Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera do auta

bastlir (3245)|14.12.2017 14:43
Vyhozené peníze! Zaplatíš za věci, které nepotřebuješ. Nebo možná jo, nevím. Já z praktického hlediska a z hlediska průkaznosti dopravní situace kupuji kamerky už jen s předozadním záznamem = 2 objektivy. Ostatní považuji jen za bižutérku. Ani FullHD nepožaduji.
Kruto (10)|15.12.2017 13:20
Jakože jednu kameru koupíš dopředu a druhou dozadu?
bastlir (3245)|15.12.2017 15:22
Ale kdepak! Vyrábějí se kamerky se dvěma v horizontální rovině otočnými objektivy a záznam jde z obou najednou. Jestli se nezadaří, najdu ti nějakou.
Kruto (10)|18.12.2017 14:26
Takže tohle přiděláš na přední sklo a jednu otočíš dopředu a druhou dozadu? Na tý co je dozadu nebude skoro nic vidět ne? To by chtělo jí mít na zadním sklem.
bastlir (3245)|18.12.2017 16:32
Je to tak, jak píšeš. Vidět dozadu je, tedy pokud zadní kamerku nic neoslňuje, ale to nezáleží jejím na umístění. Ale tím, že je také na předním skle, zaznamenává např. téměř celý proces předjíždění. Jedinou a celkem logickou nevýhodou tohoto systému je, že každý objektiv nemá samostatný záznam, tzn., že každý má jen půlku obrazu, což však prakticky nevadí a neubírá to jako důkaznímu materiálu na váze.
Kruto (10)|20.12.2017 13:59
Myslíš, že to jde sehnat i v ČR nebo jediná možnost je z aliho?
bastlir (3245)|20.12.2017 17:44
Tuším, že to svého času v letáku nabízela Eva. Ale vždyť to nemusí být ta samá. Jde o ten dvou-objektivový systém, který doporučuji z pohledu případného důkazního materiálu a jeho váhy. Příklady využití si jistě každý domyslí sám.
Kruto (10)|21.12.2017 14:21
ok dík, ještě si projdu net a zkusím něco najít.
Kruto (10)|16.1.2018 12:14
Tak nakonec než jsme stačil vybrat, tak jsem dostal k Vánocům ddpai mini2+ a zatím velká spokojenost. Každopádně i tak díky za pomoc.
Dagy2 (3153)|21.2.2018 14:29
Bastlíři, dúfam že na Slovensku vypínaš túto kameru a nenatáčaš okolitý ľud pretože tak činíš bez upozornenia a nemáš na to určite právo. Pevne verím, že po predložení tvojho "dôkazného materiálu" by som od teba v našej banánovej republike vysúdil toľko že by splácali ešte tvoji potomkovia :)
Pozor na to, čo si myslíte vy a čo je naozaj právne relevantné.

viď ca 2 mesiace dozadu reportáž v STV ako dobromyselný človek išiel hlásiť na VB ( po Vašom políciu ČR) že má dôkazný materiál ku krádeži u suseda.
Po prvých obrázkoch z kamery mu záznam bol zhabaný a dostal pokutu asi 3000 EUR za A/ nevymazanie záznamu po uplynutí 14 dní, za B/ za to, že jeho kamera zasahuje majetok ktorého nie je vlastníkom.
Tož tak. Natáčajte si, ale nechajte si to hlavne pre seba. Môžete s tým nesúhlasiť, namietať ale to je tak všetko čo proti tomu môžete urobiť. Precedens je jasný.
bastlir (3245)|6.3.2018 19:43
Cha, jakou republiku bys tam chtěl mít, když jsme spadli z téže palmy?:) Na Slovensku jsem naposledy byl jen autobusmo cestou do Budapešti, jinak autem ještě za totáče. Já jsem video z mé kamerky PČR poslal, kdy jeden zhulenec nepochopitelně na dálnici vybržďoval auta, vytlačoval je apod. No a policie to vyšetřovala.
ronaldden (2)|27.8.2018 10:33
Pokud nevíte, jak si vybrat kameru, taj určitě doporučuji tento článek: https://www.2din.cz/jak-si-vybrat/jak-vybrat-zaznamovou-kameru/ :)
DominikCerny (1)|18.12.2019 20:57
Doporučuji kameru od xiaomi. Je fakt vychytaná a vyhrává v mnoha srovnáních. Tady je docela dobré porovnání s parametry v přehledné tabulce: https://www.testino.cz/kamery-do-auta
mareknekdo (1)|12.2.2020 16:58
Nic proti Testino, ale my na http://www.auto-kamera.cz/ měli autokamery opravdu v ruce a testovali jsme je ve skutečném provozu za různých světelných podmínek. Specializujeme se jen na kamery do auta.