Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 2014 - UExxH7000, UExxH8000

ivobe (3)|28.12.2014 09:50
DOLBY DIGITAL 5.1

Hezký den všem, mám novou UE55H7000. K zesilovači domácího kina je připojena optickým kabelem. Při příjmu jakékoliv stanice ze satelitu se zvukem v DD mi zesilovač ukazuje, že dostává pouze levý a pravý kanál, nikdy se neindikuje všech 6 audio kanálů. Vyzkoušeny přitom všechny zvukové stopy TV kanálu.

Pokud na televizi přepnu výstup na DTS NEO 2:5, tak zesilovač indikuje všech 6 kanálů, podle mě ale v tu chvíli z televize dostává uměle vytvořený vícekanálový zvuk ze dvou stereofonních kanálů. Nicméně to ukazuje, že optický výstup televize dokáže "přenést" plný počet kanálů.

Jestli rozumím dobře následujícímu článku, jde o chybu řady H...

http://www.myce.com/news/netflix-removes-dolby-digital-5-1-supports-from-apps-for-samsung-tvs-73052/

Máte k tomu prosím někdo nějaké poznatky?
vivid.sk (11472)|28.12.2014 12:38
Tvoja uvedena chyba sa tyka konkretne netflixu, to co popisujes funguje, ale treba na to ist inak.

- Zvol si danu Dolby Digital audio stopu (cez Tools) pri sledovani konkretneho kanala, kde je DD dostupne (CT HD napriklad).
- Nasledne chod do hlavneho menu - audio a tam si zvol Dolby Digital. Su tam dostupne tri moznosti PCM (default), Dolby Digital a DTS Neo 2:5. DD je dostupne len vtedy, ked je DD v zdroji. Teraz som to testoval, je to 100% funkcne.
ivobe (3)|28.12.2014 13:38
@vivid.sk: Tak potvrzuji - funguje to! I před položením prvního dotazu jsem to dělal popsaným postupem, ale evidentně ve chvíli, kdy jsem nikde nenarazil na DD 5.1 ve zdrojovém zvuku. Ono totiž stačí, když je tam DD 2.0, všude v TV jsou dostupné volby DD, ale nikde není poznat, jestli je to 5.1 nebo 2.0 a poprvé je to vidět až na zesilovači.

Jinak jsem z té televize nadšený! Měl jsem strach, jestli nebudu muset od wi-fi routeru tahat kabel, ale naprosto v pohodě je přehrávání 1080 videí ze Synology NAS, stejně tak přehrávání YouTube videí v tomto rozlišení přes wifinu (wi-fi router ASUS asi za 700Kč). Perfektní aplikace pro YouTube, hezká je možnost spárování s Youtube aplikací na na Andriod nebo iOS, kde si vyberete, co přehrávat a stream se pak valí rovnou do televize. Stejně tak přehrávání videí ze Streamu pomocí jejich aplikace nebo z iVysílání ČT pomocí HbbTv. Všechny videa naprosto, naprosto plynule pře n-kovou wifinu.

Řešilo se tady nerovnoměrné podsvícení. I v úplné tmě na hodně tmavém obrazu není nic patrné. Nehodlám si kazit náladu podrobnějším zkoumáním či focením.
vivid.sk (11472)|28.12.2014 14:10
Ano, je to tak ako pises. Dokonca ako pikosku uvadzam stream fullHD H265/HEVC videa cez DLNA 2x wifi spojenie (NTB->wifi->router->wifi->TV) bez problemov a zadrhnuti. Nie, zeby som to odporucal, no uvadzam to len pre zaujimavost. Router mam vsak len 2 metre od TV, takze zavisi hodne na umiestneni. Skoda, ze sa neda navolit kvalita streamu pri HbbTV, co vsak v buducnosti mozno poskytovatel obsahu upravi.
bh69 (157)|29.12.2014 07:54
[QUOTE=vivid.sk;503163]Tak som si to schvalne presiel a[/QUOTE]

vychazel jsem z 46" verze (kdyz 40" u H7000 nema lepsi panel) - http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue46h7000/recenze/ kde nekdo pise, ze

