Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE55F8000

peto.vac (525)|11.9.2013 15:54
Sak ne,ale vyrobcovia TV spolu nespolupracuju... :D No tam velky rozdiel nieje,u nas ho UPC predava za 80€,co je dost...
Micro__ (9)|11.9.2013 16:17
Jaky jsou vase zkusenosti s divanim se na tyhle TV pres kabelovku na HD (720p) fotbal a hokej? Je vse OK? Zadnej banding atp.?

Byl jsem se nekolikrat podivat v Datartu a furt jsem tam videl jezdit shora dolu pomalu tak 2cm sirokej lehce nafialovelej pruh, tak me to trochu znejistilo... (delalo to teda prakticky vsude, u tenisu i u predavani nejakejch hereckejch cen - ovsem na nejakejch scenach to bylo videt lip, jinde takrka vubec, proto by me zajimaly vase zkusenosti, dik)
peto.vac (525)|11.9.2013 16:30
HD v TV je 1080i a SD je 576i,720p pri vysielani nieje... ;)
Micro__ (9)|11.9.2013 16:36
U nas 1080 jeste neni, psal jsem primo s timhle dotazem na UPC a zatim je jen 720 s tim, ze se 1080 teprve pripravuje, ale v dohledny dobe nebude. Ale o to mi v mym dotazu neslo ;)
peto.vac (525)|11.9.2013 17:15
Co je to u vas,ved UPC.cz ma HD stanice tak,ako aj UPC.sk...
Micro__ (9)|11.9.2013 17:31
V CR, kazdopadne jen tlumocim, co mi psali, full hd zatim nevysilaj. Pouze HD ready.
peto.vac (525)|11.9.2013 18:16
No tak to je blbost,kedze vysielaju aj 1080i...
sanchez13 (1071)|11.9.2013 19:12
[QUOTE=peto.vac;466118]Nie kartu,kartu dostanem priamo od UPC,ale potrebujem modul...[/QUOTE]

UPC.SK ti samotnu kartu neda... Je mozne len si zakupit alebo prenajat modul spolu s kartou, alebo STB spolu s kartou. Naviac ak si CA modul u nich zakupis, tak je modul tvoj, ale karta je majetkom UPC !!! takze pri pripadnom zruseni zmluvy ti zostane zbytocny modul a kartu budes musiet vratit. A kedze poznam ich pristup k zakaznikovi, tak predpokladam, ze pri opatovnom pokuse o aktivaciu budes darmo hovorit, ze si si niekedy od nich kupil modul, nech ti ho sparuju a budes musiet kupit, alebo si prenajat novy modul....

hold to su metody UPC ako zarabat 9-)
ja osobne by som si od nich modul maximalne tak prenajal, urcite by som si ho nekupoval. Ked si to zratas, tak prenajom ta vyjde na 2 roky na cca 70 eur, co je o 10 eur menej ako keby si si ho kupil. A nemas problemy v pripade zrusenia zmluvy a opatovnej aktivacie na konci viazanosti (co vela ludi robi aby ziskalo lepsiu cenu, lebo inak na nich UPC kasle)
peto.vac (525)|11.9.2013 23:23
No,tak karta je ix,modul moj...Nepredpokladam ze niekedy vzivote prejdem k Orange-u,kedze v bytovke je len UPC alebo Orange,skor rozmyslam ze s netom prejdem od Orange-u k UPC,UPC mam cca 30 rokov,takze asi dalsix 30 aj budem mat,takze situacia ze by som zrusil zmluvu a modul by mi ostal mi nehrozi... ;)

Praveze ja som si to zrataval,modul ma stal vtedy 70€,prenajom neviem,no ratam s tym ze s UPC budem asi pokial sa neprestahujem (mozno aj potom) a stahovat sa nemam v plane ani omylom,takze asi nafurt,takze po dvox rokox zacinam setrit na tom,ze som si modul kupil...No a teraz stoji modul 80€ a prenajom 2,90€,takze pri dvox rokox sa oplati si modul prenajat,no ak uvazuje niekto nad dlhodobou spolupracou tak sa urcite oplati si ho zakupit...
mirdax (23)|13.9.2013 09:21
Taky Vám svítí diody v rozích při šedé barvě? U jiných barev to je v pohodě, možná někdy i u černých vodorovných pruhů, ale ne vždy. jsou to spíš paprsky, než rozptýlené světlo. Je to u této TV normál?
peto.vac (525)|14.9.2013 15:17
Funguje tu niekomu to,ze si nastavi sledovanie programu (ktory este nedavaju) cez Guide,TV vypne a ked zacnu dany program davat TV sa mu zapne...???
Jindrous01 (33)|17.9.2013 01:19
na to musíš použít časovač zapnutí...
peto.vac (525)|17.9.2013 10:12
No klasicky budik,viem...Ale ci hento niekomu funguje,ja som totiz presvedceny,ze mi to fungovalo... :D
jozef1605 (105)|17.9.2013 13:09
uz si rozbehol Animal planet HD aby ti davalo cestinu.. mne to ide v pohodicke..
Peter94 (56)|17.9.2013 17:51
Chcem si nastavit tieto nastavenie ,ale neviem ,co tam znamena to pismeno Z
Obrázok nastavenia: Film
Podsvietenie 8
Kontrast 92
Jas: 46
Ostrosť: 0
Farba: 50
Odtieň: G50/G50
Veľkosť obrázka: Prispôsobenie veľkosti obrazovky
Dynamický kontrast Z
Čierny tón Z
Flesh Tone 0
Farebný priestor Auto
Gamma 0
Farebný tón Teplý2
Digitálne Clean Zobraziť Z
Šumu MPEG filter Z
HDMI Úroveň čiernej Nízky
Motion Plus Z
Cinema Black Nízky
R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 25
R-Gain 26
G-Gain 22
B-Gain 28

