Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2013 preview LCD - B6, EM6, E6, ET60, FT60, DT60, WT60

Pavell007 (790)|7.4.2013 21:02
No jo, ale když koukáš v přítmí, tak odrazivost panelu hraje malou roli a nastupuje zase "vlastnost" lcd matice, která z boku prostě prosvítá, ips neips, mě to neuvěřitelně rušilo u samsunga, kterej nemá ips.
Jarda.Bar (1238)|7.4.2013 21:12
Odraznost souhlas.
A 100% černou v noci u LCD nedocílíš, viz. ty ukázky co jsem dal. I když pokud je RGB 6,2,5 (jak je vidět z ukázek), pro mě osobně je to u TV střední třídy ok.
puschpull (921)|10.4.2013 08:54
Pokládám se v oblasti TV za začátečníka. "Placku" mám cca 3 měsíce (předtím cca 20 roků 52cm CRT Metz).
Mám ale z těch pár měsíců nějaké zásadní poznatky. Blikání plazmy vidím (i když jen okrajem očí, ale vadí mi), ale stejně jsem plazmu kupovat nechtěl, asi bych to objektivně neobhájil, vím že má černou černější, pohyb méně rozmazaný, pozorovací úhly lepší ...
TV bych při výběru posuzoval podle obrazu, zobrazení černé a přítomnosti matného či alespoň polomatného povrchu panelu.
Na své nové Sharp nemám problém s černou - ta je prostě černá i ve tmě (ve tmě tedy ne 100% černá ale třeba 95% černá), výborné jsou pozorovací úhly. Dost mě pozitivně překvapila při sledování SD programů, tam jsem téměř nic nečekal. Nedávno jsem šel prodejnou kde jsem TV kupoval a koukal na další "Sharpy". Hodně se mi líbil 60" model v akci za cca 26 tisíc. (v ledny jsem chtěl slušnou lcd tv do max 15 tisíc a 46" sharp s 9 tisícovou slevou byl to pravé). Ta 60" byla také velmi hezká.
Jen jsem chtěl upozornit, že vedle těch "profláknutých" Samsung a LG a také vedle zde oprávněně oblíbených Panasonic a Philips je i značka Sharp, která vyniká kvalitními panely a jejich nové řady nabízejí dost zajímavý obraz. :-)
(pokud bych nyní musel znovu vybírat, tak pravděpodobně mezi modely Panasonic, Philips a Sharp)
Ještě mě kluci zde naučili další věci, za kterou jsem jim vděčný: u výběru TV koukat jen na obraz a vybírat podle obrazu a neohlížet se moc na funkce (MMC je opravdu lepší v extra "krabičce" a satelitní přijímač samostatný externí. (vlákna o Technistar SIR jsem pročetl před nákupem celé, takže jsem věděl do čeho jdu a že výrobek je pro plno uživatelů mírně řečeno kontroverzí. Ale mě šlo z 98% "jen" o sledování základní nabídky Skylink, a intuitivní ovládání, takže zatím spokojenost.)
Omlouvám se za malé OT a přeji hezký den. :-)
eldorado09 (1441)|26.4.2013 14:41
Heartwork (2358)|3.5.2013 08:33
Panasonic TX-L42DT65B Review:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l42dt65b-201305022827.htm

"Had Panasonic paired its TV-making know-how with an LCD panel capable of producing deeper blacks (such as the VA one used on the TX-L42E6B), the result might have been spectacular..."

Na kdyby se bohužel nehraje... zase ten prokletý IPS panel.
eldorado09 (1441)|6.5.2013 15:54
zatty (1215)|6.5.2013 20:52
je to nekonečný boj, do nedávna byly souboje mezi plazmou a LCD a ted je to mezi Plazmou IPS a PVA....je to po každé to samé, žádná technologie není dokonalá a ani se nepřibližuje dokonalému zobrazení co převádí firmy na veletrzích...nejsem plazmař a tak tento sektor míjím ale myslím že mám toho za sebou docela dost za posledních 6let co se týče LCD panelů abych mohl zhodnotit jistá kritéria kvality panelů.....poslední léta vládlo jednoznačně PVA v jákekoliv modifikaci a až poslední dva roky začlo šlapat na paty razantně IPS...vládl samsung S-PVA je opravdu skvělý panel který nemá moc neduh ale několik je docela krutých, přeplácanost barev, atd, na prtoti tomu IPS tomuto neduhu netrpí....lajkovi je spousta věcí jedno hlavně že to má net a svítí barvy jak 1000 halogen a jestli to je panasonik nebo samsung je uplně jedno...ale co pár lidí co to řeší to je problém...........

reálně co je důležité při výběru LCD panelů? to je otázkou, kvalitní obraz? (ano) ale za jakých podmínek......
vezmu to podle sebe svých dispozic....
1) na tv koukám s 85% přes den
2) mám sice žaluzie ale úplnou tmu ve dne nemám takže běžná světelnost
3) chci špičkový obraz
4) mám 2,8m a 47" je malá tak byly doma 52"-55"

a teď co vymyslet......

pominu co píší zahraniční listy a testy atd.. to si každý přečte....

realitou je pouze trest že si člověk který je v LVL jako já a páru dalších vytvoří averzi na vše......

