Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

RaspBerry Pi 2 B

Sealex (290)|27.2.2015 11:18
mistr.martin: já si úložiště (NAS) udělal z dvoudiskového Xtreameru Pro a z něho tahám data rychlostí 80 Mbit/s. Maximální rychlost zde může omezovat právě Xtreamer Pro. viz můj příspěvek s grafy zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23821-xtreamer-pro-media-player-amp-streamer
gallibob (171)|27.2.2015 17:44
Tak malina je doma a uz fici,jede opravdu paradne,jen jednu vec nedokazu zatim rozchodit a to je plugin od CSFD.Jak ho do maliny doinstaluju??? na pc sem ho jen stahl a prihral do slozky addons, ale tu RP2 jaksi neobsahuje???vim ze je to mimo misu,ale celkem nevim co stim a chybi mi to...
Jinac slape to paradne,nazdilel sem multimedia z nasu, a naprosto paradne to komunikuje.Co se tyce ovladani tak ta K400(vsem co ji doporucili dekuji) tak tou se to ovlada jedna basen i multimedialni klavesy funguji(proste jen sem pripojil a jela).Co se tyce 3m HDMI kabelu tak bez problemu.Jako musim uznat ze sem opravdu nadseny,kdyz vezmu ze sem se z kompletem vesel do 3tis(tj RP2+krabicka+napajeni+karta+HDMI kabel+K400) tak je to asi nejlepsi mmc natrhu.
No a co se tyce vypinani a zapinani,tak me pojede porad,nema cenu to pri tydle spotrebe resit,ale pokud by nekdo toto vyzadoval,tak me napadla budto dalkove ovladana zasuvka(to by melo fungovat) no a nebo treba spinaci hodiny(pokud clovek vi ze treba od 24:00 do 10:00 to nezapne tak je to taky pouzitelne,i kdyz jestli ty hodiny nezerou vic nez RP2:)...)

mistr.martin:co se tyce pripojeneho USB HDD,tak to nemuzu slouzit, po lanu to jede OK,ale co se tyce wi-fi tak na prehravani filmu (specialne HD s vysokym tokem) nevim,kamarad to tak ma na stare maline a rikal ze ktomu dotahne kabel ze to neni ono(cas od casu se mu to pokusuje),ale je pravda ze nevim jak je na tom doma s pokrytim takze to muz i fungovat dobre.Ale ja na kabel nedam dopustit,kabel je jistota...
mistr.martin (70)|27.2.2015 17:44
Jo , takže se dvoum krabičkám zřejmě nevyhnu , právě plánuji přechod ze Xtreameru SW3 co mám teď na HTPC (z důvodu uvadajícího Xlive a nepodpoře ze strany výrobce),
já to mám zatím tak , že data stahuji klasicky , když jsem na desktopu a čas od času ho připojím pomocí usb káblu , co mám natažený k počítači a filmy přetáhnu , ale s tou rychlostí usb 2 moc spokojen nejsem.
Jo usb 2 pro to , že to tahám na 6 metrů což se mi trojkou nepovedlo rozchodit...

Napadá vás lepší řešení přenosu dat do Xtreameru případně spíše do R-Pi2 či jiného zařízení v budoucnu?
Jo a ještě rada zda zvolit Pi 2 nebo něco jiného pro účeli filmy , Youtube , Stream.cz.
gallibob (171)|27.2.2015 17:57
mistr.martin: Lan nic lepsiho neni,a pokud zacnes budovat novou tak rovnou 1Gb/s.doma ji mam uz vic jak 5let a je to i pri stale se zvetsujicich objemech dat, pro domaci pouziti dostatecne...
mistr.martin (70)|27.2.2015 18:07
Jo já mám teď pár měsíců novej vesnickej desetimegabitovej net spolu s TP-LINK TL-WDR3600, Gigabit AP/routerem , v tomhle problém nebude , ale jo asi to Pi2 objednám , ještě mě napadá Intel NUC ale to jsme cenově jinde a je otázka co by mi to přineslo navíc
interfernet422 (1575)|27.2.2015 18:17
Zkus si ten gigabit v routeru změřit. Je to jen marketing. Reálně procesory v routerech nejsou schopny porty tak rychle obsloužit a rychlost je sice vyšší než 100Mbit, ale ke gigabitu se ani neblíží. Jako jistota je pořádný gigabitový switch za routerem.
Pytkin (7947)|27.2.2015 18:20
mistr.martin : najrozumnejsie riesenie je ethernet .. nejaky NAS ktory je rychly a jednak na neho kopirujes data a jednak z neho pozeras data cez malinu ..
mistr.martin (70)|27.2.2015 19:00
tady to testovali :-) http://uk.hardware.info/reviews/3423/5/tp-link-tl-wdr3600-and-wdr4300-review-two-shades-of-black-test-results-wired

