Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 63

Téma: Kamera do auta

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Ahoj, chci se zeptat, hledám nějakou kameru do auta. Máte někdo nějakou? Zaujala mě kamerka Lamax C5 svým nenápadným vzhledem, tak se chci zeptat, jestli někdo má s ní zkušenosti?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

V podstatě je to jedno, kterou si vybereš. Já kamerku v autě mám a tedhdy patřila do střední cenové skupiny. Přesto se mi za oknem v létě na sluničku pokroutila.
    Kdybych si dnes vybíral tak podle těchto kritérií:
    1. typ a velikost držáku s ohledem na konkrétní auto (aktivní držák je výhodou)
    2. rychlá demontáž kamerky z držáku (žádné šroubování) a její stabilita v něm
    3. výhoda je předo-zadní dvouobjektivová kamerka
    4. dražší kamerky zaznamenávají i pozici GPS

Z praxe co nevyužiju: zvuk, FullHD (stačí HD), přisvětlení a noční vidění - pro malý dosah je bezvýznamné.

Kamera Lamax C5 Dual se mi zdá být dobrá, avšak náročnější na počáteční instalaci. Budeš muset natáhnout do zrcátka kablík.
    Naposledy upraveno uživatelem bastlir: 21-06-2015 v 13:08

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

JJ díky moc za odpověď, kablík mě nezabije, líbí se mi, že nahrazuje i couvací kameru, což se ve měste opravdu hodí. Nejvíc se mi líbí asi její nenápadnost co jsem tak koukal, že vypadá jako zrcátko a zloději se jí moc nevšimnou a ještě k tomu ta cena není nějak extra vysoká.

Registrace
    Jul 2009

Výhoda, že se při couvání nemusíš otáčet. Některá auta mají display v zrcátku již z výroby (např. Hunday). Pro mě to je nevyhovující, neboť mám rozšířené panoramatické zrcátko, které bych neměnil a navíc mám couvací čidla v nárazníku a i tak jsem stejně zvyklý couvat dle vnějších zrcátek.
    Snad ještě jedna rada - neutrácej zbytečně za drahou MicroSD kartu. Z praxe bohatě stačí do 4MB. Nevím jak ostatním, mně ale v autě vydrží tak rok a pak jde do kopru.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2011

Máš tam překlep,myslel jsi doufám 4Gb,

Registrace
    Jul 2009

No jasně

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

No moje auto je jaksi, už trošku starší (BMW 525 r.98), takže já to celkem uvítám. Hlavně u kombíka se to celkem hodí. Tady jde spíš o to, že ta kamera natáčí taky, jako ta vepředu, tím pádem když do tebe někdo najede třeba na semaforu, tak máš pohled jak zepředu tak i zezadu.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Zdravím všechny, kameru do auta vybírám už dost dlouho, čtu všechny možné recenze, no musím říci, že jednoznačně mi žádný výrobek nevychází. Snažím se najít i návody k případným kandidátům, abych si udělal představu o vlastnostech, nastavení a funkcích. Měl jsem půjčenou na testování LAMAX Drive c7 (cena 2200) , libila se mi svojí velikostí, do auta jsem jí ani nenamontoval z důvodu vrácení nepoužitého zboží. Nicméně testování doma stačilo, návod zcela nedostačující ( a to myslím, že nejsem žádná lama), než jsem pochopil filozofii obsluhy a některá nastavení, šla kamera zpět.
    Ideálně jsem si nastavil tato kriteria (záměrně píši ideálně ):
    - aktivní držák s napájením
    - slušná obrazová kvalita, zejména za zhoršených světelných podmínek
    - G-senzor a detekce pohybu, parkovací režim a timelapse - toto kriterium obzvláště neb chci kameru používat i jako střežení auta při parkování.

Výsledek je takový, že nikdo neuvádí u svých výrobků kapacitu akumulátoru a tedy čas, po jaký je kamera v parkovacím režimu schopná na aku pracovat (ano, bude se lišit dle frekvence záznamu). V recenzích a příspěvcích jednotlivých výrobků jeden napíše aku dlouhá výdrž, druhý krátká, takže podle toho se asi opravdu nelze orientovat.

Pokud pominu aktivní držák, tak mi nejlépe vychází produkty MIO (528,538), jednak obrazově, asi i kvalitou a hlavně v návodu je popsáno detailně nastavení možností parkovacího režimu. BOHUŽEL MIA nemají timelapse a nikde jsem nenalezl kapacitu aku a zkušenosti s výdrží v tomto režimu.