PVA je opravdu dokonalé v noci, její černá (tzn.tunel, jeskyně) nemá konkurenci, přes den už je to bohužel horší, protože barvy musíte přepalit aby to hrálo kvalitně a rádoby přirozeně...

IPS je přesný opak, na čisté večerní hrání v ultra tmavých scénách stojí opravdu za ,,hovno,, vůči PVA, ale přes den jeho věrohodnost s čistým podáním barev a přirozené černé opravdový zážitek

co pak tedy dělat, asi velkým řešením je mít od každé jednu a využít dle potřeby....

P.S. Bavím se o vlajkách značek co je pod něma je jen náhražka co nemá smysl řešit a zdroj signálu HD satelit (nejvyších tříd např. dreambox HD 800se atd) či BD disky, protože obecné pravidlo platící léta letoucí pro LCD je, že čím slabší signál tím hnusnější obraz....

takže se to mění v nekonečný koloběh hledání něčeho co aktuální technologile nedokáže..........
dave_no (100)|20.5.2013 12:38
Dokážete posoudit, zda je lepší

55" ET5 za 25k (případně 47" za 20k) nebo
50" ET60 za 30k ?

55" za 25 tisíc se mi zda slušná cena na tu výbavu a velikost. Je ale otázka, jestli ta nízká cena je kvůli novým modelům nebo je to šmejd:-)
sheep-master (18)|23.5.2013 20:30
Také mi hlavě leží 55" ET5 nebo 50"E6E limit mám 25 tisíc ale já vlastně pořád nevím jestli chci LCD nebo plazmu :D
dave_no (100)|27.5.2013 17:11
Zeptám se ještě blbě. Domá mám Sama 55C650 (tehdy stála 35k, clouding nula, asi díky CCFL, ale občas záclona při větších plochách, jinak obraz v pohodě jak HD, tak SD). Dá se srovnat obrazově s ET5E ?
Ladys (1829)|27.5.2013 19:59
[QUOTE=dave_no;458258]Zeptám se ještě blbě. Domá mám Sama 55C650 (tehdy stála 35k, clouding nula, asi díky CCFL, ale občas záclona při větších plochách, jinak obraz v pohodě jak HD, tak SD). Dá se srovnat obrazově s ET5E ?[/QUOTE]

Dnesni byt prumerne ledky jsou obrazove dal nez 4 roky stare lcd.
Heartwork (2358)|1.6.2013 23:51
sanchez13 (1071)|2.6.2013 09:04
Krasny preklad pri tej WT60-ke... Ze "dvojhlavňový tuner" :-)))))
C.I.S.I. (132)|14.7.2013 11:21
Nemate nekdo doma model Panasonic TX-L42E6E? Mel bych na tuto TV par otazek...
liam (5)|20.7.2013 22:06
mam ju doma , pytaj sa
C.I.S.I. (132)|23.7.2013 11:37
[QUOTE=liam;462581]mam ju doma , pytaj sa[/QUOTE]

Sakra, az ted jsi si vsiml, ze si odepsal. Kazdopadne uz ji mam doma taky :)

Privezl jsem si ji domu az vecer, takze moc zkusenosti jsem nenasbiral, ale prece jen existuje par veci, ktere tu muzu napsat:

Obraz mi prijde dost v pohode, cekal jsem ho daleko horsi. Hlavne po precteni ruznych for, kde pisou, ze plazma vede pred LCD o parnik, jsem cekal tragedii...nakonec jsem byl vysledkem mile prekvapen (a to mluvim o sledovani SD+HD kanalu z DVB-T vysilani). Jinak obraz porovnavam s TX-P46G30, kterou maji doma rodice.

S nastavenim obrazu jsem si zkousel nejak pohrat, ale zatim jsem to jen letmo projel a nastavil si obraz jen tak halabala podle sveho oka. Dneska si to snad nastavim nejak detailneji.