- nebyl schopen naladit jas a podsvícení pro různé zdroje signálu - nastavení pro HD buď totálně tmavé, nebo zase SD přesvětlené
- mírný odklon z dokonalého prostoru pro sledování má za následek nepěkný šedivý obraz
- občasné zvláštní trhání obrazu v pomalých scénách i HD!
- nahrávání ze satelitu - nejde sledovat pozemní vysílání a při nahrávání z pozemního je umožněno sledovat pouze pozemní

Nevim jestli to je pravda, verim ze tam bude problem s tim trhanim (to jsem videl u vicero TV), ale ze by TV s twin tunery neumela nahravat z jednoho a sledovat z jineho ?! Nebo, ze by SD a HD vysilani vypadalo jinak z hlediska jasu/kontrastu ? Zkusim jeste procist diskuze o H7000
KamilZ (10277)|29.12.2014 08:31
K trhání - jak už zde bylo několikrát řečeno, záleží na zdroji přehrávání, takže to úplně ignoruj.
vivid.sk (11472)|29.12.2014 13:14
Prosim o presun tohto a tohto prispevoku do vlakna o H7000, pretoze tu je to OT.

- nebyl schopen naladit jas a podsvícení pro různé zdroje signálu - nastavení pro HD buď totálně tmavé, nebo zase SD přesvětlené
TV sa da korektne nastavit, pre kazdy vstup samostatne nastavenia, kazdy zo 4 presetov mozes upravit (detailne len dva presety), staci vsak nastavit poriadne jeden, nie je dovod menit to.

- mírný odklon z dokonalého prostoru pro sledování má za následek nepěkný šedivý obraz
Cez den je vsetko v pohode, v tme sa zacinaju boky zosvetlovat a "modrat", cim vacsi uhol, tym vacsmi. Zavisi od toho, ako sledujes TV, no nemyslim, ze by to mali ine TV s VA panelmi podstatne lepsie. Nejake rozdiely budu. Pre porovnanie - predchadzajuca 40" TV s VA panelom od AUO mala obdobne problemy.

- občasné zvláštní trhání obrazu v pomalých scénách i HD!
Mozno to suvisi s Motion +, ktore sa da vypnut, pripadne sa casto doladuje novsimi verziami fw. Vsimol som si obcasneho vypadnuteho sminku (sport, nasledne strih a spomaleny replay), nastastie MCFI artefakty, ktore boli pritomne v minulych verziach (trepotanie obrazu) som nezaznamenal. Mozno sa presnejsie vyjadri iny uzivatel, ktory dlhodobo sleduje sport.

- nahrávání ze satelitu - nejde sledovat pozemní vysílání a při nahrávání z pozemního je umožněno sledovat pouze pozemní
To je mozne, neexperimentoval som nahravanim. Co vsak viem, ze pri zobrazeni PAP ide zobrazit sucasne DVB-S + DVB-C/DVB-T tuner vedla seba.

Nevim jestli to je pravda, verim ze tam bude problem s tim trhanim (to jsem videl u vicero TV), ale ze by TV s twin tunery neumela nahravat z jednoho a sledovat z jineho ?!
Twin tunery su imho navrhnute, aby si vedel nahravat obraz z ineho TP ako pozeras. Ako pisem vyssie, samotne pozeranie z dvojitych tunerov funguje (PAP), ale TV kanaly z roznych tunerov nie su naladene v jednom liste sucasne, takze ich nevies jednoducho prepinat medzi sebou. Predpokladam, ze to je designovane tak, ze jeden uzivatel ma jeden druh prijmu a nebude medzi tym neustale prepinat. Na druhej strane, zoznam kanalov pre jednotlive tunery ide zopar klikmi zmenit, netreba liezt niekde do setupu.


