Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize - Hry/Sport

devmixil (56)|25.8.2014 09:27
Zdravím,

hodlám pořizovat novou TV. Uhlopříčka 50"-55".

Primární využití hlavně sportovní přenosy Fotbal/Hokej signál přes O2-TV rychlost připojení 25MB .... další využití do budoucna hry PS4-X-One ... + bude zapojeno domací kino JVC TH-S66.

Tápu nad tím,jestli jít do plazmy či LED lcd. Co se týká plazmy,tak bych měl tip na : Panasonic TX-P50(55)ST60E .. ale co se tyka LED LCD tak vůbec nevím. A hlavně jestli bude lepší plazma nebo ta druhá možnost ;)

Cena,co nejpřijatelnější ... ten panák už je STROP ! :)

Díky za radu, Zdenek.
KamilZ (10277)|25.8.2014 11:35
tdlmarek (1566)|25.8.2014 11:40
Nevím, jestli tu ST60 ještě někde seženeš. Panasonicy už jsou v podstatě vyprodané a další nebudou. To možná souvisí i s tou cenou, mně heureka k 50" variantě našla už jenom nějaký zapomentý záznam za 30k, což je jednoduše nesmysl.
devmixil (56)|25.8.2014 11:49
Díky oboum.

No je pravda,ze jsem objednat nezkousel :))) Takze je dosti mozne,ze jiz bych sel s krizkem po funuse. Tim padem nejaky tip na LCD LED ? ... Tam bych zrejme sahal po IPS panelu,pokud jsem to dobre pochopil co se píše.

EDIT : Co rikate na tohle ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ... Akce do dneska.
devmixil (56)|26.8.2014 09:49
Tak to ST uz neni :)

Co říkáte na tyhle televize ?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

u te 640 asi nebude na skodu 1200Hz pro sport - pro ostrost pohybu pri sportu vuci DT60 nebo se pletu ?

co se tyka her : input lag jsem nasel pro DT60 80ms viz : http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1374562755 což je moc,ale po kalibraci pisou 30-40ms .. u AS640 by to melo byt cca 58-52ms viz : http://www.avforums.com/review/panasonic-as640-tx-48-40-55-as640b-LED-TV-review.10436

Když už je 3D v televizich,tak pro DT60 hovoří i 4xbrýle v balení.

Co se tyka toho 640,tak vidim,ze si na ni psal recenzi (marek), hry ci 3D jsi asi nezkousel vid ? :) .. Jinak se mi zda,ze tuto tel. doporucujes :) .. Co sportovni prenosy,ostrost dobrá ?

popripade nejaky samsung ? Cenovy strop 30k. Nejlépe tedy 55" ..

plazmy jsem jiz vzdal.
tdlmarek (1566)|26.8.2014 10:55
[QUOTE=devmixil;495036]Co se tyka toho 640,tak vidim,ze si na ni psal recenzi (marek), hry ci 3D jsi asi nezkousel vid ? :) .. Jinak se mi zda,ze tuto tel. doporucujes :) .. Co sportovni prenosy,ostrost dobrá ?.[/QUOTE]
Ano, já ji hodnotil veskrze pozitivně - ovšem ze svého pohledu jako zobrazovadlo pro koukání na filmy. Pokud se ale zde bavíme o TV na sport a hry, tak jsou požadavky úplně jiné, takže na to mé doporučení nelze aplikovat.

Protože v balení nejsou brýle, tak jsem 3D bohužel nezkoušel. A protože mě 3D nezajímá, tak je ani neplánuju pořizovat. Obdobně s tím sportem - funkce pro vylepšování pohybu obecně nesnáším, proto ani nechci hodnotit jejich funkčnost. A na TV vysílání téměř nekoukám, a na sport už vůbec ne - takže abych ani nevěděl, na co se při hodnocení zaměřit.

Omlouvám se, že nemůžu nabídnout trochu přínosnější informace :D


Myslím si ale, že by sis měl v první řadě vybrat mezi IPS a VA panelem. To ovlivňuje i typ 3D a cenu brýlí - proto má DT60 4 páry v balení, protože jde o levné plastové skořápky za pár korun, kdežto k AS640 jsou potřeba dražší aktivní brýle.
devmixil (56)|26.8.2014 11:34
jasny :)

Tak pokud se nepletu,AV ma Aktiv a IPS ma pasiv.

Co se tyka tech pozorovacich uhlu,tak v tom je mi jedno,jesli IPS ci VA .. Budu to mit primo naproti sedacce :)

Spíš mě zajima,jestli je tedy lepší IPS ci VA na moje pozadavky,ale to sem zatim nikde nenasel,když jo,tak to bylo rok 2012 což je už dlouho. Treba nekdo poradí,kdo to mel podobne jako já ;)

Jinak vseobecne je lepsi pasiv ci aktiv 3D ? U panelu jsem snad dobre pobral to,ze VA má lepší podání černé ale horsi poz.uhly ..... u IPS naopak. Už mi z toho jde hlava kolem :)
RoPo (6061)|26.8.2014 11:44
[QUOTE=devmixil;495044]lepsi pasiv ci aktiv 3D [/QUOTE]

Mě vyhovuje 3D aktiv u plazmy. Pasivní 3D jsem na LCD měl možnozt vyzkoušet také. Někdo má zase raději pasiv. Je to individuální a je potřeba, aby jsi toto vyzkoušel na vlastní oči.

IPS vs VA jsi "pobral" správně. Navíc. IPS je "pomalejší" panel než VA. Nepíši o elektronice, ale o panelu.