Trhani obrazu - snazil jsem se na to zamerit, dokonce tak moc, ze jsem po celou dobu sledovani TV cekal, zda neco neuvidim. Ve vysledku jsem si ale niceho nevsiml. Zkousel jsem jak filmy s rychlymi akcnimi scenami, tak beach volejbal na CT4 HD a nic. A jsem za to rad :) Kazdopadne jsem zvedavy na dnesni fotbal ;-)

Mimochodem, v topicu urcenem pro vyber me televize jsem se bal, ze uhlopricka 42" by mohla byt malo. Je to akorat a prekvapive si tam nedokazu predstavit vetsi (vzdalenost max. 2,2m). Snad ale po tydnu nezmenim nazor :-)

SMART funkce jsem vubec nezkousel.

Za me tedy zatim velka spokojenost. Nedovedu si predstavit za 12 790,- lepsi koupi.
L.bily (21)|4.12.2013 19:58
Taj jak calamadari,spokojny s lcd panasonic? Chcem kupit Panasonic TX-L55ET60E dnes som ju pozeral a zdala sa ok st60 mi nevyhovuje
FrySVK (12)|14.12.2013 19:18
Zdravím,

tak som nedávno kúpil LCD-čko od Panasonic-u, konkrétne radu FT60 v 47" verzií. Radu FT60 som zvolil hlavne kvôli Hexa-procesingu (rýchlejší procesor, plynulejší obraz a tak podobne zneli marketingové keci...) pretože rada ET60 ho ešte nemá.

No pár dňoch som si však začal všímať nepeknej vlastnosti a to, že pri rôznych spomalených záberoch obraz viditeľne trhá a je to dosť nepríjemné. Deje sa to aj pri SD aj pri HD programoch. Zároveň pozorujem dosť výrazne rozmazanie pohybu v kombinácií s menším trhaním obrazu pri rýchlych scénach.

Zdroj signálu je Sat príjem Skylink-u. K TV som hned dokúpil aj decoder (využil som aktuálnu akciu skylink-u na dotovaný prímač), konkrétne tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Moja otázke teda znie, má trhanie na svedomí TV samotná alebo to spôsobujúce dekoder signálu? je možné to nejak otestovať?

Ďakujem za akúkoľvek radu. Fry
milan.44 (5)|6.1.2014 20:40
Zdravím, dnes mi dovezli tuto TV "TX-L42ET60E" zatím je vše OK., ale ať se snažím sebevíc, čučel jsem i do manuálu (ale asi blbě) nemohu přijít na to, jak mám vypnout tu úvodní obrazovku, aby se po spuštění TV zobrazil pouze TV kanál. Poradíte?


Děkuji
FrySVK (12)|6.1.2014 21:32
úvodná obrazovka nejde vypnúť, dá sa však nastaviť tak aby neobťažovala...

je potrebné 3x po sebe stačiť tlačidlo home na DO a potom vybrať tú úplne v ľavo (čistú TV obrazovku) potom len potvrdiť OK

následne sa pri dalšom zapnutí zobrazí len malé info v hornej časti obrazovky, ktoré po pár sekundách zmizne...
milan.44 (5)|7.1.2014 09:39
Re: FrySVK - Po zapnutí mi naskočí HOME obrazovka s TV kanálem a kolem něj ty různé aplikace. 3x zmáčknu tlačítko HOME a vyberu prázdnou šablonu úplně vlevo jak popisuješ-potvrdím OK. Jak vypnu TV a opětovně zapnu-tak je to opět tam kde to bylo. Tak nevím.
Pepik71 (20)|7.1.2014 11:11
@FrySVK
Dík,funguje i na Panasonic TX-P65VT65B.
FrySVK (12)|7.1.2014 15:49
[QUOTE=milan.44;478686]Re: FrySVK - Po zapnutí mi naskočí HOME obrazovka s TV kanálem a kolem něj ty různé aplikace. 3x zmáčknu tlačítko HOME a vyberu prázdnou šablonu úplně vlevo jak popisuješ-potvrdím OK. Jak vypnu TV a opětovně zapnu-tak je to opět tam kde to bylo. Tak nevím.[/QUOTE]

sú ešte dve možnosti nastavenia a to:

-pri zapnutí televízora sa vždy zobrazí zvolená (prioritná) obrazovka
-pri zapnutí TV sa zobrazí posledná nastavená obrazovka

buď je potreba zmeniť prioritnú obrazovku na "prázdnu" alebo zvoliť možnosť zobraziť poslednú obrazovku a následne potvrdiť prázdnu, potom by to už malo fungovať...
Becheras (4)|7.1.2014 19:19
panak TX-P65VT60E na EW za 66 666 Kc.

http://www.electroworld.cz/product/televize-dvd-video/televize/TXP65VT60E/panasonic-tx-p65vt60-televize?scid=PRICECOMP_HEUREKA