Teď zkouším tahat data z Xtreameru přez net a jede mi to 11 megabajtů/s to ten USB kábl to má 3x rychlejší :-)
tdlmarek (1566)|27.2.2015 19:32
Odpusťte mi ten off-topic, ale ty jednotky mi tu nějak nesedí, doporučil bych jednoznačně označovat rozdíl mezi megabitem (Mb/s) a megabajtem (MB/s) za sekundu. Co se týká výkonu routeru, je obrovský rozdíl mezi rychlostí ze sítě do Internetu (routovaný provoz, počítá procesor, ovlivněno typem paketů a zatížením zařízení) a mezi vnitřními porty sítě (switchovaný provoz, akcelerovaný hardwarem).

V oblasti multimédií platí, že pro účely přehrávání (tzn. na MMC spustím film, který je ale někde jinde v síti na NASu) stačí většinou i relativně malé rychlosti, případně Wi-Fi (100 Mb/s je dostatečný strop, u malých ripů může stačit klidně i 30 Mb/s), kdežto pokud chci soubor na NAS nakopírovat, tak i na plném gigabitu (1000 Mb/s) to pár desítek vteřin až minut trvat zkrátka bude.
RossiD (1271)|27.2.2015 19:38
[QUOTE=gallibob;509089]Tak malina je doma a uz fici,jede opravdu paradne,jen jednu vec nedokazu zatim rozchodit a to je plugin od CSFD.Jak ho do maliny doinstaluju??? na pc sem ho jen stahl a prihral do slozky addons, ale tu RP2 jaksi neobsahuje???vim ze je to mimo misu,ale celkem nevim co stim a chybi mi to...
Jinac slape to paradne,nazdilel sem multimedia z nasu, a naprosto paradne to komunikuje.Co se tyce ovladani tak ta K400(vsem co ji doporucili dekuji) tak tou se to ovlada jedna basen i multimedialni klavesy funguji(proste jen sem pripojil a jela).Co se tyce 3m HDMI kabelu tak bez problemu.Jako musim uznat ze sem opravdu nadseny,kdyz vezmu ze sem se z kompletem vesel do 3tis(tj RP2+krabicka+napajeni+karta+HDMI kabel+K400) tak je to asi nejlepsi mmc natrhu.
No a co se tyce vypinani a zapinani,tak me pojede porad,nema cenu to pri tydle spotrebe resit,ale pokud by nekdo toto vyzadoval,tak me napadla budto dalkove ovladana zasuvka(to by melo fungovat) no a nebo treba spinaci hodiny(pokud clovek vi ze treba od 24:00 do 10:00 to nezapne tak je to taky pouzitelne,i kdyz jestli ty hodiny nezerou vic nez RP2:)...)

mistr.martin:co se tyce pripojeneho USB HDD,tak to nemuzu slouzit, po lanu to jede OK,ale co se tyce wi-fi tak na prehravani filmu (specialne HD s vysokym tokem) nevim,kamarad to tak ma na stare maline a rikal ze ktomu dotahne kabel ze to neni ono(cas od casu se mu to pokusuje),ale je pravda ze nevim jak je na tom doma s pokrytim takze to muz i fungovat dobre.Ale ja na kabel nedam dopustit,kabel je jistota...[/QUOTE]