P.S. Precital som si povodny prispevok, ktory TV hodnoti, no nebral by som to nejako zvlast vazne. Tento uzivatel prechadzal z maleho CRT. Treba porovnavat LCD medzi sebou, nie CRT a LCD, kde niektore problemy bud niesu, alebo su, ale nie su do takejto miery viditelne (napriklad intenzita vyzarovania bielej farby musi byt pri mnohonasobje vacsej ploche obrazu logicky vacsia, ako na malom CRT). Rovnako pohybujuce sa objekty pri 24/25p su skratka na velkom LCD inak vnimane, ako na malej CRT (oni nie su plynule ani na CRT, ibaze vacsia plocha spolu s LCD technologiou robi svoje).
alexanderrr (12)|30.12.2014 19:24
Ak ma moja H7000 dost vyrazny clouding, mam volat do Samsungu alebo ju rovno vratit? /som v lehote 7 pracovnych dni/ A co potom, mam sa modlit, nech je dalsi panel lepsi alebo prejst k Sony? Strasne nieco, ked sa clovek tak tesi na novu TV.

Ako ste to riesili vy?

Dakujem
vivid.sk (11472)|30.12.2014 21:21
Vrátiť a zobrať iný kus.
alexanderrr (12)|30.12.2014 21:59
Asi uz pockam teda na CES 2015, aspon sa mozno budem cez skuskove aj ucit, miesto hrania ps4/wii u... Aj kvoli PS Now, ktore nebude podla vcerajsej spravy na homepage tv freak podporovane na 2014 Samsung modeloch.

Na druhej strane, je dost velka sanca, ze taku dobru tv za tak dobru cenu po CES uz nezozeniem. No nic, ak priplatim, tak snad aj hej))

Ale fakt bullshit, ze clovek da za TV viac ako 1k a ma sa pozerat na cmuhy na obraze, hlavne ze ma internet, smart funkcie a dalsie blbosti....

Taka off topic otazka, ale kedy cca pridu do obchodov televizory predstavene na CES 15?
vivid.sk (11472)|30.12.2014 22:48
Nespravis foto?
Nove modelove rady sa obvykle zacinaju predavat v priebehu marca - az koncom aprila (najskor nizsie modely, neskor vyssie). A nasledne bude prebiehat vypredaj aktualnych.
Takze stale mozes TV vratit a v marci kupit lacnejsie (ak budes mat stastie a nevypreda sa).
axicom (626)|31.12.2014 09:36
Nova rada neznamena lepsi TV.
vivid.sk (11472)|3.1.2015 01:49
Dobre spravy pre majitelov "H" modelov. V najblizsej buducnosti bude zverejneny postup rootu pre tieto modely, pre zaujemcov je ako prve odporucane vypnutie aktualizacii v SM (pretoze Samsung nikdy nespi).
Predpokladana dalsia pridana funkcnost po roote bude PVR decrypting, Samba a dalsie zo stranok samygo.
hroch1 (118)|3.1.2015 11:30
Na konci roku zrovna výšel nový FW 2134, zatím mám 2130 a nový TV nevidí.
vivid.sk (11472)|3.1.2015 15:07
Mam pocit, ze oni automaticky do TV pustia update az po nejakom case, ako sa objavi na webe. A aktualizuje sa sam bez ohladu na to, ci mas v nastaveniach ON alebo OFF (naco to tam podom davaju?).
3.ferda (27)|3.1.2015 17:18
Myslím, že se to tu neřešilo. Přečte H 7000 čtyř TB externí disky?
Díky za odpověď.
axicom (626)|4.1.2015 08:48
[QUOTE=hroch1;503764]Na konci roku zrovna výšel nový FW 2134, zatím mám 2130 a nový TV nevidí.[/QUOTE]

Mají ho na svém webu, lze stáhnout.
skyker (1)|8.1.2015 09:55
Je to asi 14 dní, co jsem se stal šťastným majitelem televize UE55H7000. S televizí jsem opravdu spokojený, po přechodi z plazmy jsem se LCD TV bál. Chtěl jsem se ale zeptat někoho kdo má táké tuto TV, jak máte nastavený Motion Plus?

Problém je, že v defaultním nastavení je MP zapnuté a profil je standard. U tohoto nastavení je ale obraz hrozně nepřirozený, je hodně ostrý a u filmu má člověk pocit jako když kouká na telenovelu v HD rozlišení. Když MP vypnu, tak je obraz po zkalibrování barev pro mě perfektní a film vypadá výborně. Problém je, že u plynulých scén, třeba když kamera oblétává nějáky objekt, tak je obraz znatelně trhaný, se zapnutým MP je plynulost v pořádku.

