Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc pri vybere lcd televizora

draftsman (4)|6.4.2014 21:12
Ahojte. Potreboval by som sa nejak zorientovat a pomoct pri vybere televizora. Tych informacii na internete je vela a navyse mnohe su uz aj starsie takze mozno technologia aspon mierne pokrocila. Som tu novy a nemam az taky prehlad. Skor len taky povrchnejsi.
Takze po cca 15 rokoch mi odisiel CRT televizor znacky philips. U nas v rodine crt uz nechcu takze som sa rozhodoval medzi plazmou a lcd. A kedze plazma je draha ostalo mi lcd. Takze tu su nasledovne poziadavky na co ho asi chcem a za kolko.

cena - tak priblizne do 250 eur maximalne do 300 ale to uz mi pride vela za televizor

na co ho chcem - nuz televizory sa dnes daju vyuzit rozne, aj na sledovanie dvd, alebo hranie hier, pokial viem tak sa da napojit na net. toto ja nepotrebujem. ide mi len o sledovanie tv programu, maximalne mozno sledovanie filmu pripojenim cez USB. ale to uz je asi bezna vybava televizorov.

kvalita obrazu - nuz docital som sa vela chval na plazmu. zrejme je kvalitna, ale je aj draha a osobnu skusenost s nou nemam. som zmiereny s nedostatkami lcd. navyse v mojej cize lacnejsej cenovej kategorii v ktorej hladam. no napriek tomu by som bol rad lcd s co najlepsou kvalitou obrazu V RAMCI TEJTO cenovej kategorie.

uhlopriecka a dalsie parametre - nuz uhlopriecka asi tak maximalne "32" palcov. mozno 26. vzhladom na vyuzitie netreba vela vystupov ani dalsie zbytocne vychytavky. ziadna smart tv a nemusi byt hadam ani full hd. moja vzdialenost od tv bude priblizne okolo troch metrov vzhladom na velkost izby. sRGB. znacku neviem. snad v tejto kategorii samsung alebo LG ?? pocul som ze philipsy su dost kazove, zatial som mal 15 rokov len crt, neboli s nim problemi az doteraz.

Takze tolko k tomu. Diky za pripadne odpovede a ked tak dalsie informacie doplnim. Rozhodujem sa len tak narychlo kedze tv mi odisla len predvcerom a preto aj informovanost je slabsia, taka narychlo.
vivid.sk (11472)|6.4.2014 21:17
Chod do obchodu a kup prvu, ktora sa ti bude pacit. Vazne. Ak sa vyhnes znackam z obchodnych domov, velky rozdiel tam nebude. Sony, Samsung, Sharp, Panasonic .... cokolvek.
LuckyCat (283)|7.4.2014 07:49
Ešte doplním. . plazmy určite nie sú drahšie ako lcd. Treba si všímať okrem ceny aj aku uhlopriečku porovnávaš.

Pri tvojich nárokoch, rozpočte a vzdialenosti od tv pri pozeraní, je to ako vivid píše ozaj jedno ktorý z uvedených značiek kúpiš.
KamilZ (10277)|7.4.2014 08:13
Plazma a 32"? :D

Obecné popisy vlastností máš zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36511-vyber-46-47-lcd-do-20-000-kc#post477324

Jestli na tom chceš gamesit, tak hledej TV s nízkým input lagem, dobré na to jsou Sony. Nevím, jak na tom jsou ale těžké lowend modely, které vzhledem k ceně chceš.
draftsman (4)|13.4.2014 17:07
ahojte vybral som si Samsung UE32F5000. mam ale otazku akym sposobom prepojim tento set top box
http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/upc-set-top-box/
s tymto samsungom
RoPo (6061)|13.4.2014 17:16
Tento STB nemá HDMI výstup, ale jen SCART a chinch. Proto propojíš tebou vybranou TV s tímto STB přes SCART kabel.
vivid.sk (11472)|13.4.2014 17:43
A optimalne je vymenit STB. Skoda nevyuzivat ten pekny bitrate (to nieje sarkazmus) od UPC (SD aj HD).
draftsman (4)|13.4.2014 18:09
scart kabel som vedel prepojit, ale k tomu stb je aj jeden koaxialny kabel. ten som do televizora zapojil do vystupu "ant in air/cable". v televizore som ako "source" nastavil tv. bolo mi vsak povedane ze mam dat ako source "av". rozdiel som ale nevidel.
draftsman (4)|13.4.2014 20:07
apropo tu pisu ze Vhodný pre TV prijímače s uhlopriečkou väčšou ako 1m a aspoň 756 riadkami. cize na moj by sa to neoplatilo ?
http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/hd/
RoPo (6061)|14.4.2014 08:21
Ten druhý STB je rozhodně lepší a to už jen z důvodu toho, že má výstup HDMI a je to HD STB.
Na coax pro tento případ, příjem přes STB, raději zapomeň, že existuje.
veesa (45)|19.4.2014 23:36
Nahraj si film na flashku a jdi si to vyzkoušet do obchodu. Hlavní je se vyhnout sekanému obrazu. To je lepší jít ven, než koukat na takový hnus. Obecně se můžeš mrknout na heureka.cz a tam vybírat v kategorii 3D televize. 3D má vždy aspoň 100 hz panel, což znamená, že má kvalitní a plynulý obraz. 3D je pak volitelná věc. Když film stojí za prd, tak ani 6D mu nepomůže, ale obecně 3D televize nabídnou lepší obraz než ty, které 3D nemají.