Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve blade dualcorder HD firmware

snehulak2006 (109)|3.10.2013 11:18
Díky za odpověď.
Já teď pár týdnů nahrávám na Evolve Andromeda ( s jiným firmwarem Cabletech 1.2.7 ) na flashdisk a zatím chodí naprosto v pohodě. Tak když jsem uviděl stejnou značku a to dokonce s LAN a Wifi za rozumnou cenu (1500,-), tak mě napadlo výše uvedené. Programovat záznamy mohu přes televizi, stejně ji mám u Andromedy připojenou. To byl jen nápad.
Interní HDD tam dávat nechci, stejně všechno kopíruji do PC, bohatě stačí 32 GB flashdisk.
grzohar (1)|11.10.2013 10:26
Ahoj Mia
Děkuji za firmware je opravdu nejlepší, co jsem realizována pouze chybí jedna věc, nemůže být tam na FTP?
Díky za pomoc
mia (103)|11.10.2013 17:11
grzohar: Jak to myslíš na FTP? Zapnout FTP v Blade se dá v nastavení sítě. Pokud myslíš na FTP evolveo.eu, tak to asi nepůjde, nemám s tou firmou takové vztahy, aby mi něco umístila na své FTP :-)
DodoJozo (4)|24.10.2013 17:37
Velmi ma potesilo, ze sa niekto tomu venuje, pretoze ako prestal fungovat youtube na originálnom FW, tak sme toto multimediálne centrum prestali pouzivat. Takze dakujem za tych, ktori situaciu zmenili.
Naistaloval tento FW "Blade DUALCORDER fix_YOUTUBE + povolený telnet" a stalo sa nasledovne:
- telnet funguje podla popisu
- nabeh, niekedy sa pri nabehu zrestartuje aj 2 krat
- MMC mrzne, obcas nevidiet HDD a ked ho vidiet, tak napr. JPEG neviem zobrazit, ale filmy z HDD idu
- youtube sa da spustit, aj menu je OK, ale niekedy odmieta spusti video a stale vypisuje nejakú hlasku o nedostupnosti posunie sa na dalsie v zozname a potom to zas ide dobre ...
- zato youtube spustený na xLiveCZ ide bez problémov a dá sa pretáčať, čo v origo FW sa asi nedalo ... len chýba reakcia na stacidlo play, ked sa posuvam rychlejsie, tak by sa to vratilo do normalu ... mozno len neviem ako nato

Ale nevzdávam sa, budem este skusat dalej, kazdopadne dakujem. Ak viete poradit nejaku stabilizaciu mrznutia, dajte vediet. Dakujem.
mia (103)|25.10.2013 13:10
DodoJozo: Zkus nainstalovat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Origo Youtube funguje stejně jak popisuješ, k restartům (skoro) nedochází, nemrzne a JPG jsou OK. Xlivecz jsou předinstalované.
imob (13)|28.10.2013 15:50
Ahoj lidi
Koupil jsem si EVOLVE podle vasich rad nainstaloval posledni firmware a stale mi to zamrza nemate nejakou radu,dekuji.
DodoJozo (4)|28.10.2013 18:44
Mia, dakujem, podla Tvojho odporucania som naistaloval [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Firmware sa mi naozaj zda stabilnejsi, ale .JPG mi stále nejde. Ale hlavny ciel - stabilnejsi youtube je splnený.
Dakujem.
mia (103)|28.10.2013 21:32
DodoJozo: Můžeš někde umístit některý JPEG, který ti tam nejde? Zkusil bych to ve svém Bladovi. V minulých verzích fw (7277 a starších) mi Blade odmítal zobrazit některé obrázky (JPEG s progresívním kódováním) a úplně na nich zamrznul. Novější firmware mi všechny problematické JPG zobrazuje OK.
Všeobecná rada - nainstaluj a zapni si v MoServices patch Remount drives, bez něj se totiž dost často vnitřní disk připojí v režimu "jen pro čtení" a nejde na něj zapisovat.