Chtěl jsem se tedy zeptat, jak to máte nastaveno u své TV, vadí vám to trhání obrazu, nebo je to normální?

PS: Omlouvám se za dotaz, po přečtení diskuze jsem našel odpověď, MP nechat vypnuto, problém bude ve zdroji videa :-)
vivid.sk (11472)|8.1.2015 12:33
[QUOTE=skyker;504272]jak máte nastavený Motion Plus? [/QUOTE]
Uz som sa o tom niekde zmienoval, no rychlejsie to napisem znovu ako to hladat:

Nastavenie M+ je subjektivne, no pre moje oko je toto nastavenie pouzitelne (nesposobuje SoapOpera efekt a pomoha obrazovej pohybovej ostrosti), samozrejme okrem moznosti Motion+ uplne vypnut.

Preset Custom
- Pre video material 8/10 az 10/10 (tu sa netreba bat zapnut to na maximum, 50p berieme ako plynuly pohyb, sportom to len pomoze)
- Pre filmovy material 1/10 az 3/10 (to je maximum). Optimum je 2/10. Vyssie hodnoty ako 3 viditelne sposobuju efekt ktory opoisujem vyssie, co je neziaduce. Uz aj nastavenia 1/10 zapina obrazovy procesing.

Motion + teoreticky (a aj prakticky) vnasa do obrazu obrazove artefakty, pretoze ziaden MCFI algoritmus nieje idealny, no toto tvrdenie este upravuje verzia fw, ktora je v TV, pretoze tieto veci su doladovane "za behu" v kazdej modelovej rade.
Latexman (5)|9.1.2015 21:34
Podařilo už se někomu rozchodit Samsung Smart View 2.0 na nějakém zařízení co není vyjmenováno od Samsungu? Zkoušel jsem tablet Sony Z2, LG G3 a starý Samsung Galaxy Note a bohužel nic :-( Jen jsem to rozchodil na manželčině Applu :-) Takže super podpora od Samsungu!!! :-( Pár jejich modelů a pak největší konkurent Apple. A v manuálu se píše že prý podpora Android bez nějakého upřesnění. Takže trochu klamavý návod. Samsung je v tomhle ohledu strašný parchant!!! Kdyby někdo přišel na to jak to rozchodit na jiných zařízeních, tak budu vděčný. Díky
Malevil (46)|9.1.2015 22:24
Ahoj dnes jsem koupil UE55H7000 a jsem trochu rozmrzelí,mohl by mi moc prosím poradit jak se dostanu do NASu v domácí síti .Myslel jsem že ho TV najde ale nenašla, jsem na tohle trochu dub. Nevim jestli mam spustit nějakou aplikaci nebo něco zapnout,nevim .Internet v TV normálně funguje. předem se omlouvám pokud to tady už někdo řešil a já sem to překoukl.

Díky
vivid.sk (11472)|9.1.2015 23:21
Musis v NASe zapnut DLNA/UPnP server.
Malevil (46)|9.1.2015 23:57
juchu juchu,moc děkuji už ho tam vidím
Malevil (46)|11.1.2015 19:27
Ahoj, chtěl bych se podělit o pocity ohledně UE55H7000 jak jsem psal výše stal jsem se v patek jejím majitelem. No už v sobotu jsem ji chtěl vrátit jak jsem byl zoufalí, tady musím ještě jednou poděkovat vivid.sk že mě poradil s tím NASem tím se mi hodně ulevilo.
Ale teď ty poznatky alespoň z mého pohledu.Mám digitalní kabelovku takže signál by měl být v pořádku(snad) SD vysílání dle mého názoru katastrofa ,HD nové pořady,zprávy luxus ale je hodně vysílaných pořadu které jsou i na HD vysílání dost špatné.Filmy z externího disku/USB/NAS paradní - škoda že nepřehraje soubor ISO taky jich par mám. Jinak je možné že nemám TV dobře seštelovanou a tudíž to SD je tak hrozné.Měl jsem předtím asi 6 let starou 40" šestkové řady od Samsungu a obraz mi přijde SD o poznaní lepší (ano je to menší uhlopříčka).

