Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupě nové TV , cena 15000 +-

lapcis (16)|25.6.2013 08:57
Dobrý den,

Jelikož jsem naprostý laik, tak se zde poprosím o radu. K prodávačům důvěry moc nemám,tak snad se ptám správně:)

Stěhovali jsme se s přítelkyní do nového a chěli by jsme obnovit vozový park:) Z pc mi zůstaly repro Genius 5.1 hometheater, které už na pc nevyužiji, tak mne napadlo,že si teda v tom obýváku uděláme menší domací kino a tím pádem i novou TV, jelikož zde máme starou, malou CRT TV.

Nepotřebujeme nějaký high-end :) , spíš bychom chtěli čučet na klasický TV program a převážně na filmy či seriály z dvd a PC formátech( avi atd.)

Full HD asi nevyužijeme, takže prioritou není
Sledovat TV budeme cca z 3 metrů
Uhlopříčka tak 90-100 cm
Cena kolem těch 15000+-
Aby nebyl potřeba Setobox
Kvalitní servis,kdyby něco :) (Brno)


Teď bych měl druhý dotaz na propojení těch repro s TV. Googloval jsem dlouho a nakonec co jsem se dozvěděl, že ty repro se moc nekamaradí s TV a jde vidět, že byly vyrobené spíš pro PC.
Takže co jsem vyčet, že je třeba koupit DVD přehráváč, který vlastní 6x analog cinch výstupy a vlastní dekodér. Prodávají se ještě takové DVD přehráváče ?:) a pokud jo, poradli by jste mi který, aby to bylo kompaktibilní s tou TV?

Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký den.
tdlmarek (1566)|25.6.2013 09:36
Ano, DVD přehrávač s dekódéry a 5.1 výstupy je jedna z možností. V dnešní době se bavíme spíše o blu-ray přehrávači (DVD zvládne přehrávat samozřejmě také), ale bohužel z trochu vyšší cenové kategorie - např. Panasonic DMP-BDT500 za ~7k CZK.

Univerzálnější alternativou je pak samostatný dekódér: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. K němu lze připojit stávající DVD přehrávač, ale i třeba TV, pomocí optiky/coaxu a bedýnky budou hrát pěkně 5.1.
vivid.sk (11472)|25.6.2013 16:53
[QUOTE=lapcis;460927]chěli by jsme obnovit vozový park[/QUOTE]
Tak to by som zacal s obnovovanim uz pri tych geniusoch (tie daj z domu ako prve).

Drz sa osvedcenych (uz 1000x napisanych) pravidiel:

TV + MMC[HTPC] + AVR + [dalsi zdroj signalu, ako satelitny STB, atd] + repro a budes dlho spokojny.
lapcis (16)|25.6.2013 18:48
[QUOTE=vivid.sk;460956]Tak to by som zacal s obnovovanim uz pri tych geniusoch (tie daj z domu ako prve).

Drz sa osvedcenych (uz 1000x napisanych) pravidiel:

[/QUOTE]

No nad tím jsem taky přemýšlel odpoledne a asi to tak udělám. Přeci jenom ty repra už mají něco za sebou a kupovat kvůli nim něco extra s tím, že to může časem odejít popř. to nepojede jak má, nemá moc smysl.

[QUOTE]

TV + MMC[HTPC] + AVR + [dalsi zdroj signalu, ako satelitny STB, atd] + repro a budes dlho spokojny.[/QUOTE]

Tomuhle vůbec nerozumím:) A co k té TV koupit přímo domací kino?

A nějaký tip na tu TV by teda nebyl?
KamilZ (10277)|25.6.2013 19:51
DK ne, ale AVR + repro, nebo alespoň rozumný set (DENON DHT-1312, Onkyo HT-S6505) a k tomu BD, pokud potřebuješ přehrávat média. Prostě ne AIO, ale komponentní systém.

