Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma LG-60PB660V model 2014

petruskin (305)|3.2.2015 11:44
Tak jsem loga v obraze řešil s panem vedoucím obchodu. Říkal, že ten problém již v minulosti řešili a že mám nastavit a nechat jet vybělení (to zatím ani nevím zada v menu vůbec je) a nastavit posunutí obrazu (posouvá neznatelně obraz při spuštěné tv) Prý by to mělo zmizet. V jednom případě, prý museli TV odvézt do servisu LG s tím, že asi vymění panel ale tam se jim podařilo obraz nějakou podobnou metodou za 14 dní vyčistit. Tak jsem tedy zvědav. Jestli se do 5 dnů nic nezmění budu se nejspíš domlouvat s LG na výměně panelu - tedy jestli nějaký budou mít. Jinak bych byl s TV naprosto spokojen. A ještě k nastavení DiSEqC (tomu bohužel nerozumím) nastavuji volbu z možností (A,B,C,D, A tone, B tone, zřejmě počet satelitů a zdvojených nastavení na 1 sat?) tak aby se ukázal nejlepší signál a kvalitana u Hotbirdu je to B. Naladí se ale jen část programů - konkrétně z ruských, které mě zajímají ani jeden. Ta starém Topfieldu se naladí vše. Tak pokud by to šlo nějak pro laika vysvětlit budu rád. Dík Petr
sanchez13 (1071)|3.2.2015 12:04
mozes este skusit stiahnut Plasma break napr z mojho dropboxu:
https://www.dropbox.com/sh/t9tw5tkbn6vdx47/AAAkR9TWVAoCW8QCI_ZDr8eca?dl=0

Popis ako to pouzit je v subore README.txt.
V skratke najjednoduchsie je nakopirovat obrazky na nejaky USB kluc, nastavit v TV slideshow s tym aby kazdy obrazok zobrazilo cca 10 sekund a nastavit aj repeat aby po poslednom zacalo zase od zaciatku. A nechat to bezat napr cez noc, alebo cez den.
Dolezite aby obrazok vyplnil cely obraz. A to posuvanie obrazu, ktore si nastavil pocas tejto slideshow vypnut....
KamilZ (10277)|3.2.2015 12:18
[QUOTE=petruskin;507214]V jednom případě, prý museli TV odvézt do servisu LG s tím, že asi vymění panel ale tam se jim podařilo obraz nějakou podobnou metodou za 14 dní vyčistit. Tak jsem tedy zvědav. Jestli se do 5 dnů nic nezmění budu se nejspíš domlouvat s LG na výměně panel[/QUOTE]Jestli máš šanci to hodit na prodejce, tak to udělej a Ty nic v servisu nedomlouvej, také by to mohlo skončit tak, že tu výměnu panelu zaplatíš. Na tohle se reklamace neuznávají a je to jen blbost uživatele, v tomto případě prodejny. Nevím jak LG, ale Panasonic měl přímo napsáno v návodu, že se na TV nesmí dlouho zobrazovat statický obsah.
petruskin (305)|3.2.2015 14:39
OK vyzkouším všechny možnosti vč. plasmabreaku a když to nepomůže budu se držet instrukcí a řešit to výhradně přes prodejnu (kde tedy uznávají že je to vypálené od nich). A už si nikdy nic vystaveného nekpupím (bohužel se za přijatelnou cenu nedala tato tv už nikde sehnat, navíc s ukončením výroby jsem měl pocit že je to opravdu poslední šance). Nicmémě obraz je jinak krásný a kdyby se na to člověk nezaměřil, tak si toho ani moc nevšimne, pokud to ale zrovna řešíte, vidíte to takřka pořád.)
petruskin (305)|3.2.2015 15:13
A ještě kontrolně, abych k teto tv připojil bezdratova sluchatka potřebuji jakýkoliv DAC převodník Toslink na 2xRCA(cinch) + Toslink kabel a to by mělo být vše že?
mvikym (29)|3.2.2015 16:00
[QUOTE=roman2277;507146]Ochranu sice má,ale jen na určitý typ statického obrazu.[/QUOTE]