Jako kandidát by se mi v souhru všech vlastností (má vše požadované) jevila kamera eXcam A95 http://kameravaute.cz/detail/287-kam...llhd-170-af18/, bohužel je to asi čínský exot od jediného dovozce v ČR (malé rozšíření, žádné informace).

měl byste někdo nějaký dobrý tip, vlastní zkušenost, moc ocením ?? Jinak se asi po těch zkušenostech vrátím k tomu Lamaxu a vyzkouším v reálném provozu.

děkuji předem za reakce Petr
    Naposledy upraveno uživatelem peetan: 29-10-2015 v 23:12

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Mini 0806. aku 200mAh, 2 sloty na microSD kartu s nastavenim do smycky s mazanim FIFO nebo do zaplneni. Nenapadna. Mala. Odejimatelna. Parkovaci rezim s detekci pohybu ma. GPS i Gsenzor s moznosti nastaveni citlivosti ma take. Dodani do 5ti dnu se sledovanim zasilky pres www.cpost.cz v ramci EU z Madarskeho skladu za nejakych necelych cca $90 (v CZ shopech cena kolem 4k5) vcetne polarizacniho magneticky uchyceneho filtru pro leto. Mam ji asi 14 dnu a spokojenost. Hlavne v low lightu. Nicmene parkovaci rezim je podle me k nicemu, kdyz nemas moznost sledovat prostor kolem celeho auta. Musel bys mit vice kamer.
    Firmware se stale vyviji. Web vyrobce www.mini0806.com
    Na youtube.com najdes hromadu videi z teto kamery
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 29-10-2015 v 23:13

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Děkuji za rychlou reakci, podívám se . parkovací režim chci po zkušenostech hlavně u obchodních center a tam stačí, aby kamera měla dostatečný úhel, zabrala vyjíždění vedle stojících (i když v tomto případě se asi reg. značka do zorného pole kamery nedostane) a hlavně couvající vozidla (a tady už není problém). Zkušenosti a škody na autě v minulosti mne k tomuto kroku vedou z důvodu týden starého auta

Registrace
    Feb 2007

Uhel zaberu kamery uvidis ze zaberu na youtube.com. Ale myslim si ze tak siroky zaber a hlavne tak nizko, aby kamera zabrala SPZ odjizdejici auta vedle tveho auta, bys prave musel mit kamer vice i na stranach auta.
    Je to hnus co ridici na parkovistich delaji a odjizdeji od zpusobene skody i kdyz na to slouzi povinne ruceni. Taky jsem mel promacknute dvere u noveho auta asi za 14 dnu od porizeni. Hovada na parkovistich nechytnes pokud je nechytnes hned pri cinu.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Máš prosím vyzkoušenu dobu, po jakou kamera v park. režimu je schopna fungovat ? Píší na aku 10-15 min, což v rušné lokalitě nebude asi nic moc, takže nepoužívat pohybový senzor, ale jen G-senzor nebo kameře zajistit trvalé napájení a vzhledem k velmi dostačné kapacitě zázn. media používat trvalý záznam...

Vidíš, tak dlouho jsem hledal a tuhle kameru nějak opomněl Možná to bude i tou českou cenou, asi jsem měl ktrireria ceny trochu níže

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

můžu ještě poprosit o link, kde jsi objednával ? děkuji

Registrace
    Feb 2007

Kamera je mala. Proto je nenapadna a do maleho tela se vleze jen mala baterka. Cas jsem nepocital. Parkovaci rezim s detekci pohybu nepotrebuji, protoze podle meho nazoru ktery jsem popsal vyse je k nicemu. Prodlouzit jej muzes opravdu jen externim napajenim. Tzn. napajeni hnat pres "ups" s aku (takovych desek pro montaz s USB vystupem a moznosti pripojit aku se prodava habakuk), ktery se dobiji a po odpojeni napajeni zajistuje napajeni. Problem vsak bude s aktivaci parkovaciho rezimu. Ten se aktivuje odpojenim napajeni a prechodem do napajeni z baterie. Ta baterie tam je jeste z jednoho duvodu. Aby nedochazelo k poskozeni posledniho souboru se zaznamem pri nahlem odpojeni napajeni. Takze jedine kameru rozdelat a udelat zasah do elektroniky a rozsirit kapacitu baterie.
    Objednano z gearbest.com a vyberem skladu v EU kvuli DPH a clu (kamera ma HDMi, na ktere by se jinak vztahovalo clo pri dovozu mimo EU - zarizeni s digitalnim vystupem).
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 30-10-2015 v 00:03

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

díky za všechny informace, myslím, že nejsnadnější fíčura bude v těchto případech kameru napájet trvale.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Signál a projíždějící auta
    Od Jenda.ABC v sekci DVB-T
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 18-08-2013, 23:34
  2. přenosné DVD do auta
    Od DanKlima v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 12-04-2011, 13:25
  3. TV do auta s dvd přehrávačem