Tipy na TV, pořadí dle mé preference:
Panasonic TX-L42ET5E
Sony Bravia KDL-40HX750
Toshiba 42VL963G
Philips 40PFL7007K
Samsung UE40ES6800

Každá mé své výhody a nevýhody, které se tady na fóru dočteš.
lapcis (16)|25.6.2013 20:47
[QUOTE=KamilZ;460964]DK ne, ale AVR + repro, nebo alespoň rozumný set (DENON DHT-1312, Onkyo HT-S6505) a k tomu BD, pokud potřebuješ přehrávat média. Prostě ne AIO, ale komponentní systém.

[/QUOTE]

No tady jsme ale v trošku jiné cenové relaci, než jsem ochotný dát:) Jak jsem psal nepotřebuju nějaký extra super zařízení. Stačí mainstream. Co je na tom DK špatného, jestli se mohu optat?

[QUOTE]

Tipy na TV, pořadí dle mé preference:
Panasonic TX-L42ET5E
Sony Bravia KDL-40HX750
Toshiba 42VL963G
Philips 40PFL7007K
Samsung UE40ES6800
[/quote]

Za tipy děkuji, ale nevím, jestli má pro nás 3D televize smysl a víceméně platí to , co jsem psal výše, že už je pro to nás zbytečné super zařízení:) Nám stačí obyčejná TV, která zase teda není úplný křáp:) Ale i tak děkuji.
KamilZ (10277)|25.6.2013 20:56
Tohle je přesně pro Tebe, přečti: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33510-Lepsi-zvuk-k-TV

Hlavní nevýhody:
- zvuk (uznávám, subjektivní)
- integrovaná BD mechanika, ať Ti odejde, vyhodíš to celé, včetně repro
- malý počet vstupů
- dřív morálně zastará a opět to vyhodíš celé, včetně repro (AVR Ti vydrží déle a rozumné repro přežijí několik AVR)
lapcis (16)|25.6.2013 21:50
[QUOTE=KamilZ;460968]Tohle je přesně pro Tebe, přečti: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33510-Lepsi-zvuk-k-TV

Hlavní nevýhody:
- zvuk (uznávám, subjektivní)
- integrovaná BD mechanika, ať Ti odejde, vyhodíš to celé, včetně repro
- malý počet vstupů
- dřív morálně zastará a opět to vyhodíš celé, včetně repro (AVR Ti vydrží déle a rozumné repro přežijí několik AVR)[/QUOTE]

Hmm,

Pročteno a asi Vám dám za pravdu:-) peníze na to jsou,ale nevím ,co na to řekne drahá polovička:-D

Véc druhá, že ta TV bude v rohu,tudíž i repra a v tom samem vlakne jsme se docetl,ze to zrovna neni dobra volba. Tak jestli i pres tento "handicap" mam nad tim uvazovat. Jeste k tomu je to bytovy dum, tak nevim, co na to reknou sousedi.:-)
vivid.sk (11472)|25.6.2013 22:52
[QUOTE=lapcis;460974]co na to řekne drahá polovička[/QUOTE]
A co by mala na to hovorit? Oznamis jej to a ona to vezme na vedomie. (Tvoja polovicka asi tiez nakupuje, tym stylom, jeeej kabelka, no co asi na nu povie moj stary doma? No nic, lebo si ju ani nevsimne)
[QUOTE=lapcis;460974]bude v rohu[/QUOTE]
Zavisi co je to "v rohu". Ked je TV v rohu, logicky uz repro v rohu nebudu, kedze budu povedla TV, chcelo by to foto, alebo aspon nakres izby+TV+miesta posluchu
[QUOTE=lapcis;460974]Jeste k tomu je to bytovy dum, tak nevim, co na to reknou sousedi[/QUOTE]
Vsetci ludia nebyvaju v rodinnych domoch. Moji susedia napriklad nevravia nic (aj odzdravia). Tento dotaz tu je casto, neviem preco ma kazdy pocit, ze na BMW (samozrejme obrazne, lebo riesime entry level segment) sa musi jazdit len 250km/h? Myslis, ze jazda po meste 50km/h sa neda vychutnat, ci nebodaj bude neprijemna? Naopak.
(Prave pocuvam hudbu s hlasitostou na takej urovni, aby som bol spokojny a decka v izbe chrapu, bez akychkolvek problemov)
lapcis (16)|26.6.2013 07:27
[QUOTE=vivid.sk;460977].....[/QUOTE]