Addons samozřejmě obsahuje, zkus pátrat dle této cesty - storage\.kodi\addons\ ;)
Tu DO zásuvku bych moc nedoporučoval, právě ono "hard" vypnutí RPi by mohlo poškodit data na SD kartě a následně i kartu samotnou (ale to asi nejen u RPI), neb se vše nestačí korektně ukončit jako při klasickém vypnutí OS.
mistr.martin (70)|27.2.2015 20:24
Dobře tak jsem to teda objednal , testnu to první po tom káblu :-D a po výplatě objednám i Flirc na ovládání ovladačem + tu jejich americkou krabičku
http://raspi.tv/wp-content/uploads/2014/11/FLIRC-case_1500.jpg
a prodám Xtreamera.
gallibob (171)|28.2.2015 06:42
RossiD : diky, vcera po delsim prolezani site a slozek na RP2 sem to nasel,jen sem si nebyl jistej (preci jen sem kodi pouzival na win 7, a OpenELEC je pro me novy)
Co se tyce te DO zasuvky tak vypinani sem myslel tak ze by se vypilano z kodi (tam je pece ukoncit system) a pak vypnout proud do zasuvky, a zapinani proste jen zapnout zasuvku a RP2 by mela nabotovat, to by snad vadit nemelo(u tech spinacich hodin by to problem byl, to me nenapadlo).Skoda ze to nema system jako synology nas co mam doma tam mam nastaveny management na tyden dopredu(chodime do prace tak pres tyden od 24H do 10H se nas vypina),ale to bych toha chtel moc i tak sem spokojen,ted jen dodelam zvuk, (mam v loznici starsi genyusy 5,1 sice sou to smejdy,ale da se to tak aspon vyuziju ten stereo vystup).Rozhodne je to paradni hracka(a uz sem dal zene skoleni,sice se tvarila zarputile,ale nauci se to ovladat,co ji zbyva...)
RossiD (1271)|28.2.2015 07:17
Tak ono když už to chce někdo mermomocí vypínat, tak to lze vyřešit i elegantněji (na úkor krabičky, bude to trčet venku) :)

[ATTACH=CONFIG]29975[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]29976[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]29977[/ATTACH]
IMG_2157_1024x1024.jpg photo-original.jpg 7adb7559d2cd21519f46bec64065b00f_large.jpg
Lukowicz (12)|28.2.2015 08:23
Je to zajímavé, a zvládne mi to přehrát pro naše děti BD Iso FULL 3D ?
Pokud ano, vyměním svůj starý Xtr
Děkuji
Sealex (290)|28.2.2015 08:46
Ad zapínání, vypínání, spotřeba

Pokud malinu necháme běžet nonstop celý rok, tak odhad ceny za elektriku je následující (spotřeba RPi2, hodiny, dny, průměrná cena za 1kWh) :
3 x 24 x 365 x 4.75 => 124,8 Kč/rok
Když při dovolené či delší nepřítomnosti vypneme el. zásuvky, tak to bude cca 110-120Kč za rok.
Mám doma zařízení, která ve vypnutém (stanby) stavu berou o hodně více než malina za běhu (Xtreamer Pro, PS3 ...). Navíc malina jako kutilský mikropočítač je koncipována na to, aby trvale běžela (proto nemá vypínač).

Nicméně nejčastěji se zapínání řeší spínanou zásuvkou či lze dodělat resetovací/zapínací tlačítko zde: http://raspi.tv/2012/making-a-reset-switch-for-your-rev-2-raspberry-pi.
Pokud už by to někdo řešil, tak by byla zajímavá dálkově spínaná zásuvka přes IR (cca od 300Kč), což by šlo namapovat na univerzální dálkový ovladač, takže ve výsledku by nebylo poznat, že to není interní funkce RPi2.
gallibob (171)|28.2.2015 09:07
jj, ta spotreba je opravdu paradni,to vypinani me prakticky taky nejak moc nestve(doma mi jede nas,routr,modem,3x switch)jen sem pred par lety menil vsechny switche(stare AirLive) a routr a celkem sem se divil jaky rozdil v el. to udelalo(komplet sem daval Netger Pro Safe) a cena komponentu se behem 1 roku zaplatila a dal uz jen setri. Clovek si holt musi uz zvyknout ze tydle hracicky prakticky nic nezerou.Ja mam furt jeste v pameti kdyz sem cca pred 14 lety routroval pres 24/7 zapnute PC (filmy a net, atd...) a za rok to udelalo takovou diru do rozpoctu ze me malem kleplo,od ty doby si davam pozor:). Kdyz clovek uvazi cenu dalkove zasuvky tak muze cca 3 roky jet 24/7 takze se ta investice opravdu nevyplati...
RossiD (1271)|28.2.2015 09:37
Také spotřebu neřeším, topím elektřinou → tarif D45d → 20 hodin nočního proudu (alias nízký tarif) ;)
rcph (139)|28.2.2015 11:47
...mám vyzkoušeno že RPi2 zvládá mpeg2 i v 720p naprosto vpohodě bez licence, jen SW akcelerací
Mirage7 (9)|1.3.2015 07:59
Zvlada RPi2 korektne dts passthrough?
Sealex (290)|1.3.2015 09:13
Testování možností audia na RPi2:

High resolution 2 kanálové audio formáty
- Testovány wav, flac 24bit až 192khz, vše funguje perfektně. Audio výstup maliny (HDMI) se korektně přepíná 44/48/96/192 khz (detekce na AV receiveru).
- Testovány DSD64 a DSD128 (SACD, přípona dff) formáty. Malina je dekóduje, ale zvuk je po chvíli přerušovaný. Zřejmě problém s bufferem, protože malina zatížená není.

Vícekanálové formáty
- passthrough standardních DTS a dolby digital funguje bez problémů
- u DTS-HD Master audio to přehrává DTS core, který je obsažen v DTS-HD Master (což je standardní ztrátové DTS)
- u Dolby digital True HD to přehrává ztrátové Dolby Digital 5.1 (v tomto případě jde podle mne o překódování pomocí maliny)
Sealex (290)|1.3.2015 10:19
[QUOTE=vivid.sk;509038]Neviem, ci to uz bolo zodpovedane, tak sa este raz pripomeniem:

- ako je na tom HQ upscaling (Lanczos3, Spline 64), je to realne?
- aka je moznost prehravat prekladane videa (obvykle original BD koncerty, dokumenty, ...), cize deinterlace+scale na 50p/60p.

Len pre porovanie - prva generaciu NUCu, ktoru som doma nedavno mal, toto nezvladala. Prehrat sice ano, ale korektny deinterlace nie. Bol to NUC DCCP847DYE.[/QUOTE]

Malina standardně používá MMAL advanced deinterlacing, což je zkratka z Broadcom Multi Media Abstraction Layer a funguje na hardwarové úrovni.
Testováno na prokládaném 1080i 29.97 DD5.1 mpg2 zápase v americkém fotbale. Subjektivně je obraz čistý a plynulý bez rušivých interlace prvků. Přehráváno s pomocí zakoupené licence mpg2.
Druhy deinterlacingu:
- MMAL - Bob metoda (half)
- MMAL - Bob metoda
- MMAL - Pokročílé (half)
- MMAL - Pokročilé