ale potřeboval bych poradit s nahráváním ,měl jsem zato že ta TV má twin tuner tudíž jeden program nahrává a druhý mohu sledovat ale ouha jak se začne nahrávat nejde přepnout na jiný kanál jedině když se ukončí nahrávání.Možná se to tady už někde psalo ale myslím že nahrávání na USB flasku je problematické ale myslím že je to závislé na rychlosti ,když je pomalá tak ji prostě vykopne ,jelikož mám 32GB a tu nevezme a 8GB od stejné značky ano.A ještě bych se chtěl zeptat jestli mají být vidět náhledy u fotek a filmu z NASu.

může mě někdo vysvětlit ten Twin tuner jak to vlastně funguje?
díky
vivid.sk (11472)|11.1.2015 20:09
[QUOTE=Malevil;504699]Mám digitalní kabelovku takže signál by měl být v pořádku[/QUOTE]
Cize DVB-C s dekodovacim modulom?
Ja som dnes skusal nahravat z DVB-C (HD kanal), medzi tym slo prepinat na iny kanal a pritom aj zmenit vstup na iny HDMI vstup. USB klucik mam tento. Ovsem su to kanaly sirene ako nekodovane cez UPC, takze spravanie modulu na dual tuneri ti otestovat neviem.

[QUOTE=Malevil;504699]jestli mají být vidět náhledy u fotek a filmu z NASu.[/QUOTE]
Tieto nahlady poskytuje DLNA server.
fat01 (114)|12.1.2015 06:49
[QUOTE=Malevil;504699]le potřeboval bych poradit s nahráváním ,měl jsem zato že ta TV má twin tuner tudíž jeden program nahrává a druhý mohu sledovat ale ouha jak se začne nahrávat nejde přepnout na jiný kanál jedině když se ukončí nahrávání.Možná se to tady už někde psalo ale myslím že nahrávání na USB flasku je problematické ale myslím že je to závislé na rychlosti ,když je pomalá tak ji prostě vykopne ,jelikož mám 32GB a tu nevezme a 8GB od stejné značky ano.A ještě bych se chtěl zeptat jestli mají být vidět náhledy u fotek a filmu z NASu.

může mě někdo vysvětlit ten Twin tuner jak to vlastně funguje?[/QUOTE]

Můžeš:
nahrávat kódovaný kanál + sledovat nekódovaný kanál -> ano
nahrávat nekódovaný kanál + sledovat kódovaný kanál -> ano
nahrávat nekódovaný kanál + sledovat nekódovaný kanál -> ano
nahrávat kódovaný kanál + sledovat kódovaný kanál -> ne

Seznam kódovaných a nekódovaných kanálů jde zde http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm U kódovaných je označení $.
Malevil (46)|12.1.2015 08:10
Ještě sem se chtěl zeptat používá někdo ten PLEX?
ladinek123456 (81)|12.1.2015 12:38
Také mám tuto tv, prosim Te co je to PLEX?
KamilZ (10277)|12.1.2015 12:43
ladinek123456: a google, to znáš? http://cs.lmgtfy.com/?q=plex
ladinek123456 (81)|12.1.2015 13:48
Kamil dík, nemusím znát všechno nebo jo?
KamilZ (10277)|12.1.2015 14:21
Jistě že ne když to jde najít asi tak za 5 sec.
non_Michal (27)|12.1.2015 19:20
CauTe, poslal me sem vivid.sk zeptat se, zda byste mi mohli doporucit UE55H7000 pro sledovani UPC kanalu (vs. HD, hlavne sportu) a filmu (USB nebo HDD nebo HDMI z PC). Vaham mezi H7000 a Panasonic AS800E (ktery ovsem, jak jsem byl poucen, nelze doporucit na sledovani filmu). Byla by tedy H7000 vhodnejsi volba?
diky
sanchez13 (1071)|12.1.2015 20:08
[QUOTE=Malevil;504794]Ještě sem se chtěl zeptat používá někdo ten PLEX?[/QUOTE]
Osobne nemam samsung TV, ale kolega ma UE55F8000 a bezproblemovo na nom prehrava veci z mojho Plex Media Servera pomocou tej orig aplikacie zo Samsung app store.
Takze myslim, ze to v pohode pojde aj na UExxH7000/H8000 :cool:
vivid.sk (11472)|12.1.2015 20:35
[QUOTE=non_Michal;504900]zeptat se, zda byste mi mohli doporucit[/QUOTE]
To som ta sem neposlal :D Poslal som ta precitat si cele vlakno, aby si vedel, co mozes od tejto TV cakat - ci uz negativa, alebo pozitiva. Nasledne sa mozes rozhodnut.
non_Michal (27)|12.1.2015 21:23
[QUOTE=vivid.sk;504914]To som ta sem neposlal :D Poslal som ta precitat si cele vlakno...[/QUOTE]