imob: hafo problémů se zamrzáním způsobuje zdroj. V kombinaci s trochu žravějším vnitřním diskem se stává, že mu poklesne napětí pod určitou mez a způsobí buď zátuh nebo restart. Nejčastěji při ukončení nahrávky. Originál zdroj má kolem 12,2 - 12,3V, ideální je 12,5V dimenzovaný aspoň na 3A. Já jsem si pro napájení upravil zdroj pro vysloužilý LCD monitor. Vím kam hrábnout, tak jsem mu zvednul zpětnou vazbou napětí na požadovaných 12,5V. Restarty se nekonají.
Část problémů způsobuje vnitřní disk, je potřeba občas připojit Blada USB kabelem k počítači a udělat kontrolu disku. Klidně i na vadné sektory.
DodoJozo (4)|30.10.2013 16:02
Mia: Zistil som s tym JPG nasledovnú vec.
Evolve síce vidí názvy .jpg súborov, zobrazuje ikonu ako pre directory, po kliknuti na .jpg sa otvorí akoby prázdny adresár. Potom sa z toho dá normálne vycúvať. Keď som som si ale dané .jpg chcel otvoriť zo vzdialeného PC (pripojeného na Evolve ako na NAS externé úložisko), tak ich tiež videl, ale nevedel zobraziť. Tak som do jedného takého adresára s .jpg fotkami pridal novú foto.jpg a zrazu aj Evolve aj PC vedeli zobraziť všetky .jpg v danom adresári ... ale nie v iných adresároch s fotkami, kde som nič nepridal. Uf. Tak to mi je záhada. Čiže Dualcorder ich vie zobraziť, ale len za určitých okolností, ale je to identické, ak keď to chcem pozerať z PC ? Neskúšam lom to ešte kopírovať z a na Evolve ... uvidí, čo to prinesie.

Čo sa týka zdroja, tak snáď je to OK, kupoval som tam hneď na začiatku 2T HDD, ale nejaký Green, t.j. z nízkou spotrebou, a šlapalo to dobre na tých 7727, všetky neskoršie zamŕzali.
Podľa odporúčania som nainštaloval a zapol patch Remount drives, ale situácia s .JPG sa nezmenila.
BTW, naištaloval som a zapol v MoServices aj ten Midnight Commander, ale neviem, na čo má slúžiť, ako sa spúšťa ?

Čo sa týka tuhnutia, tak včera mi raz vytuhol a to pri prepnutí z MENU na DTV ... po reštarte OK.

