Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve blade dualcorder HD firmware

rayban (6)|9.2.2014 19:54
To nevím torrenty nepoužívám.
Jinak by mě pak zajímalo jaké máte s přístrojem zkušenosti jestli se seká zda máte disk uvnitř přístroje a třeba jestli jste se připojil do sítě a jaký firmware tam máte. No prostě Vaše zkušenosti.
dargon (16)|9.2.2014 23:27
nahral jsem tam od mia ten fw a zatim se s timto pristrojem seznamuji, chtel bych ho pouzit jako nas na zalohu a prehravani fotek a videi popripade kdybych tam rozchodil nejak ten torrent :) nejaky torrent transmision tam je ale zatim jsem ho nerozchodil neporadil by mi nekdo :)
JTz (7)|11.2.2014 07:36
Ahoj, jede vam na rom ...mia-10032 spolehlive DLNA? Me se pri pokusu neco pres nej prehrat prehravac vyresetuje... Zkousel jsem to jak z Win8, tak z nejake android aplikace. Jo a v nastaveni mam zapnute jak DLNA tak UPNP..
dargon (16)|11.2.2014 09:05
tak jsem to zkoušel a filmy které mi s tím ext diskem přímo v TV jdou přehrát tak když ten disk dám do MMC a zkusím je přehrát přes DLNA tak se mi neresetuje MMC ale napíše se že soubor není podporován. Zkušel jsem to teď narychlo možná dělám něco špatně.

PS: dá se tam nějak nahrát třeba jiný program na torrenty třeba utorrent který je i na linux? A jestli ano prosím nějaký návod děkuji moc
dargon (16)|11.2.2014 10:27
Ještě dotaz ohledně 1000MBit síti. Četl jsem že interntní LAN to prostě neumí. Mám to zatím zapojené na 100MBit . Popřemýšlel jsem mělo by smysl tam dát ext. sítovou kartu 1000Mbit přes usb ?Teda pokud by to přístroj uměl. Což by mohl.
RoPo (6061)|11.2.2014 11:16
Přes USB určitě 1Gb po síti neprotlačíš. Neb elektronika v USB síťovce výkonostně sotva protlačí pod 100Mbps a vše přesouvá na výkon hlavního CPU a ovladačů v systému. Zde v Linuxu.
dargon (16)|11.2.2014 15:20
mam ten FW od mia blade-mos-xlcz-yt-color-mia-10032.zip také se vám stává že po zapnutí se mi připojí do sítě ale né do internetu

PS: neporadí někdo jak aktualizovat transsmision přes putty na nejnovější verzi ?
JTz (7)|13.2.2014 07:47
Jo dělá mi to taky..
pisekp (1)|4.3.2014 08:33
Nemáte prosím někdo problém s poškozenými soubory na HDD? Po čase se některé filmy tváří jako prázdná složka. Oprava disku nepomáhá...
rayban (6)|20.3.2014 00:43
[QUOTE=pisekp;483619]Nemáte prosím někdo problém s poškozenými soubory na HDD? Po čase se některé filmy tváří jako prázdná složka. Oprava disku nepomáhá...[/QUOTE]