Nastavení upscalingu není zatím na malině k dispozici (KODI -OpenElec). Tak uvidíme, zda se tam něco v budoucnu objeví, volného výkonu je na to k dispozici dost.
vivid.sk (11472)|1.3.2015 11:41
[QUOTE=Sealex;509215]Přehráváno s pomocí zakoupené licence mpg2.[/QUOTE]
Diky za doplnenie. Ako je to s MPEG4 prekladanym streamom. MPEG2 najdeme dnes asi len na DVDckach, zaujimavsi je MPEG4/AVC (originalne Bluray Disky, alebo HDTV zdroje, ktore sa bezne vyskytuju u spotrebitelov).
Odporucam skusit tieto TEST patterny. Existuju aj v MPEG4/AVC. Mimochodom, SW deinterlace nema KODI tak dobry, ako je HW (testovane u mna na mojom zeleze s AMD GPU, ktora zvladne VA Deinterlace).
Pytkin (7947)|2.3.2015 00:58
ja len doplnim , ze moje problemy s hdmi , boli zle zasunuty kabel .. vcera som prepol na satelit a rovnake zelene pasiky ako na maline .. tak som pojal podozrenie , ze pri nedavnom prehadzovani kablov som asi daco nedotlacil .. dnes som malinu zapojil na yamaha receiver v obyvacke .. a vsetko ide ako ma .. ziadne probemy v obraze .. takze bol to plany poplach .. stale ale bojujem s tym ovladacom .. iphone ovladanie funguje , ale je to otravne stale zapinat mobil kvoli tomu .. CEC sa mi nepodarilo rozbehat .. budem asi riesit to IRko ..
tdlmarek (1566)|2.3.2015 07:52
RossiD na předchozí stránce píše, že CEC funguje na jedničku. Zajímalo by mě, jestli by jsi to mohl trochu rozepsat. Já v zásadě vidím tři takové oblasti, první jsou power funkce synchronizovaného zapínání a vypínání (spustím MMC, zapne se TV a AVR přepne na správný vstup, nebo naopak vypnu TV a vypne se i MMC), další jsou základní kurzorová a ovládací tlačítka na DO (šipky, OK, option, numerické klávesy, ...) a trochu samostatně pak stojí multimediální blok pro DVD/BD přehrávače (play, pause, stop, seek, ...). Všechno tohle bez problému funguje? Díky za info.
RAD007 (25)|2.3.2015 07:57
Funguje CEC(Viera link) na starém Panasonic 42px80 na RPi ?
RossiD (1271)|2.3.2015 09:36
Jak jsem již psal, RPi sídlí v ložnici kde mám starou 50´plasmu Samsung s archaickým Anynetem s kterým CEC funguje naprosto bez problémů. Receiver zde žádný nemám a ovládání kombinované s CEC / IR DO je bohatě dostačující. Více je požíváno samostatné IR ovládání, kde jsou možnosti větší než u CEC (samozřejmě i u něj se dají funkce asi domapovat, nezkoušel jsem).
V obýváku je to trošku jiná káva, zde je vše řízeno pomocí Harmony One / Flirc / K400, ale je tu také jiný HW = HTPC / Receiver.
Pytkin (7947)|2.3.2015 14:18
no ja mam yamaha RVX775 receiver .. a chcel by som yamaha ovladacom ovladat malinu .. ked som zapol aj na TV (LG) simplink , tak pri vypnuti TV sa mi vypla yamaha .. Ale vobec som neprisiel na to , ako by som mohol yamaha ovladacom ovladat malinu .. yamaha ovladac viem naprogramovat jak z databazy , tak naucit kody z ovladaca .. ale mal by vediet aj CEC .. aj je tam zapnutie HDMI control .. aj v navode pisu , ze by som mal vediet ovladat napriklad BR prehravac s yamaha ovladacom bez toho aby som vyberal kod BR prehravaca z databazy .. cize chodit by to malo .. ale v navode to neni moc dobre popisane .. len ze zapni HDMI control a bude to fungovat .. skusim dnes vecer , ci budem vediet SONY BR Prehravac .. ci to s nim pojde ...
RoPo (6061)|2.3.2015 14:44
Zkus RPi ovládat ovladačem k TV. To by mělo jít. Ovladač Yamahy naučíš IR kódy ne CEC příkazy.
Pytkin (7947)|2.3.2015 17:34
ovladac od telky neovlada RPi .. nechapem , preco by mal ..

ovladac od yamahy by som nejake IR prikazy naucil .. len kedze k maline neni ovladac , tak ho nemam ake prikazy naucit .. a keby som mal k maline ovladac , tak uz to nemusim predsa riesit :) nejak sme sa zamotali ..
vivid.sk (11472)|2.3.2015 18:39
[QUOTE=Pytkin;509302]nechapem , preco by mal .. [/QUOTE]
Precitaj si zmysel HDMI-CEC, o tomto to je. Ovladacom od TV ovladas ostatne zdrojove zariadenia ako STB, BDP, DK a ine.
RoPo (6061)|2.3.2015 19:03
[QUOTE=Pytkin;509302]nejak sme sa zamotali ..[/QUOTE]

Zamotal jsi se sam. Vivid te nasmeroval.

Ovladacem k TV budes KODI v RPi ovladat pres CEC prikazy, ktere TV posila po HDMI. CEC podporu v KODI jen zapni. Proc ovladacem od TV? Protoze v retezci na HDMI sbernici je TV na nejvyssi urovni.
marek8953 (135)|2.3.2015 19:14
Dobrý , prosím o radu ako postupovať pri Live TV a Playlist na RPi2 OpeneLEC 5.0.3 .......Ďakujem
Pytkin (7947)|2.3.2015 19:36
no ja som ten TV ovladac vcera skusal .. to nerobi vobec nic .. v navode k yamahe pisu , ze TV vie ovladat len vstupy a volume .. yamaha vie ovladat komplet prehravac .. takze rozumne je ovladat to ovladacom od yamahy ..

tu je stranka z navodu :