Ešte otázka, pokušal som sa stiahnuť ten súbor s kanálmi /usr/local/etc/dvdplayer/dtv_channel.txt. Neviem ako, tak som sa pokúšal cez "cp" ho skopírovať na HDD resp. na USB, ale nejak som bol neúspešný. Malo by to ísť ? Ak áno, tak ako na to ?
mia (103)|30.10.2013 16:57
uffff... pokud se zobrazují jpg jako složky a po kliknutí se otevře jakoby prázdný adresář, tak je evidentně něco s diskem. Připoj to k PC přes USB kabel a udělej kontrolu disku s opravou chyb.
Midnight Commander je souborový manažer přístupný z telnetu. Je to podobný jako TotalCommander, akorát že pro Linux. Na přehrávači se to spustit přímo nedá, ale pokud si tam vlezeš přes telnet, tak pak můžeš napsat "mc" a spustí se ti v okně telnetu. Soubor dtv_channel.txt se tím samozřejmě dá zkopírovat taky a jednodušejc než příkazem "cp".
DodoJozo (4)|4.11.2013 11:49
Mia: Ďakujem za rady.
mc funguje, je to paráda, už som presunul a zeditoval poradie TV staníc a nahral späť. Ručne by som to presúval oveľa dlhšie.
Čo sa týka HDD, mal si pravdu, je nejaký došahaný. Pripojil som cez USB a tiež som videl niektoré .jpg ako adresáre a nedajú sa ani zmazať.
Pustil som na to nejaké programy, ale situácia sa nezmenila. Akurat som vedel tie "dir.jpg" obnoviť na normálne "foto.jpg", ale tiet dir-y sa stále nedajú zmazať.
Asi to všetko popresúvam a nanovo sformátujem HDD.
Btw., vieš poradiť nejaký dobrý program na tie HDD recovery ?
imob (13)|5.11.2013 12:03
pradte prosim jak se doztat na zpet z rezimu pc aniz bych ho musel restartovat,dekuji
imob (13)|7.11.2013 19:32
Ještě prosím jednu radu nedaří se mi nainstalovat cely xlivecz pořád mi to píše málo místa na disku i když na hdd mám 80 gb místa a ješté píše že chybí instalační balíček.
Díky
mia (103)|8.11.2013 08:31
imob: Bez restartu se dostat zpět do normálního režimu nejde. A málo místa na disku při instalaci xLiveCZ nesouvisí s místem na harddisku. xLiveCZ se instalují do vnitřní paměti přístroje a tam je asi tak 25MB volného. Takže (jak už jsem tu psal) VYNECHAT při instalaci položku Moje Menu, jinak se to tam nevejde. Postup při instalaci: zvolit Xlivecz instalace, nainstalovat jednu položku, po ukončení NEVOLIT OK, ale vrátit se zpět pomocí tlačítka Zpět až na ikonu Xlivecz instalace. Opakovat postup pro každou položku. Po nainstalování vyskákat až do hlavní nabídky, pak spustit znovu XliveCZ a mělo by být funkční.
imob (13)|9.11.2013 10:14
ok povedlo se dik
imob (13)|12.11.2013 12:55
ted mi pro zmenu nechce cist hdd po kazde se mi kousne
mia (103)|12.11.2013 16:53
imob: obligátní otázka - zkontroloval jsi harddisk přes USB v počítači?
imob (13)|12.11.2013 19:31
jsem asi trotl ,ale reknes mi jak to mas na mysli?
mia (103)|13.11.2013 10:02
Vezmi přiložený USB3.0 kabel. Zastrč ho jedním koncem do Evolve a druhým koncem do PC. Zapni Evolve a počkej až se na PC objeví další disk. Klepni na něj pravým tlačítkem myši -> vlastnosti -> nástroje -> zkontrolovat disk. Zaškrtni Automaticky opravit chyby, případně i to druhý políčko (ale bude to trvat delší dobu). Až to doběhne, odpoj Evolve od PC, vypni ho ze zdroje a znovu zapni.
texmur (1)|20.11.2013 09:59
Firmware blade-mos-xlcz-yt-mia-10032.zip mě pravidelně zamrzá při přepnutí na sledování TV (DVB ikona).
Nějaký nápad čím to může být?
imob (13)|25.11.2013 13:17
Ahoj me se zase nechce nic otevrit v xliveCZ?
mozzer (1)|4.12.2013 15:04
[QUOTE=mia;472082]imob: Bez restartu se dostat zpět do normálního režimu nejde. A málo místa na disku při instalaci xLiveCZ nesouvisí s místem na harddisku. xLiveCZ se instalují do vnitřní paměti přístroje a tam je asi tak 25MB volného. Takže (jak už jsem tu psal) VYNECHAT při instalaci položku Moje Menu, jinak se to tam nevejde. Postup při instalaci: zvolit Xlivecz instalace, nainstalovat jednu položku, po ukončení NEVOLIT OK, ale vrátit se zpět pomocí tlačítka Zpět až na ikonu Xlivecz instalace. Opakovat postup pro každou položku. Po nainstalování vyskákat až do hlavní nabídky, pak spustit znovu XliveCZ a mělo by být funkční.[/QUOTE]

Hello mia,

sorry that i am writing in english but unfortunatelly i can't speak in Czech.
I tried to follow this forum with google translate and i can use your firmware based on this forum topic.
I have just bought this Evolve player some days before in Hungary and yesterday i installed your firmware to this Blade.
I just want to say thank you for your work, this firmware is very nice and more useable than original and last official firmware.
mia (103)|6.12.2013 15:05
mozzer: i'm very pleased, thank you :-)
NikolasP (3)|9.12.2013 12:35
[QUOTE=mia;475139]mozzer: i'm very pleased, thank you :-)[/QUOTE]

Mia You Are the Best !!!!!!! Thank you very much!!!!!!!!

NikolasP
NikolasP (3)|11.12.2013 20:17
How do we modify the firmware???Linux Ubuntu is ok ??
mia (103)|12.12.2013 09:34
Yes, Ubuntu will be OK. But i'm using live distribution SLAX. Note that older version of squashfs-tools is necessary for unpack/repack file squashfs1.img. Download it here: http://mia.ic.cz/files/squashfs-tools.zip, unzip to any directory and change attributes to executable.
In short: unzip firmware, unpack install.img (mkdir /path/to/fw, cd /path/to/fw, tar xvf /path/to/install.img), unpack squashfs1.img (/path/to/squashfs-tools/unsquashfs /path/to/fw/package2/squashfs1.img), unpack usr.local.etc.tar.bz2 (tar jxvf...). Modify anyone you need...
repack back squashfs1.img (/path/to/squashfs-tools/mksquashfs... -noappend), repack back usr.local.etc.tar.bz2 (tar jcvf...) and repack to install.img (tar cf...).
NikolasP (3)|12.12.2013 14:29
Thank you Mia....

i just tried this firmware for Egreat : 3.0.1.5-egreat-custom-diy-firmware , and it can load on the Evolve Blade the only problem ofcourse is that the remote control is not working....Must finde the codes on the firmware and modify them......I read somewhere that maybe with a universal remote control may work....but tomorrow i will try with my remote keyboard instead of a remote control....