a este by ma zaujimalo ,naco sluzi v baleni ten 3,5mm jack kablik s takov obdlznikovou koncovkou.
Dakujem
peto.vac (525)|17.9.2013 18:20
Zko znamena vypnute,teda Off...Ta obdlznikova koncovka nebude nahodou mikrofon...???Mas hlasom ovladanu telku a ked je telka umiestnena v hlucnejsom prostredi,tak hlasove prikazy nemusi dobre pocut,tak nato mas taky externy mikrofon...
[QUOTE=jozef1605;466704]uz si rozbehol Animal planet HD aby ti davalo cestinu.. mne to ide v pohodicke..[/QUOTE]
Ked prepnes na Animal HD,tak ti hned nabehne cesky jazyk...???Ja cestinu musim rucne prepnut...
Jindrous01 (33)|18.9.2013 01:07
animal planet je free nebo za to platíš?
peto.vac (525)|18.9.2013 08:53
Free v rozsirenej digitalnej ponuke,teda od balicka Basic je uz minimalne 2 roky,tolko mam digitalnu telku a od tohto mesiaca je uz aj HD...
A Jozef,pri Animal Planet mi automaticky nabehne cestina,len pri Animal Planet HD tu cestinu musim rucne prepnut...
Micro__ (9)|18.9.2013 17:17
Prosím vás, je možný nějak zprovoznit kabelovku od UPC s touhle TV bez jejich setoboxu? Mám jejich setobox, ovšem přes ten mi jdou na F8000 jen SD kanály a já bych chtěl chytat i HD, na to ale potřebuju údajně jiný HD setobox... Dík za info, jak to zapojit/nastavit, pokud to jde bez toho přímo do TV
Peter94 (56)|18.9.2013 17:49
Ako mate nastavene : digitalnu redukciu sumu a filter mpeg sumu ,lebo podla toho nastavenie ,co som sem daval ,to ma byt vypnute ,ale mi pride na obraze strasne zrno.Dik
peto.vac (525)|18.9.2013 17:55
Bud auto,alebo max...
Micro__ (9)|18.9.2013 19:20
Dík, to vypadá dobře. Je to zbytečná otázka, ale pro jistotu - UE55F8000 tyhle karty podporuje? Zezadu TV moc nevidim, kam by to pasovalo (mám ji pár hodin) - kam se to tam pak strká? :D
vivid.sk (11472)|18.9.2013 21:18
Pozri si návod.
CI slot určite táto TV má.
peto.vac (525)|18.9.2013 23:45
Jasne,mas tam otvor,ktory je prelepeny nalepkou,odlep ju a z prislusenstva od TV vyber taku malu stvorcovu umelohmotnu koncovku,ktoru strcis do TV a nasledne do nej ten modul pixnes...
jozef1605 (105)|19.9.2013 01:48
nabehne automaticky chod menu:
system
jazyk
preferencia