[ATTACH=CONFIG]30005[/ATTACH]
Screen Shot 2015-03-02 at 19.35.00.png
RoPo (6061)|2.3.2015 19:46
Ovladac od TV vetsinou umi pres CEC i kurzorove sipky, play, stop, pretaceni, skip, record a dalsi. Tyto CEC prikazy asi Yamaha neumi/neimplementovala. I z tohoto duvodu jsem psal o ovladaci k TV. To jsou prikazy, ktere v KODI potrebujes a umi jej. Pripadne je lze premapovat na jine funkce.
Pytkin (7947)|3.3.2015 00:27
no ale v tom navode k yamahe prave pisu , ze sipky sa daju ovladat len yamaha ovladacom .. z telky prejdu len power on , volenie kanalu a podobne .. v kazdom pripade z tv nelezie skoro nic .. ked zapnem simplink (ako to LG nazyva) tak mi tam ukazuje TV , co ked zapnem tak sa TV prepne na interny tuner .. a je tam moznost DVD/BR recorder a ten sa neda zapnut .. to je vsetko .. a jedine co funguje , ked vypnem TV , tak sa vypne aj yamaha .. co ani nechcem .. A este ma inak napadlo , ze ovladanie z TV je aj tak k nicomu , lebo ked pozeram cez projektor a telka je vypnuta , tak by to asi nic nerobilo .. idem teraz skusit este to ovladanie BR prehravaca .. ci aspon to pojde .. v kazdom pripade ale asi bude nutne domontovat to IR cidlo do maliny .. a to snad bude fungovat .. CEC medzi yamaho a malinou nemfunguje ..

zaujimava vec .. zapol som na BD prehravaci hdmi control .. a vsetko fungovalo s yamahou .. potom som prepol na malinu a uz to ide aj na nej .. divne .. ale pozitivne :) .. az na par detailov .. BR prehravac sa sam nezapne ani nevypne .. telka sa tiez sama nezapne ani nevypne .. ked vypnem telku , tak sa vypne receiver .. co som musel vypnut .. takze musim kazde zariadenie zapinat/vypinat rucne .. cez CEC to nejde ..
co ma ale viac serie , tak mi nefunguje prepinanie frekvencie podla filmu .. to sa musi dakde nastavit ? stale to ide von 1080p50 , ako je nastavene vo video preferenciach ..
Sealex (290)|3.3.2015 06:50
Nastavení přizpůsobení obnovovací frekvence na RPi2: (standardně vypnuto)
Nastavení -> Video -> Přehrávání -> Přizpůsobit obnovovací frekvenci obrazovky videu

Nastavení CEC na RPi2:
Nastavení -> Systém -> Vstupní zařízení -> Periférie -> CEC adaptér
RoPo (6061)|3.3.2015 07:40
[QUOTE=Pytkin;509336]lebo ked pozeram cez projektor[/QUOTE]

O tomto jsi nepsal. Pak je jisté IR ovládání.

K tomu dalšímu co jsi napsal: všechna zařízení se po zapnutí BR správně "domluvila" (BR i RPi si správně nastavila roli/profil Playeru), proto ti CEC začal fungovat. To je správné a normální chování tohoto protokolu.
Pytkin (7947)|3.3.2015 10:20
[QUOTE=Sealex;509339]Nastavení přizpůsobení obnovovací frekvence na RPi2: (standardně vypnuto)
Nastavení -> Video -> Přehrávání -> Přizpůsobit obnovovací frekvenci obrazovky videu
[/QUOTE]
jo .. toto funguje .. akurat sa mi to prepina na 1080p60 nie 1080p24 ..

ropo : aha .. cize keby som nemal BR prehravac , tak si s malinou neskrtnem ? to je dost blbe ..
RoPo (6061)|3.3.2015 11:25
[QUOTE=Pytkin;509352] tak si s malinou neskrtnem ? to je dost blbe .. [/QUOTE]