Asi ji uz objednam, jelikoz bych nerad cekal na dalsi slevy a mezitim by uz na trhu nebyla... Je vhodna doba nakupu?! Nejaky odborny nazor?!
sarga (67)|7.1.2014 19:40
[QUOTE=Becheras;478748]Asi ji uz objednam, jelikoz bych nerad cekal na dalsi slevy a mezitim by uz na trhu nebyla... Je vhodna doba nakupu?! Nejaky odborny nazor?![/QUOTE]

Taky by mě to zajímalo. Konec výroby měl být snad konec roku, teď jsem se někde dočetl, že snad březen, duben. Taky nevěřím, že by Panasonic ty poslední kusy co sjedou z výrobní linky, nějakým zbůsobem ,,neoslavil před médii". Možná se někdo ozve, kdo má blízko k výrobě, jak to teda je .
jurant (8)|22.3.2014 23:46
Nazdar, som cerstvym majitelom 47ET60E. Viem ze kazdy panel je iny vramci jednej rady, no aj tak by som vas poprosil, ci nemate niekto univerzalne nastavenie hodnot obrazu na rozne televizne mody, aby to vyzeralo co najslusnejsie. Skusal som to tu najst na fore, aj som googlil, ale bez uspechu. Vopred vdaka
FrySVK (12)|23.3.2014 19:32
vyskúšaj...

http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/panasonic-lcd-tv/panasonic-et60-picture-settings.html

alebo

http://www.avforums.com/threads/panasonic-55et60b-reviewers-recommended-best-settings.1785796/

ja osobne používam pre FT mierne modifikované nastavenia v druhom linku...

tie nastavenia neber tak, že sú ideálne, je potrebné si ich upraviť podľa tvojích potrieb, mne sa napríklad nepáči nastavenie farieb na hodnotu teplá2, vtedy mi ten obraz pripadá nažtnutý...
Plutotype (717)|23.3.2014 21:30
[QUOTE=jurant;485117]Nazdar, som cerstvym majitelom 47ET60E. Viem ze kazdy panel je iny vramci jednej rady, no aj tak by som vas poprosil, ci nemate niekto univerzalne nastavenie hodnot obrazu na rozne televizne mody, aby to vyzeralo co najslusnejsie. Skusal som to tu najst na fore, aj som googlil, ale bez uspechu. Vopred vdaka[/QUOTE]

Gratulujem k novému TV. "Slušné" nastavenia neexistujú, existujú ideálne nastavenia pre konkrétny kus TV, ktoré maximalizujú potenciál displeja a nastavia TV podľa štandardov ( REC.709 pre HD ). Kopírovanie nastavení nevedie k optimálnemu obrazu, lebo UK model nie je Tvoj model, USA model nie je Tvoj model, 55" model nie je Tvoj 47" model. :-)
A naše oči tiež nie sú profesionálny spectrophotometer.
jurant (8)|4.4.2014 16:20
FRY vdaka, jedno nastavenie bolo uplne mimo a druhe "mozno" trochu pomohlo. Stale vsak mam problem s ciernou, a nech skusam akokolvek neviem co kde pridat alebo ubrat, nech to v zaverecnej kombinacii doda pre moje oko uspokojivy vysledok.

Pluto viem ze to tak je, ale nema kazdy clovek pod rukou zaiadenia a ludi ktori odladia TV

Zatial som si vsimol ne v LH rohu je miesto so slabsim podsvietenim, inak s TV ako zobrazovadlom a sledovanim v nie uplne tmavej miestnosti spokojnost. Ked sa zhasnu svetla v obyvacke tak uz to je trochu na nerv.

Riesenie mala byt plazma 50ST60 ale hlava a oci nepustili, blikalo to.
Wasted (85)|22.4.2014 21:21
Nechci tu zbytečně zakládat nové téma, koupil jsem si 47WT60E a potřebuju to nějak nakalibrovat, stačí mi nějaké obyč. nastavení, co mám zapnout a co vypnout, ty gamma barvy být nemusí. :)
kubiktomik (1)|3.7.2014 10:36
Ahoj koupil jsem si tuto televizi

http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-l47et60e/

Když jsme chtěli spustit 3D přes HDD tak se to sekalo, ten film má kolem 16 giga. Tak by mě zajímalo čím to může být. Není to tím že mám HDD na usb 2.0 a když si pořídím nějaký s usb 3.0 tak to půjde v poho? Zkoušeli jsme i film který nemá 3D a byl podobně velký a taky se to sekalo. Kdyžtak mi můžete poradit jaký Disk bych měl vybrat chtěl bych kolem 1Tb velikosti. Chtěl jsem to napsat na poradnu ale neviděl jsem kde tam mám založit nové téma. Děkuji

[HL]mod KZ: přesunuto[/HL]