...sakra!:D ... ba ne, prosel jsem obe vlakna, ale porad nejak nerozumim rozdilu mezi IPS a VA panely, proc je VA vhodnejsi pro filmy?
Dalsi vec je, ze H7000 jsou skoro vsude vyprodany, na alze maji, ale za 38tis. AS800E se da sehnat za 35tis.
vivid.sk (11472)|12.1.2015 21:58
[QUOTE=non_Michal;504927]rozdilu mezi IPS a VA panely[/QUOTE]
Urcite to tu niekde bude napisane v prispevku, tiez sa mi to nechce hladat - zhrniem opat:

VA Panely:
- cierna na urovni okolo 0.025 - 0.06 cd/m2 (model H7000 v 55" mal nameranu ciernu pri kalibracii na tejto urovni, cize okolo ~ 0.028-0.040)
- z coho vyplyva vyssi kontrast
- horsie pozorovacie uhly (suvisi to aj so screen filtrom, ktory panel obsahuje; Napriklad podla prispevku vo vlakne H6xxx mala 55H62xx pri priamom porovnani lepsie pozorovacie uhly ako H7000) - optimalne by si mal sediet kolmo - vtedy je H7000 uplne idealna :)
- aktivna 3D technologia
- primarne vhodny pre filmovych fanusikov (filmy 2.35:1) a nocne sledovanie


IPS panely:
- cierna na urovni 0.12 - 0.25 cd/m2
- z coho plynie nizsi kontrast
- lepsie pozorovacie uhly
- pasivna 3D technologia
- primarne vhodny do presvetlenej miestnosti na denne sledovanie
- tohtorocne IPS panely (Made in LG), ktore su vidno v modeloch od Panasonic/LG/Sony 9xx maju mimoriadne zlu uniformitu a velke problemy s cloudingom, obzvlast v rohoch.
- Ziadny tohorocny TV s IPS panelom nebol* odporucany (nedostal hodnotenie recommended, ci lepsie pri testoch z hdtvtest.co.uk, az na UHD Panasonic, ale to je ina liga)

*
[SPOILER]
We’ve not been able to fully recommend any of this year’s IPS-based LED televisions, and unfortunately the Panasonic TX-42AS650B suffers the same fate. Although the TV could be calibrated to within an inch of its life, and its video processing was superb (except for the 50Hz microstutter issue), its less-than-impressive black level and muddied shadow detail meant that it’s more suited for bright-room duties than watching movies in a darkened cinematic environment.
[/SPOILER]
Heartwork (2358)|12.1.2015 22:01
[QUOTE=non_Michal;504927]... porad nejak nerozumim rozdilu mezi IPS a VA panely, proc je VA vhodnejsi pro filmy?
[/QUOTE]

Nic složitého zatím nehledej, VA panel má násobně vyšší kontrastní poměr (VA panel např. více jak 3000:1, ale IPS např. 800:1) a násobně lepší lepší černou (VA panel např. 0,03-0,06 cd/m2, ale IPS např. 0,19-0,25 cd/m2).

Kontrastní poměr je parametr s největším vlivem na kvalitu (hloubku) obrazu.

IPS panel má zase lepší pozorovací úhly.

