Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 42

Téma: VU+ Solo2/Duo2 nebo Xtrend ET9500

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Jasně, ale pro mě byl WOl + integrovaný DVB-T tuner killer feature
    Ano, chapem. WoL je naozaj prioritna vec aj pre mna. Ale opat ma napada rovnaka myslienka - ak je tam pouzity rovnaky zaklad HW, je jednoduchsie WoL odstranit (zakazat), alebo pridat ? Hmm .... [ano, nic nevyriesime. Kto chce, priplati si, kto nechce, nekupi]
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Aha, no na vzdálené nastavení časovače je to naprosto logická a potřebná vlastnost. To mě nikdy ani nenapadlo, že by to přístroje na takovéhle úrovni třeba neměli umět... To je spíš Solo2 vyjimkou z modelů top značek (Dreambox, VU+, Xtrend), že WOL nemá nebo naopak patří Duo2 mezi ty top modely, které ho mají.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

wol by mali mať všetky stb na báze e2.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

PV_ox: vzdálené nastavení časovače umí samozřejmě všechny, ale nesmí být v Deep Standby

jarino1978: ne, je to závislé na HW

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

kamil : veď je to len na báze web configu, chce to len MAC a malo by to frčať aj na starom čreve. Čo existujú viaceré images, tak podpora je u všetkých.

edit : ak myslíš z režimu hlbokého spánku, tak potom áno, záležalo by to na črevách.
    Naposledy upraveno uživatelem jarino1978: 28-01-2014 v 19:35

Registrace
    Feb 2011

WOL má prostě určité požadavky na HW, obdobně by jsi mohl říct, že funguje na všech PC, které mají síťovku, což u starších PC není pravda (http://en.wikipedia.org/wiki/Wake-on...e_requirements). A do zařízení typu STB se to teprve teď dostává.

http://www.et-view-support.com/Forum...e-to-allow-WoL
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 28-01-2014 v 19:41

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

PV_ox: vzdálené nastavení časovače umí samozřejmě všechny, ale nesmí být v Deep Standby
    Jo, jo, já to tak pochopil, právě jsem psal, že na to vzdálené nastavení časovače je ten WOL dost potřebná vlastnost, protože bych očekával, že bude přístroj v Deep Standby. A když by při nepřítomnosti doma nemohl z tohoto důvodu být přijímač ve stavu Deep Standby, tak by tam ten stav ani nemusel být...

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Opakuji, že jsem Xtrend nikdy nezkoušel, ale alespoň pro mě je Duo 2 nejlepší železo, co jsem kdy měl. Po připojení i bezdrátové myši a klávesnice to v podstatě je linuxový počítač. Obraz i zvuk je pro mě maximálně vyhovující, pak svižnost, nulová chybovost, HW konstrukce a v neposlední řadě podpora. Co je také pro mě velmi důležité - možnost výměny tuneru. A zcela upřímně nejsem schopen si vymyslet, co by mně vadilo. Možná .... trochu složitější točení motorem, ale pokud člověk není ÚB, přijde na to sám.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Hmmm, tak to WOL je pro mě fakt dost důležitá věc, protože kvůli vzdálenému nastavení časovače nebo spuštění streamu během dovolené nechci nechávat přístroj celou dovču zapnutý...

Takže asi tohle mě donutí jít do toho Duo2...předpokládám, že pak teda také dokážu vzdáleně poslat přístroj zpět do Deep Standby...;-)

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

PS. Porovnávat Solo a Duo je jako porovnávání Favorita s novou Fábií. Obě jsou však Škodovky a téměř stejně velké.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od bastlir Zobrazit příspěvek
    Porovnávat Solo a Duo je jako porovnávání Favorita s novou Fábií.
    To nieje dobry priklad. Zelezo maju (nepocitam velkost osadenej RAM a Flash) podobne, vid:
    http://vuplus.com/productSolo2.html
    minimalne oproti starym modelom, takze pokial to nepodporuje WOL (a nebude to zamerne odstranene), bude tam ine zelezo, ktore danu vec nepodporuje a nepomoze nic.

