Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 62

Téma: Spolehlivost HDD

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Trochu bulvární titulek, ale jinak rozhodně zajímavý článek (tedy spíše onen původní zdroj). K přebírání těchto závěrů mám však drobnou výtku k tomuto:
    The chart below shows the distribution of drive temperatures for our four most popular drives. As you can see, all of the drives are well within the 0˚C (or 5˚C) to 60˚C that the manufacturers specify for the drives. And almost all of the drives are in the nice comfortable range from 15˚ to 30˚.

Obávám se, že u domácích počítačů málokdo klepe kosu s puštěnou klimatizací, takže i ve slušně chlazených skříních bude teplota disků spíš od těch 30˚ nahoru.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek
    disků spíš od těch 30˚ nahoru.
    A v lete pri teplote okolia 28-29C aj tych 40-42.

Inak clanok je zaujimavy z ineho dovodu. Ak budeme ignorovat teplotu okolia (kedze je konstantne nizka), ukazuje peknu statistiku chybovosti diskov. V danom pripade je zrejme, ze Barracuda 1.5TB bol naozaj nepodarok (nevraviac o 500GB Green verzii, ktora aj pri tom nizkom pocte dosahuje neskutocne vysoku kazivost).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 13-05-2014 v 14:40 Důvod: preklep

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Používám už hodně let podobný box pro 3 HDD, jaký je na obrázku. Nikdy, zdůrazňuji že nikdy, nestoupne teplota HDD na víc, jak 29 stupňů. Tenhle box jsem dal do všech mých PC. Nemůžu si ho vynachválit. Je potřeba mít velkou skříň, box zabere 3 pozice

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: box.jpg 
Zobrazení: 234 
Velikost: 230.5 KB 
ID: 27390

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

A já mám totéž od CoolerMastera (navíc s modře podsvíceným ventilátorem) a vejdou se mi tam do tří 5,25" posic hned 4 3,5" HDD, heč... Teplota taky kolem 30° C (SATA disky Hitachi) a do 37° C páreček SCSI Seagate Cheetahů o 15000 otáčkách.

---------- Doplněno v 17:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:11 ----------

...a co se bedny týče, toto je ideální řešení na HDDpole o 12 discích:

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Nikdy, zdůrazňuji že nikdy
    Bud byvas v pekne chladnom RD, alebo si vymyslas .
    Pretoze ak teplota vzduchu v priestore dosiahne viac ako 29C, neexistuje sposob, ako disk uchladit na 30C (ak ho nemas v chladnicke). A v extremnom teple v lete mam aj v zateplenom panelaku zopar dni viac ako tych 30C.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

To ale podceňuješ to aktivní chlazení - ten 12cm ventilátor něco vzduchu prožene.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    To ale podceňuješ to aktivní chlazení
    Nepodcenujem. V tomto pripade logika nepusti. Nech je ventilator velky 16cm

Btw, ked uz sa tu bavime o teplotach, pred par dnami som rozsiril zbierku diskov o WD RED 3TB, ktory je momentalne asi najchladnejsi HDD, ktory som mal.
    Po 10 hodinovom kopirovani bola jeho teplota len 34C, v idle 31C, pri teplote okolia cca ~ 24. Disk je na dotyk vlazny, chladeny minimalne (len noctua na par sto otacok).
    V lete vsak pri internej teplote 30C pojde jeho teplota az k 40tke.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 13-05-2014 v 16:38

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Hm, tak si to vyzkoušej vysunutím ruky z auta za jízdy při 20°, co dělá vítr. Budeš to po chvíli cítit jako sotva 15° (v závislosti na rychlosti).

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    tak si to vyzkoušej vysunutím ruky z auta za jízdy při 20°
    Subjektivne pocity klamu. Rychlost vzduchu a realna teplota su 2 rozne veci. Dnesne auta maju teplomer (senzor) vonkajsej teploty v bocnom zrkadle, takze po par minutach rychlej jazdy ukaze len aktualnu teplotu vzduchu.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

To není "klam" ale odvod tepla z tělesa prostřednictvím proudícího vzduchu. Prostá fysika. Navíc ty klece na HDD jsou z hliníku, takže se to teplo rozvádí do co největší ofukované plochy.

