostanes 100% excelentnu uniformitu obrazu (to sa dnes nenosi, a uz vobec nie v strednej triede), na druhej strane pri troske stastia mozes chytit kus, kde ta to nebude nijako obtazovat pri beznom sledovani (t.j. ak nebudes orlim okom chodit okolo TV a hladat chyby za kazdu cenu).

Do tvojho limitu este spada:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zial, na tento kusok nieje vela recenzii, pretoze sa sa tato uhlopriecka plosne nedava do kompletnej rady, ale len do ciselne najnizsieho modelu. Opat je to teda risk, ale kto neskusi - nevyhra :D
RagnarLodbrok (7)|31.8.2015 22:15
Dakujem. Ako by si ich zoradil?
vivid.sk (11472)|31.8.2015 22:27
Tazko povedat, Panasonic je novy model, kde cena je este stale na vrchole, Samsungy su modely z roku 2014, vypredavaju sa za lepsie ceny* (a vies si o nich dohladat viacmenej vsetky potrebne informacie).
Ak s kupou neponahlas pockaj, objavia sa serioznejsie recenzie, Samsung rady "H" mozno uz nezozenies, ale pride novy model "J", ktory ziskal v mensej uhlopriecke rovnako vyborne hodnotenie (otazne je, aky panel bude obsahovat 55"ka a ci nebude nejako inak zmrzacena na ukor UHD modelov. Podla vsetkeho to bude vsak len opraseny model "H" 6xxx rady - uvidime).
Sony by som tiez nezatracoval, z uvedenych vsak bude zrejme najmenej "univerzalny" TV, ak vsak chytis dobry panel - cert to ber, vsetko sa da dnes uz riesit externe.


*[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]su vsak z nejakeho dovodu tiez drahsie, ako zaciatkom roka.
tdlmarek (1566)|31.8.2015 22:37
No zase tu trochu zaujmu obrannou pozici fanboye, ale když se mluví o Samsungu H6xxx, nelze z výběru vynechat jeho přímého konkurenta Panasonic AS640. Nahrávání na USB dle požadavků není důležité, takže největší nevýhoda proti Samsugu padá. A minimálně v českých e-shopech by ještě pár kusů mělo být skladem, aktuálně za krásných ~20k CZK (na heurece.sk v eurech snad ještě levněji). Další obhajobu a srovnávání asi není třeba opakovat, vždyť právě tohle téma tu mělo za poslední rok suverénně nejvíc příspěvků:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39065-vyber-50-55-lcd-led-tv-do-30-000#post512441
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-panasonic-2014-ax800-as800-as7x0-as6x0-as5x0-a400
tesla15 (505)|1.9.2015 09:39
Dovolím přidat zkušenost. Volil jsem TV s možností nezávislé regulaci do sluchátek, což většina jich neumí. Manželce " stačí něco slyšet ", já potřebuji lepší zvuk který je ze sluchátek příjemnější a zvolenou hlasitosti druhé neobtěžuji. Toto se týká jídelny, v obývacím pokoji zvlášť repro se zesil. Jinak fandím Vašemu porovnávání ( podobně kdysi jsem si počínal a zák. ukazoval znatelné rozdíly ). Škoda, že není běžné i za vyšší cenu TV pořídit doseřízenou výrobcem v obchodě ).
RagnarLodbrok (7)|7.9.2015 17:34
Moje rozhodovanie sa skoncilo. Uz sa par dni pozeram na UE55H6470. Chcel som sa uz dlhsie podelit o moje skusenosti no momentalnym vyraznym popudom pre prispevok do fora je ze vam chcem dat vediet ze ta TV by mala byt dostupna v NAY.sk za skvelych 799 eur! Dajte si ale pozor pri objednavani, nech urcite neskoncite s vystavenym kusom.(Ja som ju kupil par dni dozadu v dojme ze kupujem jeden z poslednych novych kusov na planete z alzy za 919. V NAY mi vtedy povedali, ze uz nove mat nebudu, teraz mi pred par minutami poslali mail ze predsalen este nejake kusy naskladnili)