Hledal jsem zmiňovanou ochranu. nikde v menu jsem nic nenašel, pokud to neni aktivovano automaticky od výroby? diky
roman2277 (582)|3.2.2015 16:23
Samozřejmě je to nastaveno už z výroby automaticky.Nech tam chvilku zobrazit třeba složky na HDD a následně se začne obraz posunovat z jedné strany na druhou.A po xminutách se i vypne celá obrazovka.
petruskin (305)|4.2.2015 12:03
Pro zajímavost přikládám foto (z mobilu) jak taková vypečená vystavovaná obrazovka z kamenného obchodu může vypadat. Plasmabreak jsem do toho hustil 5 hodin a možná se to nepatrně zlepšilo ale může to být už subjektivní dojem. Loga jsou pěkně vyskládána po obvodu zprava, zleva a nejviditelnější a největší jsou v dolní části obrazovky. Vůbec nechápu jak se to může v režimu obchod stát.
vypalena loga 6.jpg vypalena loga 6 kraso.jpg vypalena loga 4.jpg P1140416.JPG vypalena loga 7.jpg vypalena loga 8.jpg vypalena loga z obchodu 2.jpg vypalena loga z obchodu 3.jpg
roman2277 (582)|4.2.2015 12:13
Pěkné.Já jsem jednou viděl na letišti plazmu,která byla totálně vypálená s odlety letadel po celé obrazovce.
KamilZ (10277)|4.2.2015 12:23
petruskin: bože, je to plazma, co jsi čekal? Automatika u plazem zabere max. na malá loga TV apod. ne na takové velké plochy statického obrazu.
roman2277 (582)|4.2.2015 12:59
Ale nepovídej moderátore.Automatika posunuje celou obrazovku.(při delším statickém obrazu) Zmenší ji a obraz létá z jedné strany na druhou.
KamilZ (10277)|4.2.2015 13:03
[QUOTE=roman2277;507277]Ale nepovídej moderátore.[/QUOTE]Automatikou myslím standardní pixel orbiter. Pokud to má nějaký speciální od pro prodejnu, ve kterém to lítá podle Tvého popisu, tak to nějak odporuje tomu vypálení. Pokud se to vypálilo i přes něj, tak už opravdu ke kvalitě LG nemám slov.
roman2277 (582)|4.2.2015 13:08
Je to divné.Kdoví co s tím na té prodejně dělali.Nechápu.
sanchez13 (1071)|4.2.2015 14:01
ja si naopak myslim, ze rezim predajna je prave ta pricina, preco je to vypalene :-)

Pretoze tento rezim nie je urceny na to aby nejak setril obrazovku, ale aby prilakal co najviac zakaznikov. Predpokladam, ze tam budu zakladne prvky ako kontras a jas nastavene defaultne na podstatne vyssiu hodnotu ako si bezny clovek nastavi doma
a teda obrazovke to da zabrat viac ako bezny rezim. A to neplati len pre LG, ale pre vsetky TV, ktore maju tento rezim.
petruskin (305)|4.2.2015 15:52
Takže na výběr mám asi tři možnosti - smířit se s tím a doufat že se to spíš časem zlepší než zhorší. Odvézt jí prodejci aby to řešil v servisu, kde ji v nejlepším přepálí tak že ty loga skoro nebudou vidět ale panel se při tom vypálí o cca 10.000 hod (jak jsem to tu četl ve starším fóru) a nebo chtít nový panel, který ale asi jednak nebude, a navíc není zdaleka zaručeno že ho vymění. 3.varianta je chtít po prodejci vrátit peníze (jenže tento model už není k sehnání, případně za cenu kolem 30 tis), nebo vymáhat na prodejci nějakou slevu. Stěhovat tuto Tv je taky fuška. Tak nevím.
KamilZ (10277)|4.2.2015 15:57
Vzhledem k situaci (a sorry, nedá mi to, ale kvalitě plazem LG) bych ji hodil prodejci na hlavu, pokud Ti to ale vůbec vezme zpět. Objednával jsi to aspoň formálně přes internet?
roman2277 (582)|4.2.2015 16:12
To už se nezlepší.Já bych to vrátil prodejci.
petruskin (305)|5.2.2015 11:14
Bohužel jsem to kupoval za hotové v obchodě. A i když na vypálení není záruka, toto je snad skrytá vada při nákupu - s vypálenou prezentací z obchodu, kterou prodejce zatím přiznává. Zítra tam zajedu a uvidíme.
RoPo (6061)|5.2.2015 12:21
Pořizoval jsi s vědomím použitého zboží. To ti prodejce sdělil. Pokud tě neupozornil na tuto vadu - vypálený obraz nebo, že provozoval v režimu statického obrazu, tak můžeš odstoupit od kupní smlouvy důvodu vady, na ketrou tě neupozornil. Každopádně se raději dohodni na odstoupení než toto hrotit. Pravděpdoobně by jsi vyhrál, ale tento postup trvá nějakou dobu.
mates1985 (5)|18.5.2015 22:34
Ahoj, mám model 50PB690V a k němu připojený přes HDMI satelitní přijímač. Ihned po zapojení a spuštění TV jsem zapl sat. přijímač a ejhle nefunguje (nereaguje na pokyny) dálkový ovládač od sat. přijímače. Jednou za čas zareaguje, ale jinak se tváří jako by ho něco rušilo. Sat přijímač i ovladač je v pořádku (je cca 3 měsíce starý) a na staré LCD LG mi normálně ovladač reaguje. Funkci Simplink mám vyplou. Je to o nastavení TV ? Setkal se někdo s podobným problémem ?
20150518_214540.jpg