Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Aktivne vs. pasivne 3D Philips

Neregistrovaný (0)|3.8.2014 15:59
Tazatel: Philipsak

Znění dotazu: Pekny den.

Chcem sa opytat aky je realny rozdiel (na oko) v sktivnom a pasivnom 3D na LCD LED TV Philips.

Viem ze vseobecne je aktivne 3D kvalitnejsie pretoze je to plne HD, ale pasivne 3D je iba polovicne rozlisenie.

Zaujimalo by ma ako je to v realite.
Bolo by uplne super ak by tu bol niekto kto videl oboje a mohol ohodnotit ako sa to v realite chova.
Je v tom viditelny rozdiel?

Dakuejm za info.

Technika, které se dotaz týká: LCD LED TV Philips
KamilZ (10277)|3.8.2014 16:10
[QUOTE=;493796]Viem ze vseobecne je aktivne 3D kvalitnejsie[/QUOTE]Částečná pravda je (viz modely LG s 1080i ve 3D), že aktivní 3D má vyšší rozlišení, ale obecně není pravda, že je kvalitnější. Někomu vyhovuje víc aktivní, někomu pasivní 3D, Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434528

[QUOTE=;493796]Zaujimalo by ma ako je to v realite. [/QUOTE]Realita je taková, že jakékoli 3D na domácí TV je o ničem, vůbec se podle toho nerozhoduj a raději občas běž do IMAXu.
Philipsak (0)|3.8.2014 16:28
Realita je taková, že jakékoli 3D na domácí TV je o ničem..

Preco by malo byt o nicom? Kamarat ma pasivne a je velmi spokojny tvrdi ze je to rovnake ako v Imaxe.
Je ale pravda ze aktivne nikdy nevidel. Mozno by nebol tak spokojny.
Niekto tvrdi ze je to rovnaka kvalita ale ja si mylsim ze polovicne rozlisenie uz musi byt citit.

Nie ze by som sa podla toho rozhodoval, len su dva modeli co stoja rovnako a maju rovnake funkcie len jeden ma aktivne
3D a dalsi pasivne.

Imax je najblizsie 120Km odomna, takze mi musi stacit oreginal 3D Blu-Ray.
Len stale neviem ci aktivne alebo pasivne.
:-?
KamilZ (10277)|3.8.2014 16:48
To si musíš vyzkoušet a rozhodnout sám.
Philipsak (0)|3.8.2014 18:03
Ano to by bolo najlepsie ale nemam to ako odskusat.

A ty si videl obe 3D? Co by si odporucil?
KamilZ (10277)|3.8.2014 18:46
Obojí je o ničem, resp. se to hodí na WOW efekt na sousedy. Nicméně pokud bych byl nucen při mučení sledovat 3D TV, tak pasiv. Kdyby jsi si přečetl ten odkaz, tak bys rady ostatních ne riskoval. Možnost si to vyzkoušet má dnes naprosto každý.
sanchez13 (1071)|3.8.2014 18:59
[QUOTE=;493802]to by bolo najlepsie ale nemam to ako odskusat.[/QUOTE]
vo vacsine predajni maju predvadzacie modely, na ktorych bezia 3D ukazky. Tam si to otestuj sam a uvidis.

Ja osobne mam pasivne 3D a som spokojny. Ked som skusal aktivne 3D, vnimal som blikanie a po chvili ma z toho bolela hlava.
Pasivne 3D je podla mna prirodzenejsie. Precitaj si tu linku, ktoru sem postol Kamil, tam mas v skratke vysvetlene rozdiely.
Pokial sa rozhodnes pre pasivne 3D a budes stahovat nejake 3D z netu, preferuj format H-TAB. Aj ked ja mam vela aj H-SBS a tiez je to v pohode pozeratelne. :-)
Philipsak (0)|4.8.2014 13:56
Dakujem za odporucanie.

Len pre info linky som cital. Odskusat nemam kde pretoze u mas je jedna malicka predajnicka elektra ale je tam na odskusanie iba jeden 3D TV. A aby som mohol porovnat musia tam byt dva :-)
To je dilema. Mozne blikanie verzus kockate hrany objektov. Hmm ...
vivid.sk (11472)|4.8.2014 14:03
Tak nasadni do auta a porovnaj na mieste, kde je vyber lepsi. Jeden krat vidiet je lepsie ako 10x citat.
LuckyCat (283)|4.8.2014 14:23
Pozri si na tv (či už pasívne alebo aktívne ), ale na vhodnej uhlopriečke a pri vhodnej vzdialenosti (jeden násobok uhlopriečky) , samozrejme s dobre nakaliborvaný obrazom a uvidíš sám. . Mne osobne sa to páči veľmi a často pozeravám 3d... hlavne nedávaj na keci ako "o ničom" či "wov efekt" Odskúšaj sám a rozhodni sa.. ale ako som napísal, pri riadnom nastavení a veľkosti. .pre mňa určite lepšie, ako to, čo vidieť v bežnom 3d kine !