Ako som sa rozhodol?
UE60H6200 ma recenziu kde o nej hovoria ze ma mizerny obraz. Nazivo som nevidel ostatne TV co tu uvadzam, jedine Sony Braviu, velmi podobny model s vazne peknym obrazom.
Bolo mi coraz jasnejsie ze na zaklade relevantnych informacii sa rozhodnut nedokazem a aj ked som asi 20 minut stal v obchode pred H6470 a jej obraz sa mi zdal byt horsi, ze ma proste o nieco mensi smrnc ako u Panasonicu co bol rovno vedla, tak som si povedal ze idem do Samsungu, cisto kvoli znacke. Mam proste len pocit ze ta znacka je o nieco silnejsia v tomto poli ako ostatne.
Zaroven velmi podstatna bola aj informacia v predajni Samsung, ze H6470 znamena, ze v podstate je vsetko rovnake s H6400, len tato ma naviac Satelitny tuner. Obrovsku vahu malo u mna aj ze na HDTVTEST.co.uk tomu dali v recenzii Highly Recommended.

Momentalne dojmy po par dnovom pouzivani:
Obraz v skratke super. Mam pocit, ze aj na movie mode farby niesu tak syte ako som cakal. Mozno je to ale tym ze proste su na urovni na akej maju byt a nie presytene. Cierna je v poriadku, podsvietenie nieje 100% dokonale, no tiez je vo velmi uctihodnej forme. Ziaden dirty screen effect som chvalabohu nenasiel. Velmi ma prekvapovala ale pohyblivost obrazu. Bola akoby v smiesnom tempe, ako zrychleny film, no pritom casovo sa to neposunulo. Ked som vypol ale nejaky Motion "blabla" efekt v menu, prestalo to. Od toho momentu som s TV plne spokojny.
Prekvapila ma jedna vec - ocakaval som, ze to bude cez DLNA mozne prepojit s PC ako externy monitor a celkovo ze parovanie bude ovela jednoduchsie. Pochopil som uz, ze s Wireless External Monitor modom sa mozem rozlucit, ze tieto TV su zamerane hlavne na prehravanie obsahu co je im k dispozicii cez siet. Podarilo sa mi dokonca aj pod Ubuntu rozbehat DLNA Server = Rygel.
Velmi prijemnym bonusom pre mna je druhy ovladac. Funguje ako laserove ukazovatko, takze ovladanie smart funkcii, al. browsera, youtube je omnoho jednoduchsie a rychlejsie.

Suhrn: Som spokojny, bol by som este radsej keby som minul o 121 eur menej :D

Dakujem za vase odpovede :)
vivid.sk (11472)|7.9.2015 21:10
[QUOTE=RagnarLodbrok;515787]Obrovsku vahu malo u mna aj ze na HDTVTEST.co.uk tomu dali v recenzii Highly Recommended.[/QUOTE]
Oni TV hodnotia po kalibracii. t.j. po nastaveni na referencne hodnoty (resp. co najblizsie k nim), preto nieje sanca v predajni nejako relevantne modely porovnat pri standardnych "shop" nastaveniach, aj keby si chodil okolo nich hodinu.
[QUOTE=RagnarLodbrok;515787]Mozno je to ale tym ze proste su na urovni na akej maju byt a nie presytene[/QUOTE]
Je to presne ako pises. Rezim Movie je najblizsie REC 709, t.j. po vypnuti/nastaveni dalsich kurvitok obrazu (ako napriklad Movie+) mas obraz blizky referencnym hodnotam. Samozrejme, v ramci odchyliek panela, ale uz 'po vybaleni z krabice' ma preset Movie dE<4.5, co je chvalyhodne cislo (lepsie ako konkurencny Panasonic AS640, ktory sa casto ospevuje za vysoku vernost farieb po vybaleni).


[QUOTE=RagnarLodbrok;515787]Suhrn: Som spokojny[/QUOTE]
Bud rad, ze mas homogenny panel a nepozeraj na +- 100 eur. Ver mi, ze vyrazny clouding by ta viac obtazoval, takze si pogratuluj a uzivaj TV.
RagnarLodbrok (7)|16.9.2015 14:33
Nasiel som mierne DSE. V tmavo sedych scenach je nehybny fliacik asi 3,5x6cm kt. je o nieco tmavsi ako zvysok. Pri inych scenach je takmer nepozorovatelny.