The firmware looks very interesting GUI , so i want to see if it support the DVB-T function....

Nikolas
killerman27 (871)|12.12.2013 16:52
u can use for your remote control irfake, u can find lot of information on net about irfake
penca (33)|15.12.2013 21:54
FW blade-mos-xlcz-yt-mia-10032 jsem nainstaloval a zatím to vypadá dobře.Jinak tento přehrávač mají v Tescu za 1299Kč.
g33k (1)|2.1.2014 18:14
[QUOTE=mia;468373]Blade se dá provozovat bez televize, ale jen jako NAS úložiště. Jak bys chtěl programovat nahrávky? Ano, dalo by se to úpravou souboru /usr/local/etc/dvdplayer/schedule_record.db, ale to není normální texťák, to je nějaký SQLite databázový soubor. V každým případě to chce aspoň nějaké zobrazovadlo, klidně malé LCD připojené přes cinch. Na flashku snad nahrávat půjde, ale harddisk je lepší :-)[/QUOTE]

Ahoj Mia

A nahodou nevis o nejakem sqlite "clientovi" ci nejakem toolu ktery by to dokazal dumpnout do textaku a pak importovat? Uz sem googlil sqlite pro realtek ale nejak sem nic nenasel.
P.S. Diky za firmware.
Dalick (4)|11.1.2014 19:10
Editace nahraného videa
Čím editujete video nahrané z TV na Evolve? Jedná se mi o jednoduchý střih (začátek a konec) a převod do něčeho menšího (avi, mkv ? či jiný formát).
Aiden (3)|12.1.2014 17:56
Ahoj Všem, mám problém s nefunkčním archivem ČT. Poradí někdo?

Díky.
Jendo (14)|21.1.2014 08:01
Myslite, ze sa podari este niekedy na Evolviku spustat CT archivy ?
JTz (7)|23.1.2014 08:46
Ahoj, nainstaloval jsem si FW blade-mos-xlcz-yt-mia-10032, zatím funguje nejlépe ze všech co jsem zkusil.

Zatím jsem přišel na pár "nekompatibilit":
-při přehrávání BLURAY/AVCHD ze složky při vobě včetně menu, je velká šance že se přehrávač resetne.
-při přehrávání BLURAY/AVCHD souborů někdy artefakty (šedivé fleky)
-nefunguje archív ČT
-DVB-T tunery mi v Plzni nechytají v HD, jen SD, např. ČT1 HD adt.. vůbec nenaladím

Ikdyž to vypadá že krititizuji, chci pochválit autora za jeho práci. Protože řada originálních firmwarů trpí navíc nedostatky jako je zamrzání při TV a přehrávání (je třeba vytáhnout šňůru :-( ..grrr ) a neobsahují funkční online media
Jendo (14)|23.1.2014 20:16
Ja taky dakujem za tento miacky softik 10032. Je to ozaj zatial the best. Vsetko ide ako ma aj telnet aj MoServices uz len by to chcelo ho troska upravit poladit nejake tie archivy a popripade vymazat co nepojede alebo pridat co jede :) Good work!!!
djzelee (2)|27.1.2014 07:14
Ahojte všichni taky se mi dostala do rukou tahle "hračka" tak teď taky hledám nejpoužitelnější verzi FW. Koukal jsem i na FTP Evolve a je tam i verze "evolve_blade_dualcorder_hd_v9.5.43.r10472_YouTube_fix" Zkoušeli jste ji už někdo? Popř. upravovali (přidání xLiveCZ atd.)?