Registrace
    May 2009

Tak mi skus vysvetlit (pouzi kludne aj fyziku), ako mozes ochladit teplejsie teleso na nizsiu teplotu, aku ma vzduch, ktorym ho ofukujes?
    Azda mas v lete doma chladnejsie, ak si tam pustis ventilator? Potom vsetci hlupaci ti, co si kupili klimatizaciu

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Tak mi skus vysvetlit (pouzi kludne aj fyziku), ako mozes ochladit teplejsie teleso na nizsiu teplotu, aku ma vzduch, ktorym ho ofukujes?
    Azda mas v lete doma chladnejsie, ak si tam pustis ventilator? Potom vsetci hlupaci ti, co si kupili klimatizaciu
    No já když si na sebe pustím v létě ventilátor, tak je mi za chvíli zima a akorát tak z toho podchlazení nastydnu (proto mám rýmu i v létě). Klimatisace funguje naprosto stejně, akorát se to teplo odvádí na jiném místě ve výměníku v uzavřeném cyklu.

Registrace
    May 2009

Tak to máš potom zázračný ventilátor. Ja keď pustím na teplomer doma ventilátor, ukazuje vždy rovnako, bez ohľadu na otáčky ventilátora. Odskúšaj.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Bud byvas v pekne chladnom RD, alebo si vymyslas .
    Pretoze ak teplota vzduchu v priestore dosiahne viac ako 29C, neexistuje sposob, ako disk uchladit na 30C (ak ho nemas v chladnicke). A v extremnom teple v lete mam aj v zateplenom panelaku zopar dni viac ako tych 30C.
    Nevymýšlím si. Nemám to zapotřebí. V zimě, když v bytě topím, tak 26 - 27 stupňů. Ve skříni mám jinak vepředu dva takto velké ventilátory (jeden je ještě úplně dole a fouká vzduch odspoda do skříně), další dva mám z boku (směrované na grafárnu a CPU). A na zadní stěně mám dva výfukové ventilátory + ventilátor ze zdroje. A když dám ruku na záď skříně, tak na dlani cítím jak fouká chlad a ruku mám pěkně studenou

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Dnesne auta maju teplomer (senzor) vonkajsej teploty v bocnom zrkadle
    To asi mají tato auta dva teploměry, protože venkovní teplota je nutno hlídat (pro řidiče je důležitá teplota nad povrchem vozovky, ne metr nad vozovkou) nad povrchem vozovky kvůli možné námraze při teplotě pod 4 stupně celsia která je pro řidiče podstatná. A ne teplota cca. metr nad vozovkou. To může být i o 2 stupně vyšší. Proto je čidlo teploměru u mlhovky či blízko povrchu vozovky u předního nárazníku. To jen tak mimo HDD a reakce na teploměr v zrcátku...

Zmňované klece CoolMasterů mám v jednom serveru 3 a chladí skoro jak vinotéka . Zde zmiňované zkušenosti s teplotami HDD ostatních potvrzuji i při vyšších okolních teplotách, že jsou u HDD v těchto klecích nízké.
    Ještě mám 3 klece do pozice 3x3,5" na 5 SATA HDD s hotswapem od Supermicro, ale ty už nepoužívám. Ty půjdou na prodej. Mají také ventilátor a chladí podobně jako CoolMaster.
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: hdd_bay.gif 
Zobrazení: 158 
Velikost: 39.0 KB 
ID: 27391

Tato řešení fungují pro chlazení HDD více než dobře .
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 13-05-2014 v 19:51

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 03-04-2013, 14:41
  2. LCD: Výběr jednoduché levné LED TV - spolehlivost
    Od Markil v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 11-11-2012, 17:12
  3. Technisat HD2 - zkušenosti a spolehlivost
    Od filhouse v sekci DVB-S