Ano taky se mi to stává, že jsou poškozené soubory a nejdou přehrát a nebo tam nejsou vůbec. Je toho více stále to zamrzá po skončení nahrávání.
marlopoprad (1)|24.7.2014 20:50
zdravím vás pred časom sa mi dostal do rúk toto MC ale som dosť sklamaný nie a nie rozbehať YouTube skúšal som hádam všetko čo som našiel na fórach ale nič nepomohlo teraz som skúšal aj tento FW: blade-mos-xlcz-yt-color-mia-10032 ale ani z týmto FW nefunguje neviete niekto poradiť ako rozchodiť ten YouTube. Dik
ochy (7)|28.9.2014 11:53
Mám prosbu, jako úplný laik už týden bojuji s tímto přístrojem a už jsem nahrál nový firmware (upravený z Astone), použil channel editor přes telnet a vše celkově šlape, ale problém nastal se sítí když jsem dokoupil druhý stejný přístroj. Před tím jsem v síti viděl Blade jako Asusoplay a normálně přistupoval do disku z počítače. Po připojení druhého vidím pouze multimediální zařízení pojmenované v menu, ale jako počítač už ho nevidím. Napadá mě že by to mohlo být shodným názvem v síti, ale neumím ho změnit.
Pak ještě dotaz z jiného soudku ... při prohlížení teletextu mi při listování následujícími dny po chvilce skočí zpět na aktuální program takže nestihnu najít a naprogramovat nahrávání. Má s tím někdo zkušenost?
Předem díky moc za rady
ochy (7)|28.9.2014 11:58
Ještě mám další dotaz ... nikde nemohu najít jak instalovat moservices na HD - je potřeba nějaký speciální oddíl na disku?
ochy (7)|2.10.2014 20:10
Znovu žádám o pomoc, zkoušel jsem název v síti přes /etc/hostname, ale tam je to v pořádku pojmenováno dle toho co jsem nastavil v menu. Netuším kde se skrývá název ASUSOPLAY který se mi zobrazuje v síti.
ochy (7)|7.10.2014 19:20
Tak některé věci si odpovím sám: když vypnu UPNP a DLNA a zapnu NAS už síť šlape v pohodě.
Pro instalaci moservices je optimální udělat oddíl ext3, při instalaci do ntsf se vytvoří jakýsi 512mb obraz, ale přehrávač pak nabíhá tak dlouho že to vypadá jako že odešel.
Momentálně mě trápí jen skákající EPG (v prvním dotazu jsem omylem napsal teletext), ale s tím mi asi nikdo neporadí (ostatně jako s ničím jiným)
Pokud by přece jen někdo byl ochoten poradit mám ještě jeden dotaz. Když naprogramuji nahrávání tak se Blade musí nechat zapnutý? Zatím se mi nic při vypnutém nenahrálo.
Dalick (4)|9.10.2014 11:20
EPG mi skáče taky ale pokud stihneš odkliknout nahrávání (na ovladači vlevo dole červené Rec), pak funguje. Při plánovaném nahrávání může být Evolve před tím vypnuté, zapne se cca 5 min před tebou daným začátkem a po startu začne nahrávat. Zpravidla vidím na nahrávce asi 3min. předchozích reklam.
ochy (7)|9.10.2014 21:31
Nastavil jsem nahrávání s cyklem denně na obou přístrojích a nenahrává ani jeden. Nezačne nahrávat ani zapnutý ani vypnutý. Oba mají uvnitř pavný disk a při ručním spuštění nahrávají normálně. Stále firmware z Astone a v menu nastavena priorita nahrávání na plánované ... nějaký nápad?
rayban (6)|11.10.2014 00:18
zkus se podívat do nastavení a tam je jako nahravací zařízení buď USB nebo HDD pokuď máš HDD a je nastaveno USB tak nahrávat nejde.
S touto mašinkou jsou stále nějaké problémy seká se když byl disk vevnitř tak nepoužitelné, síť také věčně nejde. Je to někdy na silné nervy. Pro laika a starší lidi je tahle krabička k ničemu. vyzkoušel jsem několik frimwarů a vždy zlobil.
ochy (7)|12.10.2014 19:36
Nastaveno mám správně, při ručním spuštění normálně nahrává. Asi zkusím nějaký starší origo firmware. Ten nový neumí starší avi. Zase se mi ale nechce bez telnetu, to blbne seřazení stanic. Škoda že ti co to umí už na firmwaru dále nedělají. Přes zimu bude více času ... budu bádat
ochy (7)|13.10.2014 21:50
Tak prozatím to vypadá že fw 9.5.43 r9679 s povoleným telnetem je to pravé. EPG neskáče, zapíná se na nahrávání a nahrává .... to mi asi bude stačit.
Děkuji za spolupráci
JTz (7)|14.10.2014 12:29
Tak jsem šoupnul do přehrávače konečně HDD a kupodivu mám pocit že je stabilnější. Co mi pořád nechodí je DLNA funkcionalita. Pokaždé se mi odmění resetem namísto přehrání. FW: blade-mos-xlcz-yt-color-mia-10032. Funguje vám DLNA?
Přes sambu jsem se k disku zatím nedostal, ale moc jsem to nezkoumal. Nějak mi to nezbaští heslo.
Dnes jsem naplánoval nahrávání na noc, tak dám vědět jestli se mi přehrávač vzbudil a nahrál, ale čekám že to nenahraje.
JTz (7)|14.10.2014 13:04
Funguje vám někomu spolehlivě DLNA?

update: Tak jsem si včera trochu hrál a zkusil 9.5.43 r9679. Přijde mi svižnější na ovládání, ale při pokusu přehrát něco přes DLNA se přehrávač resetuje taky. Navíc se mi zasekl, že jsem musel vypnout kabel ze sítě. To je pro mne stopka, protože mám přehrávač zabudovaný. Takže zpět na poslední fw od mia 10032.