mam

hlavny jazyk zvuku slovencina
druhy jazyk zvuku cestina

napis ci pomohlo
ostatne mam slovencina...
Micro__ (9)|19.9.2013 10:09
Mám TV připojenou kabelem k wifi modelu od UPC (net do TV jde tedy kabelem). PC mám k tomu samému wifi modemu připojené wifi. Mám vše korektně nastavené přes Link, ale TV mi nemůže najít PC (respektive PC nemůže najít TV). Včera mi to šlo, ale dnes zase ne, dělá to problémy. Zkoušel jsem i přenastavit firewall (mám ESET), ale funguje to pochybně (když vypnu FW, najde se to, takže to nějak souvisí s tím). Mohli byste mi poradit, co a jak nastavit u firewallu od ESETu, aby to vždycky šlo? (zkoušel jsem tam různý ty módy, ale moc chytrej z toho nejsem a funguje to spíš náhodně) Dík
mirdax (23)|19.9.2013 13:38
[QUOTE=Micro__;466917]Mám TV připojenou kabelem k wifi modelu od UPC (net do TV jde tedy kabelem). PC mám k tomu samému wifi modemu připojené wifi. Mám vše korektně nastavené přes Link, ale TV mi nemůže najít PC (respektive PC nemůže najít TV). Včera mi to šlo, ale dnes zase ne, dělá to problémy. Zkoušel jsem i přenastavit firewall (mám ESET), ale funguje to pochybně (když vypnu FW, najde se to, takže to nějak souvisí s tím). Mohli byste mi poradit, co a jak nastavit u firewallu od ESETu, aby to vždycky šlo? (zkoušel jsem tam různý ty módy, ale moc chytrej z toho nejsem a funguje to spíš náhodně) Dík[/QUOTE]

Zkus se podívat v PC jestli je Samsunglink přihlášený (modrá ikonka) v oznamovací oblasti. Pokud je šedá, tak to nefunguje, musíš se přihlásit.
Micro__ (9)|19.9.2013 14:27
Jj, přihlášenej jsem byl celou dobu... Asi bude problém v nastavení toho firewallu, nejspíš se budu muset obrátit na podporu ESETu... nebo vždycky, když budu streamovat do TV, dočasně vypnout FW :)
McT84 (81)|19.9.2013 17:53
Hojte,
stáhnul jsem přímo ze Samsungu novou aktualizaci a chtěl bych se zeptat jak ji mám spustit v TV? Dal jsem ji přímo na root flešky a nic se neděje a když dám v TV aktualizovat tak se připojuje na net.
golfLC (1941)|19.9.2013 18:10
Spustiť súbor v PC a následne v spustenom okne programu určiť cestu flash-ky, je to samorozbaľovací súbor. Následne na kľúči vytvorí adresár T-VALDEUC, v ktorom je image upgrade.
peto.vac (525)|19.9.2013 18:13
Sak v TV daj aktualizovat a zvol cez USB,nie cez NET...
peto.vac (525)|19.9.2013 18:29
[QUOTE=jozef1605;466892]nabehne automaticky chod menu:
system
jazyk
preferencia

mam

hlavny jazyk zvuku slovencina
druhy jazyk zvuku cestina

napis ci pomohlo
ostatne mam slovencina...[/QUOTE]
Ano jasne ze pomohlo diky,aj som myslel ze to tym bude,uz som to mal tak nastavene,ale som resetoval veskere nastavenie a neak som sa k tomu uz nedostal,no teraz som to zmenil,vsetky hlavne jazyky mam slovencinu a vedlajsie cestinu...
Jindrous01 (33)|19.9.2013 19:03
ona je nyní nějaký nová aktualizace? jakou myslíš verzi?díky
McT84 (81)|19.9.2013 19:55
já tam na výběr u F7000 právě nemám instalovat z flash (nebo jsem to nenašel). V PC jsem to nainstaloval a ten soubor který se mi rozbalil dávám na root flešky. A ten soubor nevím jak spustit.
V TV mám 1107 a na stránkách Samsungu je 1106, tak chci vyzkoušet nižší verzi protože je možné že v té aktualizaci co mám mě blbne setobox a Skylink.
Případně kdyby někdo nepotřeboval tu plastovou věc do které se zasouvá dekodovací modul u modelu F7000 a chtěl by se ho zbavit tak bych jej bral :-)
golfLC (1941)|19.9.2013 20:09
Downgrade sa mi zdá, že na Samsungovi nefunguje....
McT84 (81)|19.9.2013 20:27
tohle očekávám :-D ale chtěl jsem to vyzkoušet, hlavně nevím proč na stránkách mají starší SW než mám já v TV. Snad brzy vyjde nějaký nový firmware
fox (222)|19.9.2013 22:23
K tomu firewallu od ESET-u: daj ho do uciaceho rezimu a spusti potrebne veci. Povytvara si potrebne pravidla a potom ho prepni do automatickeho rezimu s vynimkami (dufam, ze sa to tak vola - nemam ho pred sebou). Tie vynimky su dolezite!
Micro__ (9)|19.9.2013 23:13
Jj přesně tak jsem to zkoušel, ale když to pak zase přepnu na ten režim, kdy to filtruje, ale mělo by to brát tyhle výjimky, nejde to zas...
peto.vac (525)|20.9.2013 00:04
[QUOTE=golfLC;466970]Downgrade sa mi zdá, že na Samsungovi nefunguje....[/QUOTE]
Niekto tu pisal,ze si nexava stary upgrade,ze ked sa mu na novom nieco poserie,tak aby mohol naspat nainstalovat stary...
McT84 (81)|20.9.2013 07:38
Stejně mě TV firmware nechce vzít, tak je to asi jedno. Ještě mě napadlo jestli jej nechce vzít z toho důvodu že je staršího data a ví že není nejnovější. Ale podle mě správně by to mělo něco aspoň zahlásit.
Postup jsem dělal takový. Po rozbalení v PC jsem danou složku hodil do rootu flashky a pro jistotu přímo ten image jsem nakopíroval ještě jednou na root flešky. Poté jsem flešku připojil k TV a nic se nestalo. Po procházení všech možností jsem nikde nenarazil na to jak to spustit nebo vynutit instalaci. Kamarád mi říkal že LG si tu flešku samo oscanuje a zjistí že je tam firmware a hned se ptá jestli jej chce instalovat atd..
WarriorCZ (82)|20.9.2013 07:50
U LG musi byt FW ve zvlast pojmenovane slozce. Jinak TV sama nic nezjisti.....
Jindrous01 (33)|21.9.2013 17:50
při přehrávání filmu, mi nejde PIP - tedy sledovat v malém okně při filmu například kdy začne požadovaný pořed v tv - nevíte prosím jak tuto funkci zprovoznit? Díky
peto.vac (525)|21.9.2013 18:53
To nejde ani mne,mam dojem ze pri filme,teda pri USB tato funkcia nieje...
Jindrous01 (33)|22.9.2013 00:13
to je docela škoda to by mohl samsung vylepšit, nemělo by tomu snad nic bránit...