To ne. U tebe je problém pravděpodobně v konfiguraci a typech: TV/AVR/BR. Něco v tomto řetězci u tebe zlobí. Nebo možná by pomohlo nakonfigurovat ručně nastavení pro CEC knihovnu v RPi.
Pytkin (7947)|3.3.2015 21:27
ropo : no sa uz nic nezlobi a vsetko ide .. len sa to rozbehlo az ked som zapol BD player .. od vtedy to ide jak oci .. teda to HDMI CEC .. prepinanie FPS neni stale OK ..
mistr.martin (70)|5.3.2015 08:51
Tak hoši už ho mám také doma , vše šlape dá se říci že i lépe než na Xtremeru (posouvání videí , rychlost systému + bonusový obsah...) , akorát jsem to ještě nedotestoval , zkoušel jsem kopírování přes sít , celkem mi vyhovuje , že ho vidím v síti a můžu to tam zkopírovat z pc aniž bych cokoliv zapínal a připojoval jako jsem to míval , rychlost 10 megabajtů / s je sice 3x pomalejší , ale přežiji to , příští měsíc dokoupím disk a připojím do usb a uvidíme , jak to bude fungovat , zatím bude spíše na netové využití , než na filmy , dokonce funguje i moje dálkové ovládání , co mám u tv Panasonic - originál ovladač ok , horší je to z univerzálem all for one 7140 , ten funguje , ale nejde mi zatím tlačítko z5 , což je problém , ale třeba ho to nějak doučím o víkendu , případně dokoupím ten Flirc z USA , jinak jedu na OpenElec pro Pi 2. a mám tam zatím na ovládání bezdrátovou klávesnici , myš + ty 2 ovladače , do měsíce dořeším.
kotyzaf (28)|5.3.2015 09:42
Ahoj lidi, malina se mi už také nějaký ten pátek válí doma a do teď jsem si s tím zatím jenom hrál. Mám tam nainstalovaný OpenElec pro Pi 2 a vše funguje v pohodě. Mám, ale pár dotazů hlavně pro ty co ho už mají také. Jaký prosím vás používáte vzhled? Já zkoušel skoro všechny, ale ve všech se mi zdá, že to není úplně nejplynulejší :-/ většinou je vidět menší neplynulost při brouzdaní knihovnou filmy. Máte to také tak? Ještě jsem si všiml jedné věci. Když jsem tam poprvé instaoval OpenElec, tak v nastavení v hardware jsem měl takt procesoru na 800 MHz. Nyní na nových aktualizacích je nastaveno 600 MHz. Mám to jenom já nebo i ostatní? Děkuji za odpovědi.
Sealex (290)|5.3.2015 11:02
[QUOTE=kotyzaf;509449]Když jsem tam poprvé instaoval OpenElec, tak v nastavení v hardware jsem měl takt procesoru na 800 MHz. Nyní na nových aktualizacích je nastaveno 600 MHz.[/QUOTE]
RPi2 standardně běží lehce podtaktovaná na 600 MHz, takže je to v pořádku. Když RPi2 trochu zaneprázdníš, tak se ta hodnota bude měnit.

Používám zatím standardní Confluence s knihovnami a dynamickými playlisty a vše funguje plynule a bez problémů.
kotyzaf (28)|5.3.2015 19:46
Aha aha, tak to se mi ulevilo ze to je v pohodě.
Aha, no mě právě nepřijde ze to sic jde plynule, ale prostě občas tam je v grafice např. listovaní mezi filmy nějaké to zaškubnutí grafiky. To ti nepřijde? Nebo to mám jenom já :-/ rozhodně to není tak plynulé a rychlé jako na normálním PC :-/
Pytkin (7947)|5.3.2015 23:34
mna by zaujimalo , ci vam funguje prepinanie na 24 .. mne sa to furt prepina na 60 .. to treba dakde nastavit ?
Sealex (290)|6.3.2015 10:59
Mně to přepíná bez problémů frekvence 24/50/60 Hz.
K nastavení přepínání slouží pouze toto:
Nastavení -> Video -> Přehrávání -> Přizpůsobit obnovovací frekvenci obrazovky videu

Napadá mě jen vadný HDMI kabel či nastavení televize. Podporuje vůbec tvá televize režim 24p? Né všechny televize to umí.
marek8953 (135)|6.3.2015 14:23
Nevie niekto poradiť s klasickou klávesnicov /KME/+redukcia na Usb vstup na RPi 2 , neviem ju ovládať . Je potrebné len multi klávesnica ?
RoPo (6061)|6.3.2015 14:59
Redukcí myslíš PS/2->USB?
marek8953 (135)|6.3.2015 15:04
ano zelenej farby redukce
mistr.martin (70)|6.3.2015 15:44
Neví někdo proč mi pi2 zmizelo ze sítě , první den bylo hezky vidět aniž bych cokoliv nastavil a dneska netuším jak se do něj dostat , jak to máte nastaveno vy?