Citace Původně odesláno od PV_ox Zobrazit příspěvek
    nechci nechávat přístroj celou dovču zapnutý...
    Staci nastavit zapinanie a vypinanie na 30 minut denne a je na tebe, aby si stihol naschedulovat, to, co treba v danom case. Hmm - viem, zly vtip .
    Asi by som v tomto pristupil k veci s chladnou hlavou - ako casto si pocas dovolenky (teda 2x za rok) nutne potrebujes davat nieco nahravat?
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 28-01-2014 v 20:16

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Staci nastavit zapinanie a vypinanie na 30 minut denne a je na tebe, aby si stihol naschedulovat, to, co treba v danom case. Hmm - viem, zly vtip .
    Asi by som v tomto pristupil k veci s chladnou hlavou - ako casto si pocas dovolenky (teda 2x za rok) nutne potrebujes davat nieco nahravat?
    Nebo na hodinu denně a mám 2x větší šanci...a to se vyplatí...;-)

Tak asi během dovolené budu chtít něco nahrávat spíše výjímečně, ale mě jde spíš o ten streaming na tablet nebo notebook...mám dvě malé děti a v létě chci jezdit na prodloužené víkendy dost často a může běžet nějaký seriál nebo večerníček, který bude každý den "OPRAVDU, ALE OPRAVDU HROZNĚ DULEŽITÝ"...;-)

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Ještě jednu otázku, která možná výše zanikla:

Je možné Duo2 vzdáleně poslat do Deep Standby?
    Naposledy upraveno uživatelem PV_ox: 29-01-2014 v 03:29

Registrace
    Feb 2011

Samozřejmě.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Dotazy na PIP záleží na použitém image, kvalita obrazu také.
    PIP u solo2 (teda u toho "môjho") fungovalo tak, že ca prvých 30sekund kockoval malý obraz a zasekával sa. Potom sa to väčšinou nejako rozbehlo.

Solo vs Duo podľa Kamila:
    - možnost interního 3.5" HDD
    -> 2.5 disk ktorý bol v Solo2 zabudovaný fungoval ten týždeň výborne, absolutne tichý. 4 nahrávania paralelne bez problému.

- možnost osadit DVB-T2 tunerem (předpokládám, že se začnou dělat)

- lepší dálka (umí i TV)
    -> tak tá u Solo bola fakt hračkárska. technisaťák netechnisaťák ale toto bola hanba jak Brno. Niekde som ale čítal že už je tam iný typ v súčasnosti

- integrovaný zdroj (nesnáším externí zdroje, které nejdou vypnout )
    -> externý zdroj ma vytáča tiež, ale dokázal by som ho prehltnúť u Solo2.

- vyšší výkon (2x HD PIP + nahrávání atd., rychlejší boot)
    -> question či ho potrebuješ. Osobne si myslím že je zbytočný. Bootovanie u Solo2 bolo v pohode, už si nepamätám presne ale ca 30 sekund z deep standby.

PS: Ještě ke kritice Dagy2 a Solo2: Nic proti Dagy2, ale on měl ze Solo2 problémy, které nikdo jiný neměl .... (nemyslím kvalitu obrazu). Je to prostě Technisaťák, já jsem zase Linuxák.
    V žiadnom prípade nemám v úmysle od toho stroja niekoho odhovárať. Proste som zvyknutý na iný štandard a ísť v niektorých denne používaných funkciách dole pod 6 ročný prístroj ktorý mám dnes by bolo hlúpe.
    Pre zakúpenie 2-och prístrojov a vrátenie jedného v dobrom doporučujem prečítať si vlákno "linuxová pasť".
    Naposledy upraveno uživatelem Dagy2: 29-01-2014 v 19:53

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. VU+ Solo2 a Duo2
    Od PV_ox v sekci DVB-S
    Reakcí: 911
    Poslední příspěvek: 22-06-2020, 12:22
  2. Xtrend ET4000?
    Od tomasw v sekci DVB-S
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 10-08-2013, 17:16
  3. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 13-01-2013, 17:17
  4. Koupit Xtrend ET-9500 HD nebo VU+Ultimo???
    Od Liborka74 v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-01-2013, 21:48