A ještě se chci zeptat, jak odstranit ty černé pruhy nahoře a dole při přehrávání filmu - dát ten obraz na celou obrazovku, zkusil jsem to tím zvětšení obrazu, ale pak jsou postavy úzké - ten obraz to degraduje - chtělo by to manuální zoom - jde nějak aktivovat?díky
peto.vac (525)|22.9.2013 01:21
No sledovat pri zapnutom filme cez USB telku sa mi zda troxa blbost,ak nexces premeskat vysielany program,nastav si cez GUIDE aby sa telka automaticky prepla na dany program,ked ho telka zacne vysielat,nic zlozite...A tiez predsa ked idem kukat film na USBcku,tak ma nezaujima telka,aj keby davali neviem co,pripadne si viem vyratat,ze film trva 2 hodiny a ci si ho stiham pozriet,kym mi zacne v telke bezat to co xcem pozerat...
vivid.sk (11472)|22.9.2013 09:35
[QUOTE=Jindrous01;467145]ak odstranit ty černé pruhy nahoře a dole při přehrávání filmu[/QUOTE]
wtf ?
prepni si na Novu alebo Primu a budes pozerat filmy bez pruhov!
(Snad tuto otazku nemyslis vazne, dobrovolne si osekavat film. Bud vdacny za moznost sledovat to v originale, ako to chcel natocit reziser. A nie osekane sracky, ako na na komercnych TV kanaloch)
Jindrous01 (33)|22.9.2013 16:41
Docela mě zaráží, že když přehrávám film z usb tak obraz nelze nastavit tak, jako když se film přehrává z externího hd přehrávače.

Při použití externího hd přehrávače je mnohem více možností nastavení obrazu....
sibelius (329)|22.9.2013 17:30
Omlouvam se za OT: peto.vac ty mas nejakou straslivou nemoc a nebo ti nekdo prehazel klavesy? To se fakt neda cist
peto.vac (525)|22.9.2013 18:26
[QUOTE=Jindrous01;467145]A ještě se chci zeptat, jak odstranit ty černé pruhy nahoře a dole při přehrávání filmu - dát ten obraz na celou obrazovku, zkusil jsem to tím zvětšení obrazu, ale pak jsou postavy úzké - ten obraz to degraduje - chtělo by to manuální zoom - jde nějak aktivovat?díky[/QUOTE]
Jedine to zvecsis na celu obrazovku a obraz budes mat roztiahnuty,alebo to urobis v PC a obraz orezes,teda stratis cast obrazu z filmu,takze si v podstate nepomozes...A este je tu tretia moznost,ktora to bezbolestne vyriesi,teda zaboli to akurat tak tvoju penazenku a to ta,ze kupis telku s pomerom stran 21:9...

---------- Doplněno v 18:26 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:23 ----------

[QUOTE=Jindrous01;467195]Docela mě zaráží, že když přehrávám film z usb tak obraz nelze nastavit tak, jako když se film přehrává z externího hd přehrávače.

Při použití externího hd přehrávače je mnohem více možností nastavení obrazu....[/QUOTE]
Tak samozrejme ze TV prehravac nenahradi nikdy externy prehravac,TV prehravac je urceny pre nenarocne pustenie filmu a su tam len zakladne nastavenia...