Mno tohle je ten stolek. Ta polička, na které je momentálně centrál, je na pevno.

https://imageshack.com/scaled/large/203/kvjb.jpg

A tohle , jak ten obývák bude ve finále vypadat. Za kvalitu se omlouvám :D

https://imageshack.com/scaled/large/196/gmqr.jpg
Pavell007 (790)|26.6.2013 09:52
...ještě bych možná na ty 3 metry pouvažoval spíš o úhlopříčce 46 palců....
A kolegové mají pravdu s tím AVR, klidně koupit i nějaký ten nejlevnější třeba Pioneer za pět litrů, nebo tady mají zrovna set:

http://www.alza.cz/pioneer-vsx-527-cerny-blu-ray-prehravac-pioneer-bdp-150-cerny-zdarma-d396196.htm

tohle ti bude hrát naprosto parádně a máš univerzální set i s rádiem, ke kterýmu připojíš všechno co potřebuješ,
co se týká kvality zvuku, tak pokud bys měl tendenci řešit, jestli AVR za 5000 bude hrát hůř než AVR za 9000,
tak s největší pravděpodobností to nepoznáš, co ti udělá tu kvalitu zvuku, to budou reproduktory. Čili moje rada je spíš koupit levný AVR a být pečlivý s výběrem repro, než naopak.
vivid.sk (11472)|26.6.2013 10:28
[FONT=century gothic]:D Upozornenie: Nazor diskutujuceho sa nemusi zhodovat s nazormi ostatnych diskutujucich a nazormi redakcie :D[/FONT]


[QUOTE=lapcis;460981]Mno tohle je ten stolek[/QUOTE]
Ten stolik s odmontovanymi dvierkami, to myslis vazne do obyvacky? Rozhodne ho treba poslat za geniusmi.
To rozmiestnenie nabytku tiez nie je stastne, pretoze defacto skoro z kazdeho miesta posedu bude TV z uhla (a teda LCD nie je obzvlast vhodna).
Z tej foto to nevidno, ci mas aj nalavo od stolika okno, ale odporucam ti umiestnit TV oproti sedacke (ak mas problem s miestom, tak ho umiestni na stenu).
Tym vyriesis problem s umiestnenim repro. Velkost TV na 3 metre, ako tu uz odznelo, aspon 46", v danom cenovom segmente spravi PDP lepsiu sluzbu.

[QUOTE=Pavell007;460985]tak s největší pravděpodobností to nepoznáš[/QUOTE]
Samozrejme, ze to poznas, ak k tomu pripojis adekvatne repro (nie nejake JAMA za 6k cely set). Repro je nutne vyberat s ohladom na cely retazec, a mali by byt najvyssou investiciou (rozhodne je to najtrvacnejsia cast celej zostavy, preto treba investovat uvazene).
Pavell007 (790)|26.6.2013 13:04
No to jsem měl na mysli, že pokud řešíš celý řetězec v entry levelu, tak je nesmysl řešit o kus dražší (ale stále levný) AVR a lepšího zvuku dosáhneš tím, že si koupíš o tu částku lepší repráky. Protože v téhle cenové hladině většinou rozdíl mezi tím nejlevnějším a druhým nejlevnějším AVR nebývá v kvalitě zvukových obvodů, ale v těch ozdobách okolo-počet a druh vstupů, usb, či nějaká jiná pičovinka...
vivid.sk (11472)|26.6.2013 20:02
[QUOTE=Pavell007;460988]lepšího zvuku dosáhneš tím, že si koupíš o tu částku lepší repráky[/QUOTE]
Samozrejme, rozhodne by som entry level AVR nekupoval, radsej treba siahnut po AVR z druhej ruky, alebo pozriet vypredajove modely. Za rovnake peniaze sa da kupit o triedu vyssi model (vid hifibazar.cz a pod).