//
vivid byl rychlejší a podrobnější :)
non_Michal (27)|12.1.2015 22:25
Diky panove, super shrnuti.

Kdyz nechci dat 38tis za H7000, co by byla rozumna 55'' alternativa od Samsungu (do 35tis)? Kazda rada draha, to je jasny...mozna H6650 nebo 60'' H6200?
Heartwork (2358)|12.1.2015 22:38
[QUOTE=non_Michal;504939]Diky panove, super shrnuti.

Kdyz nechci dat 38tis za H7000[/QUOTE]
tak si ji objednej tam, kde mají lepší cenu, ne?! :)
http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue55h7000/porovnat-ceny/#!o=2
non_Michal (27)|13.1.2015 06:23
[QUOTE=Heartwork;504943]tak si ji objednej tam, kde mají lepší cenu, ne?! :)
http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue55h7000/porovnat-ceny/#!o=2[/QUOTE]

:D jsem ted za blbce, vim, ale jeste vcera kol 20hod bylo na heurece u vsech obchodu krom alzy "info v obchode" a zbozi nedostupne...no kazdopadne objednano, tak jsem tedy zvedav :-)
jeste jednou diky obema za super info a pomoc, dam pak vedet prvni dojmy.
non_Michal (27)|14.1.2015 21:06
Prvni dojmy z UEH7000 jsou vic nez pozitivni. Obraz na HD kanalech paradni, na SD je to horsi (dle ocekavani), ale naprosto v pohode koukatelne. Panel v pohode, v kazdem rohu je maly clouding, ale nijak to nerusi. I s tovarnim nastavenim (tedy bez kalibrace) jsou barvy naprosto v pohode. Vse bezi plynule (i sport). Zvuk hodne dobry. Pohybovy ovladac funguje opravdu dobre. Taky stojan musim pochvalit - je po cele sirce TV a i dobre vypada a nerusi. Externi video soubory jsem zkousel zatim jen z USB flashky a opet bez problemu nacteny vsechny (.mkv, .mpg, .avi) i s titulky. Zkousel jsem i 3D bryle a ac me 3D obsah nelakal, tak musim uznat, ze to nevypada vubec marne.

S cim si ale zatim nevim rady, to je set-top-box od UPC. Zatim se mi nepodarilo sparovat ho s ovladacem od TV a programy teda musim prepinat ovladacem od STB. MA S TIMHLE NEKDO NEJAKOU ZKUSENOST?? Dostanu se az do faze, kdy vyhledam modelove cislo STB, potvrdim, ale STB stejne nereaguje. A nevim jestli to s tim souvisi, ale nedari se mi ani zprovoznit hbbTV - aplikace nainstalovana, datova sluzba zapnuta, ale hbbTV (treba na CT1) proste nenabehne...prosim o radu.

Celkove zatim spokojenost.
KamilZ (10277)|14.1.2015 21:12
Jestli máš STB, tak HbbTV musíš rozběhat v něm, do TV jde jen "obraz"! To by jsi musel mít v TV CI modul s UPC kartou a kabel připojen přímo do TV aby Ti v ní HbbTV běželo (za předpokladu, že UPC HbbTV vysílá, to je další podmínka, ale snad ano, nestačí jen, že to vysílá ČT, musí to podporovat i provider).
non_Michal (27)|14.1.2015 23:23
[QUOTE=sanchez13;505245]...Aky typ STB vlastne mas ?[/QUOTE]

Kaon KCF - SA700PCO ... a muzu zodpovedne prohlasit, ze IR prodluzovaci kabel dodavany Samsungem, nad timto typem STB nedokaze prevzit kontrolu a to i presto, ze kdyz vyhledam cislo modelu, tak ho TV najde, ale jednoduse se nesparuje.
vivid.sk (11472)|14.1.2015 23:46
Popis postupnost krokov, ako to vykonavas. Ak existuje v DB, je celkom divne, ze to nefunguje. U mna funguju dva z dvoch pristrojov - viac ich nemam.
non_Michal (27)|15.1.2015 07:22
[QUOTE=vivid.sk;505250]Popis postupnost krokov, ako to vykonavas. Ak existuje v DB, je celkom divne, ze to nefunguje. U mna funguju dva z dvoch pristrojov - viac ich nemam.[/QUOTE]

v podstate stejne jak je popsano tady http://www.samsung.com/cz/experience/tv/smarttv/navody-15-2013.html dostanu se az ke kroku 6) , ale programy se neprepnou. Kdyz zkusim vyhledat model rucne, Samsung TV ho najde, vybere, ale ovladac kanaly stejne neprepne...jeste by to teoreticky mohlo znamenat, ze ten IR nefunguje, ale netusim jak to overit.