Díky za info ;-)
mia (103)|27.1.2014 20:22
....po dlouhé době opět na fóru. "djzelee": firmware 9.5.43.r10472 jsem zavrhnul kvůli nepřehrávání starších formátů videa (u spousty filmů co mám, mi to hlásilo nepodporovaný formát případně to na nich provedlo restart, zámrz nebo tak něco). Taky hodně padala televize, prostě nebylo to ono. Firmware 10032 je překopaný z přehrávače ASTONE MP310 (stejná krabička, stejný pajšl, má to navíc VFD displej, ale to je jedno, protože firmware si detekuje při startu přítomnost hardware). Je to (pokud vím) poslední verze, která ještě přehrává starší formát DivX5.
Jendo (14)|28.1.2014 08:48
Mio bude sa dat na tejto verzi 10032 upravit CT archivy ? Dik moc.
mia (103)|28.1.2014 11:38
Pokud vím, tak ČT archívy a vůbec multimediální obsah z internetu řeší xLiveCZ, tady na fóru je o tom vlákno. Kontaktuj když tak uživatele killerman27.
djzelee (2)|29.1.2014 06:52
Včera jsem nahrál a otestoval FW od MIA. Veliká pochvala šlape jak hodinky ;-) zatím obrovská spokojenost oproti klasickému FW od Evolve.

Obrovské díky skvělá práce.
Aiden (3)|2.2.2014 11:46
Ahoj mám dotaz, neví prosím někdo jak vyřešit problém s dlouhým HDMI kabelem? Když zapnu Evolve a beží vše na vrstvě HALu (start přehrávače před bootem linuxu/update firmware), tak se obraz na HDMI standardně zobrazí, jakmile však převezme správu Linux, tak se hdmi vypne a nefunguje. Pokud použiju krátký kabel tak je vše OK. Problém bych tedy viděl na straně detekce HDMI ze strany OS. Napadá někoho jak toto vyřešit? Kabel mám tažený ve zdi k projektoru, takže se mi ho nechce měnit za jinný a umístění u projektoru není možné vzhledem k tomu že je u stropu. Díky všem za rady.
KamilZ (10277)|2.2.2014 12:04
HDMI extender přes UTP nebo jiný kabel (bez problémů používám k projektoru PremiumCord 15m s integrovaným zesilovačem).
Aiden (3)|2.2.2014 12:50
Ahoj, o této možnosti vím, ale nechce se mi ji realizovat protože by to znamenalo vysekat kabel ze zdi, a HDMI expander mi zase příjde zbytečný když by to mělo fungovat OK, kabel není až tak dlouhý, má 5M. Např. u raspberry pi které jsem používal před tím byla možnost zapnout hdmi booster který tenhle problém snadno vyřešil.
KamilZ (10277)|2.2.2014 13:02
5m je prd, to musí bez problémů jezdit, spíš to vypadá skutečně na vadný kabel ve smyslu velkého útlumu. Pak mě napadá zkusit něco takového: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
rayban (6)|2.2.2014 19:44
Ahoj. Děkuji mia za poskytnutý upravený firmware blade-mos-xlcz-yt-color-mia-10032.zip. Je nejlepší co sem tam dal, ale bohužel se dost často stává že když končí naplánované nahravání tak se evolve kousne a nezbývá nic jiného než odpojit od sítě- Nevíte co s tím? A pak mě nejde zapnout FTP při pokusu o zapnutí mi to napíše nebyl detekovám HDD ikdyž tam je.
Děkuji předem za případnou odpověď.
Jendo (14)|2.2.2014 20:38
Mas zapnute v MOServices ten patch co pripoji hd ?
rayban (6)|2.2.2014 21:30
ten patch jsem instaloval ale jmenoval se asi trochu jinak asi remount driver
dargon (16)|9.2.2014 18:59
Tak se seznamuji s tímto zařízením. Dneska v Tescu koupeno za 649kč :D tak kdyby někdo chtěl tak mají výprodeje :)
rayban (6)|9.2.2014 19:22
Taky jsem ho kupoval před 3 týdny v Tescu za 649,- Kč. jinak problém se sekáním trochu vyřešen dal jsem disk do externího rámečku a připojil přes usb. Sice to není tak komfortní, ale když byl disk uvnitř tak se to hrozně sekalo při konci nahrávaní,Teď mám zas jiný problém nemohu zprovoznit síť. Evolve není vidět a ani v Evolve nejsou vidět ostatní přístroje v síti. Poradí někdo? v Mosservice nemohu najít samba server i když tam byl, když jsem tam ten poslední firmware dával, ale po posledním přehrání firmwaru tam není. Poradí někdo? Za tuto cenu jde jinak za cenu původní bych jim ho hoil asi na hlavu pro člověka, který se v tom moc nevyzná by to bylo utrpení.
Díky za případnou pomoc.
dargon (16)|9.2.2014 19:47
da se tam nahrat nejaky program na torrenty ? jeste pristroj nemam moc prostudovany tak se omlouvam predem kdyby byli nejake zbytecne a hloupe otazky