OT:
A ....treba napisat, ze vyrobci kazdorocne znizuju latku a snazia sa ponuknut "viac" za menej penazi. Problem je v tom "viac", realita je smutna - v skutocnosti clovek dostane "menej".
Ako priklad pozujem tohtorocne modely AVR Onkya, ktore sa zacali predavat. Japonci spravili ShiftUP a posunuli nazvy modelov, takze realne sice v cenniku vypadli najnizsie modely, ale taky model 626 je v skutocnosti starsi model 515. Taky model 727 je v skutocnosti 616. A pribudla nam "novinka" 929, ktora nieje nic ine, len vynoveny model 818 s vyssou cenou. A clovek menej znaly problematiky (lebo malokto si pamata/cita podrobne detailne specifikacie) si to kupi a tesi sa z toho.
Tiez ma serie, tento segment zacina uberat do sfery multimedii (tento rok pridali aj mnohi ostatni vyrobcovia wifi a bluetooth) a audio kvalita klesa. Resp si za nu treba cim dalej tym viac priplatit, kedze vyssia rada modelov je automaticky opat drahsia.
lapcis (16)|26.6.2013 21:51
[QUOTE=vivid.sk;460986][FONT=century gothic]:D Upozornenie: Nazor diskutujuceho sa nemusi zhodovat s nazormi ostatnych diskutujucich a nazormi redakcie :D[/FONT]



Ten stolik s odmontovanymi dvierkami, to myslis vazne do obyvacky? Rozhodne ho treba poslat za geniusmi.
To rozmiestnenie nabytku tiez nie je stastne, pretoze defacto skoro z kazdeho miesta posedu bude TV z uhla (a teda LCD nie je obzvlast vhodna).
Z tej foto to nevidno, ci mas aj nalavo od stolika okno, ale odporucam ti umiestnit TV oproti sedacke (ak mas problem s miestom, tak ho umiestni na stenu).
Tym vyriesis problem s umiestnenim repro. Velkost TV na 3 metre, ako tu uz odznelo, aspon 46", v danom cenovom segmente spravi PDP lepsiu sluzbu.

[/QUOTE]


Mno on ten stolek jsme vzali za kačku i s jiným nábytkem a vubec se nevedelo o tom, že se nejaka nova televize vubec bude kupovat. Takze tak. No pujde taky pryc s nejvetsi pravdepodobnosti a koupime normální stolek ke zdi :)
vivid.sk (11472)|26.6.2013 22:09
[QUOTE=lapcis;461030]...[/QUOTE]
Najlepsie sa zacina s "cistym stolom", to je fakt. A lepsie sa organizuje od podlahy, ako postupne prisposobovat pristroje nabytku.
Takze si navrhni umiestnenie TV na optimalnom mieste, idealne oproti sedacke, repro povedla, stoliky a ostatnu bizuteriu, lahko doladis.
peto.vac (525)|26.6.2013 22:51
lapcis: Rohovy stol s TV by som vymenil so stolom s PC a bolo by to OK... ;)
Dalko (124)|27.6.2013 21:53
Čokla dej na chodbu (stejně nemá v obýváku co dělat) a TV dej na zeď nad ten pelech naproti sedačky. Můžeš si pak případně připojit i PC k TV. Ten rohový stolek zruš, qětináč bude estetičtější.

[QUOTE=lapcis;460981]Mno tohle je ten stolek. Ta polička, na které je momentálně centrál, je na pevno.

https://imageshack.com/scaled/large/203/kvjb.jpg

A tohle , jak ten obývák bude ve finále vypadat. Za kvalitu se omlouvám :D

https://imageshack.com/scaled/large/196/gmqr.jpg[/QUOTE]
lapcis (16)|30.6.2013 23:00
Tak nějak jsem to dal do kupy a popřemýšlel, co vlastně od té TV chci, a 3D + smart TV potřeba nejsou.

S největší pravděpodobností vezmeme tohle, tak snad to nebude chyba:)

http://www.alza.cz/42-philips-42pfl3507h-d324615.htm

a k tomu to Onkyo

http://www.alza.cz/onkyo-ht-s6505-cerne-d348834.htm.