edit: dle technicke podpory UPC maji jejich STB s parovanim s ovladaci vetsiny TV problem a proto to ani neuvadi jako moznost u stavajich modelu. Objednal jsem si tedy CA modul, pocatkem pristiho tydne by mel dorazit, tak dam vedet. A hbbTV pres jejich STB nefunguje.
KamilZ (10277)|15.1.2015 07:46
Mírně zmatená diskuze o DVB-C, HbbTV a UPC přesunuta zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38562-HbbTv-UPC-a-CI
non_Michal (27)|20.1.2015 21:41
tak jeste prihodim par cerstvych poznatku o UE55H7000...

- IR funguje v pohode (odzkouseno na Xbox 360)
- zkousel jsem prehravani videi / filmu pres Serviio media server z notebooku. Vse v poradku nalezeno (vc. externich titulku), pres WiFi prehravani naprosto plynule (odzkouseno na BluRay rip 1080p .mkv soubor - 9.86 Gb - plynule)
- hbbTV funguje az po vymene STB za CA modul
- instalace CA modulu a ladeni stanic je otazka nekolika minut - stanice serazeny abecedne, ne jak na STB, ktery to nejspis radi dle frekvenci
- aplikace s horicim krbem je uplne k nicemu, vypada to hrozne :-)
- spousteni 3D rezimu mi prijde ukryte zbytecne hluboko v menu
vivid.sk (11472)|20.1.2015 21:44
[QUOTE=non_Michal;505857]stanice serazeny abecedne[/QUOTE]
Doplnim: stanice v zozname si mozes zoradit zozname podla poziadavky, bud podla abecedy, alebo podla cisla kanala. Pri zozname kanalov staci dat sipku dolava a upravit typ zoradenia.
devmixil (56)|21.1.2015 08:45
Zdravím,

všiml jsem si na televizi po bližším ohledaní,kde je problém s prosvitem. Rám televize ve dvou bodech jak na leve tak i prave strane prileha k obrazovce daleko vice nez ve zbyle casti celeho obvodu rámu.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Bohuzel již nemám možnost vrácení televize do 14 dnů,tedy odstoupení od smlouvy.

Muj nazor na tohle je,ze je to spatne smontovana televize a mám právo na uplatneni reklamace, jaky je váš názor ?

Ram ani televize neni nikde ani v tech bodech, o ktere se jedna, poskozena (skrabance,odreniny) takze podle me,není mechanicky poskozeno. Jen to je je proste prilehle a z vrchniho pohledu to vypada jakoby "prohlé" .

Z celniho pohledu to ruší při filmu v černých scénách,kdy to háže svetlé mapy (prosvit videt nejde) ten jde videt z boku,z vrchu. Viz fotky. Díky za odpoved
RoPo (6061)|21.1.2015 09:29
[QUOTE=devmixil;505881]Muj nazor na tohle je,ze je to spatne smontovana televize a mám právo na uplatneni reklamace, jaky je váš názor ?

Ram ani televize neni nikde ani v tech bodech, o ktere se jedna, poskozena (skrabance,odreniny) takze podle me,není mechanicky poskozeno. Jen to je je proste prilehle a z vrchniho pohledu to vypada jakoby "prohlé" .[/QUOTE]

Ano, takto se to dá klasifikovat. Špatně smontovaný panel. Měl jsi využít 14-ti denní doby na vrácení. Teď se ti to bude komplikovat zda reklamaci uznají či nikoliv. Nehledě na to, že mají na posouzení a odstranění vady až 30 dnů.

Reklamuj.