Jinak přehrávač nahrál přes noc naplánovaný pořad z EPG (fw 10032), tak jsem byl příjemně překvapen :)
JTz (7)|16.10.2014 15:04
Hodně zajímavý zdroj informací o obdobném přehrávače Astone MP-310DT, který má navíc displej a nemá wifi.
http://kazzascorner.freeforums.org/mp-310dt-f8.html
ruspi (1)|19.10.2014 14:35
I vyvíjet jeden dual-core Media Center.
Marně aktualizace I, není dobré často zamrzá.
S původním programu bylo dobré po dlouhou dobu.
Jak se vám přivést zpět původní FW.?
Ruspi
JTz (7)|18.11.2014 18:04
Tak jsem mezi můj gigabitový router a Blade strčil 100megabitový kabel (zapojeny jen 4 vodiče) a opravdu Blade se na síti přestal kousat a jede na 100mbit stabilně ;-D
Hunter_man (9)|13.1.2015 08:31
Používám již dlouhou dobu s fw 10032. Poslední dobou mi ale přestal jít archiv CT, pouze se zobrazuje seznam pořadů i s obrázky, ale když vlezu do detailu pořadu, tam není nic, je to prázdné. Ale ještě někdy v prosinci to tuším šlo. Netuší někdo kde může být problém? Není to tím, že XliveCZ již skončilo, jak jsem včera zjistil (již není na původních stránkách a nemůžu najít nové). Když zkusím oficiální fw od z Abacusu, tak tam to nejde vůbec, napíše, že service unable tuším.
Amarass (1)|29.2.2016 11:34
[QUOTE=mia;480541]....po dlouhé době opět na fóru. "djzelee": firmware 9.5.43.r10472 jsem zavrhnul kvůli nepřehrávání starších formátů videa (u spousty filmů co mám, mi to hlásilo nepodporovaný formát případně to na nich provedlo restart, zámrz nebo tak něco). Taky hodně padala televize, prostě nebylo to ono. Firmware 10032 je překopaný z přehrávače ASTONE MP310 (stejná krabička, stejný pajšl, má to navíc VFD displej, ale to je jedno, protože firmware si detekuje při startu přítomnost hardware). Je to (pokud vím) poslední verze, která ještě přehrává starší formát DivX5.[/QUOTE]

Přeji hezký den,nejdřive musim poděkovat hlavně mio ,který tu dost udělal pro naše milačky MMC Evolve Blade, nic meně nevim proč,ale přestalo mě fungovat již liveCz teda něco v něm jde,ale youtube napřiklad nejde nevim co s tim a mam verzi Firmware 10032.poradi mi někdo co s tím?? Děkuji za odpověd. Take jsem se pokoušel přes telnet dostat dovnitř,ale po zadani ligin udaju nevim jak dal a včem to prohližet. Děkuji
mia (103)|30.5.2017 16:56
Asi už Blade nikdo nepoužívá, ale kdyby přece - momentálně nejnovější firmware 9.5.45-11533, přehrává i DivX, předinstalované MoServices a xLiveCZ (i když asi už nemají význam, většina věcí je mrtvá).
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mattysek (15)|30.5.2017 17:00
Díky ;-)
mattysek (15)|15.8.2017 21:29
Ahoj v tom posledním firmwaru,nejde mě nastavit ftp.
Pokaždé,když ho chci v menu zapnout,nebo třeba vyplnit jméno nebo heslo,napíše mě "nedetekován HDD", ale přitom ho vidím,koukám na filmy :-(
Je možné,že je někde ve firmwaru chybka?HDD 2TB.
Dík za odpověď ;-)
mia (103)|16.8.2017 16:09
Je fakt, že jsem od té doby Blade neměl zapnutý, mám teď OrangePi One. Zkusím doma a dám vědět...
mattysek (15)|16.8.2017 16:10
Díky moc,zkouším to už druhý den a nejde to ;-)
mattysek (15)|31.8.2017 06:34
Tak problém vyřešen :-)
Zkusil jsem originální firmware a tam to dělalo to samé,dal jsem jiný hdd a zas to samé,pokud se hdd nenaformátoval v přístroji,dělalo to furt,jakmile se naformátuje v Blade je vše v pořádku.
Jinak důvod proč ho furt používám,kdyby se někdo divil je,že potřebuji dva video výstupy naráz HDMI a AV ;-) Bohužel na Infinity mě nedávno asi odešel HDMI výstup tak jsem vytáhl starý dobrý Blade ze skříně ;-)