Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UE32H4510AW Scart

jval (38)|29.9.2014 12:56
Zdravím, sousedka si koupila tuto TV a po připojení DVD přes scart to nefunguje. Když zapnu DVD, tak se TV sama přepne na daný source ale hned zobrazí že není signál. Teď jsem si chatoval s podporou samsungu a tam mi řekli, že u této TV je scart pouze jako výstup. Nějak se mi tomu nechce věřit, protože mi přijde kravina aby na prakticky vždy koncovém zařízení byl scart jako výstup. K čemu by asi takový výstup mohl sloužit. u zvuku bych to pochopil, ale u obrazu?

Nevíte někdo jestli je třeba ještě někde něco nastavit a nebo je pravda co říká podpora a TV má opravdu ve scartu jen výstup??

Díky
RoPo (6061)|29.9.2014 13:07
[QUOTE=jval;496884]K čemu by asi takový výstup mohl sloužit.[/QUOTE]

Např. pro nahrávání obrazu z TV na připojené záznamové zařízení. Nicméně z e-manuálu k této TV vyplývá, že se jedná i o vstupní SCART.

Jaký model DVD přehrávače sousedka připojuje?

Máš správně zapojen SCART kabel (nemáš prohozený SCART konektory - in/out) ?
KamilZ (10277)|29.9.2014 14:17
[QUOTE=jval;496884]Teď jsem si chatoval s podporou samsungu a tam mi řekli, že u této TV je scart pouze jako výstup.[/QUOTE]Také se mi to nezdá, naopak, většinou SCART na dnešních TV bývá jen vstupní a např. při přehrávání z USB do něj vůbec výstup nejde.
vivid.sk (11472)|29.9.2014 14:23
Treba pozriet v DVD playeri, co ide do SCARTU ci RGB aleco CVBS (kompozit), pripadne zmenit nastavenia.
golfLC (1941)|29.9.2014 17:15
Cez scart spracuje len RGB, máš to aj napísané pri SCART konektore na TV, takže skontrolovať, ako píše Vivid, čo púšťa DVD von. Prípadne použiť pripojenie cez externý vstup AV káblom s konektormi chinch - chinch.

Ak DVD nemá takýto výstup, treba použiť pripojovací kábel SCART - CHINCH

[ATTACH=CONFIG]28548[/ATTACH]
scart-cinch-adaptor.jpg
jval (38)|29.9.2014 17:35
DVD je to nějaké dost staré (takže pochybuju že by mělo nastavení co se posílá do scartu), pak se tam kdyžtak dojdu mrknout. Na Scart kabelu jsem si nevšiml, jeslti je jedna strana out a jedna in, ale spiš myslím, že to je plně obsazený scart, čili by měl fungovat obousměrně. DVD bohužel cinch výstupy nemá, takže pokud to nepůjde přes scart, tak budu muset zkusit ten scart->cinch kabel. Zatím díky za rady.
golfLC (1941)|29.9.2014 17:47
[QUOTE=jval;496894]budu muset zkusit ten scart->cinch kabel[/QUOTE]

Potom ešte pozor, na niektorých redukciách scart-chinch je na strane scartu prepínač IN-OUT8-)
vivid.sk (11472)|29.9.2014 18:15
Ja odporucam najlepsie riesenie - vyhodit takyto DVD player a za par euro (cca ~30) kupit novy DVD player s HDMI vystupom. Kvalita obrazu bude neporovatelne lepsia + pribudnu funkcie a moznosti naviac (USB vstup + dalsie).
jval (38)|30.9.2014 09:51
Ano být to na filmy, tak s tebou naprosto a beze zbytku souhlasím, nicméně na tom DVD se pouští pouze pohádky pro 2 letou dceru a uznej, že té je celkem jedno jestli pohádka jede v HD, FullHD nebo 3D, takže pokud to vyřeší kabel za 3 eura, tak je zbytečné dávat 30.
golfLC (1941)|30.9.2014 10:15
No, ďalšia možnosť je, ak je to len na pohadky a na kvalite az tak nezalezi, nahodit ich na nejaky vacsi USB kluc a nech to pozera rovno z neho pomocou prehravaca v TV, v DivX-e to az tak vela miesta nezaberie...
vivid.sk (11472)|30.9.2014 14:15
[QUOTE=jval;496919]...[/QUOTE]

Iste. Ale pokial by som ku vsetkemu mal takto pristupovat, tak pozeram stale na CRT 55cm a pouzivam VHS rekorder. Svojmu decku nebudem davat horsie, preto, ze to nevie (este) docenit. Ale naopak - preto, ze je to moje decko a chcem pre neho to najlepsie ;). To je snad jasne.
jval (38)|2.10.2014 09:41
Chlapi, tak nakonec byl problém uplně triviální. Včera mě napadlo otočit ten scart kabel. Říkal jsem si, že když na něm není označení IN OUT, tak že bude plně obsazen, bohužel jsem se mýlil. Nyní už to funguje.

---------- Doplněno v 07:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:38 ----------

[QUOTE=vivid.sk;496926]
Iste. Ale pokial by som ku vsetkemu mal takto pristupovat, tak pozeram stale na CRT 55cm a pouzivam VHS rekorder. Svojmu decku nebudem davat horsie, preto, ze to nevie (este) docenit. Ale naopak - preto, ze je to moje decko a chcem pre neho to najlepsie ;). To je snad jasne.[/QUOTE] No ono to právě moje děcko není a i jsem ji doporučoval aby pořídila něco s HDMI, ať už by to bylo DVD a nebo nějaký HDD player, jenže vše je o penězích. Každopádně ještě jí zkusím naroubovat na podle mě nejlepší nápad od golfLC a to USB flashku.
RoPo (6061)|2.10.2014 09:59
[QUOTE=jval;497002]Včera mě napadlo otočit ten scart kabel.[/QUOTE]

Tady jsem ti toto přesně psal. Kdyby jsi to pořádně četl a vyzkoušel to, tak už jsi měl dávno vyřešeno....

Jestli je kabel plně osazen zjistíš, jen rozebráním SCART konektoru. Teoretické úvahy jsou jen teoretické úvahy k ničemu :-E
jval (38)|2.10.2014 11:11
Ano vím, ale právě proto, že kabel není nijak označen, tak jsem tomu nepřiložil potřebnou váhu. Pokud někdo takový kabel bez označení vyrobí, tak bych ho za to nakopal do zadní části.
RoPo (6061)|2.10.2014 11:53
[QUOTE=jval;497007]ale právě proto, že kabel není nijak označen[/QUOTE]

Právě proto tím spíše jsi měl kabel zkusit otočit. ;)
golfLC (1941)|4.10.2014 09:34
Hlavne ze všetko hrá ako má :-)