Předpokládám, že to spolu půjde propojit bez problému:)
peto.vac (525)|1.7.2013 00:45
Jasne,prepojis to HDMI kablom... ;)
lapcis (16)|7.7.2013 11:25
Tak už koupeno a zapojeno:) Kupodivu jsem to zprovoznil hned napoprvé. Teď už jen poladit serepetičky na TV a zvuk v Onkyu. Ale to počkám, až dorazí pohovka a udělat finalní kalibraci zvuku. Ale už i v tom základním nastavení jsme koukali na Gladiátora a těch pěnez opravdu nelituji:) Ještě někomu musim vnutit staré repráky a stůl a bude to finito.

Všem moc díky za rady. Hlavně kolem toho zvuku.

A zde je výsledek:)

http://www.jpeg.cz/images/2013/07/07/owIem.jpg
C.I.S.I. (132)|7.7.2013 11:32
Co sis nakonec koupil za TV?
lapcis (16)|7.7.2013 11:57
[QUOTE=C.I.S.I.;461636]Co sis nakonec koupil za TV?[/QUOTE]

LG 42LS570S. Dočetl jsem se tady, že ty Phillipsy mají problémy s HDMI a už mne to fakt nebavilo, tak jsem to prostě už střelil od oka :) 3d jsem nepotřeboval, bo to ani jednoho nebere a nakonec nějaké ty smart pičovinky využijeme.
Evok (84)|7.7.2013 17:22
[QUOTE=lapcis;461635]Tak už koupeno a zapojeno:) Kupodivu jsem to zprovoznil hned napoprvé. Teď už jen poladit serepetičky na TV a zvuk v Onkyu. Ale to počkám, až dorazí pohovka a udělat finalní kalibraci zvuku. Ale už i v tom základním nastavení jsme koukali na Gladiátora a těch pěnez opravdu nelituji:) Ještě někomu musim vnutit staré repráky a stůl a bude to finito.

Všem moc díky za rady. Hlavně kolem toho zvuku.

A zde je výsledek:)



http://www.jpeg.cz/images/2013/07/07/owIem.jpg[/QUOTE]


Paráda!! :) Jak Hraje to Onkyo ?
C.I.S.I. (132)|7.7.2013 17:48
[QUOTE=lapcis;461639]Phillipsy mají problémy s HDMI[/QUOTE]

Na co presne narazis?
vivid.sk (11472)|7.7.2013 17:54
[QUOTE=lapcis;461635] Ale už i v tom základním nastavení jsme koukali na Gladiátora a těch pěnez opravdu nelituji[/QUOTE]
Taketo reakcie vzdy rad citam. Nech ti dlho a dobre sluzi k spokojnosti. Snad suhlasis, ze oproti geniusom je to predsa ina kava.


all> Ten pohlad "cez peniaze" nie je vzdy stastny, peniaze sa prezeru, alebo jednoducho minu na bezne spotrebne veci (najomne,atd ...).
Usi a oci starnu rychlo, treba to vyuzit, kym sa da.
lapcis (16)|7.7.2013 20:42
[QUOTE=Evok;461662]Paráda!! :) Jak Hraje to Onkyo ?[/QUOTE]

Hraje parádně. Prostě o úroveň jinde, než jsem zvyklý. Navíc to ještě nemám pořádně zkalibrované a načtené. Holt nováček:)

[QUOTE=C.I.S.I.;461664]Na co presne narazis?[/QUOTE]

Mno četl jsem zde dost threadu a v některém bylo zmíněno, že jim to často vypadává atd. Zkus si to najít. Já si to už přesně nepamatuji.

[QUOTE=vivid.sk;461665]Taketo reakcie vzdy rad citam. Nech ti dlho a dobre sluzi k spokojnosti. Snad suhlasis, ze oproti geniusom je to predsa ina kava [/quote]

Jojo, jak jsem odpovídal Evokovi, je to o x úrovní jinde. Tak nějak zjištuji, že jsem víc na zvuk než na obraz a celkově se teď nemůžu nabažit sledováním koncertů v hd kvalitách :)
vivid.sk (11472)|7.7.2013 20:49
[QUOTE=lapcis;461673]Tak nějak zjištuji, že jsem víc na zvuk než na obraz[/QUOTE]
Opakujem(e) to tu stale dokola, ze zvuk je minimalne 50% celkoveho zazitku. Ale ludia si nedaju povedat. Nastastie - su aj vynimky.